Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyíregyházán nőgyógyászt kit javasoltok? Ti kit választottatok, választanátok? fórum

Nyíregyházán nőgyógyászt kit javasoltok? Ti kit választottatok, választanátok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
312. Podagre (válaszként erre: 310. - Vallentina)
2014. márc. 5. 18:02

Éppen ma vagyunk 16 hetesek. :)


Mostanában én is rá vagyok izgulva a fagyira. Meg jóformán mindenre, ami jéghideg. Gyümölcsléből meg vízből is csak a jéghideget iszom. Olyan jól esik. Ami most újdonság: a paradicsom. Eszem szendviccsel, magában, vagy sajttal, nem nem tudok betelni vele. :) A szalonnás korszaknak vége! :)

2014. márc. 5. 17:53

Én sem bírom már annyira a strapát.Hamar kifáradok.És képzeld ,hétvégén pesten voltam(a hugomat látogattam meg,míg lehet,meg a babakocsit intéztem)és sétáltunk,fagyiztunk,ikeáztunk,nagyon elfáradtunk!!Este vettem észre,hogy a lábujjaim is bedagadtak...tehát ne csodálkozz,nagy "terhet"cipelünk,ami kihat a derékra...

Még mindig öklendezel?Én is néha!Most egy hirtelen elnyalt duplagombóc olasz fagyi miatti fránya torokgyuszi kínoz..nem lehet minden tökéletes!!:-)

310. Vallentina (válaszként erre: 309. - Podagre)
2014. márc. 5. 17:46

Most mennyi idősek a picik?15-16.hétnél jártok?Abszolút lehetséges,hogy valamelyik babócád mozgását érezted.:-D

Nekem is így volt.

309. Podagre (válaszként erre: 308. - Vallentina)
2014. márc. 5. 15:35

Az az igazság, hogy én sem vagyok egy fetrengős típus! De rá kellett jönnöm, hogy mostanában már nem is bírom a strapát. :) Tegnap délelőtt elmentünk vásárolni, és lépten nyomon öklendeztem, aztán rám tört a gyengeség. Teljesen rosszul lettem. Utána már csak pihengettem, meg feküdtem.


Képzeld, az előbb éreztem az egyik babócámat! Mintha vágott volna egy-két bukfencet odabent! :) Hívtam is a Hitvest, szerinte még korai. De én a nyakamat teszem rá, hogy Ő volt! Ezt nem hiszem, hogy össze lehet téveszteni mással! :)

308. Vallentina (válaszként erre: 307. - Podagre)
2014. márc. 5. 14:39

Az jó,ha nincs pecsételés!!:-)

Ha nincs más választás,menni kell.Biztos nehéz,hogy csak feküdni lehet.Én alapból izgága tipus vagyok.

Ehhez vagyok szokva.Nekem is nehéz volt elviselni a beülti után a kényszerpihenőt.Tegnap gereblyéztem,virágokat rendeztem..és a házimunkát sem vetem meg,lightosan.:-)na jó Óvatos vagyok!!


Ha bevonulsz,ott legalább vigyáznak rád!!

Biztos nem kellemes,mert az ember szívesebben van otthon...Ha ne adj isten 26.-án bent leszel,megyek uh-ra,meglátogatlak!!

Csak priviben add meg az igazi neved!!:-)

307. Podagre (válaszként erre: 306. - Vallentina)
2014. márc. 5. 14:00

Na hívott a védőnőci. Elő vagyok jegyezve 19-ére a rizikó ambulanciára, de csak akkor kell befeküdnöm, ha az orvosom indokoltnak találja. Kiváncsi vagyok, mi lesz belőle! Nekem is van egy lombikos, hármas ikres ismerősöm, de őt sem fektették be egyszer sem. Végig otthon nyomta az ágyat. Csak a végén kellett bevonulnia.


Ez tök jó, hogy ilyen szépen fejlődnek a babáid. És hogy Te is jól érzed magad.

Én a nap nagy részében fekszem, mert a hasam még mindig keményedik. Főleg este és teljesen rendszertelenül. És fájni sem fáj. Remélem, nem lesz gond. Ja és a pecsételés is elmúlt! Pffff :)

306. Vallentina (válaszként erre: 305. - Podagre)
2014. márc. 3. 19:17

Sajnos előfordulhat,hogy a saját és a babáid érdekében elengedhetetlen az orvosi "felügyelet".Egy hármasikres kismamis csajszinak(ő is lombikos) a 20.héten "bevonulót" küldtek.

Egyenlőre nekem még pihi van,bár én is a 20.-at töltöm.Legközelebb a 22.héten kell mennem UH-ra.És onnantól kezdve 2 hetente látogatom majd a dokit.Figyelik a babák fejlődését a 28.hétig.Mert 1 héttel előrébb vannak fejlettségükkel.Tehát eddig jól reagál a szervezetem,és nekik is jó a pocakban.A szurit sem kell egyenlőre szúrni.Ha jól fejlődnek,kapnak tüdőérlelőt,és akár a szülés beinditását is kezdeményezhetik.Nekem ezt az infót adta a dokim.

De az is előfordúlhat,hogy a 28.héttől én is beköltözök a kórházba.:-)Már nagyjából tudom mi vár rám(kaja és egyebek:-)

De rátok visszatérve,ha ezt javasolják,menni kell.

A babáidra gondolj....és a te egészségedre.:-)

305. Podagre
2014. márc. 3. 17:00

Vallentina kérdésem lenne hozzád!

Már 10 hetesen közölte velem a védőnőm, hogy 18 hetesen be kell feküdnöm a rizikó részlegre. Csak simán azért, mert ikres vagyok. Bár a legutóbbi találkozás alkalmával elmondta, hogy soha nem volt még ikres kismamája...

Szóval hallottál már ilyet? Neked nem kellett befeküdnöd?

Ezt az egy hét kórházat is most kezdem kiheverni, nem hiányzik, hogy megint visszadugjanak, ha nem muszáj. Teljesen leépülök bent szellemileg.

304. Podagre (válaszként erre: 303. - Vallentina)
2014. márc. 3. 16:09
Nagyon cukikák a babák! :)
2014. márc. 3. 12:48
Vannak képek a picurkáimról!!:-)
302. Nikoletto1985 (válaszként erre: 300. - Podagre)
2014. febr. 28. 11:49
Finnyás vagy?! :D Vicceltem...nekem a DEOEC Bőr Klinika kosztján mindennap ujjnyi olajban zöldborsópörkölt volt 9 napon át, és mindig kemény rizzsel persze... :S
301. Nikoletto1985 (válaszként erre: 297. - Vallentina)
2014. febr. 28. 11:48
Van egy facebook csoportunk, nincs kedved csatlakozni? Ha igen írj privát és felveszlek ismerősnek és bedoblak a titkos csoportba. :) Júliusi babások...
300. Podagre
2014. febr. 28. 11:33

Ja és úgy érzem, még meg kell említenem a kórházi kosztot. Egy szóval tudnám jellemezni: MOSLÉK!!!

Minden áldott nap ugyanaz a leves. Lé, tészta, megy egy kis répakocka. Egyik nap megbolondították egy kis krumplival meg liszttel, másik nap találtam benne egy körömnyi húsdarabot, de egyébként ugyanaz. Szombaton és hétfőn is túrós tészta volt szárazon. Szombaton hosszú tésztával, hétfőn kocka tésztával, ami főtlen volt és össze volt ragadva csomókba. Reggelire általában előre csomagolt tartós pékárut adnak, jó savanyút. A tea olyan rossz volt, hogy hánytam tőle. Reggelente volt egyszer tejeskávé, egyszer kakaó, majd forralt tej, mindegyik brutálisan felhigítva vízzel. Vacsorára mindig korpás zsemlét adnak, amivel ölni lehet, olyan kemény. Ehhez kétszer egymás után májkrémet adtak. Szóval ha bekerültök és nem akartok éhen veszni, akkor készüljetek fel!

299. Podagre (válaszként erre: 296. - Vallentina)
2014. febr. 28. 11:14

Magnéziumot kell szednem tovább és természetesen pihenni. Feküdni stresszmentes környezetben. Hát a kórház nem volt az...


Örülök, hogy nálatok minden oké! Jövő hét pénteken mi is megyünk az AFP-re. Remélem, addig nyugi lesz! :)

Ez nagyon jó, hogy vegyes páros lakik odabent! :) Mi is ilyen kombit szeretnénk! :)

298. Vallentina (válaszként erre: 295. - Podagre)
2014. febr. 28. 10:49
Remélem a szülésnél egy kicsit barátságosabbak lesznek!!
297. Vallentina (válaszként erre: 294. - Réka2222)
2014. febr. 28. 10:49
Köszönöm.A doki szerint a babák a 35.hét előtt már meglesznek.Tehát június közepe!Na addig még sok dolgom van!:-)
296. Vallentina (válaszként erre: 295. - Podagre)
2014. febr. 28. 10:45

Örülök hogy hazaértél.A picurkák jólvannak??

Mit mondtak,mitől volt mindez?Gondolom sok pihenést javasoltak.Vigyázz magatokra.

295. Podagre
2014. febr. 28. 10:36

Sziasztok csajok! Végre szabadlábon! :)

Na elmesélem, mi történt a kórházban. Csütörtök este úgy vett fel Fábián, hogy éjszaka adnak egy 10-es infúziót, reggel egy 8-ast, aztán éjszakára elenged és még szombaton és vasárnap be kell mennem, hogy kapjak egy-egy 4 grammosat.

Este be is kötötték az elsőt. Hajnal 4-kor vették le rólam, utána tudtam csak aludni, olyan rosszul voltam tőle.

Péntek reggel hozták a következő adagomat. Ment egy keveset, aztán levettek róla, hogy mehetek ultrahangra. 2 órát ültem a váróban, majd kb. egy perc alatt végeztek a vizsgálattal. Mehettem vissza magnéziumra. Azt hittem, kipurcanok. Mindenhol égtem, kívűl-belül, mintha extra erős csípős paprikával lennék bekenve és már a szememet sem tudtam használni. Olyan volt, mintha lenne 10 szemem és mindegyik más irányban nézelődött volna. Már beszélni sem nagyon tudtam, ezért a szobatársam hívta a nővért. Jól meg is lettem dorgálva, hogy miért nem szóltam, hogy gyorsan csöpög. Mert nekik nincs idejük berohangálni, hogy figyeljék az infúziómat. Csak azt nem értettem, hogy nekem honnan a fenéből kellett volna tudnom, hogy annak az infúziónak hogyan kell csöpögnie. Na mindegy... Lassabbra állította és kicsit jobb is volt. Amikor lefolyt, egy ideig józanodtam és a Férjecske is bejött értem. Mentem szólni a nővérnek, hogy én akkor lelépnék, mert engem ilyen menetrenddel vettek fel. Megint kaptam, hogy ő nem fog elengedni, neki főorvos úr nem szólt, meg 14 hetes vagyok bármikor elvetélhetek, inkább feküdjek vissza. Jött a pityogás, de gondoltam, ha szombaton időben szólok, akkor minden jó lesz.

Szombaton már volt 10 óra, de sehol semmi. Kimentem szólni a nővérkének, hogy jó kérném az infúziómat, mert utána akkor tényleg mennék haza.

Megint jött a tűzhányás, hogy mit képzelek én, hogy nem azt kapom amit én akarok, hétvégére nincs kiírva nekem kezelés. Nemsokára a nyakamra küldte az ügyeletes Karászit is, aki nem varázsolt el a modorával. Kérdezte, hogy miért akarok kézzel-lábbal hazamenni, mi a bajom az ellátással. Azt mondta, hogy őt nem érdekli az én problémám és nem is fog elengedni éjszakára, hiába nincs kezelésem a lázlapon hétvégére. Egyszer azt mondta, hogy azt a kezelést kapom, ami ki van írva, utána meg azt, hogy úgy lesz, ahogy az orvosommal meg van beszélve. Na ebből menjek ki! Nagyon flegma volt, megint jött a sirdogálás.

Délben jött a nővérke az infúziómmal (aki előtte elküldött a pitsába) és enyelgett, hogy jajj de jóóóó hogy szóltam az infúzióról, mert tényleg kapnom kell tovább, csak a lázlapon nem volt rajta. Meg hozott egy kis augmentint. Ezek után elhatároztam, hogy nem kérdezek és nem szólok semmiért. Így ment le a hétvége.


Úgy volt, hogy kedd reggel megkapom a zárójelentést és uzsgyi. Reggel kimentem a mosdóba és a papíron megláttam a vöröses nyákos folyást. És ezt már le is írtam hogy mi történt utána...

Tegnap reggel kaptam meg a zárót, azóta még most kezdek magamhoz térni, olyan kómás voltam.


Jóóó hosszúra sikeredett, de gondoltam, elmesélem milyen édes volt a pihenés a kórházban.

2014. febr. 28. 07:54

1baba, gratulálok! Már hiányoltalak! Megnéztem a formás kis pöttömkédet! ;) Nekem az első genetikai uh is óriási élmény volt! ;) Ott hasi uh-ra készülj. Gyorsan megy, de jó a képi minőség! :)


Vallentina, neked is gratulálok, hogy ilyen szépen fejlődnek az ikrek! :) Szerintem ikreseknél jellemző a 36-38. hét körüli szülés. ;)


Minden jót kismamik! :D

Én ma megyek a 18. heti uh-ra.

2014. febr. 26. 20:02

Sziasztok!Ma voltam a 18.hetes gondozáson Molnár Balázsnál.A babáim olyan jól fejlődnek,hogy ha így haladunk hamarabb megszületnek,mint gondolnám.

A doki azt is mondta,amit megvetetett velem méregdrága szurit,arra sem biztos hogy szükség lesz.

Július 25.re vagyunk kiírva.De ha ilyen rohamosan fejlődnek,júniusra meglszenek az ikreim.Ledöbbentem!!:-)Jó a hely nekik,jóltápláltak,egészséges,erős babák.:-)

2014. febr. 26. 16:46
Dr. Leskó Tibor! :) Nem kerget soha aggodalomba, mindig elérhető és nem stresszel! :D
2014. febr. 26. 15:52
Dr.Molnár Balázs:-)
2014. febr. 25. 21:47
dr Angyal Géza a legjobb!
2014. febr. 25. 21:46

Sziasztok!

Ma voltam a nődokinál! :)

Egy 4,5cm-es 11 hetes szépen fejlődő kis pocaklakónk van :)

/képet tettem fel :) /

Jövő héten genetikai UH

Megnyugodtam,hogy a sok aggodalmam ellenére minden rendben van :)

Szépen láttam a végtagjait kis kezecskéjét, fejecskéjét, gerincét... :)

2014. febr. 25. 19:05

Podagre, remélem hamarosan teljesen rendbe jössz és mehetsz haza. Nem játék ez a görcsölgetés.


Eddig csak két szem MagneB6-ot szedtem, de nekem is fájdogál a hasam, így szedek inkább hármat. Elvileg 3-at kellene, de azt hittem elég a 2. Aztán ha kell egészen 6 db-ig emelhetem.


Vallentina, gratulálok az afp-hez és a genetikai uh-hoz! Tök jó,hogy egy kisfiú és egy kislány. Mi cukik lesznek! :)


Az afp nekem is megjött, jó az eredményem. :) Pénteken lesz az uh. Nagyon várom már!

287. Vallentina (válaszként erre: 286. - Podagre)
2014. febr. 25. 14:48

Nem lesz semmi baj,ott jókezekben vagy!!Kellett a magnézium!!!Gondoltam!A picurkáid is jól vannak ne izgulj!!Nekem is kell szúrni hamarosan a méhlazítót.Pluszba kell vas és magnézium,de nagyon minimális a hiány,AFP rendben volt.

Én ma voltam a 2.genetikai uh,Orosz Lászlóhoz a Jósában.Minden rendben van!!Egy kisfiú és egy kislány!:-)

286. Podagre
2014. febr. 25. 14:05
Sziasztok lányok! Csütörtök este rögtön vittek osztályra, éjszaka kaptam egy 10 grammos magnézium infúziót, pénteken egy 8 grammosat, mind kettőtől halálomon voltam, olyan rosszul voltam tőle. Szombaton és vasárnap kaptam még egy-egy 4 grammosat, közben már adtak antibiotikumot, meg vasat. Ma reggel akartak elengedni, de vöröses folyásom volt. Nem élénk piros, de vörös. Elvittek megint uh-ra, a babák elvileg jól vannak, a méhlepények, magzatvíz rendben, méhszáj zárt, de kaptam még egy 6 grammos infúziót ma is. Most kiengedtek délutánra, de reggel 7-re vissza kell feküdnöm. Ki tudja, meddig. Remélem a picurkáimnak nem lesz baja.
2014. febr. 24. 22:22

Podagre, ha tudsz, majd gyere mesélni. Remélem már sokkal jobban vagy!


Lányok, nektek szokott úgy szúrni az oldalatok, mintha sokat futottatok volna?


1baba, hogy vagy? holnap du fogsz menni dokihoz ha jól emlékszem. Gyere majd!

2014. febr. 22. 16:08
Azt írta jobban van és majd mesél! :)
283. Vallentina (válaszként erre: 282. - Nikoletto1985)
2014. febr. 22. 15:14
Üzenem,hogy vigyázzon magára és a kicsikre.De kitarás,minden rendben lesz!!!!:-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook