Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyílt levél dr Zacher Gáborhoz fórum

Nyílt levél dr Zacher Gáborhoz (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. grizus
2013. okt. 29. 04:23
Azt olvastam, hogy van egy kitűnő gyógyszer a rákra és általában a betegségekre: a kenderolaj. A huszadik század elején rengeteg gyógyszer készült belőle, csak aztán jött a vegyipar a szintetikus cuccaival. Figyelem, nem marihuánás cigiről van szó, úgy nem érvényesül a hatóanyag. Természetesen ezt csak mint érdekességet említem meg, hiszen a kendertermesztés hazánkban tilos.
70. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 14:34

Igen, sajnos volt olyan ismerősöm, aki meghalt, de nem a kemotól, hanem attól, hogy nem vette komolyan, és igen! van olyan ismerősöm több is, aki műtét+kemo után 25 éve gyógyult:) És sajnos van olyan ismerősöm, aki a kemot elutasítva kiment Mexicóba, hogy majd ott a kézrátéttel meggyógyítják. Sajnos amikor visszatért a kékgolyóba, akkor már nem segített rajta semmi.


Hogy miből gondolom? Nem tudnék válaszolni rá, de arra gyanakszom, hogy valami szintetikus anyag hatására beindul a bélbolyhok működése, így azok "előállítják" újra a szükséges bacikat. Persze én még mindig csak laikusként írogatok:)

69. ca728c0145 (válaszként erre: 68. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 14:33

"Tudod a gyógyszeripar ma többet hoz a konyhára mint a fegver gyártás"


Te azt tudod, hogy egyes "természetgyógyászok" hány (sok) tízezerért javasolnak végstádiumban lévő, már kemoterápiás kezelésre sem javasolt betegnek pl. C - vitamin kúrát?!

Csak mert igyekeznek minden fűszálban megkapaszkodni ... :/

68. krumplicska (válaszként erre: 64. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 14:27

Mint orvos, nem beszélhetem, nem is beszélem le tumoros betegeimet a kemoterápiáról, ha az onkológusa azt ajánlotta, de volt már az ismerettségi körödben olyan, akit a gyógyítás vitt el? Nekem több is. 17 éves egyébként makk egészséges, csak körülírt, műtéttel látszólag tökéletesen eltávolított, áttét nélküli csontdaganat, amire a protokoll szerint azért adták a kemot. Néhány hét múlva a kórházban súlyos fertőzésben elhúnyt!!!

Tudod a gyógyszeripar ma többet hoz a konyhára mint a fegver gyártás. Miért hiszel inkább abban?

Amúgy honnan veszed, hogy szintetikus klészítménnyel pótolnánk a bélflórát???

67. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 60. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 14:26
Eszemben nincs bántani, csak véleményt mondtam, hogy ha orvos lennék, akit ismernek, nem lennék ilyen névvel egy portálon sem:)
66. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 14:23

Nem is a természetgyógyászra gondoltam, hanem a gyógyító gyűjtőfogalom alatt az orvosokra.


Ok, jó elfoglaltságot!

Majd jelentkezel, ha lesz időd:)

65. krumplicska (válaszként erre: 62. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 14:21
Lassan mennem kell, de szerintem most olyasmiről vitázunk maiben egyrészt egyet értünk, másrészt a kiindulási anyagban nem is szerepelt. Nem a természet gyógyászok mellett lobbizok, csak azt szeretném elérni, hogy ne minden alternatív gyógyászati módszert vessenek el a részletek megismerése nélkül. De Önmagadnak is ellentmondasz, mert a természet gyógyász biztosan nem fog vérnyomás csökkentő gyógyszert adni egy gyors mérés alapján. Tehát van gond az egészségügybem is, ahol nem folalkoznak a beteggel...
64. a0c1361e44 (válaszként erre: 63. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 14:21

És mivel pótolják vissza? Szintetikus bélflórával?


Mondjuk az valóban igaz, hogy az evolúció nem tud olyan gyorsan lezajlani, ahogy a technológia fejlődik, de Zacher nem hiszem, hogy támadásból írta volna, amit írt.

A technológia fejlődése miatt inkább el tudok képzelni gyógyító nanorobotokat, mint bármilyen természetesnek kikiáltott olyan külső beavatkozás, amely mellékeseit rendezni kell valamivel. Na, nekem ez nem szimpi egy kicsit sem, bár a kemoterápiát tartom egyelőre a leghatásosabb rákkezelésnek, de tudom, hogy a kezelés után pótolni kel pl. a fehérvérsejteket.

63. krumplicska (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 14:16
Az írásom nem az általatok kedvelt Zacher doktor ellen irányult! Ő indított válogatás nélküli támadást azok ellen, akiknek más a véleménye a gyógyítás egyik-másik módjáról, mint neki. Ő szólitott meg, én válaszoltam. Szerintem elég részletesen, de úgy látszik nem elég közérthetően. Éppen ez a baj, amire Te rákérdeztél:mi lesz a jó bacikkal? Hát ezért vannak a félreértések és az előítéletek, mert úgy történik a véleményezés, hogy nem ismerik az eljárás részleteit. Természetesen a kolon hidroterápia során visszapótlásra kerülnek a báélflóra legfontosabb összetevői. Ami pedik a saját bélmosó mechanizmust illeti: a civilizáció sokkal gyorsabban fejlődik, mint ahogy az evolúció azt követni tudná.Ez uróbbi évezredekben mérhető, míg az új vegyi terhelések és környezet szennyező technológiák néhány évente megújulnak.
62. a0c1361e44 (válaszként erre: 58. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 14:10

Igen, az orvosokkal és a természetgyógyászokkal az a legnagyobb baj, hogy csak az általuk begyakorlott, elfogadott kezeléseket, vizsgálatokat tartják jónak. persze ezzel így vannak más szakmabeliek is, de gyógyítóknál máshogy kellene lennie. Ha elmegyek, hogy rosszul vagyok, homályosan látok, izgága lettem, fáj a fejem, vörösödik a képem, akkor megmérik a vérnyomásomat, és felírják a vérnyomás csökkentőt, de eszébe nem jut a gyógyítóknak, hogy megnézzék az okokat, és azt kezeljék, pedig valószínű, hogy inkább ez lenne a megoldás, nem?

Javasolnak valamit? Ja, ennyit én is értek hozzá orvosi diploma nélkül, sőt% arra vetemedek, hogy kérek beutalókat, majd kezelem magamat.

Nem kötelező? Dehogynem! Ahogy a természetgyógyász előírja a nála meglévő, nála megvehető teákat, stb.

61. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 58. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 14:08

Nem történt semmi baj...nem is olvastam el, mert elég volt a témát megnéznem:)

Szóval nem tudom mit mivel, kit kivel... További sikeres munkát "krumplicska":)

60. krumplicska (válaszként erre: 57. - 16b5d6ae34)
2013. okt. 27. 14:08

Zsuzsanka43, Te csak azért vagy fent a fórumon, hogy kötekedj? Akkor miért csodálkoztok, ha egy idő után eltűnik a téma indító? Piszkálódáshoz nem kell a géphez ülnöm, kaphatok bárhol belőle...

Szép vasárnapot Neked.

59. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 14:05

Fogalmam sincs. Én nagyon szkeptikus vagyon az ilyen nem humán kezelésekkel kapcsolatosan. Beleket átmosni? Mi lesz a természetes bacikkal? Hogy lesz ez a károsodás rendbe téve? Kézrátéttel?

Ha az embereknek szüksége lenne a belek átmosására, akkor valószínűleg lenne olyan "mechanizmusunk", ami ezt lehetővé tenné. A táplálkozási szokások megváltoztatása sokkal hatásosabb szerintem.


A másik: Nem értem Zacher szidását. Valahogy ilyenkor mindig beugrik elmémbe egy szakmai féltékenység nevű fogalom.

Egy saját példa: járok tornázni és 2 nő tartja felváltva a tornánkat. Az egyik mindig tesz megjegyzéseket a másik "módszerére", ami szerintem sokkal eredményesebb. Miért is szidja a másik? Miért mond negatív véleményt róla? Szerintem féltékeny, pedig nem kellene annak lennie, hiszen az ő tornája is jó valakinek, csak kisebb körben, fiatalabbaknak.

58. krumplicska (válaszként erre: 45. - 16b5d6ae34)
2013. okt. 27. 14:04
Bocs, tényleg rossz az időzítés,csak annyit tennék hozzá megjegyzésedhez, hogy én egy szakmai véleményt ütköztettem egy másikkal és nem akartam vagy akarok senkit semmire rábeszélni. A rendelőben sincs a pácienseknek kötelezően előírva semmi, csak elmondjuk mi mit javasolnánk a problémájukra.
57. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 51. - Bc257fd221)
2013. okt. 27. 14:03
Na igen...egy komoly orvos nincs a portálon, de főleg nem ilyen nick névvel...:))
56. krumplicska (válaszként erre: 51. - Bc257fd221)
2013. okt. 27. 14:00

Kedves zs-zsi, aki lehetsz ettől még Béla is!

A nick lényege, hogy vmiért csak úgy választják. Engem speciell apám hívott így kis koromban. De azért nem bújtam a nickem mögé, aláírtam, igaz?

2013. okt. 27. 13:57
Így ebéd után .....
54. krumplicska (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2013. okt. 27. 13:57

Kedves kék írisz!

És abból, amit nálam olvastál az jött le, hogy én a kuruzslást támogatom?

53. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Krumplicska)
2013. okt. 27. 13:50

Kedves Krumplicska!

Nem Zacher Gábor cikke kavarta fel a kedélyeket:)

Semmi baj nincs vele, én inkább a kuruzslásba nem hiszek, ahogy már írtam is.

2013. okt. 27. 13:45

Kedves Fórumozók!

Sajnálom, hogy eltűntem, de rendkívül elfoglalt vagyok és ritkán szokott időm jutni arra, hogy rendszeresen visszatérjek 1-1 fórumra, vagy csak annyi, hogy beleolvassak. Minden esetre látom komolyan felkavarta a kedélyeket a cikkem.

Éppen ezért kell bolygatni Zacher doktor véleményét, mert mindenkit csak a hevülete, a rossz tapasztalata visz az ilyen véleményekben.

Az alternatív vagy természet gyógyászat egyáltalán nem egyenlő a kuruzslással. Éppen azért kell egészségügyhöz kapcsolni, hogy ne is lehessen az, hogy meglegyenenk a szükséges alapok: élettan, anatómia stb. Én hosszú évek óta alkalmazom ezen módszereket is és nem szégyellem.

51. bc257fd221 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2013. júl. 5. 12:52
ezzel a nick-kel vált számomra hiteltelennél
50. bc257fd221 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2013. júl. 5. 12:51
Mert megmondja az igazat...,nincs semmi veszíteni valója...
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Bc257fd221)
2013. júl. 5. 12:45

Nem, nem azzal, de persze a képét bárki letölthette.


Én azt nem értem, hogy miért kell Zacher Gábort piszkálni...

48. bc257fd221 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2013. júl. 5. 12:44
A krumplicska nick-kel?:)
2013. júl. 5. 12:42
Szerintem orvos a fórumindító, más oldalakon is megtaláltam.
46. Banyaci (válaszként erre: 44. - Bc257fd221)
2013. júl. 5. 11:11
Igen színész is. Az én apum hónapokig nyalta befelé az oly szép reklámú (kedvenc színésze által is "szedett") kurkuma csodagyógyszert. Nem tudom, hogy ennek van-e köze hozzá, de manapság ápolásra szorul. A fájdalmat ma már inkább gyógyszerrel enyhítjük neki, hogy tudjon aludni ő is és mi is éjszaka. Lehet a csodabogyó után esetleg rendelhetett volna valami jó kis méregtelenítőt is magának? Az a helyzet, hogy én nagyon rühellem az ilyen tutibogyókat meg méregdrága kenceficéket. Az energiainformációs dignosztizálások meg röhejesek. Ugyanezen elven működő számítógépes bagóleszoktatás is népátverés. Csak lehúzzák a hiszékenyeket, mint gyerekkoromban Hakapeszi Maki a zsebtévében.
45. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 43. - Banyaci)
2013. jún. 29. 19:08

Így igaz..... a színészek által agyonhirdetett dolgok is mindig gyanúsak....

Volt is egy olyan szlogen régebben: hogy "van az a pénz, amiért korpás a hajam":)))

44. bc257fd221 (válaszként erre: 43. - Banyaci)
2013. jún. 29. 18:57
Vagy éppen színész:(
2013. jún. 29. 18:47

Nekem kedvencem amikor egy honlapon vagy akár a tv-ben dr. XY véleményez és ajánlgatja az éppen általuk árult csodaszert. Aztán ha az embör utánanéz kiderül, hogy nem is orvos doktor a drága, hanem jogász, vagy valami hasonló. Orvosláshoz köze sincs, csak némi kuruzsláshoz meg a gazdagodás titkához.

A legtöbben utána sem néznek, hogy kitől, honnan és mit vesznek, csak megveszik, beszedik, mert szép és hiresember meg doktor ajánlgatja.

Méregtelenítés: Annak van igaza aki azt mondta, hogyha akkora szükség lenne rá, akkor nagyon sokan meghalnának ilyen-olyan mérgezésben. Az meg tény, hogy a méregtelenítő csodakészítmények ártalmasak lehetnek.

42. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 41. - Bc257fd221)
2013. jún. 29. 18:43
tuuuuuuudom:))))))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook