Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyílászárók cseréje fórum

Nyílászárók cseréje (beszélgetős fórum)


1 2
44. 0a13a7d41c (válaszként erre: 32. - Adnilem01)
2014. jún. 4. 13:07

Az jó, de önmagában kevés. A levegő utánpótlásról is gondoskodni kell, be kell építeni a konyhába egy légbeeresztőt, vagy az ablakkeretbe, vagy a falba.

Ha van konyhai páraelszívó, és/vagy fürdőszobai elszívó ventillátor, annak a működését össze kell reteszelni a gázkazánnal, úgy hogy azzal egyidejűleg ne működhessen.


Vagy, legjobb lenne a kazánt is lecserélni, korszerűbb, zárt égésterű típusra, akkor ezek a problémák nem jelentkeznének.

2014. jún. 2. 15:26

A nyílászáró cserével kapcsolatosan érdemes megnézni, hogy van-e pályázat magánszemélyek részére.


Szokott lenni, és vissza nem térítendő támogatás, csak nem a teljes összeget adják, hanem kell lennie saját résznek is. Hogy hány % saját rész kell, azt a pályázat tartalmazza. Ha jól emlékszem, talán az NGM honlapján, de ha guglizol rá, akkor is kidobja.


Idén már sztem nincs - nagyon hamar elkapkodják - de jövő év elejére érdemes halasztani és megpróbálni megnyerni a támogatást.


Sajnos, én is kicseréltettem a nyílászárókat, mikor tudomást szereztem erről a kedvező lehetőségről, így lecsúsztam róla :-((


Egyébként én tavaly cseréltettem műanyagra a százéves fa nyílászárókat, és nagyon örülök neki. Eddig penészesedés nincs, bár én sokat szellőztettem eddig is, és most is, illetve még nem telt el sok idő a csere óta.


De hő- és hangszigetelésben és tisztításban ha zongorázni tudnám a különbséget... :-)


Sok sikert, bárhogyan döntesz is!

42. adnilem01 (válaszként erre: 41. - Sirga)
2014. jún. 2. 13:32
Na erről van szó. Úgy látszi, annyira sikerült megsértenem "1 apuka"-t, hogy azóta sem tért ide vissza, hogy megvédje az álláspontját.
41. Sirga (válaszként erre: 40. - Sirga)
2014. jún. 2. 11:11
Bár én műanyagra is nettó(!) 61ezres ajánlatot kaptam ...
40. Sirga (válaszként erre: 31. - Adnilem01)
2014. jún. 2. 11:08
Így van: ahonnan én kaptam árajánlatot - 3 rétegű üveggel -, ott 117.000 Ft egy ekkora ablak.
39. temmp
2014. máj. 28. 01:39

Pára szempontjából majdnem teljesen mindegy fa vagy műanyag az ablak, csak ne legyen totálisan légzáró.

Az sem mindegy, hogy ki veszi azt az ablakot, folyton mosó-főző-mosogató család vagy pizzás doboz "gyűjtő" álló, fürödni vagy zuhanyozni szeret valaki, egész nap otthon van és megy a fűtés, vagy takaékosabbak.

Ha valaki régi, nyikorgó vetemedett ablakot cserél ki ugrászerűen le fog csökkenni légcsere. Hőszigeteletlen, vagy hőhidas épületnél nagy valószínűséggel elő fog jöni a penész. Egyszerű fizika.

38. adnilem01 (válaszként erre: 37. - 1 apuka)
2014. máj. 27. 15:05

Nem megsérteni akartalak, bár úgy tűnik, magadra vetted.


Nem vágyom megerősítésre, mint a nyitó hozzászólásban is írtam, tapasztalatokra lennék kíváncsi.


Te véded annyira a fával kapcsolatos állásfoglalásodat, és nem hagyod magad meggyőzni, hogy más is lehet jó, és nem minden műanyag ablak gagyi kínai.

Leírtam, hogy én miket olvastam a műanyaggal kapcsolatban.


A műanyag ablakok közül több is megfelel a passzív házzal kapcsolatos elvárásoknak. Akkor nem hiszem, hogy az annyira kínai gagyi lenne.


Eredetileg én is fát akartam, de mivel sokkal többe kerül (többen is írtuk), mint a műanyag, ez némiképp etántorított tőle.


Kértem, hogy írd meg, hogy melyiket ajánlanád fából, ha szinte egy árban van egy jobb minőségű műanyaggal, hajlok arra, hogy azt válasszam.


Még nincs eldöntve, hogy fa vagy műanyag legyen-e.

37. 1 apuka (válaszként erre: 35. - Adnilem01)
2014. máj. 27. 13:56

nézd.

ez a munkám. /is./

tanácsot kértél, adtam.

döntsd el mit veszel.

a kínai műa. roto vasalást ne hasonlítsuk össze a fa vasalással.

ha te eldöntötted a műa nyílászárót, akkor valójában csak további rábeszélésre, megerősítésre vágysz, és nem tanácsra.

36. TOP 10
2014. máj. 27. 13:10
A mi, 1967-ben épített, tégla falú házunkat anyagi okok miatt, az ablakok cseréje nélkül 12 évvel ezelőtt szigeteltettük. Pár év múlva a konyha ablakát muszáj volt kicseréltetni. Akkor egy mesterember fa nyílászárót ajánlott, amit ő be is szerelt. A gondot az jelentette, hogy az eredeti ablakunknak megfelelő méretűt nem lehetett kapni. Ki kellett vágni egyik oldalon a falat (szigeteléssel együtt) a másik oldalon pedig falazni kellett az ablak mellett. Azóta sem kaptunk az eredeti falszínnel azonos festéket. Még jó, hogy az udvari részen van, így nem annyira zavaró az eltérés. (Vagy talán megszoktuk már) Két évvel ezelőtt esedékessé vált a szobai ablakok cseréje is, de az volt a kikötésem, hogy csak az eredeti ablakokkal azonos méretűre lehet cserélni, és az utcafronton meg kell hagyni a viszonylag új rolókat. Vagyis kívülről minden úgy nézzen ki, mintha semmihez sem nyúltak volna. Műanyag ablakokra cseréltettük ki a FENSTERHAUS Kft-vel (1163 Bp. Sziráki u. 26-32). Helyszínre gyártják a nyílászárókat, a beszerelést is elvégzik. Ami nem tartott 2 ablak esetében 5 óránál több időbe. Maguk után eltakarítottak. Több éves garancia mellett, mindent a kívánságaink szerint végeztek. Elégedettek vagyunk az óta is. Penészesedés, dohosság se azelőtt, se az óta nincs. Helyszíni felmérés alapján készítenek árajánlatot. Nem olcsó, de ha összehasonlítom az első fa ablak cserével kapcsolatos költségekkel ( ablak ára, kőműves munka, fa festése stb.) és az azóta is meglévő bosszankodással ( a fal eltérő színe miatt) megérte a ráfordított összeget. Véleményem szerint, inkább várjuk ki, amíg van elég pénzünk a cserére. Egy házban úgyis csak ritkán kerül ilyen jellegű felújításra sor. A fa, illetve a műanyag minőségi különbsége miatti vitát nem érdemes folytatni, hiszen mindegyiknél előfordulhat probléma. Hogy végül ki milyet szereltet be, az úgyis elsősorban ízlés, és pénztárca függő.
35. adnilem01 (válaszként erre: 34. - 1 apuka)
2014. máj. 27. 12:49

Ne haragudj, de kicsit le vagy maradva a műanyag ablakokkal kapcsolatban.


A műanyag ablakokat (VEKA, Rehau, Kömmerling, Salamander, Aluplast stb. ) már Roto, Maco esetleg Aubi vasalatokkal látják el. Itt nem a jóska-pista szórólapos cég gagyi ablakjára gondolok.


Ismét kérném, hogy javasolj olyan fa ablakot (gyártó, terméknév), amit Te is megvennél. Nagyon kíváncsi vagyok az árára. :)

34. 1 apuka (válaszként erre: 31. - Adnilem01)
2014. máj. 27. 10:38

Amikor írtam a gogliba az első keresési találatra kattintottam, direkt nem kerestem, valami pesti cég volt.

Amit írtam az előzőekben, készpénznek veheted, urbánus legendák vannak a műa, nyílászárók nagyszerűségéről.

a fa viszont pár ezer év alatt már bizonyított, megfelelő karbantartás, és felület kezelés mellet 100 éveket kibír.

A legoptimálisabb sűrű szálú lucfenyő volna, az az igazi épületfa. A borovifenyőt azért szeretik, mert a megmunkálás után szebb, és biztosabb végeredményt ad, /kisebb ráfordítással, kockázattal, szebb a termék,/ viszont lehet nagyon gyantás is, akkor ha festett, kis idő múlva színeződik a festék ha festve van. Inkább lazúrhoz való.

Ha mindenképpen jót szeretnél, keress olyan gyártót, akihez el tudsz menni, és le tudod csekkolni.

És persze fa.

A felületkezelésre figyelj, bizony itt érdemes legdrágábbat választani, ezek többnyire 3 külön bázisú terméket jelölnek, alapozó, - színező, - fedő.


A zárban szintén a minőség a lényeg, a műaanyag szemetekben többnyire kínai vackok vannak, javíthatóság nélkül. A fő gond hogy bár a zárak, vasalok szabvány méretek, könnyen lehet hogy 2 év múlva, amikor a zár tönkremegy, és te vennél újat, addigra régen megszűnt a csing-csung kalapgyár, ahol zárakat is gyártottak a rizsföldi munkások szezonon kívül.


A minőségi fa nyílászárókba ROTO vasalatokat tesznek. A név garancia a minőségre.

Ez is elromolhat, viszont Moszkvától Párizsig azonos termékkel tudod pótolni. /bár nem jellemző a garanciális reklamáció/


Jó keresgélést.

33. adnilem01 (válaszként erre: 30. - Moonlight13)
2014. máj. 27. 10:20

Nem tudom, hogy mit értenek gubanc alatt.

A műanyag ablakokat is kell karbantartani: vasalatokat olajozni, finomhangolni.

Semmi sem tart örökké, bár tény, hogy nagyon sok a kókány, szélhámos cég. Főleg a szórólapos kategóriáról hallottam ezt. :(

32. adnilem01 (válaszként erre: 28. - 0a13a7d41c)
2014. máj. 27. 10:18

Sajnos a gázfűtés utólag lett beszerelve, és a konyhában van a Fég fali gázkazán felszerelve.

Természetesen erre figyelni fogunk, ill. megfelelő minőségű CO riasztót is tervezünk felszerelni az ablakcsere után.

31. adnilem01 (válaszként erre: 24. - 1 apuka)
2014. máj. 27. 10:15

Ne haragudj, de nem látom, hogy azt írtam volna, hogy olcsó ablakot keresek.


Mivel nem egy kis lakásról van szó, így igenis számít az ár.

Jelen esetben 9 db 120x150-es ablak, + 3 db bejárati ajtó, redőny, szúnyogháló, párkányok kívülre, belülre stb.


1990-ben épült a ház, és termoplan ablakok bejárati ajtó kerültek akkor beépítésre.

Eddig bírták. El vannak vetemedve, olyan szinten, hogy mozog a függöny, a bejárati ajtóról nem beszélve. Hiába cseréltünk tömítést, újítottuk fel stb. Állítani sem lehet rajta. Ez főleg annak köszönhető, hogy az előző tulajok nem kezelték megfelelően a fát (gyakorlatilag semmit nem csináltak azon kívül, hogy amikor épül a ház, lefestették sötétbarna xiladekorral), valamint a ház fekvése miatt a nap folyamatosan éri, így gyakorlatilag szétszáradt a fa, a lazúr, amivel 1 éve csiszolás után lekentük, leégett róla.


Légyszi írd meg, hogy melyik cég gyárt 120x150-es ablakot 46.500 Ft bruttó árért megfelelő minőségben, legalább 3 rétegű üveggel???


Nézelődtem több helyen is, de az általad leírt árkülönbségnél jóval nagyobbat tapasztaltam.


A falikazánhoz célszerű megfelelő minőségű CO riasztót beszerelni szerintem.

Így is az utcát fűtjük, mi lenne, ha még a gumitömítéseket is kiszednénk?

30. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Adnilem01)
2014. máj. 26. 22:19

Én folyamatosan nézelődöm, csak az a bajom, hogy akik eddig csináltattak műanyag ablakot, azok utólag mind azt mondták, hogy vissza kellett hívni a szerelőt, mert valami gubanc lett az ablakokkal. Tehát az ismerőseim eddig senkit nem ajánlottak jó szívvel. :(

A fa ablakok nyilván jobbak, csak sokkal drágábbak.

29. körömvirág (válaszként erre: 25. - Körömvirág)
2014. máj. 26. 19:15

na ugye, mondtam :) végül is nem a termékemet szarozták le, azt már egy korábbi hozzászólásban kifejtette, hanem az ismerőseimről alkot véleményt :)


távoztam, remélem értelmes és használható hozzászólásokat fogsz kapni

28. 0a13a7d41c (válaszként erre: 3. - Adnilem01)
2014. máj. 26. 17:42

Legfontosabb dolog amire figyelni kell, hogy ha nyilt égésterű tüzelőberendezés van a lakásban, pl. egy kéményes gázkazán annak a légellátásáról gondoskodni kell, megfelelő légbevezető beépítésével.

Sok család irtotta ki már magát ennek elmulasztásából adódóan.

27. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Adnilem01)
2014. máj. 26. 17:07

Fát cseréltem fára.

Igaz ezt épületasztalos gyártotta és festette le. Gyönyörű lett - csak azt bánom, hogy nem hamarabb cseréltettem ki!!

2014. máj. 26. 15:55

Körömvirágnak:

Az ismerősöd orbitális hmmm….. nem jellemzem mit mondott.


Idézem: „amúgy meg a fát is lekezelik minden féle anyaggal, így azért az sem annyira "légáteresztő". „


A fa felülete nem légáteresztő. A felületkezelés nem erre szolgál. A fa nyílászáró azért szellőzik jobban, mert a fát fizikailag nem lehet olyan pontosan egyenes állapotban tartani, /bármilyen szárított, műszárított/ éppen fa mivolta miatt, mint az élettelen műanyagot.

25. körömvirág (válaszként erre: 23. - Adnilem01)
2014. máj. 26. 15:51

Haza megyek és megnézem, megírom priviben, mert úgy látom itt is vannak nagyon hozzáértők, nem akarom megkapni, hogy szart vettem, holott nem 30-40 ezer forintos tételekről beszélek, hanem jóval drágábbról. Mondjuk fából sem a gagyit néztem anno, hanem a minőségit, de az minimum 1,5-szerese volt a műanyagnak.

Nekem a műanyaggal semmi bajom, mint ahogy már írtam is. Persze lehet okoskodni, de én a saját tapasztalatomat írtam le.

2014. máj. 26. 15:48

Én nem értem hol itt a kérdés.

- Olcsó műanyag ablakot, ajtót nem szabad beépíteni. A gyári szellőzők nem elegendőek, a penészesedést pedig lehet tagadni, de szinte az esetek 99 % ban jelen van.

Állandó szellőzetést igényelnek ezek a nyílászárók, /ha egyáltalán nyílászáróknak lehet nevezni ezeket a pet palackból fröccsöntött valamiket./


- a műanyag nyílászáró javíthatatlan. Bármi történik vele, csere.


Árban kíváncsiságképpen napra készen megnéztem:

Egy 1200×1500 mm es bukó nyíló ablak,

fából: 46 500 ,- Ft

Műanyagból, amit be szabad építeni: 42 431,- Ft.


Van 27.- 28 ezer Ft ért is, az felejtős kategória. Bár rá van írva, hogy uv álló a valóságban annyi pénzért nem lehet uv állót adni.


Az uv állóság az egyik legfontosabb kritérium. Ha egy gyengén uv álló műanyag ablakot 6 év múlva becsap a huzat, nem mindegy hogy a falc letörik mert el van öregedve, vagy egyben marad. Fánál ilyen gond, sőt semmilyen gond sincsen.


A saját tapasztalatom:

Pár éve a falikazánom elromlott, az égéstermék visszajött, épphogy felébredtünk. Másnap a fa nyílászáróim kb, a felébő l kiszedtem a gumit, hogy jobban szellőzzön a ház.

A fűtési szezon végével 3 téli hónap fűtésszámláját hasonlítottam össze az előző év azonos időszakával. Az eredmény semmi. Zéro. 0. azóta is gumi nélkül vannak az ablakaim.

Tehát a fillérbaszás se lehet indok a fokozott hőszigetelés / müa./mellett. + életet menthet.


A magam részéről kizárólag fa ablakban gondolkodnék. Azon belül ha lehet akkor semmiképpen sem hossztoldottban. / bár kicsit olcsóbb./ A hossztoldott kisseb kockázatot rejt vetemedésben, de minden toldásnál meglátszik a festék alatt minden. A lazúr kicsit jobb eredményt ad, azonban ott is észrevenni a hossztoldást.


Ha kérdés van írj.

23. adnilem01 (válaszként erre: 22. - Körömvirág)
2014. máj. 26. 15:21

Úgy látom, hogy hasonló az ügyünk. Mi is ezért hajlunk a műanyag felé.

Megírnád, akár privátban, hogy milyen ablakot és honnan vettetek?

22. körömvirág (válaszként erre: 3. - Adnilem01)
2014. máj. 26. 14:34

szia! nem tudom, mennyire lesz hasznos, amit írok, de megosztom veled :)

Egy régi, 60-as évek végén épült családi házat újítottunk fel 4 éve teljesen, akkor került sor a nyílászárók cseréjére is. Fa, 3 szárnyú, dupla ablakaink voltak, mi is próbáltuk gitteléssel, újrafestéssel megmenteni őket, de a végén már muszáj volt lépni. Sokat gondolkoztunk, hogy fa vagy műanyag legyen, olvastunk jót is rosszat is mindkettőről. Ami számunkra, laikusoknak egyből tisztán látszott, az árak-beli jelentős különbség a fa javára. Egy csomó helyről kért be a párom konkrét méretekkel ajánlatokat fáról és műanyagról is. A különbség megdöbbentő. Ez után a korábbi "csak fa ablakokat" elvünket hamarosan sutba dobtuk. A "végső lökést" az egyik ismerős adta, aki ezzel foglalkozik és azt mondta, ha a szellőztetés jól megoldható, válasszuk nyugodtan a műanyagot, amúgy meg a fát is lekezelik minden féle anyaggal, így azért az sem annyira "légáteresztő".

Így lettek műanyag ablakaink :) Azóta sincs semmi gond, nem dohosodik a lakás, nem penészesedik, nem vizesedik, pedig külső szigetelést is kapott a ház. Az tény, hogy rendszeresen szellőztetünk, de ez előtte sem volt másként.

Fantasztikus ahogy hő és hangszigetel az új ablak. És nem mellesleg pucolni is kellemesebb a szimpla, egyöntetű felületet, mint a korábbit.

21. adnilem01 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. máj. 26. 11:04

Te nézelődtél már ezügyben valahol?


Úgy látom, nem sokan válaszolnak, pedig reménykedtem. :(

20. Sirga (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. máj. 26. 09:41

Pont ezért kérdeztem rá a szigetelésre is ...

Mi téglaházban lakunk, nincs szigetelve, és nagyon nem szeretnék penészt!

19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Adnilem01)
2014. máj. 26. 09:20

Nem tudom, ezért kérdezem. Az ismerőseim között a panelben nem hallottam penészedést, ezért voltam kíváncsi, hogy milyen típusú lakásoknál/házaknál penészedett be.

Én is szeretnék ablakot cseréltetni, de az nem lenne jó, ha bepenészedne utána a lakásom.

18. adnilem01 (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2014. máj. 26. 08:08

Van valami összefüggés?

A falazat sokat számít szerintem. A mi házunk gázszilikátból van, és sehol sincs penész. Tégla és vályog házban viszont már sokszor láttam.

2014. máj. 25. 20:38
Lányok,akiknél penészedik a lakás, panelben vagy házban laktok?
16. adnilem01 (válaszként erre: 12. - F6390e6b9b)
2014. máj. 25. 16:32

Melyik cégtől rendelted meg?

A gari miatt szokták ajánlani, hogy az építse be, akitől megvesszük.

15. SDitti
2014. máj. 25. 16:31
Nálunk is műanyag van. Szép, jól zár, de sajnos télen penészedik a lakás. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook