Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyest a házunk táján. Segítség fórum

Nyest a házunk táján. Segítség (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 19. 11:03

Sziasztok!

Visszajött a tavasz végi nyestem egy hete és olyan grimbuszt csinált a tetőn, hogy egész éjjel nem aludtunk. Újabb 20%-os ecetes lövettel adtunk ismét a háztetőnek és íziben tovább is állt a pajtás! Ez baromi hatásos, és környezetbarát. Még a hold is ugrik egy hátast a szagától. Pár napig "frissíteni" kell a megrázó élményt és addig keres is magának új balekot, akinek a padlásán hepajozhat.

Sok sikert a nyestűzéshez!!!

2012. okt. 1. 19:26

Sziasztok!

Nekem egy nem túl messzi szomszédom mesélte, hogy nála a nyest megölte húsvétkor a kisnyulakat. Ő is akkoriban hallott egy nyest riasztó megoldást, gondolta, kipróbálja.. Nem veszíthet vele semmit. Persze városi emberkék ne nagyon akarjátok kipróbálni! A szomszédbácsi egyik este körbepisilte a nyulak ólja környékét, és láss csodát! Attól a naptól fogva nincs a környéken sem garázdálkodás, se kaka. Amikor esik az eső, akkor utána a "riasztást" újból megcsinálja, és hatásos marad a következő esőig.

2012. szept. 29. 14:46

Sziasztok!

Én azt olvastam, hogy a nyest elűzi a patkányt, csak az a kérdés melyik rosszabb? Nálunk évekig nem volt se patkány se más rágcsáló, pedig a szomszédban rengeteg jószág van, de az idén annyi kárt okoztak közösen hogy már nem is tudom mi lesz. A tavasszal még keltettem csibéket, gyöngyiket, cirka 3 hétig nem is volt semmi, azóta viszont szinte az összes csibémet leamortizálták. Először az egész csirke tűnt el, később csak a fej, egy hónapja pedig már "csak" a tojás,ebből gondolom hogy nyest lehet a mostani vendég.Bármiféle tanácsot szívesen fogadok, mert most ott tartunk hogy 15 tojótyúk mellett vennem kell tojást.

37. Edó21 (válaszként erre: 36. - GabciBSB)
2012. júl. 22. 00:40
Örülök, hogy valaki jelentkezett e témával kapcsolatosan újra. Ha ráspricceled a cserépre, akkor az nem párolog el, mire sötétedéskor újra jön a nyest? Mekkora és hány helyen spricceltetek? Nekem ott nem cserép van, hanem kátrány zsindely, meg fa. Azt nem marná ki az ecet? Most én nem vettem észre semmit, de azt mondják, azt olvastam, és ez nálunk így is volt, hogy ha elmegy, vissza is fog költözni. Télen azért nem találkozok vele, mert korán sötét van és akkor már az ember nincs kint a hidegben. Onnan tudom, hogy van esetleg, hogy a kutyák nagyon szaglásznak. Szerintem annak az épületnek a padlásterét már jól tönkre tehették. A csapda most is kint van, a szomszédé is,de semmi. A szomszédnak azért van kint, mert sok apró állata van, és több alkalommal előfordul, hogy eltünik neki több kiscsibe, stb. De nála patkányt is láttam.
2012. jún. 1. 10:52

Sziasztok, mi is éveken keresztül hallgattuk a padlástérben és a ferde falakban a roboncolást és fogalmunk nem volt, hogy hogyan űzhetnénk el őket. Nagyon urbanizálódott kis állatkák ezek. Nem is szívesen bántanám őket, részben mert tényleg szépek, részben mert tényleg védettek. Mindig csak kb 1-1,5 hónapig volt eszeveszett rohangálás, aztán sokáig semmi. De azalatt az idő alatt a gyermekem mindig halálra váltan hallgatózott és nem mert aludni.

Most pár napja újra beköltözött a cserép és a gipszkarton közé, a ferde falba, ahol tönkreteszi a szigetelést. Kértem fecskendőt az állatorvostól és 20%-os ecetet spricceltünk a cserepekre kívülről. Ezt három napon keresztül ismételtük. Másnap még bepróbálkozott, de pillanatok alatt eszét vesztve menekült. Harmadnap már a közelünkbe sem jött, de kapott egy kis megelőző kezelést a cserép. A kocsi motortere alá a földre spriccelve is kiváló, de a 10%-os is megteszi a dolgát. Nem öli meg, nem tesz kárt a környezetben, nem mérgező és nem utolsó sorban nagyon olcsó a csapdához, vagy riasztóhoz képest. Próbáljátok ki! Jó nyestűzést mindenkinek! :)

35. Edó21 (válaszként erre: 34. - Zoltanhabetler)
2010. jún. 24. 14:52
Úgy néz ki, hogy elmentek, mert nem hallok hangokat napközben, menést, kapirgálást, mocorgást. A szigetelőanyag is úgy van, csak a szél fújja meg. Látni sem lehet őket. Szerintem a kölyköket vitte el, mert azokat még a saját vadászterületéről is elüldözi. Attól félek, ha újra pocos lesz, visszajönnek.
2010. jún. 24. 11:11
Reve 73-nak: Edó 21-nek igaza van, csak priviben egyeztessetek, mert az a fránya dög védett állat. Évente többször fial 2-4 kölyköt nevel, a fészkét is érdemes ilyenkor megkeresni és...
33. 9bbc382386 (válaszként erre: 32. - Edó21)
2010. jún. 21. 21:37
Várom a privit. :)
32. Edó21 (válaszként erre: 31. - 9bbc382386)
2010. jún. 21. 21:23
Tudok egy jó ötletet, de az nem publikus, de azt olvastam, hogy visszatalál. Párom vitatkozik, hogy nem talál vissza.
31. 9bbc382386 (válaszként erre: 30. - Edó21)
2010. jún. 21. 20:23

Megnézem a neten milyen ez a szerkezet,aztán a Párom is,meg Apósom is ezermester,megcsináltatom inkább.Köszi.

Utána el kell szállítani messze,legalább 50km-re?

30. Edó21 (válaszként erre: 29. - 9bbc382386)
2010. jún. 21. 17:56
Ha megengedheted magadnak anyagilag, akkor vegyél csapdát, kb 9 ezer ft, ha nem akkor valami ezermesterfélével csináltass. Mikor mi megvettük, a férjem is mondta, hogy ő is tud ilyet csinálni, nem is kellett volna rá kiadni pénzt. Azt leállítod a teraszra, teszel tojást be, és remélhetőleg besétál. Csak pár napnak el kell telnie, hogy az emberszag elmenjen róla.
29. 9bbc382386 (válaszként erre: 28. - Edó21)
2010. jún. 21. 13:26

Ez szuper.Ma meg szedert hozott ajándékba a kis dög :)Van,hogy kukoricaszemeket találtunk,azt hittük a szembe szomszéd udvaráról lopta el a madár és nálunk pottyantotta el.Ezek szerint bemásznak hozzájuk,és lopkodják azt is.

Megoldást keresek...

28. Edó21 (válaszként erre: 25. - 9bbc382386)
2010. jún. 21. 12:20
Mindenevő, nagyon szereti a gyümölcsöt is, főleg a meggyet, cseresznyét, még az aszalt szilvát is. Én most mazsolát fűztem cérnára, azt odakötöm a csapdába. Még a szilvalekvárt is nagyon szereti. Mivel több szomszédunk van, az egyiknél kint áll a kocsija a ház előtt, ő neki teljesen össze van karcolva a kocsija. A macska nem karmol, az csak átfut, átmegy rajta, a nyestek pl. a kátrányzsindelyes tetőn, csak úgy karmolják, frankon hallani.
27. Ritkó (válaszként erre: 14. - Edó21)
2010. jún. 21. 11:30
Úgy van, tegyétek ki a rádiót. Bírja sokáig az elem, nekem egyszer kellett cserélni :)
26. 25117645d2 (válaszként erre: 21. - Edó21)
2010. jún. 21. 10:35
Nekünk bent áll , de társasház, több kocsi egymás mellett. Azóta mászik a miénkre, mióta a szomszéd lecserélte a kocsiját, az nem tetszik már neki. A macskák elleni is hatásos ez? Mert azok is folyton ugrálnak rá(nem a miénk)
25. 9bbc382386 (válaszként erre: 24. - Edó21)
2010. jún. 21. 10:34

Macskám van,de lakásban.A lábnyomot összevetem,mert ezek szerint nagyon hasonló lehet.

Az ürüléket minden alkalommal eltakarítom persze,tele van magokkal is,nem tudom ez mindent eszik?

Nem nagyon érdekel mennyire védett,kicsit már elegünk van a kocsikarmolásból ....ezt senki nem fizeti ki nekünk.

24. Edó21 (válaszként erre: 22. - 9bbc382386)
2010. jún. 21. 10:23
Én csak az interneten olvastam, hogy Ausztriában csinálják, magyarázat nincs rá, de bevállt. A kocsidon a nyomokat vizsgáld meg, a macskának négy ujja, középen egy, a dögnek 5 ujjnyoma, középen egy látható. A kocsimtól fél méterre találtam egy dög ürüléket, eltávolítottam, nem jó ha ott hagyod. de a kocsimon még nem vettem észre, remélem, igaz most keveset használom, de lehet, hogy majd nem tudok vele elmenni.
23. d81878421d (válaszként erre: 15. - Edó21)
2010. jún. 21. 10:19
Nem kell feloldani. Úgy is "illatos"...
2010. jún. 21. 10:17

Sziasztok!

A flakon hogy hogy hatásos?Mi a magyarázata?

Kíváncsiskodom én is,mivel a kettővel mellettünk lévő telken szinte erdő lett(elhanyagolta a 16db tulaja),és valószínű onnan járkál át a menyétféleség.

Az egyik este találkoztam vele az udvarunkban,és akkor jöttem rá hogy ő kakil minden éjjel a térkőre.Az autóink is agyon vannak járva reggelre,de a lábnyomok inkább macskára utalnak.Attól is ki vagyok akadva teljesen.Fogalmam sincs mitévő lehetek.

21. Edó21 (válaszként erre: 20. - Edó21)
2010. jún. 21. 10:07
A szomszéd meg rögöh az ablakából.
20. Edó21 (válaszként erre: 18. - 25117645d2)
2010. jún. 21. 10:07
Udvarban áll a kocsid, vagy az utcán? Ne tudd meg, nappal a négy keréknél 2-2, éjjel pedig még elől egy a motorháznál és oldalt kett-kettő, kb. 13 flakon áll. De tegyél bele vizet, úgy jobban megáll.
19. Edó21
2010. jún. 21. 10:06
Régóta nincs ereszalja az épületen, de még sosem vettem észre ilyen dögöket. Talán jobb, hogy nálunk lakik?! Most mazsolát fűztem cérnára, és beteszem a csapdába, mivel a férjem jól átszőtt dróttal egy tojást, de mondtam neki, hogy az elég okos ahhoz, hogy ne bántsa.
18. 25117645d2 (válaszként erre: 17. - Edó21)
2010. jún. 21. 10:04
Ki fogom próbálni, köszönöm.
17. Edó21 (válaszként erre: 16. - 25117645d2)
2010. jún. 21. 10:03
Próbáld meg a flakont, lehet hogy aki látja ki fog nevetni, de csak addig nevetnek, amíg nekik is kárt nem csinál. Nálunk is kinevetnek a hátam mögött a szomszédok, de nem tudom mit szólna, ha megrágná a kocsiját, mert ugye nem mindenkinek van garázsa. Öt házzal odébb állt a kertben három autó, azt is megrágták. Állítólag, ahol lakik ott nem csinál kárt.
2010. jún. 21. 10:00
Nálunk minden este görény jön a kertbe, felmászik a kocsi tetejére, télen néha bemászik a motorháztető alá(nem tudom hogyan) aztán tovább áll. Azóta felépítettek a lakhelyére egy komplett lakóparkot, még se kopott le. Sőt róka is rohangászik éjjel az utcán, és ha csönd van őzek is jönnek,pedig egy kisváros forgalmas utcáján lakom.
15. Edó21 (válaszként erre: 13. - D81878421d)
2010. jún. 21. 09:55
Fel kell oldani, vagy csak úgy egy darabban odatenni?
14. Edó21 (válaszként erre: 11. - Ritkó)
2010. jún. 21. 09:55
Mit nyaggatom a férjemet, hogy vigyük fel az ócska rádiót, próbáljuk ki, valakinek sikerült Kábelt kell kihúzni az udvaron, mert szerintem elemmel nem bírnám anyagilag. Minjárt megyek is és kitetetem a rádiót.
2010. jún. 21. 09:54
Állítólag a piszoár tabletta használata bevált módszer ellenük. Motortérbe kell tenni, meg gondolom oda ahol "mászkálnak"...
12. Edó21
2010. jún. 21. 09:33
Már arra gondoltam, hogy az egész ereszalját végig rakom kutyakakival. Van lejárt szavijú fagyállóm, azt is, állitólag azt sem szeretik.
11. Ritkó
2010. jún. 21. 09:32

Sziasztok!


Nálunk a padláson volt nyest, vagy nyestek, nem tudom, hányan voltak. Akkor régen még nekünk sem volt megcsinálja a csatorna, a lyukon bementek. Én azt a tanácsot kaptam, hogy vigyek fel egy kis rádiót, és éjjel-nappal zenéljen :) nos én felvittem, szólt a rádió rendületlenül, és elmentek a nyestek. Állítólag nem szeretik a hangzavart :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook