Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsgás tapasztalatok fórum

Nyelvvizsgás tapasztalatok (beszélgetős fórum)

18. Gumee
2013. szept. 18. 20:00
Euroexam-os nyelvvizsgát csináltam középfokon németből, előtte jártam náluk felkészítő-gyorstalpalóra, korrekt árakkal dolgoznak, és mindenben segítenek, jó szakemberek. Elsőre meglett az írásbeli és a szóbeli is, csak ajánlani tudom őket! Angolt is tervezek a közeljövőben, azt is náluk szeretném megcsinálni. :o)
2008. szept. 4. 18:05
Lassan közeleg az idő amikor németből középfokon nyelvvizsgáznom kell! Ti hol nyelvvizsgáztatok? Telc? Origó? Rigóczai? Pannon? Szerintetek meik a legkönyebb?
16. alyce
2008. aug. 4. 09:28

Én most április-júniusban középfokúztam angolból. Origó nyelvvizsgát csináltam. Sokan azt mondták, hogy a legnehezebb...így utólag én viszont úgy nyilatkozhatok, hogy nem volt olyan vészes, és ráadásul nem is nagyon készültem rá!!! A szóbelim meglett elsőre, az írásbelinél elcsúsztam 7%-kal, de másodjára már meglett az is. Szóval szerintem ez szerencse kérdése is.

Szóbelin aranyosak voltak, nem szivattak, az írásbeliről meg annyira nem tudok nyilatkozni, ugyanis az mindig más, kinek mit dob a gép...

15. genlips (válaszként erre: 14. - Gyöngyi)
2008. aug. 4. 09:27
uhhh :S a japánok nagy műszaki zsenik, gondolom azért kaptak ilyen szöveget... :))
2008. aug. 4. 09:25
Nagyfiam volt a Károlyi egyetemen Japán középfokún. Sikerült neki, de azt mondja baromira hülye szöveg volt, még magyarul sem tud sok mindent róla!(űrkutatás!!!)
2008. aug. 4. 09:23

Áprilisban voltam zöld utas középfokú szakmain. (meglett)

írásbeli szerintem megfelelő szintű volt, bár sokan mondták, hogy nehéz volt (biztos azért, mert izgultak)

magnóhallgatás iszonyat rossz volt, nehéz szöveg, mormogó hapsi :S épp csak sikerült

szóbelin nagyon rendesek, kedvesek, segítőkészek voltak, sokkal rosszabb százalékra számítottam, mint amit adtak (már azon gondolkodtam, visszamegyek és lefizetem őket :D)


egyedül a magnó negatív

2007. nov. 13. 20:39
Igen, de csak a szóbelihez! :( Bár mondjuk annyira nem voltam elkeseredve, mert először voltam és csak 5%-kal maradtam le arról, h az írásbeli is meglegyen.
11. gyopár (válaszként erre: 9. - Ef1a32d478)
2007. nov. 9. 21:04
Akkor azóta már kiderült. Gratulálhatunk?
2007. nov. 9. 21:01
Én Szegeden voltam (de már régen volt) állami nyelvvizsgán, közép- és felsőfokon, és mindkettő elsőre sikerült. Szerencsére. Az írásbeli az olyan volt amilyen, a szóbelin pedig alapvetően kedvesek, jószándékúak voltak.
2007. okt. 14. 18:31
Köszi, hogy leírtad!Nekem két hét múlva derül ki h sikerült -e vagy sem.
2007. okt. 14. 15:26
A középfokú, ahová egy év múlva mentem el, nehezebb dió volt. Rémlik, hogy az írásbeli elég húzós volt - előbb 50 tesztkérdés, nyelvtani, feleletválasztós, 20 perc alatt, majd a többire talán 180 (?) perc volt. Fordítás németről magyarra, (ez a földiszederről szólt) , magyarról németre,(erre szinte nem emlékszem), szövegértés (Gandhi élete) s levélírás (hiv. v. magán - én a magánlevelet választottam, megadott szempontok alapján. 80 valahány százalékom lett. A szóbeli hasonló volt az elsőhöz, de műszaki eladónak kellett lennem, aki mikrohullámú sütőket árult. Akkoriban még nem is láttam mikrót, műszaki érzékem nulla, vagy alig több, hát szenvedtem. 60%-tól volt meg, nekem 66 lett...Ezek után mehettem felvételizni a főiskola német szakára, ahová e vizsga megléte volt a beugró - tehát esetemben a nyelvvizsga nem a lényeg, csak egy lépcsőfok volt.
2007. okt. 14. 15:17
Nem vagyok oda a nyelvvizsgáért, egyáltalán a vizsgahelyzeteket nehezen viselem, bár volt bennük részem elég. Amikor változott a nyelvvizsgarendszer (nem tegnap, nem is tegnapelőtt) éppen német középfokúra készültem. Gondoltam, elmegyek előbb alapra, tapasztalatot szerezni.Origó típusú vizsga volt, C-re mentem. Az írásbelin lapot és e-mailt kellett írni, használati utasítás volt a szövegértési rész (egy gőzvasaló működéséről)és színházjegyet kellett rendelni. A szóbelin volt ált. beszélgetés - bemutatkozás-féle, majd képleírás, nyári képek, s szituáció - ha jól rémlik, valaki valahová meghívott, de nem akartam vele menni, majd beadtam a derekam.
2007. okt. 2. 15:33
TIT-német középfok
2007. okt. 1. 20:30

neked milyen volt?

Milyen típusun voltál?

2007. okt. 1. 20:29

hali

Én még nem voltam, csak készülök! De én a "zödút" elnevezésű nyelvvizsgára szeretnék menni, mert erről hallottam jókat

2007. okt. 1. 19:52
még mindig senkinek semmi??
2007. szept. 30. 19:57
Hát, akkor kezdem én! Tegnap voltam a TIT-nél nyelvvizsgázni, most voltam először, nem igazán tudom hasonlítani.Szóbeli könnyű, írásbeli nehéz!
2007. szept. 30. 14:45

Szeretném tudni hol nyelvvizsgáztatok, hányszor voltatok míg sikerült! Egyéb dolgokat...

Fontos lenne, köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook