Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsga, nyelvtanfolyam... minden tapasztalat érdekel fórum

Nyelvvizsga, nyelvtanfolyam... minden tapasztalat érdekel (beszélgetős fórum)

2013. jan. 6. 05:55

nekem diplomához kell, mert másfél év múlva végzek... gondolom ugyanúgy, még mindig középfokú c típusú nyelvvizsgát fogadnak el....

TELC-et miért nem fogadják el? mi a baj vele?

17. Veronika27 (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2013. jan. 5. 13:24

Így van!

Nekem nem továbbtanulásra kellett, nem tudtam, hogy nem fogadják el. De ha nem arra kell, akkor sokkal jobb, könnyebb, szóbeli résznél szinte az ember szájába adják a szavakat, ahogyan láttam egy-két vizsgafeladatban.

16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Veronika27)
2013. jan. 5. 09:06
A TELC-et egy csomó helyen továbbtanulásnál nem fogadják el! Kérdés, hogy ki mire akarja használni! Pontszerzésre jó, de egyébként...
2012. dec. 31. 22:14

Ha totál kezdő vagy, szerintem egy intenzív tanfolyamra lenne szükséged. Én a TELC nyelvvizsgát ajánlom, sokkal könnyebb, mint az ECL, ami nekem van. Bár nem tudom, ezeken kívül milyen lehetőségek vannak még.

Priviben tudok küldeni egy linket, ahol tanulhatsz ingyen, online, hanganyag segítségével, amilyen nyelvet csak akarsz, az alapokat persze. De a tanfolyam mindenféleképpen kell, kiscsoportos oktatásban az igazi szerintem. Magántanárt nehéz megfelelőt találni :(

2012. dec. 30. 16:28
akkor újra másolom a kérdésem, mert nem két nyelv között vacilálok, hanem nem tudok megfelelő tanfolyamot találni arra h kezdőről eljussak középfoku nyelvvzsgáig...magántanáron kivüli megoldás is érdekel. az tök mindegy már miből. csak én nem értek a tanfolyamokhoz, nem tudom mit h kell nézni ezért érdekel h ki hogy csinálta meg ezt a visgáját?
2012. dec. 30. 14:56
Az angol hasznosabb.
12. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - 0e83a78045)
2012. dec. 30. 13:21

De ő az angol és az olasz között vacillál. Gondolj bele, olaszul hány országban beszélnek és angolul hány országban? De ahol nem angol az anyanyelv, ott is könnyedén boldogul az angollal.

Én 3 nyelven beszélek, mégsem használom csak az angolt.

2012. dec. 30. 12:14
Budapest lenne a legalkalmasabb, és azon belül is minél közelebb a nagykörúthoz agy az 1es villamos vonalánál, kettes villamosnál... ezek lennének a legjobbak. de mindegy kb már ez, csak lássak előre h hol mit adnak, mert neten nem irjáék le h milyen szintről indulva hova jutsz el az adott tanfolyammal
10. honeywald (válaszként erre: 9. - 0e83a78045)
2012. dec. 30. 12:11
nem, én nem a két nyelv között akatrok dönteni, hhát nem ezt irtam!
2012. dec. 30. 11:20

bocsánat,nem láttam hogy angolés olasz között akarsz dönteni,akkor angol:))


én magamban tanultam,sajnos angolt,amit bánok.először magoltam be a szavakat,azután meg vettem angol regényeket,oxfordosat.1-6os szint van.nagyon jól lehet belőle tanulni.csak ajánlani tudom.nyelvtanfolyamról meg annyit,hogy ismerősök csinálták münkaügyi központon keresztül,legalább kevesebb pénzbe van,már ha ez számít:)

8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2012. dec. 30. 11:19
Azért az sem utolsó szempont, hogy közel legyen a nyelvtanár hozzád! Nem tudjuk, merre laksz!
7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2012. dec. 30. 11:18
Nálunk a gyerekek azt mondták, hogy oda érdemes nyelvtanfolyamra menni, ahová vizsgázni fogsz menni. Ott ugyanis arra fognak felkészíteni, ahogy ők vizsgáztatnak!
2012. dec. 30. 11:16
semmi baj, ezért is irtam h csak tanfolyam ill tanár szempontjából nézzétek azokat a nyelveket amiket kiirtam...a hasznosság az megint más. de ez a kettő érdekel.
5. 0e83a78045 (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2012. dec. 30. 11:15

ezzel azért vitatkoznék:)))igaz ,attól függ mire akarja használni de gyanítom nem netezéshez:)))oda jó az angol.ha külföldi munkához,én akkor a németet,ugyanis németországban több a munka mint angliában,ausztria a föld egyik legerősebb gazdasága,ebből kifolyólag jól fizet,svácba meg aki bekerül,nem könnyű,az maga a menyország.mellete a német jó,svédbe,dániába,hollandiába,belgiumba,es farnciába a határ mentén.nem mellékesen mind közelebb van mint anglia.


Bocsi,tudom nem idetartozo gondolatmenet volt:)

2012. dec. 30. 11:04

Én kis létszámú (3) tanfolyamra jártam, nagyon hasznos és hatékony volt és magánórákhoz képest olcsó, és volt hogy egyedül voltam :-)

Szerintem angolul tanulj, nagyobb hasznát veszed (tapasztalatból mondom).

3. honeywald (válaszként erre: 2. - Suhi)
2012. dec. 30. 11:03
igen ere is gondoltam már... csak hát a legjobb lenne az ha már tudnék jó tanárt akit más ajánl pl..
2. Suhi
2012. dec. 30. 10:56

Szia!


Nekem a nyelvtanfolyam nem nagyon segített, a magántanár viszont igen. Magántanár intenzíven csak rám figyelt, a tanfolyamon megoszlott a figyelem. Szerintem ha a hatékonyság számít, akkor inkább magántanár.

2012. dec. 30. 10:49

Szép napot kívánok mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne (nem, a google nem a barátom), hogyha középfokú c típusú nyelvvizsgát szeretnék (diplomához, mert másfél év múlva végzem)akkor ki mit tud ajánlani nekem?

konkretizálva: angol vagy olasz (kezdő vagyok mindkettőben) lenne a hőn áhított nyelv, de ez nem is olyan lényeges mint az, h feltétlenül kezdő tanfolyamra lenne szükségem, és esetleg tudtok olyat mondani, ami kezdőtől a nyelvvizsgáig elvisz, vagy azt csak több tanfolyammal érhető el? minél hamarabb szeretném megszerezni, de egyszerűen nem tudok előrelépni h hol van ilyen ha van és mennyiért?

esetleg tapasztalatok megosztása is érdekelne, mert nagyon elakadtam :( nem tudom merre hogyan mikor meddig stb...


köszönöm előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook