Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsga nélkül lehet érettségizni? fórum

Nyelvvizsga nélkül lehet érettségizni? (tudásbázis kérdés)


2021. nov. 18. 16:28
lehet
17. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 13:22
Nem kell középfokú nyelvvizsga (ami az emelt nyelvi érettségivel egyenlő - ha emeltezik, megkapja a nyelvvizsgát is vele) az érettségihez, ahhoz nem kötelező. Ha nem az érettségi évében emeltezik, hanem az érettségin túl - megszűnt tanulói jogviszony után - akkor az Oktatási Hivatalhoz kell utalni 42.000 Ft-ot/tárgy, ezt nem kapjátok vissza. Érdemes most emeltezni, érettségi évében, hogy ne kelljen fizetni.
16. VendrinerPiroska (válaszként erre: 15. - NomNom)
2021. nov. 18. 11:48
Mikor érettségiztél NomNom?
15. NomNom (válaszként erre: 14. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 17. 19:46
Úgy van ahogy Borian mondja, nem elég az emelt hozza. Én is kéttanba jártam és így volt. 2 tárgy angolul + emelt angol minimum 80%.
14. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Borian)
2021. nov. 17. 19:34
Nekem azt mondta, hogy egy bizonyos százalék teljesítése felett felső fokút kap, de nem vitázom.
13. Borian (válaszként erre: 12. - VendrinerPiroska)
2021. nov. 17. 19:32

pontosításként: a emelt szintű érettségiért max középfokú nyelvvizsga jár


ha kétannyelvű suliba járt vki, leteszi az emelt nyelvi érettségit, plusz két tárgyból célnyelven tesz érettségit, neki jár a felsőfokú nyelvvizsga

2021. nov. 17. 18:55
Barátnőm lánya idén érettségizett. Tőle tudom, hogy emelt szintű érettségivel a nyelvvizsgát is megszerezheti, attól függően, hogy teljesít. Az eredménytől függően kaphat közép vagy felső fokú nyelvvizsgát. Idén nem kellett nyelvvizsga a felvételihez, de ez ugye változhat egyik napról a másikra.
11. Borian (válaszként erre: 8. - Lau_Ra)
2021. nov. 17. 11:36
úgy volt, hogy bevezetik, hogy kell a felvételihez nyelvvizsga, de visszakoztak
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Lau_Ra)
2021. nov. 17. 11:34

A cikkben amit küldtél írja, hogy akarták bevezetni felvételihez, de nem lett belőle semmi, mert nincsenek felkészítve rá a diákok.

Akkor megnyugodtam, hogy érettségizhet nyugodtan :)))

9. Lau_Ra (válaszként erre: 8. - Lau_Ra)
2021. nov. 17. 11:28
A felvételihez
8. Lau_Ra (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 11:28

Ja és igen, a diplomához kell. :) De ha jól tudom, azt ráér letenni az egyetemi évei alatt is.

Legújabb követeléseket nem tudom, de egyik családtagom pár éve felvételizett, akkor még nem volt követelmény hozzá a nyelvvizsga.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Lau_Ra)
2021. nov. 17. 11:22
Köszönöm szépen!
6. Lau_Ra (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 11:13

[link]


Tessék:) de ez mint látod, változhat az évek folyamán.

2021. nov. 17. 11:11
Viszont ha később pl pár év múlva meggondolja magát a gyermek, és mégis szeretne diplomát szerezni, akkor viszont előtte vagyis ehhez mindenképp kell a nyelvvizsga, igaz?
4. Lau_Ra (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 11:11
Nézz utána, de szinte biztos, hogy lehet nélküle érettségizni.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lau_Ra)
2021. nov. 17. 11:10

Igazad van, nem jól írtam :DDD

Emelkt szintű érettségiről van szó, és középfokú nyelvvizsgáról.

Köszi a javítást!

2021. nov. 17. 11:08

Olyan, hogy emelt nyelvvizsga nincs. Emelt szintű érettségi van. Az egész kérdés sántít valahol.

És persze, lehet érettségizni bármilyen nyelvvizsga nélkül. Vagyis asszem, én már lassan 10 éve érettségiztem, akkor így volt.

2021. nov. 17. 11:06

Gyermekem most 12.-es, és kollektívan megy az osztály nyelvvizsgázni.

Arról felvilágosították őket, hogy a felsőoktatásba felvételizni nem lehet emelt szintű nyelvvizsga nélkül, de arról senki semmit nem mond, mi történik akkor, ha a diák nem akar továbbtanulni, csak érettségizni, illetve szeretné befejezni a 13.évet is, mert náluk még van OKJ.

Akkor is kötelező? Vagy csak egyszerűen érdemes megcsinálni, ha már egyszer adott a lehetőség? Igaz, hogy visszakapják az árát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook