Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsga fellebbezés, mit tehetek még? fórum

Nyelvvizsga fellebbezés, mit tehetek még? (beszélgetős fórum)


14. Vitust
2017. máj. 20. 19:48
És mint kiderült a németesek is úgy mentek el nyelvvizsgázni, hogy "nem készültek".. vagyis 7/7 bukott vagyis úgy mentek el befizetni 22ezer forintot hogy vagy meg lesz vagy nem. Fellebbeztem még egyszer a NYAK-hoz. Hozzáteszem az egyik németes lány fel is ment konzultációra és nem tudtak neki magyarázatot adni hogy miért húzták le.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - 31bc25d879)
2017. máj. 15. 06:25
Pedig van ilyen. Az egyetemen volt olyan, hogy csak egy pont kellett, bementem a konzultációra, mondtam a tanárnak, hogy ez van, szeretném megnézni a dolgozatom. Elő sem kereste, csak átírta az eredményem, hogy megvan. De olyan is volt, hogy csak elszámoltam valamit, ezért az egész feladatomat lenullázták, pedig az ilyen esetre járt a pontok fele. Ha nem megyek be, mehettem volna pótvizsgázni. Mondjuk egyszer meg konkrétan 0,2 pont hiányzott :D Nem adta meg :/
12. 31bc25d879 (válaszként erre: 6. - 2d052648f4)
2017. máj. 12. 16:18

Egyébként ezt a "tuti, hogy összelehet szedni" pontot én sem értem.

Egyébként ilyen van?

Az én időmben nem volt. Nem érted el, nem érted el, mehettél, osztjónapot'.

De ha van próbálja meg, egy misét megér. Mondjuk akkor az egy és fél pontosak is ott tobzódnának, nem?


Most is azt gondolom amit írtam reggel.

11. massalhangzo (válaszként erre: 2. - Vitust)
2017. máj. 12. 16:13

nem ertem, hogy mire volt jo a konzultacio, ha nem arra, hogy atnezzetek az irast, es talaljatok benne olyat, ami plusz pont lehet, vagy ervenytelen lepontozas


szerintem sajnos nincs eselyed, mert ha eleve nem erted el a kivant ponthatart, plusz utana se javitottak, akkor mire fogadnak el a fellebbezesedet? kerned kene egy masolatot a javitott irasrol, ha volt egyaltalan

10. bc681dac13 (válaszként erre: 6. - 2d052648f4)
2017. máj. 12. 15:42
A leírt eljárás elég felháborító, de amúgy én is azt gondolom, hogy inkább még tanulni kellene, és újravizsgázni úgy, hogy ne rezegjen a léc.
9. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - 2d052648f4)
2017. máj. 12. 12:13
Ha mondjuk 50 ponttól kettes, rutinos tanárok vagy 45-öt adnak, vagy 51-et egy dolgozatra. Így elkerülik, hogy mindenki ott könyörögjön, hogy de csak 1-2 pont hiányzik.
8. b3c1f394a2 (válaszként erre: 2. - Vitust)
2017. máj. 12. 12:04
Szerintem próbálj máshol levizsgázni.
7. b3c1f394a2 (válaszként erre: 6. - 2d052648f4)
2017. máj. 12. 12:03
Nekem egyszer egy tanár mondta hogy oké, ott megadják a pontot, de máshol lehúzzák, hogy ne legyen meg a 60%. Ha egyszer nem sikerült, nem fogják átértékelni. Nem ismerik el a hibázást.
2017. máj. 12. 11:47
Ha gondolod fellebbez megint. Igazából nem megbántani szeretnélek, de sosem értettem, hogy ha valamit értékel valaki és mondjuk hiányzik másfél pont, akkor mi az, hogy szerinted azt tuti össze lehet szedni? Nyilván 10 tanár 10 féle képpen javít még akkor is, ha van egy megoldókulcs. De ha egyszer nem értem el, akkor nem értem el azt a pontot. Legközelebb jobban rágyúrok. De lehet csak nekem fura a felfogásom. Mondjuk ha valóban lehet ilyenért fellebbezni és megadják azt a másfél pontot, akkor persze, hogy mindenki megpróbálja. De igazából én magammal szemben sem lennék elégedett (ilyen típus vagyok), mert úgyis mindig az lenne a fejemben, hogy eredetileg nem is sikerült volna.
2017. máj. 12. 07:02

Elhiszem, hogy bánt és dühítő az egész.

Ha nem lenne számodra kedvező a végkimenet fuss neki még egyszer máshol.

2017. máj. 12. 06:03

Velem középiskolában szinte ugyan ezt csinálták, meg még vagy 10 másik osztálytársammal.

Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk 0,5 pont hiányzott és előre mondták, hogy semmi értelme fellebbezni mert sosem adják meg.

Amennyit ráfizetsz már elmehetsz belőle újra megírni. Esetleg másikhoz, ahol korrektebbek.

3. tsfmvk (válaszként erre: 2. - Vitust)
2017. máj. 12. 05:38
Kik voltak ezek?
2017. máj. 11. 22:35
Elnézést hogy külön kezelem itt a dolgokat de nem fért volna ki egyszerre. Olyannal történt velem az elmúlt hónapban, hogy írásbeli nyelvvizsgát csináltam ami diploma megszerzéséhez szükséges. A 60% eléréséhez 1,5 pont kellett volna amiben biztos voltam hogy össze lehet azt szedni így elmentem konzultációra. Ez 4000Ft volt. Ott egyet is értettünk hogy a második levelemet nagyon leértékelték így egy fellebbezést adtam be.( a levélbe nem láttam javítást persze lehet nem szükséges..) Ez további 2000Ft volt. A fellebbezést elutasították. A fő érdekesség itt következett mert ők olyan mondatokat írtak az elutasító értesítőbe ami a levelembe nem szerepelt illetve azt írták hogy a dolgozatomat nem tekintettem meg. Erre írtam is, hogy ellenőrizzék az adatokat mert ezek mindegyik része nem valós. A vissza levélben elismerték hogy az egyik bekezdést egy másik vizsgázó leveléből maradt ott így azt törölték. A másik részét hogy nem tekintettem meg a dolgozatot át írták az alábbira: " Kérelmező a dolgozatát nem tekintette meg, de konzultáción részt vett.". Nos szerintem ez a mondat továbbra se állja meg a helyét hiszen ezzel azt mondták ki, hogy elmentem beszéltem egy nőcivel 45 percet csak random és mentem is onnan. Nem tudom hogy valaki találkozott-e hasonló esettel de ha még is akkor mit tudott tenni az ügy érdekében? Én most az oktatási hivatalhoz akarok beadni még egy fellebbezést ami persze további 5000 Ft de engem szinte sért hogy olyanokkal próbáltak volna átverni ami nem is volt igaz. Vagyis ha én nem emlékszek szóról szóra a levélre akkor persze lehet bejött volna ez a tervük de sajnos amit leírtam vissza tudok idézni. Esetleg tanács azon kívül hogy oda ne menjek még egyszer vizsgázni? Vagy egyéb meglátás?
2017. máj. 11. 22:21
Nyelvvizsga fellebbezéssel kapcsolatos kérdésem lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook