Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyelvdagadás, ételallergia, fulladás!Akinek van tapsztalata kérem írjon! fórum

Nyelvdagadás, ételallergia, fulladás!Akinek van tapsztalata kérem írjon! (beszélgetős fórum)


2012. jan. 9. 09:20

Sziasztok!


Hát úgy néz ki nem a penicillin,legalábbis a Flektor-porra megnézték és szintén negatív!

Nagyon nehéz,most próbálkozunk tovább!

2012. jan. 2. 15:48
szia.Nálunk anyukámnak vannak ilyen problémái .Én azt javaslom, hogy Kalcium pezsgőtabletta.Anyunak mikor bedagad a nyelve akkor azt szokott inni és helyre jön tőle.Végül is nem kell annyira megijedni tőle csak tudni kell mit kell csinálni ilyen esetbe.
11. Lencsy (válaszként erre: 10. - Gabóca10)
2012. jan. 2. 12:48
Akkor valóban nincs kizárva hogy a penicillin lesz a gond ! Hmm ..még jó ,hogy "csak" ennyi gond lett belőle ..
10. Gabóca10 (válaszként erre: 9. - Lencsy)
2012. jan. 1. 21:54

Igen,gyerekkorában volt csalánkiütése egyszer nagyon durván,akkor derűlt ki a penicillin érzékenysége.

De eddíg nem gondoltunk erre,mert mindenki erősködött hogy tuti étel-allergia,ígyhát valahogy elsuhantunk felette és egész idáig az ételekben próbáltuk keresni a megoldást.

Az biztos hogy nem egyszerű!

9. Lencsy (válaszként erre: 8. - Gabóca10)
2012. jan. 1. 18:17

Igen , sajnos a szájon át bevett szerek lassan hatnak, de mégis jobb ,mint a semmi .

A férjem nagynénje és a kisfiam tanárnője is így járt nem olyan rég ! A nagynéni elmúlt 60 éves , eddig semmire nem volt allergiás ..egyik reggel arra ébredt,hogy nem kap levegőt ! A nyelve és a szája volt bedagadva ..azóta sem tudja az okát ! A fiam tanárnénije meg az iskolai karácsonyi műsort megelőző napon jött be az iskolába orrig felhúzott garbóban ..ő is reggelre ébredt így , de neki csak a szája dagadt be de az brutális módon ! Ő is már 40 felett van , eddig nem volt ilyen gondja . Szóval minden előjel nélkül és bármikor kijöhet sajnos . Írod , hogy penicillin érzékenységre gondolsz ..csak sejted vagy tudtok is konkrétan penicillin érzékenységről ? Ezt azért kérdem , mert a penicillin érzékenység azonnal kijön , tehát már gyerekként mutatkozott volna , mert szinte biztos hogy élete során kapott már penicillin készítményt !

2012. jan. 1. 15:51

Először is Boldog Új évet mindenkinek!



Lencsy:Igen mindíg van itthon,már kapott cetirizint!allergia gyógyszer)De azt mondták csak ilyenkor kell amikor feldagad.Kaptunk rectodelt kúpot,de múltkor mindhárom gyógyszer bevétele mgetörtént,és kevés volt!Az ügyeleten azt mondták ilyenkor sokára használ,vénásan kapott injekciót!



fdóri:Amikor írtam a penicillin-érzékenységről,utána kezdtem el gondolkodni hogy nem-e szedett valamit ami....kutakodtam a neten és azt írják aki penicillin érzékeny az nem ihatja a flketor-port.Hát a férjem sokat megivott az elmúlt időszakban fogfájás stb.Úgyhogy most van egy kis remény...legalább egy kiindulási pont...és előtte este is ivott karácsonykor amikor feldagadt!Holnap hívja a dokinőt,kiváncsi leszek,majd írok.

kiváncsi leszek

2011. dec. 31. 21:02
Az effajta ételallergiákat elég nehéz felkutatni , mert bármely korban előjöhet és olyan ételektől , anyagoktól is amit eddig gond nélkül fogyasztottunk . Calcimusc mindig legyen otthon !
6. fdóri (válaszként erre: 4. - Gabóca10)
2011. dec. 31. 15:12
Ez nagyon nem jó! Próbálgassatok, hátha...
5. Gabóca10 (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2011. dec. 31. 13:31

Neki is volt csalánkiütése gyerekkorában a penicilin-tartalmú gyógyszerektől.

Együttérzek,mert nagyon nehéz kideríteni!

4. Gabóca10 (válaszként erre: 3. - Fdóri)
2011. dec. 31. 13:28

Köszi hogy írtok!


A dió-mogyoró félékre már megnézték,az is negatív.Ezért vagyok tanácstalan.

Már nézték a polleneket,fémeket,Gabona-féléket(mert kamionsofőr és ilyeneket szállít:búza,kukorica szója stb.)és pesrze rengeteg ételt is megnéztek már.

Tehát a munkája miadt is veszélyes,mert először amikor feldagadt éppen úton volt.

2011. dec. 31. 10:47

Szia!


Ezt sajnos csak így lehet. Ha karácsonykor jött ki akkor dió-mogyoró... Az ilyen fajta ételek szoktak súlyosabb allergiát előidézni... Ami eszedbe jut, felírod és figyeled, hogy ha legközelebb eszi mi lesz. Felírod amit megevett karácsonykor. Napi váltásban elkészíted ugyan azokat. Amikor rosszul lesz, akkor már csak annak az összetevőit próbálgatod...

2011. dec. 31. 10:43
Én gyógyszerre vagyok allergiás.Nálam sem derült ki,hogy pontosan mire.Valószínűleg valami hordozó anyagra.
2011. dec. 31. 10:42

A férjemnek kb.fél éve kezdődött,az ajka sokszor megduzzad,de már 2x a nyelve nagyon durván,most épp karácsonykor kötöttünk ki az ügyeleten,mert majdnem magfulladt.

Persze ezt már rengeteg kivizsgálás előzi meg,a vér alapján allergiás,de amire eddíg megnézték mineden negatív.Azt mondták nekünk kell megfigyelni hogy épp aznap mit evett,és minden falatot felírni.DE ez olyan nehéz,hogy derítsük ki mi,főleg ha valami rejtett dolog,gondolok fűszerekre,vagy valami adalékanyagra.Olyan kilátástalan,és aggódom a férjemért!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook