Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyári szünet fórum

Nyári szünet (beszélgetős fórum)

2009. júl. 14. 06:17
Szerintem attól hogy egy rövid időt munkával tölt a gyerek, még bőven marad ideje játszani, pihenni is. A munkára való szoktatás is fontos hiszen a gyereket az életre is nevelni kell. Ez az ilyen apró-cseprő feladatok adásával kezdődik és ha már iskolaidőben megkíméljük a tanulás miatt, legalább nyáron besegíthet egy kicsit. Persze nem egész nap. De fél- 1 óra nem árt meg neki. Ha elvégzi a rábízott feladatokat, nyugodtan játszhat. Én iskolás koromban még nyári munkát is gyakran vállaltam annak idején, mégis nyár volt a nyár.
17. Pné Veronika (válaszként erre: 15. - Anyuci macuci)
2009. jún. 22. 08:19

Nálunk ez úgy működik, hogy a fiam (bár elég jól tanul) a kicsinek olvas fel meséket, így nem érzi, hogy "kötelező" az egész.

Az igaz, hogy megint kaptak "nyári olvasnivalót" iskolai szinten, amit aztán szeptemberben kikérdeznek, de most nem kell olvasónaplót írnia, csak egy 10-15 kérdéses feladatsort kaptak mellé.


Na tessék, ez is milyen dolog?


Bár a kicsi is szabályosan "élvezi" az olvasást...(az Egri Csillagok):-)))

16. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - 15ed6b0320)
2009. jún. 22. 08:15

Mindkettő...


Az apróbb feladatokat amúgy is szívesen elvégzi és így több idő marad arra, hogy együtt tudjunk "szórakozni".

Nem napi robot van, csak ágyazás, terítés, szellőztetés...ami nem megerőltető, de nekem segítség.

Így mindig jut időm nekem is pluszban (amit nekik meglepetések készítésére felhasználhatok) és ez így jó mindegyikünknek.

2009. jún. 21. 20:18

Én mindenképpen adok a gyerekeknek nyárra is tanulnivalót. A fiamnak elég gyengén megy az olvasás,ezért naponta elolvas egy fejezetet a könyvből,akkor elégedett vagyok. Negyedikes volt. A lányom pedig inkább írogat,most volt elsős. Még 1-1 betűben bizonytalan,ezért nem árt,ha gyakorol.

Szerintem fél óra nem a világ,ha készen vannak,utána azt csinálnak,ami jólesik.(bizonyos keretek között persze) De ez sem minden nap van,lesz,ebben biztos vagyok.

14. Elisha (válaszként erre: 12. - Guti73)
2009. jún. 21. 19:49
Szerintem a nyár pont arra való,hogy a megtanult dolgok ülepedjenek,én csak akkor taníttanám a gyerekem,ha pótvizsgáznia kell.
13. Elisha
2009. jún. 21. 19:45

Sziasztok!


Én nekem sincs gyerekem,főiskolás/egyetemista vagyok és nekem épp emiatt eléggé belenyúlik a nyárba a vizsgaidőszak.Ilyenkor a szüleim békén hagynak,hogy teljesen a vizsgákra tudjak készülni.Aztán mikor véget ér egy ideig élvezem,hogy semmi kötöttség,itthon beszoktam segíteni,húgomra vigyázok,elpakolok a konyhában,ami kb. 2 óránként mindig csatatérré válik 5ember után:),főzök,viráglocsolás stb..szoktunk menni strandloni,ha jó idő van,meg egyéb programok is szoktak lenni de aztán augusztus elejére mindig felüti a fejét az unalom.Én tavaly diákmunkát vállaltam augusztusban-szeptember elejéig,ami jó kis tapasztalatszerzés volt,mivel nagyon felelősségteljes,strapás munkáért alig fizettek meg.Ennek ellenére szívesen csináltam,mert bár kevés pénz,de sok óra alatt,már nem is annyira volt kevés,egész szép kis zsebpénz gyűlt össze a azeptemberi tanév elejére.

Szóval ebből azt akartam kihozni,hogy a nyár valóban a pihenésé rögtön a suli után ne nyaggassátok a gyerekeket semmi komollyal,csak esetleg olyan ház körüli teendóőkkel amiket ők is szívesen,hamar megcsinálnak.Ha még kisebbek el lehetne küldeni őket táborba én pl anno nagyon szerettem táborokba járni és mindig lehet színvonalasakat, olcsón kifogni,csak keresni kell.Itt megjegyezném,hogy még most is szoktam járni alkotótáborokba,ezek bár nem ott alvósok de délelőttől délutánig megvan a program,nagyon változatos a korosztály 6-nyugdíjas korig és jó a hangulat,az ember könnyedén valóban érékes,maradandó dolgokat alkot.Szóval a táborozás is egy alternatíva.A nyár folyamán aztán többször be lehet őket vonni a ház körüli teendőkbe ahogy látjátok,hogy lassabban tengetik a szabadidejüket,vagy miután hazajöttek a programokból:)Ha már nagyobbak és felelősségteljesek akkor esetleg diákmunka,de ezt szerintem nekik kell akarniuk,mert különben kínszenvedés lesz.Ehhez már kell egyfajta érettség,hogy igen,most nyár van bár,de már eleget pihentem most egy picit a ház körüli teendők mellett besegíthetnék a szüleimnek a pénzkereséssel is.Ja és ha teljes munkaidőben csinálják akkor 2-3 hét bőven elég,ha 4-5-6órákat akkor több is lehet,(ár gimiben már szeptember elején kezdődik a suli.)arra figyelve,hogy a gyereket mennyire viseli meg a munka.Ugyanis annak semmi értelme,hogy teljesen leamortizálja magát a tanéve kezdetére!Szóval nekem ez a véleményem,remélem tudtam vele segíteni!

12. guti73
2009. jún. 21. 19:43
Az unokahúgaim 11 és 10 évesek.Nekik nyáron is van ismételni valójuk.A nővérem majdnem minden napra ad nekik kb.1 órára való feladatot.Olvasás,matek,német.Én néha úgy gondolom,hogy ez egy kicsit túlzás(főként mikor nálunk nyaralnak!!),de az én fiam még ovis és nem tudom mi lesz mire iskolás lesz.A lányok nem nyafognak,megcsinálják a példákat és irány a játék!
11. 15ed6b0320 (válaszként erre: 10. - B2d0b7d91e)
2009. jún. 21. 19:13

Hasonlóan gondolom én is!:)


Írjatok még többen!Kíváncsi vagyok a véleményekre!

2009. jún. 21. 19:05
Valóban pihenésre van a szünidő, de szerintem időnkén fél, egy, vagy esetleg két óra házimunka belefér, ha már a szülők dolgoznak, és keresik a szórakozásra a pénzt:)
2009. jún. 21. 18:58
Az unokaöcsém (17 éves) önként vállalt munkát egy konyhán (kézilány) minden piszkos és fizikai munkát vele csináltatnak.
2009. jún. 21. 18:48
Ezt a sok munkát nem egy napra gondoltam:))))))Csakis apránként.
2009. jún. 21. 18:46

Nem tanulásra gondoltam,azzal nem nyúznám őket én sem.

Mosogatás,gyümölcsszedés,sziklakert gazolása,fűnyírás./az enyémek már 12 és 16 évesek/

Szerintem nem árt egy kis munka,ugyanakkor van egy kis lelkiismeretfurdalásom is,hogy helyettem dolgoznak/bár én meg a munkahelyen teszem ugyanezt/

Ettől függetlenül strandra is mehetnek,lófrálni a haverokkal,focizni,számítógép,tv....

Azt gondolom nem jó az sem,ha agyonunatkozzák magukat vagy egész nap a gép előtt ülnek.

6. KisCsillag001 (válaszként erre: 5. - KisCsillag001)
2009. jún. 21. 18:41
mármint "jaj de jó, nyári szünet" erre lőttek az egésznek.. ezt akartam írni, bocsi:D
2009. jún. 21. 18:40

Én pont ebben a korban vagyok:)

Engem mondjuk év közben sem halmoznak el a szüleim kemény házimunkával, annyi, hogy tegyem rendbe a szobám (habár ez nehezen megy:) ), és magamtól-nem kérésre, beteszem a ruhákat mosásra, és ha olyan kedvem van, kivasalok:D De ennyi az év közbeni "munka".. Mondjuk, azon suli mellett, ahova én járok, időm sincs házimunkára..

Ez nyáron is így van, ezeket elvégzem, annyi, hogy többet vasalok:D De nem az megy, hogy, jó de jó, nyári szünet, erre lőttek az egésznek, mert egész nap házat kell takarítani, mosogatni stb.. Szerintem a szünet az pihenésre van:D

2009. jún. 21. 18:35

Attól függ milyenekre gondolsz.

Tanulni valót nem, de egyéb feladatokat szerintem kell adni a gyerekeknek.

Én a fiamnak mindig adok nem túl bonyolukl házimunkát (vigye le a szemetet, tegyen rendet a szobájában, stb. De tanulni nem kell a szünetben, ilyenkor ülepedik le, amit tanultak egézs éveben:)

2009. jún. 21. 18:34
Bár nekem nincs még gyerekem, de szerintem azért nem hal bele egy gyerek sem, ha apróbb dolgokra megkéri a szülője. Én mai napig nosztalgiával gondolok vissza a borsófejtésre, ribiszkeszedésre, egyéb gyümölcsszedésre, befőttelrakásokra, lekvárfőzésre. És persze baromi sokat sürgölődtem a konyhában, de azt kérés nélkül. :-)
2009. jún. 21. 18:31
mindenképp hagyni kell, hogy pihenjen :) eleget nyaggatták a suliban szegényt, most játszania, járkálgatnia kell a barátokkal stb. Hadd érezze jól magát legalább nyáron...
2009. jún. 21. 18:24
Te adsz napi feladatokat tizenéves gyerekeidnek a szünet idejére vagy kíméled,had pihenjen,bulizzon,strandoljon,amennyit akar,hisz szünidő van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook