Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyári munka 5000 forintos regisztrációs díjjal? fórum

Nyári munka 5000 forintos regisztrációs díjjal? (beszélgetős fórum)

2013. júl. 30. 23:03
Köszönöm a válaszokat, akkor ezt hanyagolom.
11. jstefan (válaszként erre: 1. - Floracska)
2013. júl. 30. 22:28
Az 5000 Ft a tandíj aminek a befizetésével megtanulod hogy ilyen aljas módon hogy kell pénzt keresni, másokat átverni.A szomorú az hogy ezt ,és még nagyon sok ilyen esetet nem büntetik, mert ez kitűnő üzletnek számít, a paraziták szerint.
10. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Floracska)
2013. júl. 30. 12:01

így meg pláne tuti, hogy átverés - direkt nem mondanak cégnevet, nehogy le tudd ellenőrizni, valós cég-e...


menj biztosra, csak olyat vállalj el, ami valós munka, valós munkáltatóval


vállalhatsz pl szórólapozást is, hirdesd magad, sokan pl ez alapján keresnek embereket szórólapozásra (mi is kerestünk és így hirdetés alapján találtunk)

2013. júl. 30. 11:46
Alapszabály: MINDEN olyan munka, ahol bármit is be kell fizetni, kamu.
8. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2013. júl. 30. 11:08

Ezt hívják lehúzásnak. Az össze nem sok, de ha minden nap 10-15 veréb bemegy akkor nem is olyan rossz a büdzsé, ugye?


A munkaerő-kölcsönzési és a magán-munkaközvetítői tevékenység nyilvántartásba vételéről és folytatásának feltételeiről szóló 118/2001. (VI. 30.) Kormány rendelet 10.§ (e) bekezdés 3)pontjában foglaltak szerint, a magán-munkaközvetítő a tevékenységéért a munkát keresővel szemben díjat, költséget nem számolhat fel.


Semmilyen formában- még egy erkölcsi bizira, vagy eü könyvre sem kérhet el egy huncut buznyákot sem.


A ezért pénzt kér, akárhogyan is szépíti és hiába magyarázza, meer jogszabályba ütközik a cselekménye.


Olvasnivaló:

[link]

7. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2013. júl. 30. 11:02
Ezek általában átverések. Diák munkának vagy otthon végezhető munkának hívják. Én nem ugranák bele a helyedbe! Ha véletlen adnak munlát, akkor sem kersel vele annyit amit ígértek, sőt!!
2013. júl. 30. 10:59
Igaz, aki mer az nyer...mondja a szólás, de én előre nem fizetnék, csak abban az esetben, ha szerződésben biztosítanak, ha nem kapok munkát, x napon belül visszakapom. Persze a céget leellenőrizném, mint alább írták már mások.
2013. júl. 30. 10:51

Diákszövetkezetnél én is fizettem anno 1000 Ft-ot, de ott visszaadják, amint kiiratkozunk. Ez viszont nem diákszövetkezet.

A cég nevét meg nem tudom, mert nem mondták, csak egy címet adtak. Nem tudom, érdemes-e elmenni, mert van jelenleg munkám, csak nagyon keveset fizet, ezért akarnám lecserélni, ősztől meg megyek egyetemre. De ha nem biztos, inkább nem kockáztatnék, úgyis csak 1 hónapról van szó. Csak nem mindegy, hogy mennyit tudok félretenni.

4. Sakinah (válaszként erre: 1. - Floracska)
2013. júl. 30. 10:50

A munkaügyi kpban az első amire figyelmeztetnek hogy soha SOHA ne fizessünk regisztrációs díjat sehol!

Ha dolgozni akarsz keresd fel a munka.hu-tvagí azt a munkaügyi központot ahová tartozol!

2013. júl. 30. 10:41
Én iskolaszövetkezetnél láttam ilyen díjat, ami tuti nem átverés de az azt hiszem 1000 ft volt. Én nem hinnék benne, mert az "akár másnap" azt is jelentheti hogy soha.. előbb szerződés, majd ha az tiszta utána fizetsz.
2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Floracska)
2013. júl. 30. 10:40

Sosem fog kiderülni, amíg nem tapasztalod meg. Vagy nem jön valaki, aki konkrétan róluk ír tapasztalatot, de ehhez meg kellene adnod kiről van szó.


Rengeteg a csaló, de azért nem mindenki. Megkérdezted, mi a garancia arra, hogy másnaptól lesz munkád? És mi történik a befizetett pénzzel, ha mégsem?

Kérdd el a cégjegyzékszámukat, azt le tudod ellenőrízni pl. a feketelista.hu-n vagy az e-cegjegyzek.hu-n, hogy egyáltalán léteznek-e, mióta?

2013. júl. 30. 10:37
Sziasztok! Találtam egy augusztusra szóló állást, 900 Ft-os órabérrel volt meghirdetve, ezért felkeltette az érdeklődésemet. Fel is hívtam őket, ahol gyorsan elhadarták mit is kéne csinálni, de ami bökte a csőröm, az az, hogy van 5000 Ft regisztrációs díj. De azt holtig állították, hogy aki befizeti, annak már akár másnap lesz munkája, tehát megtérül. Nekem viszont most nem hiányozna, ha átvernének, mennyire hihetőek az ilyen hirdetések?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook