Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyaralás Horvátországban fórum

Nyaralás Horvátországban (beszélgetős fórum)


18. Fisica
2022. júl. 20. 07:21

Mi épp Rijekában vagyunk. A vasútállomástól kb 500-600 méterre. A ház másik oldalán konkrétan a kikötő van.

Teljesen csendes, jól szigetelt szállás. A ház előtt egy nemzetközi buszpályaudvar. Minimális forgalomzaj ami feljön, (kb.fél6-tól) nem zavaró. Éjjel nincs zaj.

Nem gondoltuk, hogy kikötő és vasút közeli szállás lehet ilyen csendes. Nappal kb annyira zajos, mint bármelyik másik tengerparti település.


Strand viszont valóban messze van, de mi autóval jöttünk. :)

2022. júl. 13. 21:40
Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált. Aranyosak vagytok 🙂
2022. júl. 11. 15:27
Én most jöttem haza Splitből, ahova hálókocsis vonattal érkeztem. Este hétkor indult a vonat, s mire felébredtem, már ott is voltam. Ha Splitben szeretnél szállást találni, akkor van lehetőség sok. A belváros ott van a vasútállomás mellett, gyalog elérhető a szállás, viszont drága. Minél kijjebb keresel szállást, annál olcsóbb. Viszont akkor a buszjegyek árát kell megfizetned.
15. fülemüledal (válaszként erre: 14. - Várigigi)
2022. júl. 10. 13:36
Csak példa volt. Én sem mennék ide, én a kisvárosokat és a falvakat szeretem Horvátországban. De ő akart a vasúthoz és a tengerhez is közeli szállást. Csak példát hoztam, hogy interneten mindent meg lehet találni, ha rászán egy kis időt. Én pl az utcaképet is megnézem a googléban, ahová menni akarok, minden fotót és véleményt elolvasok a szállásról, mielőtt lefoglalnám. Sosem xy ajánlata alapján megyek, hanem kinézem a helyet, amerre menni szeretnék és utána keresek, általában booking.comon szállást. Ott is minden véleményt elolvasok, a külföldiekét is lefordítom. Körültekintőnek kell lenni.
14. várigigi (válaszként erre: 13. - Fülemüledal)
2022. júl. 10. 13:25

"1 perc találni valamit. Konkrétan ez a szállás a vasútállomáshoz közel van."


Lehet, hogy közel van, tán még a tengert is látja az ablakból, de nyaralni megy. Egész nap a vonatokat és a kikötői zajokat hallgathatná. Rijeka egy nagyon forgalmas kikötőváros és itt rámolják át a vonaton érkező árut hajókra. A legközelebbi strand 3 km-re, konkrétan másik városban van. Ha választanom kéne egy Rijekai nyaralás és a szomszéd kertje között, tuti ez utóbbira voksolnék. Láttam a várost, semmi pénzért nem nyaralnék ott.

2022. júl. 10. 07:25

Ha nem baj, hogy nagyváros, Rijekába (Fiume) le tudsz menni vonattal, este indul, reggelre ér oda, kb 10000 Ft a jegy egy irányba. A vasútállomás a tengerhez közel van.


A booking.comon tudsz szállást keresni adott dátumra, még a térképen is látod, mi hol van. A szállásoknál mindig leírják, milyen messze van a legközelebbi strandtól.

1 perc találni valamit. Konkrétan ez a szállás a vasútállomáshoz közel van.

[link]


Ha menni akarsz, ásd bele magad:

[link]

[link]

[link]


Menni fog! Mindent el lehet intézni interneten!

12. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 00:21
Egyedül utazol?
11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 9. 22:29

Augusztusban tervezünk menni. Mi vonattal megyünk, mivel kedvezményezettek vagyunk így szabadjeggyel! Hálókocsiban alszunk, fejenként 30 ezer forint lesz az út oda-vissza.

Annyi biztos, mert megkérdeztük, hogy nem minden nap jön, illetve megy vonat. Kedd, péntek, vasárnap kifelé megy. Vissza: hétfő, szerda, szombat. De nemzetköziseknél tudsz érdeklődni!

10. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 9. 17:13

Itt olvashatsz Horvátországról és másról is - hasznos.

[link]


Én úgy kezdeném a keresgélést, hogy kinézném hová szeretnék menni.

Utána az Elvírában a menetrendet, majd a GOOGL-on hol található abban a városban a vasútállomás.

Amennyiben úgy érzed jók a távolságok és a kapcsolódó buszjáratok a szállásodhoz, akkor megtaláltad.


Gyakorlatilag úgy keress, mintha itthon akarnád megvalósítani a tervedet.


Esetleg nézz utána, hogy működik a Telekocsi szolgáltatás Horvátországba. Nyugatra ez egy nagyon jó és egyszerű módja az utazásnak.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 9. 16:29

Horvátországban a tavalyihoz képest nagyon megemelték a szállás árakat. Érdemes lenne mást is megnézned. Albániáról csak jót hallottam, tiszták a szálláshelyek,bőséges az étel és finom. Gyönyörű a tenger.

Kolléganőm tavaly volt, a másik 1 hét múlva indul oda.

De, amennyiben ragaszkodsz Horvátországhoz Splitben a városközpontban van az állomás, illetve van közvetlen repülőjárat, ami igaz Trogirban száll le, de Split van írva.

8. simple (válaszként erre: 6. - Simple)
2022. júl. 9. 16:02
Ha tudod, hogy hol a szállás, megnézed a térképen, aztán azt is, hogy hol szállsz le a vonatról. Máris megvagy.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 9. 16:02

Nézd meg hova mennek vonatok, aztán az adott településen nézz szállást.

Maps-google-booking csodákra képes

6. simple (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 9. 16:01
Ha tudo, hogy a szállás, megnézed a térképen, aztán azt is, hogy hol szállsz le a vonatról. Máris megvagy.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
2022. júl. 9. 15:58

Nézelődtem persze. De nem egyszerű úgy megtalálni hogy szállás aránylag vasútállomástól könnyen megtalálható legyen. Ezért

Olyanok tapasztalata érdekel akik utaztak hasonló feltételek mellett.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Simple)
2022. júl. 9. 15:54
Taxi úgy gondolom túl sok plussz költség. Keret határ nem engedi meg.
3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 9. 15:49
Amúgy ha nagyobb helyre mész vonattal, mindenhol van taxi, a vonatállomástól el tudsz jutni taxival a szállásra.
2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 9. 15:48
Először is nézd meg, hova akarsz menni, hova megy vonat direktbe ami megfelelne neked. Utána például booking.com-on keress szállást, kb. 2 perc lefoglalni.
2022. júl. 9. 15:36

Szeretnék eljutni vonattal Horváthországba. Szálláshelyet hol érdemes foglalni ha Vonattal utaznèk, és oda érkezve, nem szeretném bonyolítani az utat a szállásig? Van erre lehetőség? Életem első külföldi utazása lenne. Nulla tapasztalattal. Tengerpart fő szempont. Tud valaki erről tapasztalatot megosztani? Mire figyeljek, hol érdemes szállást foglalni tengerközeli hely stb.

Lehetőleg olcsón. Köszönöm előre is.

És igen megvallva sohasem utaztam külföldre és naivan nem szeretnék nekivágni.

(Lehet idén nem jöhetne már őssze, szállás foglalások beteltek.De akkor jövő nyárra tudok tervezni)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook