Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyaralás babával - mennyi időre? fórum

Nyaralás babával - mennyi időre? (beszélgetős fórum)


2012. febr. 28. 23:55

Mindenkeppen vagjatok bele az egy hetbe nyugodtan!!!

Mi is eloszor a Balcsira vittuk kislanyomat 7 hetesen. Aztan egyre tobbet utaztunk vele! Most ket es fel eves, imad utazni! Itthon meg mindig nem alussza at az ejszakat sokszor, de utazaskor idegenben mindig. Szeretunk utazni mi is, O is! :-) ha elmegyunk valahova, nem akar hazajonni, mert azt mondja, O olyan jol erzi magat ott! :-) kiskoraban sem volt maskeppen!

Mi egy dolgot tartottunk mindig fontosnak: vinni a kedvenc jatekait, takarojat, parnajat, pledjet, alvos dolgait. Mindig megprobaltunk neki hasonlo kornyezetet teremteni, mint itthon van. Azaz az agyaban ugyanazok a megszokott dolgok legyenek! Sok sikert!

2012. febr. 28. 23:46
bár ezer éve volt, amikor az öcsémmel (13 hónapos) Horvátországban nyaraltunk, semmi gondunk nem volt. Igaz, hányós volt szegényke és kétszer lehányt a hazaúton, de imádta az egészet, a vízben a pancsikolást, stb... Szerintem simán bevállalható, mi tíz napot töltöttünk ott, mondjuk csak és kizárólag apukám mellkasán volt hajlandó aludni.
2012. febr. 22. 08:25
Ja aki meg úgy gondolja, hogy ha valaki gyereket szül akkor többet meg se lehet mozdulni az eléggé beteg lehet, csak a párját sajnálom :( Mi biztos nem ilyen szülők leszünk én viszem minden hova a kisfiamat :D
2012. febr. 22. 08:23

Sziasztok!

Nekem még nem született meg a babám, de május végi lesz úgy néz ki, viszont én szeretném vinni Balatonra :D Addigra már majd 3 hónapos lesz és nem hinném, hogy különösebb gond lehet vele ha mi ott vagyunk :) Egyébként anyuék is nagyon szeretnének jönni velünk (többször is együtt nyaraltunk már) így azzal sem lesz gond, hogy mindig legyenek körülötte elegen :D

Szerintem, ha egy baba szerető, nyugodt családba születik akkor teljesen mindegy neki, hogy hol van csak ott legyenek vele a szülei :)

2012. febr. 21. 23:02

Szia!Lányom 4 hónaposan már erdélyben járt tavaly nyáron!Teljesen elvolt evett aludt a babakocsiban!

Idén 15 hónapos lesz amikor Görögországba megyünk kocsival 1 hétre ,éjszaka fogunk utazni ugyhogy nemlesz gond vele!Amugy imád autozni .Viszek mindent ami kell neki!Ja és a testvérei 7 és 5 évesek ők már megjárták ezt az utat töbször és nemvolt gond!!!

NYARALJATOK NYUGODTAN!!!

16. Maróca (válaszként erre: 1. - Juc777)
2012. febr. 17. 16:41

Szia!

Gyerek függő!

A fiam is pont annyi lesz a nyáron,lakóautós 2 hetes útra készülünk külföldre!A pontos útcél még nincs meg!:)

15. Juc777 (válaszként erre: 13. - Hné80)
2012. febr. 17. 14:25

Nem semmi:)

És én meg itt parázok egy sima Balcsitól:)

14. Ami.
2012. febr. 16. 21:10
Vááó,az jó lehetett:)
13. Hné80
2012. febr. 16. 20:58
Mi Montenegróba mentünk kocsival (900 km). Ekkor a gyerek 15 hós volt! Sátras utánfutóval több, mint 2 hetet voltunk :)) Gyerek nagyon jól érezte magát!! Kavicsokat gyűjtött és pancsolt a tengerben :) Éjjelt végigaludta.
12. Ami.
2012. febr. 16. 18:18
Nyugodtan mehettek,van egy ismerősöm aki 5 éves gyerekkel nem megy el egy hétre a Balatonnal,mert nyűg neki,míg a másik 1 évessel ment Horvátországba.Egyénfüggő.
11. Pen80 (válaszként erre: 10. - Juc777)
2012. febr. 16. 16:16
gondolom, ott, ahol azt is mondják, hogy felháborító, ha a 20 év alatti gyereket 20 percre másra hagyod. :)
10. Juc777 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2012. febr. 16. 15:31

Hát, ha Kenya belefért, akkor belevaló volt a kiscsaj:) Amúgy az enyém kifejezetten szeret autózni és tőlünk a Balcsi nincs is messze.

Azt, hogy 3 évig ne nyaralj, nem konkrétan nekem mondták, csak egy másik, hasonló jellegű fórumon olvastam:)

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Juc777)
2012. febr. 16. 14:58

Gyereke válogatja.

A lányom 17 hónapos volt, amikor Kenyába mentünk. Az meg ugye minimum 8 órás repülőutat jelent.

Ott még szafarizni is elvittük, nagyon évezte az egészet.

Más gyerek egy órát nem tud kocsiban ülni.

Szóval ezt neked kell tudni, te ismered a gyerekedet.


(Bakker, miért ne mehetnél nyaralni? A gyerekvállalás nem egyenlő a bebörtönzéssel, és nem is büntetés. Van olyan, aki azt mondja, ha gyereked van, 3 évig ne nyaralj? :O)

8. Juc777 (válaszként erre: 7. - Gédi)
2012. febr. 16. 14:41
Köszönöm, az ránk fér. Már én is megrendeltem, de minél többen rendeljük, annál biztosabb:)))
2012. febr. 16. 14:39
Szerintem csak magatokra hallgassatok, ti ismeritek a picit, szerintem tuti, hogy jó lesz, ami elronthatja az egészet, az az időjárás. Azt viszont nem tudjuk befolyásolni. De majd szólok a természetfelelősnek és rendelek jó időt.:)
6. Juc777 (válaszként erre: 5. - Gédi)
2012. febr. 16. 14:32
Köszönöm, ezt jó hallani. Egyébként úgy tervezzük, hogy visszük a kis megszokott kedvenc játékait, kisplédjét, stb. Olyan helyre megyünk, ahova évek óta jártunk a férjemmel, nem egy szálloda, hanem egy nagy családi ház emelete van kialakítva úgy, hogy 6 szobát adnak ki. Van főzőfülke is, így van lehetőség kotyvasztani is valamit a picúrnak, de van a közelben egy étterem (tulajdonosok már ismernek minket), van ott etetőszék is, stb. A nyaraló maga közvetlenül vízparton van, saját stéggel, így nem gond, ha hamarabb megunja a pici a strandolást, vagy éppen még maradni akar. Ezért én nagy reményekkel mondtam a férjemnek, nyugodtan foglaljon le egy teljes hetet, de az egyik kollegája beletette a bogarat a fülünkbe, hogy 3 napnál hosszabb időre nem érdemes.
5. gédi (válaszként erre: 1. - Juc777)
2012. febr. 16. 14:24

Sziasztok!

Mi a 21 hónapos unokámmal Tunéziában voltunk. Semmi gond nem volt, pedig mi is nagyon féltünk.Minden ami szükséges volt neki azt vittük, /de ha nem vittünk volna sem lett volna semmi baj, mert lehetett kapni.T Vizet csak palackozottat ittunk mi is, kiráncultunk, vittük az összecsukható babkocsiját és nagyon jól el volt. A tengert ő élvezte a legjobban, mi bele sem mentünk az ő hasát pedig verdesték a hullámok és alig tudtuk kihozni. Nagyon jó volt. Biztos jól fogja magát érezni ő is, még akkor is, ha nem a saját, megszokott kis környezetében lesz. Új dolgokat lát, fedez fel. Arra pedig nem szabad még csak gondolni sem, hogy történhet olyan dolog, amit nem szeretnétek.:)

4. Juc777 (válaszként erre: 3. - Pen80)
2012. febr. 16. 14:17
Az igaz, mindenképp megpróbáljuk, csak azért érdeklődöm, mert ugyebár nem mindegy anyagilag, hogy lefoglalunk egy hetet, aztán esetleg 3-4 nap múlva össze kell csomagolni, mert nem bírja a gyerek. 3 hónaposan mi is voltunk lagziban, akkor azt a szombat -vasárnapot egészen jól bírta amúgy:)
3. Pen80 (válaszként erre: 1. - Juc777)
2012. febr. 16. 14:10

A lányom 3 és fél hónaposan Kaposvárról Egerbe jött esküvőre, ahol 1 hétvégét töltöttünk.

Aztán fél évesen 4 nap, nem volt gond. 15 hósan meg több hétre vittük Balatonra. Imádni fogja. Hajrá!

Mások ennyi idősen hosszabb külföldi utakra is elviszik őket, miért ne? A védőnő azt mondta (és szerintem igaza van), hogy a gyerek majd szépen felveszi a család ritmusát és kész.

Ha nem próbálod meg, soha nem tudod meg. :)

2012. febr. 16. 14:08
szia. az én tapasztalatom alapján 2, max.3. éjszaka ideális (8 és 6 éves nagyok, 2 és 1 éves kicsik anyukája vagyok)
2012. febr. 16. 14:05

Sziasztok!

Idén nyáron készülünk életünk első babás nyaralására. Augusztusban szeretnénk elmenni egyet a Balcsira, a kislányunk akkor 14 hónapos lesz. Szerintetek egy ennyi idős gyerekkel bevállalható egy teljes hét? Van egy ismerősünk, aki kicsit elriasztott ettől, mondván, hogy az ő 6 hónapos, illetve 2 éves gyerekeikkel már a negyedik nap is katasztrófa volt.

Kíváncsi lennék, mit gondoltok, mik voltak a személyes tapasztalataitok.

Ja, és légyszi, a "ha már egyszer gyereket vállaltál, vállald be azt is, hogy három évig nem mész nyaralni" jellegű hozzászólásoktól kíméljetek!

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook