Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » NT - azaz Nevelési Tanácsadó fórum

NT - azaz Nevelési Tanácsadó (beszélgetős fórum)


11. b643145122 (válaszként erre: 10. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 17:45

És az ismerőséknél mi lett a végén?


Nincs gond az iskolába hogy alkalmatlan lenne oda. A tanulmányokkal nincs gond, és mellette akik problémás gyerekeknek mondhatók, van még 4-5 az osztályban.

Egyik gyerek volt pl közülük aki az edzőjével szemen rugta a fiam, másik gyereknek összetörte az uzsis dobozát, ruhákat beledobált a sárba, tanító állandó jelleggel panaszkodik a szüleinek, 4 ofő.i figy.-e van és egy csomó feketéje. Ott a szülei nem vitték sehova, elvannak...

A másik azért problémás mert roma...

10. 9536810fa1 (válaszként erre: 9. - B643145122)
2011. okt. 23. 16:29

Volt ismerősöm hasonló gondokkal, ő se adta a gyógyszer a gyereknek...

Szerintem igen, megtagadhatod,... csak ha a gyermek nem felel meg a normál iskolai kereteknek, átirányíthatják máshova.. :/ .. szerintem.

9. b643145122 (válaszként erre: 8. - 9536810fa1)
2011. okt. 23. 16:23

Ige, lehet. De annak sem látom értelmét hogy a gyerek fölöslegesen gyógyszereket szedjem (nem is használ és még baromi drága is.

A NT.-ba beszéltem utána a pszichológusnővel, annyit mondott h innen már nem őrájuk tartoznak a dolgok, a pszichiáternek mondjam el amit akarok.


Valami olyat mondott anno mielőtt aláírtam volna h ha aláírom és a végén nem viszem ela pszich.-hez illt előterjesztés után a TKVSzRB-hez,, jegyzői hatáskörbe kerül vagy mi.

De hogy egyszer elvittem pszichiáterhez, utána megtagadhatom a további kezelést nem?

Oda meg akkor nem is lesz előterjesztve.

8. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - B643145122)
2011. okt. 23. 16:15

..hja, és a nevtannak csak akkor van értelme, ha el tudjátok fogadni, hogy segíteni akarnak, azt akarják, hogy a kisfiad életre való nagyfiú és felnőtt legyen majdan. Ezt nélküled nem lehet. Tehát adj meg minden infót, amit szükségesnek tartasz, hogy együtt kitalálhassátok, hogy mi lenne a teendő. Semmi se ciki és semmi se szégyellni való, ha a gyerekünkről van szó.

... szerintem...

7. 9536810fa1 (válaszként erre: 6. - B643145122)
2011. okt. 23. 16:10
Vidd el, és mondd el, hogy mi van... egyébként ha játszatják, rajzoltatják, vagy bármi hasonló jellegű dolog, kiderül, hogy hol verik a gyereket. Ha nem a családon belül van bántalmazás, akkor is tenni kell valamit... vagy neked úgy jó, ha évekig még ütik a suliban a gyereked?
2011. okt. 23. 16:08

Hozzáteszem hogy az osztályba még 5 másik, ebből 3 roma gyerek van akik ugyanígy kötekednek, piszkálódnak, rájuk kell szólni. A fiam ez az 5 gyerek sorozatosan, ha teheti akár minden szünetben veri vagy akár még a wc-ben is kötekednek vele. Mért pont a fiamra lett így rászállva hogy problémás gyerek... a többi gyereket miért nem küldözgetik pszichiáterhez, stb...?!


Mikor a paírokat írták első alkalommal, addig a gyerek játszott, és egy pszichológus nézte közben. Feljött szóba és mondta a gyerek hogy állandóan verik, erre az a nő nem kérdezett rá vissza hogy de hol vernek... ezt nem is tudtam meg, csak mikor beszéltem a héten a dokival telefonon említette hogy mondta a gyerek a kolléganőjének hogy állandóan verik.

De könyörgöm most az van hogy itthon van állandóan verve, közben meg a suliban verik folyton csak ezt a gyerek nem tette hozzá hogy a suliban...Pont az a gond hogy tudja h nagy következmény nélkül megtehet dolgokat...


Hagyjanak minket békén a fenébe, tuti ne fogom ide hordni a gyereket.

2011. okt. 23. 16:02

Itt a probléma röviden felvázolva:

Elvittem a gyereket NT.-ba nemrég (nem a suli előterjesztésére hanem önszántamból.

Első alkalommal előbb velem beszélt vagy 30 percet, majd a gyerekkel kb 15 percet. Második alkalommal a gyerek kb 1 órát volt benn én semennyit sem. 3 alkalommal wisc IV. nevezetű gyerek IQ tesztet csináltak vele amiben kiderült hogy a gyerek korának megfelelő IQ-val rendelkezik, de őszerinte a "képességprofilja" kiegyenlítetlen teljesítményre utal; ezért javasolta hogy pszichiátriára menjünk el, mert a suliba gondok vannak vele (mint az osztályban még másik 5 fiúval is)és a TKVSzRB-hoz is előkell szte terjeszteni mert tanulási és figyelemzavaros fog lenni a gyerek a jövőben.

A Szakvélemény végére odaírta hogy a szülővel megbeszéltük a tapasztaltakat és a jogorvostlat lehetőségeiről tájékoztattuk, amit a szülő elfogadott.

Alá kellett írni egy papírt is h elfogadom.


Ez után pár napra rá elmentünk a pszichiáterhez aki egyből gyógyszert írt neki h nyugodtabb lesz a gyerek majd a suliba. Hát ezen a gyógyszer semmit nem változtatott azóta sem. Az a baja a tanítónak h 3 órát végigcsinál a gyerek szépen, és a 4. órán már alig lehet vele együttműködve dolgozni, elfárad. A gyógyszert mióta kapta a viselkedésén semmit nem változtatott, viszont állandó álmossággal küzd. Hát én a gyógyszer szedését abbahagytam a gyerekkel!

A pszichiáter szerint teljesen fölösleges elküldeni a TKVSzRB-hoz vizsgáltara, mert a tanulmányai eddig rendbe vannak, és még most 7 hete járják az 1. osztályt csak, hova akarná szűrni a tanulási és figyelemzavart.


Mi lesz/lehet akkor, ha én a pszichiáterhez 1,5 hét múlva a gyógypedagógus tesztjére elviszem, és megmondom az orvosnak hogy nem szándékozom többet ide hozni a gyereket, sem a gyógyszert adni neki.

Lehet ennek bármi jogi következménye?

2011. okt. 23. 15:50

Véleményem az van gyermeknevelési tanácsadó a Családsegítő Szolgálatnál ott lehetséges tudnak adni bármi féle tapasztalatot és segítséget.

Azoknak tartozik a hatáskörükbe az ilyen jellegű tevékenység. Keress fel egy tapasztalt munkatársat és biztosan a rendelkezésedre áll. Megmagyarázza mi az NT. Sok szerencsét kíván neked Ágnes

3. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - B643145122)
2011. okt. 23. 15:46

5 éves volt a fiam, amikor elvittem. :) Egyszerűen kiborító egy időszak volt, kezelhetetlen volt, és megpofoztam egy reggel... már nem bírtam... utána bementem a munkahelyemre és sírva felhívtam a nevelési tanácsadót, hogy megpofoztam a gyerekem, és azonnal menni akarok, mert a végén agyoncsapom. Hm... megmosolyogtak kicsit, mert én csak sírtam a telefonba. 3-4 hét múlva lett volna időpont, bele is törődtem könnyek között, aztán egy óra múlva felhívtak. hogy két nap múlva mehetek.

Utána jártunk néhány hétig, pszichológus beszélgetett, játszott, rajzolgatott a fiammal... aztán a 4-5. alkalom után, behívott, a következő szöveggel: "kisgyerek értelmes, okos, nagyon kedves"... blabla.. minden szépet (ami egyébként azóta is áll rá :)), "és most nézzük anyukát!" ...:o) Anyuka egy hónap múlva munkahelyet változtatott és hjéééé, a kisgyerek teljesen normális lett. :)


Szóval nekem is mosolyogtató utólag, de kedvesek voltak, és segíteni akartak. Valószínű nem mi voltunk a legproblémásabb anya-gyerek páros. :)

2011. okt. 23. 15:43
Légyszíves osszátok meg tapasztalataitokat, véleményeiteket a Nev.Tan.-val kapcsolatban.
2011. okt. 23. 15:41
Vélemények, tapasztalatok, stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook