Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » NST magas szívhang volt valakinél? fórum

NST magas szívhang volt valakinél? (tudásbázis kérdés)


2021. júl. 3. 20:07
Szia. Hasonló történet, 7 évvel ezelőtt. Nálunk az derült ki, hogy fertőzésem volt, amit a baba is elkapott már méhen belül. 36. héten szokott lenni kenet vizsgálat (legalábbis nálunk biztos), streptococcus fertőzésem volt. Kaptam antibiotikumot, aztán vajúdás alatt is, a babámat is vizsgálták szülés után, ő is kapott antibiotikumot. Nagyon aggodtam, még a szülés utáni hetekben is, de teljesen egészséges a nagyfiam. :)
2021. jún. 22. 13:09

Nekem pár órán keresztül 200 feletti volt. Császároztak miatta (hogy ilyen tempóval nagyon elfáradna a sima szülés végére).

Mi lázasak voltunk mindketten, úgyhogy tényleg lehet, hogy a meleg...

De inkább nézzék meg többször, minthogy baj legyen.

3. Zsifi1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 22. 11:21
A kisbabád a legfontosabb! Szerintem is beszélj más orvossal!
2. Dia19820915 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 22. 11:17
Én biztos kérném hogy konzultáljanak több orvos és ha úgy van akkor indítsák meg a szülést
2021. jún. 22. 11:11

Sziasztok!

Olyan panaszom lenne, hogy nem bizok az orvosomba. A helyzet a következő lenne: 36. hetes Nst (ez volt az első) a babám szívritmusa 150-170 között mozgott, erre az orvosom azt mondta rendben is van. A második Nst (37. hét) már a kórházba végezték el múlthét kedden, hogy bent legyek a rendszerbe, ott sajnos a babám szívhangja 170-200 között mozgott, ezért pénteken egy másik Nst is csináltak újra az orvosomnál ő viszont aznap nem volt temetés végett, ezért egy másik orvos vizsgált meg. Az Nst-n sajnos megint rossz lett az eredmény ezért tartós tahycardia végett elküldött a kórházba, ott pénteken és szombaton is csináltak Nst ahol 130-160 között mozgott, néha 160 felett volt. A mai napon sajnos újra rossz eredménye lett a kisbabámnak 180-200 között mozgott a szívhangja, néha 204-208 is volt. Nagyon megijedtem. Ma újra az orvosomhoz mentem, aki annyit mondott, hogy ez egy pillanatnyi állapot, plusz igen meleg is van ez is kihathat a babámra. Jövőhét keddre kaptam időpontot. Nagyon félek, hogy nincs e valami baja a kisbabámnak és, hogy az orvosomnak hihetek e.

Szerintetek hagyam a dolgot annyiba, vagy menjek el egy másik doktorhoz is? Nem akarok port kavarni és feszkót az orvosom és köztem, de nagyon félek. Kérlek segítsetek :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook