Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nővérem árnyékában nőttem fel fórum

Nővérem árnyékában nőttem fel (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nővérem árnyékában nőttem fel

1 2
15. Venu
2012. febr. 22. 10:19

Még annyi hogy könnyebb haragban lenni valakivel, vagy nem keresni a társaságát, mint kimutatni az igazi érzelemeidet, közeledni, elfogadni a másikat.

Viszont az elvesztegetett évek később fájno fognak!

Én azt vallom, hogy legyek minél többet a családommal amíg csak lehet...néha nehéz, de megéri!

14. Sly7105 (válaszként erre: 5. - Studio64)
2012. febr. 22. 10:17
Ja és igen, a középső gyerek esete is megér egy misét, nemigaz?..:) De valóban, igazad van, hogy egy ilyen helyzetet nehéz tökéletesen megoldani egy anyának.
13. Sly7105 (válaszként erre: 5. - Studio64)
2012. febr. 22. 10:11
A filmet nem láttam, de a könyvet olvastam.... Nagyon jó könyv!!
12. Sly7105 (válaszként erre: 2. - Ee1dc9ba06)
2012. febr. 22. 10:10
Ez igaz! Az anyukám nagyszerű, de azért nem tökéletes :)
11. Sly7105 (válaszként erre: 3. - RLindi)
2012. febr. 22. 10:10
Amiről Te írsz..., talán felnőtt korunkban volt benne ilyen érzés néha..., de sosem ismerné be.
10. Sly7105 (válaszként erre: 4. - Venu)
2012. febr. 22. 10:09
Igazán nem is tudom, mert nem voltam az anyukám helyében, én is csak egy gyerek voltam a családban. De biztos nem volt könnyű neki, mert sokat sírt...
9. Sly7105 (válaszként erre: 6. - Tótágas)
2012. febr. 22. 10:08

Tudom, mert nekem is két gyerekem van:)

Nem lehet őket egyformán kezelni, valóban.

8. Sly7105 (válaszként erre: 6. - Tótágas)
2012. febr. 22. 10:07
Neem, dehogy irigyeltem a betegségét. Sokszor megvédtem, amikor csúfolták az iskolában. Volt, amikor verekedtem is érte.
7. Sly7105 (válaszként erre: 3. - RLindi)
2012. febr. 22. 10:07
Nem volt köztünk irigység az biztos. Gyerekként szerettük egymást, amikor még kicsi voltam, nekem nagyon hiányzott, mert sokat volt kórházban... Talán ezért is nem tudtunk jobban összehangolódni. De azért van sok közös élményünk természetesen.
2012. febr. 22. 10:04
Két egészséges gyermekkel is másként bánnak a szülők,és nem azért mert egyiket-másikat jobban szeretik,hanem mert mindenki más,mindenki egyéniség.Gyermekkori irigység mindíg van a testvérek között,de vajon a betegségét is "irigyelted"??
2012. febr. 22. 09:58

Középső gyerekként tudom miről beszélsz, ráadásúl az öcsém sajnos az első 2 évét a hárshegyen töltötte, mert liluásig fulladt..egy fűre, fára, porra, pollenre, tejre allergiás gyerek mellett nem sok idő jut a középső gyerekre..Emlékszem, ahogy anyu az erkélyen a hidegbe "rázta " vissza az életbe. Naponta szúrkálták, vért vettek tőle, természetesen mindenki azon volt, hogy minden rendben legyen, mi meg a mai nappig heccöljük, hogy mindig nyalva volt a segge,,, Mára én is anya vagyok, és teljes mértékben megértem a szüleimet, hiszen nincs fontosabb , minthogy az ember gyermeke egészéges legyen. Az már egy egészen másik dolog, hogy közben "elfelejt" ugyanannyi figyelmet fordítani az egészslges gyermekére, hiszen ő nem szorúl rá ugyanazon ellátásra. De mivel látja, hogy a másik mennyi törődést kap, hiányérezte lesz. Szerintem nincs az az ember, aki ezt tökéletesen meg tudná oldani....


Amúgy volt a hbo-n egy film a " Nővérem húga" című film. Biztosan így érzel Te is, de majd talán rájössz, hogy nincs alapja a dolgoknak...:)

4. Venu
2012. febr. 22. 09:37

Végig olvastam a történetet, nekem az a benyomásom ez alapján, hogy rosszul értékeled a dolgokat. Amikor igazán megkülönböztetésben van része a testvéreknek az ettől sokkal rosszabb.

Nem hiszem hogy a nővéred árnyékában nőttél fel, más a stílusod, másként kezeltek a szülők. És nyílván egy beteg gyerekre mindig több idő kell mint egy egészségesre és gondolom munka mellett ez nehéz is lehetett Anyukádnak.

De igazán te tudod...

2012. febr. 22. 09:34

Hmm, hát igen, gondolom a Nővéred meg Téged "irigyelt" hisz egészséges voltál és tudtál önálló lenni.

Persze ez a Te szemszöged:)

2012. febr. 22. 09:32

Elolvastam, emésztgetem....:))

Először az jutott eszembe, hogy milyen nagyszerű Édesanyád van, sokan összetehetnék a kezüket, ha csak hasonló lenne...

2012. febr. 22. 09:08
A testvérem 5 és fél évvel idősebb nálam és egészségesen született. Mégis 1 éves kora után kezdődött az ő és a család kálváriája. Olyan betegség kezdődött nála, ami sajnos életre szóló és megváltoztathatatlan. Édesanyám elmondása szerint éjjelente sírt, hogy zsibbad a lába és sokáig kezelték mindenfélével, folyton kórházban volt, különböző fájdalmas vizsgálatokon esett át, de igazából nem tudtak rajta segíteni. Izomsorvadása van, ezért mozgáskorlátozottá vált, de nem tolókocsis, csak a végtagjai el vannak vékonyodva és kicsit deformálva, ezért önállóan nem képes közlekedni, és most már rokkantnyugdíjas is.

Ugrás a teljes írásra: Nővérem árnyékában nőttem fel
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook