Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Növényi tej készítése házilag fórum

Növényi tej készítése házilag (beszélgetős fórum)


11. cornflower (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2015. dec. 1. 00:52

Meg kell szokni, nem olyan, mint a tehéntej, de finomak.

Mindkettőbe kell kókuszreszeléket tenni, hogy ne legyen nyálkás az eredmény és én szoktam pici sót és eritritet, steviát, ki mit szeret, valamint egy kb 1,5-2 cm-es vaniliarudat. Isteni finom és lehet variálni őket, néha aszalt gyümölcsöket főzők bele, szilva, sárgabarack, datolya, mazsola. Most télen kicsi fahéjat is lehet bele tenni. Fenséges! :)

2015. márc. 4. 14:00
Valaki meg tudná mondani, milyen íze van a gabonatejeknek? Már gondoltam rá, hogy készítek, de nem tudom elképzelni, hogy pl. a rizstejnek vagy a zabtejnek tejhez hasonló íze legyen. Ha meg olyan, mint a rizs főzőleve, hát... De jónak kell lennie, mert sokan szeretik, de vajon mire hasonlít az íze? Erről sehol nem találtam infót. Megmondaná valaki?
2014. aug. 5. 10:42

Köles-rizs tej

2 evőkanál barnarizs

3 evőkanál köles

1 evőkanál kókuszreszelék, hogy ne legyen nyálkás a kész tej

1 evőkanál szezámmag

1 evőkanál paleolaj (én ezt hasznélom)

1 evőkanál etitrit, vagy nyírfacukor, vagy xilit, sztevia is nagyon jü, de abból csak egy késhegynyi kell, mert 300X édesebb a nyírfacukornál.

Elkészítése ugyanúgy, mint a kókusztejnek. Ez is nagyon finom :)

2014. aug. 5. 10:26

Itt van egy finom saját készítésű kókusztej recept:

Mindent egy 2 dl-es pohárral szoktam mérni, amit teli töltök.

1/2 pohár jázmin vagy bármilyen rizs

2,5 pohár kókuszreszelék

4 ek nyírfacukor, vagy xilit, vagy eritrit

csipet só

egy pici darabka vanilia rúd, kb 2 cm-t teszek bele (ez kihagyható, tehetsz bele kivonatot is)

1 evőkanál hidegen sajtolt napraforgóolaj, ami azért fontos, mert selymesebb lesz a tej.


Az egészet beleteszed egy lábasba, felöntöd 1 liter vízzel (ha valaki kicsit súrúbbre szeretné, akkor csak 8 dl), 30-35 perc főzés, botmixeres turmixolás, szűrőn leszűrés és kész is a finom kókusztej.

Én ebből hetente többször is készítek, sokkal olcsóbb a tejnél és a bolti kókusztejnél, kb 60 ft-ra jön ki az ára/liter! :)

Írok még más kipróbált recepteket is, ha valakit érdekel.

2011. aug. 14. 17:32
Szia! Én be-be nézegetek erre a fórumra, de sajnos a rizstej elkészítésében nem tudok segíteni, mert én is megpróbáltam, de maradtam a boltinál. Utoljára olyat vettem, ami mandulával ízesített rizstej, nagyon finom. Agyógynövényboltokban lehet már kapni olyan porokat, ami kb. 6-800ft-ba kerül és 4 liter készíthető vele. Ezt is ki szeretném próbálni.
2011. aug. 12. 09:06
ha valaki még járna erre, és netán tudna jó receptet házi rizstejre, azt nagyon megköszönném ;) csináltam már, de ez az egy sosem lesz olyan jó,mint a bolti, dobozos...
5. b9da99c0c2 (válaszként erre: 4. - Mendy)
2011. aug. 9. 20:33
Nekem is ,láttam egyszer ,hogy csak turmixolták és kész volt.Víz és mandula .
2011. aug. 3. 09:13
Nekem a mandulatej ízlik nagyon.
2011. aug. 2. 18:58
ez engem is érdekelne, magában a tejet nem iszom már évek óta, jó lenne pár recet nekem is
2011. aug. 2. 18:54
Szia! Most találtam ezt a fórumot. Sajnos senki nem járt erre....pedig sokan szenvednek tejcukor érzékenységben vagy tejfehérje allergiában. Én nem túl régen kezdtem el növényi tejeket gyártani. Most épp palacsintát sütöttem zabtejből, amit szintén én készítettem. Nagyon finom lett. Azóta tudtál meg valamit?
2011. jún. 18. 10:03
Sziasztok, gondolom sokan vannak, akik tej allergiások, és le kell mondani erről a finom nedűről. Viszont a tejet, lehet pótolni különféle növényi tejekkel, amit házilag is el lehet készíteni. Recepteket, ötleteket, tippeket várok. Segítsünk egymásnak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook