Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Novemberben töltötte a kislányom a 3. évét és még mindig fél a bilibe vagy WC-be kakilni...miért van ez? fórum

Novemberben töltötte a kislányom a 3. évét és még mindig fél a bilibe vagy WC-be kakilni...miért van ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. febr. 2. 15:56
ez egy rossz szokás amit csak erősítetek azzal,h. pelenkát vesztek neki....
2013. febr. 2. 15:56

Nekem két kisfiam van,Hunor most 5 éves és nálunk is nagy gond volt a kakilás mindent kipróbáltunk de semmi sem hozott sikert végül az ovónő mondta ne aggódjak rajta majd mikor megérik minden magától meg fog oldódni és így is lett az 5.ik szülinapja előtt négy hónappal egyik napról a másikra megoldodott és csak annyit csináltam hogy sokszor elmondtam neki hogy nem kell félnie semmitől és hogy ő már nagy fiu stb

stb...azóta semmi gond

15. Ganz (válaszként erre: 4. - Jenci80)
2013. febr. 2. 15:55
Mi is idén oviba fogunk menni...remélem szeptemberig már nem lesz gond a kakilással...csak azt akarom kérdezni, hogy ha véletlenül hasmenés kapja el az oviban a gyereket akkor mi történik?...elküldik az anyukát "melegebb éghajlatokra" mert nem szólt?
14. Ganz (válaszként erre: 11. - Jenci80)
2013. febr. 2. 15:51

Igen, nálunk is ez volt, azt mondtuk, hogy elfogyott a pelus, azt mondta OK, megpróbálja bilibe vagy WC - be, de nem ment... a 4 -ik nap már a földön fetrengett, hogy kell kakilni...de a bilibe nem jön...gondolom, hogy nagy ingere volt, de kis butuskám amúgy meg visszatartotta...

És akkor azt mondtam ( este 7 - or), hogy most már megyek a tartalék pelenkáért mert már nem bírom nézni, hogy szenved...és utána persze sikerült de fájt is a kis végbele...nagyon sajnáltam.

És igen, a mamák kiakasztanak, mert, hogy bizony a mi időnkben ilyen nem volt...:(

13. Mariann333 (válaszként erre: 11. - Jenci80)
2013. febr. 2. 15:44
Ez pontosan nálunk is így van.Szinte belesült a kaki,fájt kinyomni neki,majd legközelebb emlékezett erre.
12. jenci80 (válaszként erre: 9. - Mariann333)
2013. febr. 2. 15:43
Igen azt mondják az okosok, hogy szépen ki kell várni... csak én már eléggé unom az esténkénti szarpucolást, fenékmosást.
11. jenci80 (válaszként erre: 8. - Bun Csilla)
2013. febr. 2. 15:41
volt, hogy 3 napig nem adtam és addig visszatartotta... már szenvedett de azért sem ment WC-re. Könyörgött a pelusért. Én meg nem akartam, hogy durva szorulás legyen a vége.
2013. febr. 2. 15:41
magától
9. Mariann333 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2013. febr. 2. 15:41
De,sohasem pisil be.Ha kakilni kell pelenkát kér,nem a wc-t használja.A gyerekorvos szerint hagyni kell amíg magátó rájön hogy nem is olyan jó dolog ez.
2013. febr. 2. 15:39

Szerintem minél tovább húzzátok annál nehezebb lesz.

(a szülők rontják el a gyereket azzal hogy ad rá pelust)

2013. febr. 2. 15:38
az én kisfiam júniusban lesz 3 éves, november óta, bilibe, majd wc-be pisil. Kakit eddig kb 3x produkált, gondolom véletlenül... ha kakilnia kell, mindig mondja kérek pelust. :( engem konkrétan nem zavarna, de anyósomék folyamat ezzel szekálnak.
2013. febr. 2. 15:38
Nekem 2.5 évesen lettek szobatiszták ikerlányaim. Először ők is csak pelusba kakiltak, majd mikor elfogyott nem vettünk többet, megértették. Bilibe nem de a wc-be kakiltak, igaz először szorulásuk volt mert nem akartak csak pelusba de utánna megoldódott a probléma.
2013. febr. 2. 15:38
Kipróbáltam hogy nem adok neki pelust,visszatartotta.Most megint próbálkozom,végső esetben pelcsi lesz.Én már azt gondolom hogy csak állva megy.
2013. febr. 2. 15:37
Ezzel mi is így vagyunk. Dec.-ben múlt 3 éves, már óvodába jár. Kakilni csak este lefekvés előtt és csak pelusba. Bárhogy győzködjük inkább visszatartja ha nem adunk rá pelust...
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Mariann333)
2013. febr. 2. 15:36
Hát akkor csak nem szobatiszta.
2013. febr. 2. 15:35
Hát ezt én is szeretném tudni nagyon.Áprilisban lesz 4 éves a kislányom,teljesen szobatiszta de csak pelusban kakil.
1. Ganz
2013. febr. 2. 15:33
Novemberben töltötte a kislányom a 3 - ik évét és még mindig fél a bilibe vagy WC -be kakilni...miért van ez?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook