Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális terhesség ez? fórum

Normális terhesség ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. homern (válaszként erre: 20. - Abgea)
2012. dec. 10. 10:53
elnézést,nem láttam a kérdést csak most. ez magánrendelésen volt,sztk-ban egyszer sem voltam.
2012. dec. 9. 22:03

Abgea,voltál már orvosnál azóta?

minden rendben van?

2012. nov. 27. 14:24
en az agybol se kellhetem fel 1 honapot
37. rekuczy (válaszként erre: 36. - Stella1)
2012. nov. 27. 14:22
a barnazastol nagyob mertekbe meg szokot halni a baba azert kell a gyogyszer nekem sem szabadot semmit sot meg egy masik elozmeny miat csak ritkan jarhatam ki a kapun is. szerintem gyorsan kell keresni egy masik orvost
36. Stella1 (válaszként erre: 35. - Annadi)
2012. nov. 27. 14:15

sajnálom :(

de nem biztos,hogy azért mert barnáztál,vagy nem biztos,hogy az annak volt a jele


természetesen én is azt mondom,hogy menjen el dokihoz,mert persze én is rohantam(többször is)de nem kell mindjárt mindenfélét beszedni,főleg ha azt nem orvos írja elő

35. annadi (válaszként erre: 32. - Stella1)
2012. nov. 27. 14:13
Neked szerencséd volt. Nem mindenki ilyen szerencsés...én sem voltam az az első babámnál ő 10 hetesen halt meg...és barnáztam!!!
34. annadi (válaszként erre: 31. - Rekuczy)
2012. nov. 27. 14:12
Én is ezt mondom!!!! Veled értek egyet.
33. abgea
2012. nov. 27. 14:11

Nem mondtak fekvést, semmit.


Doki...ma akinél uh-n voltam, vagy egy másik holnap

32. Stella1 (válaszként erre: 31. - Rekuczy)
2012. nov. 27. 14:11

pihennem kellett,nem szabadott hajolnom emelnem,de semmit nem kaptam

vérképem tökéletes volt,ciklusonként jelentkezett egészen az 5. hónapig barnázás

de minden rendben volt

31. rekuczy (válaszként erre: 11. - Stella1)
2012. nov. 27. 14:06
es nem tettel semmit elene nem kellet pl fekudjel? Engem gyermek szempontjabol meghurcolt a sors es azert mi mindent megtetunk hogy vegmaradjon es egezseges legyen es ha barkinek van barnazasa azert erdemes tenni hogy nehogy baj legyen erte
30. 55875e9863 (válaszként erre: 25. - Abgea)
2012. nov. 27. 14:04

Keress egy másik dokit erre az alkalomra.

Nem szabad semmilyen gyógyszert most a doki engedélye nélkül beszedni.

Biztos van valami más orvos a környéken, most megteszi az is, hiszen fontos dologról van szó, mondd neki, hogy sürgősen fogadjon téged.

Keresgélj neten, vagy ismerőseidtől kérdezd meg, biztos találsz valakit a közelben!

2012. nov. 27. 14:01

Szia! Ne aggódj a szívhang miatt, ilyenkor még nem mindig derül ki, hogy a fogamzás pontosan mikor történhetett, +- 1-2 hét is lehet. Majd a 20.-dik hét körül már megállapíthatóbb lesz, van-e 1-2 hétnyi eltérés.

Én 5 hetesen voltam első uh-n a gépen már láttuk a szívmozgását. De ez is gép függő, ha régebbi típus akkor nem mutatja még, illetve ha a terhességed fiatalabb akkor sem feltétlen fog látszódni. :)

A barnázás miatt szerintem jobb ha vissza mész és kérsz gyógyszert. Főleg ha nem múlik el!

Nekem 1 pici maszat volt a 8.-ik hét környékén az nap amikor megjött volna a naptár szerint. Nekem pl 27 naposak a ciklusaim, és nagy a valószínűsége, hogy a normál peteérés előtt kb 5 nappal történt a dolog. Emiatt van, hogy mindenkinél más szakaszban van, és a fejlődés sem minden magzatnál tankönyvi, hanem mindegyik a saját ütemében és rendje módja szerint fejlődik. :)

Szerintem ezen ne aggódj, ha nem múlik el a barnázás menj vissza a dokihoz, kérj gyógyszert rá.

Vigyázz magadra, ne emelgess semmit, ne idegeskedj... Szedj terhes vitamint, amiben magasabb a folsav tartalom. A szívhang pedig majd később jelentkezni fog, úgy is fogja majd kötelezően vizsgálni a doki a követező uh idején. :)

28. Stella1 (válaszként erre: 25. - Abgea)
2012. nov. 27. 13:58
nehogy bevegyél bármiféle gyógyszert,vagy hormonális készítményt míg doki nem mondja!
27. annadi
2012. nov. 27. 13:56
Csak van másik orvos is a városban :) Érdeklődj, kit ajánlanak barátnőid, ismerőseid. Én a kisfiamnál reggel és este 1-1 golyót használtam.
26. annadi (válaszként erre: 22. - Abgea)
2012. nov. 27. 13:54
Ezt te tudod. Én megvenném a helyedben, mert ártani nem árt csak használ, persze mindenképp lásson egy rendes orvos és tuti ő is mondaná. És pihenj sokat, vigyázz magadra. Mert rengeteg nőnél előfordul de soha sem normális terhesség alatti bármilyen vérezgetés. Mármint van oka..ez sokszor hormon probléma ezért kell az Utro.
25. abgea
2012. nov. 27. 13:53

Telefonáltam...a doki 13-ig szabin, nincs is a városban.

Ha veszek, teszek valami kárt? HogY kell adagolni?

24. Mariann63 (válaszként erre: 1. - Abgea)
2012. nov. 27. 13:50
Barnázás olyankor szokott lenni, mikor egyébként megjönne.Vigyázz magadra, feküdj is akár sokat azokban az időszakokban. Még a jövő hónap is necces. Ne emelj semmi nehezet,ne erőltesd meg magad.:)
2012. nov. 27. 13:49

Nekem sme volt még ilyenkor szívhang mi is barna maitt mentünk hamarabb de egyből Utro és tp szigorú ágynyugalom. Majd a 6+5-n voltunk ismét akkor már hallottuk a gyönyörű zenét.


Nekem a 12. hétig végig volt barna nem tudták megállapítani honnan jön, akkor erősödött fel leginkább mikor mensi ideje lett volna.

22. abgea (válaszként erre: 19. - Annadi)
2012. nov. 27. 13:47
És amig nincs doki megvegyem?
21. simple (válaszként erre: 1. - Abgea)
2012. nov. 27. 13:46
Teljesen normális. Ilyenkor még nincsen szívhang.
20. abgea (válaszként erre: 17. - Homern)
2012. nov. 27. 13:44
És mivel még csak 4-5 hetes, akkor valószínüleg ezért nem adtak? Vagy eleve csak maszek rendelésen jár?
19. annadi
2012. nov. 27. 13:40
Én úgy tudom megveheted a patikában is csak dupla áron. Mert a felét állja tb. Mindenképpen keress egy jó orvost. És az a 4 hét nagyon sok. 2 hetet kellett volna mondania, mert akkora már lesz szívhang.
18. Anika70 (válaszként erre: 1. - Abgea)
2012. nov. 27. 13:39
ÁÁ ilyen fiatal terhességnél még nincs szívhang.
17. homern (válaszként erre: 14. - Abgea)
2012. nov. 27. 13:35
nekem pl azért nem adtak gyógyszert,mert a doki úgy gondolja 6 hét előtt nem kell mesterségesen itt tartani a babákat,ha a korai terhesség el akar menni annak oka van,jobb most mint később.hát,ez is egy szempont. de akinek labor igazolja,hogy hormonhiány miatt lép fel a barnázás,maga a magzat egészséges lehet,ott szerintem minden esetben adnak.keress szerintem is magándokit. (nálam szívhangot 7. hét után találtak,mindjárt kettőt is :) )
16. spinneli (válaszként erre: 1. - Abgea)
2012. nov. 27. 13:35

Nem kellett volna, a szívhang kb. 6-7 hetesen látszik először.

Ne izgulj.

:)

15. abgea
2012. nov. 27. 13:32
Utrogestant csak doki írhatja ki?
14. abgea (válaszként erre: 8. - Stella1)
2012. nov. 27. 13:31

Uh-s doki azt mondta, hogy menjek vissza 4 hét múlva, addigra csináltassak kiskönyvet.

Én is pótlásra gondoltam, de miért nem ad akkor?

Uh-n más volt mint a rendelőbe, az se mondott semmit

13. inta (válaszként erre: 12. - Inta)
2012. nov. 27. 13:29
Ja, az Utrogestan szerintem sem ártana.
12. inta (válaszként erre: 1. - Abgea)
2012. nov. 27. 13:27

Nyugi!

Semmilyen vérzés nem jó a terhesség alatt, de nem is ritkaság. Én konkrétan 5 napig barnáztam, mielőtt pozitív tesztet csináltam, a 27-28 napos ciklusomnak a 36. napján. Pár nappal később (a 45. napon) még mindig csak egy 6*6 mm-es petezsák látszott az ultrahangon, semmi más, azt írták a papírra, hogy 4-5 hetes terhesség. A 12. hétre behozta magát, és fogantatási korának megfelelő méretek voltak.


Sokminden függ (a fogantatás valós napján kívül is) a vizsgáló orvostól és az UH minőségétől, nagyokat tudnak tévedni.


Próbálj meg megnyugodni, és 1-2 hét múlva nézesd meg újból, addigra lesz szívhang is.

11. Stella1 (válaszként erre: 4. - Rekuczy)
2012. nov. 27. 13:27
nekem félidőig volt,mégis egészséges volt a babó végig és most már igencsak 3,5 éves :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook