Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális jelenség, ha szoptatás befejezése után több, mint egy évvel még tej nyomható a melleimből? Vagy ez inkább egy új baba? fórum

Normális jelenség, ha szoptatás befejezése után több, mint egy évvel még tej nyomható a melleimből? Vagy ez inkább egy új baba? (tudásbázis kérdés)


29. 86d0584f0e (válaszként erre: 28. - Hercegnő89)
2018. ápr. 11. 14:39

Nem, ne szedd be újra a gyógyszert semmiképpen!


Kérj időpontot endokrinológiára és nőgyógyászatra.

2018. ápr. 11. 13:56

Sziasztok! Nekem van egy 19 hónapos kislányom. Szeptember vége óta szeretnénk kistesót. Szoptatás mellett szerettem volna teherbe esni, de sajnos nem sikerült. Így januárban a nőgyógyász azt mondta abba kell hagynom a szoptatást, ha babát szeretnénk, mert valószínűleg emiatt nem jön össze. Beszedtem a Bromocriptin-richter nevű tejapasztót. Közben még néha rá kellett tennem cicire a kicsit, mivel nehezen viselte, hogy az azelőtti napi 1-2-szeri szoptatás hirtelen lecsökkent a nullára. Hiába szedtem be ezt a gyógyszert, még a mai napig jön belőle a tej, de csak akkor, ha megnyomom. Viszont nem szoptatok már, nem is érzem, hogy keményedne, feszülne a mellem a tejtől. Szerintetek ez normális? Vagy az volt a baj, hogy a gyógyszer szedése alatt néha rátettem cicire a kicsit? A kistesó egyébként még mindig nem jött össze. Valószínűleg magas a prolaktin szintem? Mit tegyek? Szedjem be újra ezt a gyógyszert?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2010. júl. 23. 12:39
Szerintem nem baj, ha a nőgyógyászhoz mész vissza. Ő kér hormonvizsgálatot (vérvétellel), ha tényleg megállapítják, hogy magas a prolaktin, akkor majd továbbküld, vagy kér egy CT-t, de ha van a kórházban endokrinologia, akkor lehet, hogy érdemesebb mindjárt hozzá menni.
26. kviza (válaszként erre: 24. - Egészségügyis)
2010. júl. 23. 10:19

Ha jól olvastam ez a "hipofízis adenoma " egy jó indulatú daganat az agyban, ami a hormontúltermelés miatt van.

Én nőgyógyászomhoz akartam fordulni a tejfolyással, ami hangsúlyozom, hogy csak akkor jött amikor megnyomtam a mellem, azóta nem mertem ellenőrizni, de spontán magától nem folyik.

Lehet, hogy akkor nem is jó orvoshoz készülök?!

Ennek a betegségnek mik még a tünetei?!


Válaszotokat előre is köszönöm.

25. kviza (válaszként erre: 22. - Zsú1965)
2010. júl. 23. 10:13

"kiderült, hogy hipofízis mikorademómám van" – Zsú írta


Mivel jár számodra? Milyen kezelést kaptál rá?

Milyen tünetekkel jár a tejfolyáson kívül?


Neked spontán folyt a tej, vagy csak nyomásra pár csepp?


Eléggé megijedtem megint, hogy akkor lehetséges, hogy nekem is ez van?

2010. júl. 23. 09:22
Magas prolaktin szintre utal. Mindenféleképpen orvoshoz kell fordulni, valóban hipofízis adenoma lehet a háttérben és amíg ez nincs lerendezve, addig nincs is következő terhesség.
23. ében11 (válaszként erre: 21. - Kviza)
2010. júl. 22. 20:18

nekem négy éves a fiam és még mindig van pár csepp tejem.de csak ha megnyomom.egyébként azt vettem észre valószínű hormonok miatt-mert mensi előtt feszül fáj a mellem és akkor tapasztalom leginkább hogy van pár csepp tej.

engem is zavar már-eddig azt olvstam normális lehet,illetve van amikor tényleg egy hormonból termelődik több-ami inkább gátolja a teherbe esést.most már tervezem hogy elmegyek dokihoz vele.a második évben a doki azt mondta normális a dolog.hát nem tudom.

2010. júl. 22. 14:42
Nekem is volt a szoptatás után még cca. 2 évig, aztán elmúlt. 20 év múlva jött vissza, akkor is el akarták bagatellizálni, aztán kiderült, hogy hipofízis mikorademómám van. Lehet, hogy a 2 között semmi összefüggés nincs, de ha egyszer (ne legyen így) így járnál, jusson eszedbe...
21. kviza (válaszként erre: 1. - 405fb874de)
2010. júl. 22. 13:36

Sziasztok!


Ha még írtok ide kérlek írjátok meg, hogy azóta kinek mi a tapasztalat, mert sajnos én is hasonló cipőben járok.


Most 3 éves a kisebbik fiam akit kb. 10 hónapos koráig szoptattam. Először kb. egy éve vettem észre tejfolyást, mikor megnyomtam a mellem (mind a kettőből). Akkor még nem vettem komolyan, még mosolyogtam magamba rajta, hogy még mindig tudnék szoptatni, de tegnap megint megtörtént a dolog és bizony most már nagyon megijedtem, főleg, hogy egy csomó rossz dolgot olvastam erről.

Terhes 100% nem vagyok, és azt olvastam, hogy ilyen esetben az ilyen folyás minden esetben kóros.

Aztán azt is olvastam hogy csak akkor az, ha magától spontán jön, de ez nálam nem ez áll fent.


Kérlek írjatok bármilyen tapasztalataitok is van ezzel a témával kapcsolatban.


Előre is köszönöm!

2009. máj. 5. 10:37
4 éves koráig szopott a kislányom.Most 6 éves és még mindig van egy egy-csepp tejem.
19. Lejla30 (válaszként erre: 3. - 405fb874de)
2009. ápr. 28. 15:43
Szia, én dettó ugyanígy vagyok. Mostanában egyre jobban fáj a mellem, még jön belőle némi sárgás tej, meg olyan zsíros. Több mint fél éve nem szoptatok, és nekem se volt sok tejem. Egyébként a kisfiam majdnem kétéves volt, mikor abbahagytuk. Ja, és új babának nálam esélye sincs. Fogamzásgátlót nem szedek.
2009. ápr. 27. 17:04

Szia!

Nekem 3 éves lesz a kisfiam,csak 7 hónapig kapott anyatejet.De ha megnyomom még mindig jön!

Dokit megkérdeztem de semmi gond nincs.Hormonális és azt mondta a szex miatt is termelődhet.Azt vettem észre mensi előtt feszül és akkor több is van benne.Néha olyan érzékeny a mellem, mintha még szopizna a kicsi!

Egy hormonvizsgálatra elmehetsz, azt olvastam van akinél úgy viselkedik ilyenkor a teste mintha még mindig terhes lenne-és esetleg nehezebben esik teherbe!Bár ezt sok anyuka cáfolta, akik a 2 3 baba közben is írták szintén nem apadtak el teljesen.Meg azt is olvastam, a ruha, melltartó kiváltja azt a reflexet, mintha szopizna a babó-érzékenyek vagyunk!Szóval ha nem érzel semmi csomót, fájdalmat

és tényleg csak tej csorog ki ne izgulj(ha változás lenne írány a doki)!

17. 405fb874de (válaszként erre: 15. - Lilmo)
2009. ápr. 26. 21:23
Régóta használom ezt a fogamzásgátlót (nem tabletta) de sosem éreztem ilyet eddig, csak mensi előtt egy nappal. De egy héttel előtte kicsit korainak találom. Megijedtem, na. :)
16. 405fb874de (válaszként erre: 14. - C8f7404b48)
2009. ápr. 26. 21:22
Persze, nem is úgy értettem, hanem hogy vannak, akik nagyon sokáig tudnak szoptatni, és szándékosan választják el a babájukat. Nálam nem így volt és furcsállom, hogy elapad, aztán egyszer csak megjelenik. Végülis csak azért jutott eszembe megnyomni, mert délután fájtak. De amúgy nem folyik.
15. lilmo
2009. ápr. 26. 21:20
Nálam még két év után is folyt a tej. A doki elküldött mellultrahangra, de semmit sem mutatott ki, utána hormonvizsgálatra, de ott sem volt semmi gond. Később újra teherbe estem, akkor múlt el.Szerintem nem vagy terhes. Nekem is fáj a mellem, de az a fog. tablettától lehet.
14. c8f7404b48 (válaszként erre: 10. - 405fb874de)
2009. ápr. 26. 21:18
persze, én úgy tudom ez nem függ mellmérettől.
13. 405fb874de (válaszként erre: 12. - Anikoland)
2009. ápr. 26. 21:17

Megromlott bent? :D Bocsi. :)

Egy kicsit megnyugodtam. Jövő héten kell megjöjjön, de most a frász elkapott. Nem tudom, hogy mihez kezdenék egy csöppséggel most. :(

2009. ápr. 26. 21:14
ez természetes szerintem,nekem is sokáig jött egy kis tej,ha megnyomtam.Még a bolond anyósom is egyszer így megnyomtam és fekete lé jött ki belőle,fújj gusztustalan volt:(((((((((((
2009. ápr. 26. 21:14
Szia!Ne aggódj,Én pont így jártam mint Te!Ész nélkül szaladtam a gyógyszertárba tesztért.Nem voltam terhes és nekem már akkor másfél év telt el.Hagyd majd elapad teljesen...
10. 405fb874de (válaszként erre: 6. - C8f7404b48)
2009. ápr. 26. 21:14
Nekem nem volt sok tejem, a kismellűek táborát szaporítom. Lehetséges ez?
9. e9f755eada (válaszként erre: 3. - 405fb874de)
2009. ápr. 26. 21:13
Ez lehet terhesség jele is.Én 2 éve nem szoptattok de még mindig jön tej a mellemböl ha megnyomom.Voltam vérvételen meg ultrahangon és minden rendbe van.Úgy,hogy még nem derült ki hogy mitöl.
8. 405fb874de (válaszként erre: 4. - 41e36cdb38)
2009. ápr. 26. 21:13
Nem hiszem, de nem is figyeltem igazán, csak most, mert fájtak kicsit. Ha tudnám, nem aggódnék. :)
2009. ápr. 26. 21:13
Bocs, közben megírtad.
2009. ápr. 26. 21:12

szia, én nem hiszem hogy újabb babát jelent.... bár ennek az esélyét csak te tudhatod.

nálam is volt tapasztalható ez a jelenség, krónikus tejfolyás a neve, kapsz rá gyógyszert és ennyi. menj el a dokidhoz!

5. 405fb874de (válaszként erre: 2. - 2d5a00656a)
2009. ápr. 26. 21:12
Fogamzásgátlót használok, de nagyon rosszkor jönne. :(
2009. ápr. 26. 21:12
Folyamatosan az elmúlt 1 évben?
2009. ápr. 26. 21:11
Egy évvel ezelőtt elapadt a tejem, azért kellett abbahagynom. De néhány hete néha fájdalmat éreztem bennük, ma megnyomtam kicsit tusolás előtt és tej csordult mindketőből. Ez normális llehet, vagy egy új terhesség jele? Kicsit aggódom...
2009. ápr. 26. 21:10
inkább:)
2009. ápr. 26. 21:09
SEGÍTSÉG!!! Normális jelenség, ha szoptatás befejezése után több, mint egy évvel még tej nyomható a melleimből? Vagy ez inkább egy új baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook