Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Normális, ha egy kutya csak napi egyszer pisil? fórum

Normális, ha egy kutya csak napi egyszer pisil? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 17. 04:28
nem hinnem.
25. Cucicsillag (válaszként erre: 24. - Ekka)
2014. okt. 31. 23:50

De jooo :)

Szeretem, ha a kutyusok jo helyen vannak!

Mi is. Szeretnenk mar nagyon, de nincs keritesunk lesz, igy meg nem :-/

24. Ekka (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2014. okt. 28. 07:06

Azt mondta új helyen van, idő még felveszi a mi ritmusunkat, lehet nem is iszik sokat, mert a volt gazdija nem adott neki túl sok folyadékot, hogy ne pisiljen annyit, ezt szokta meg..

Majd mától itatom fecskendőből, hogy átmosodjon a kis veséje! ;-)

2014. okt. 27. 22:17
Nahh, akkor remelhetoleg helyrejon! :)
22. Ekka (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2014. okt. 27. 13:58

Szerintem sem!

A mi kutyusunk 2kg körül van, de ő is apróka.


Voltunk dokinál. Vizhajtót kapott, most orrba szájba pisil. Majd meglátjuk. Állítólag szervi baja nincs!

21. andi6020 (válaszként erre: 19. - Ekka)
2014. okt. 27. 07:41

De. Le lehet vinni, és le is kell vinni.

Sajnos nem lenne szabad olyan kutyákat létrehozni, amelyek 98 dekásak lesznek felnőtt korra. :(

20. Ekka (válaszként erre: 19. - Ekka)
2014. okt. 27. 07:20
Szóval a lényeg az, hogy ott is elmondom ezt a pisi dolgot!
19. Ekka
2014. okt. 27. 07:18

Alig iszik..

Amikor hozzám került, akkor rengeteget ivott, de azóta nem!

Szépen eszik, jókedvű, játszik!

..majd de. viszem orvoshoz, mert csúnyán megfázott, mert én ugyan beöltöztetve vittem le, de a régi gazdánál tipikus szobakutya volt.

Lehet nekem se kellett volna egy 97 dkg-os kutyát a hidegbe vinni?!

18. emagdi
2014. okt. 26. 23:19
azt nem tudod megfigyelni, hogy konkrétan mennyit iszik? (lemérni az ivótálján pl... bár ha más állat is iszik abból, akkor nem lehet, csak megfigyelni)
17. andi6020 (válaszként erre: 12. - Ekka)
2014. okt. 26. 22:45
Vidd el másik dokihoz.
16. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - Kriszta773)
2014. okt. 26. 22:39

A par nappal az a gaz, hgy addig a vizeletbol annyi mereganyag halmozodik fel a szervezetben a pisibol, hgy az halalos is lehet. Neunk mta is. 2.doki, hy egy fel nap es a macskanknak annyi. Pedig azert vhol strapabirobbak,mint a kutyik.

En rettent sajalom akisalltokat, mert tokre a gazdira vannak utalva es nem tudnak szolni, hgy mi nem oke....


Drukkolok a kutyinak!

15. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Ekka)
2014. okt. 26. 22:36

En nem varnek... Sztem, akik azt tondoljak "varj par napot" hmmmm... Szval, az illeto kibirna, napi egyszeri pisivel?! Nem! Ez fix...itt van vmi a hatterben. Lehet, olyan gazdija volt, ai nem adott neki eleget inni, nem is szokott hozza akutyus es durva vesekove van, ami matt nem is akar mar inni,pl.,mert faj, stb.

Ha, lelkiismeretes dokihoz eljutsz, rtg, ott latszik, mi a baj.

... En sem lennek nyugiban....

Jobb persze a bajt megelozni, de itt mar van vmi.

Majd irj,legyszi, mit mondott a masik doki.

Amugy nalunk cicanal volt olyan hajciho, hgy ha az eredeti dokinal mradunk , a macsek mar nem elne.... Vesehomokja volt...

14. kleeri
2014. okt. 26. 19:52
szerintem nem, vidd orvoshoz
13. kriszta773 (válaszként erre: 11. - Ekka)
2014. okt. 26. 13:34
akkor ne idegeskedj, ha már tünete nincs, nem nyugtalan, nem látod, hogy fájna valamije, akkor csak figyeld :) én azért pár nap múlva elvinném újból dokihoz, ha nem változik a helyzet, inkább nézzék meg többször és gondolják, hogy túlaggódós vagy, minthogy baj legyen :)
12. Ekka
2014. okt. 26. 13:28
..de nem vagyok nyugiban! ;-)
11. Ekka
2014. okt. 26. 13:26

Felügyeletre kapta, -meghalt a gazdija-, de én vállaltam be, örülök, hogy itt van.

Inni iszik magától, enni is szépen eszik. 2 óránként viszem le, de csak kakil. Este jelez az ajtónál, majd leviszem, kipisili magát, majd csókolom, magától megy aludni.

Van egy saját kutyusom is, ő napi 3x pisil.

Amúgy az új jövevényre nagyon figyelek, mert ivartalanítás után gyulladt volt a seb, egyből vittem dokihoz.

Akkor mondtam ezt a pisi dolgot, 2 dokinő is megnézte, ők azt mondták, hogy nyugi, új hely meg minden, majd többször is fog pisilni.

10. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Ekka)
2014. okt. 26. 12:48

En azert. eGy masik dokival is megnezetnem, mert napi egyzseri pisiles (akar kis testu, akar nagy) nem normalis. A vizelete pang , a mereganyagok nem tudna kiurulni.


Gondolom, mindig van elotte friss viz, legalabbis naponta 2x kene cserelni -sztem.


A "van nalam"az mit takar? Felugyeletre kaptad vagy "uj" kutyus?

2014. okt. 26. 12:20
Elég kevés.
2014. okt. 26. 12:15
A mi kan skótunkat háromszor vittük sétálni naponta és olyankor tényleg végig pisilte a környéket, de leginkább ez csak jelölgetés. Az első pisilés volt az igaz, na de abból is 3x/ nap. lehet mivel ivartalanított ezért nem jelölget annyiszor, de a napi 1 szerintem elég kevés.
7. kriszta773 (válaszként erre: 2. - Ekka)
2014. okt. 26. 12:13
vidd el egy másik dokihoz. szerintem az egyszeri vizelés és a vizeletcsepegés sem normális. nehogy valami nagy baj legyen, lehet, a műtétnél toltak el valamit nagyon
2014. okt. 26. 12:10

Lehet, hogy nem szokott előtte lenni a vizes tál. Sokan megvonják a vizet, egyszer vagy kétszer adnak inni a kutyának.

Ez szerintem nagyon erős kényszer, csakis az ember kényelme kedvéért.


A menhelyi pumim ritkán, de hosszan ivott eleinte. Sőt, még hónapokig. A menhelyen nem volt elég vízcsap, a ketrecek és kennelek végig itatása rengeteg időbe és energiába került, ráadásul vissza kis kellett sétálni a csaphoz,ha kiürült a nagy kanna. Hiába járkált valaki szinte mindig, nem ihatott mindegyik kutya tetszése szerint. Nem is kaptak sok vizet, csak amíg ittak. Ezért megszokta, hogy teleissza magát, utána órákon át nem megy a tálhoz.

2014. okt. 26. 12:10
Nekem is kan kutyám van, kistestű.Napi 4x kell levinni sétálni olyankor körbepisili a környéket.A napi 1x-i pisi nem normális.
2014. okt. 26. 11:55
Annyira nem.
3. Ekka
2014. okt. 26. 11:53
Szóval tényleg ne aggódjak a napi egy pisizés miatt? (tény, nem egy ivós fajta)
2. Ekka
2014. okt. 26. 11:52

Pár napja van nálam, és mivel csak ennyit pisil elvittem dokihoz! Azt mondta, hogy 'na és?!', persze megvizsgálta meg minden, de nekem ez akkor is furcsa!

Van egy minimális vizeletcsepegése is, de azt mondta ez azért is lehet, mert pár hete lett ivartalanítva.

1. Ekka
2014. okt. 26. 11:49
Van nálam egy kan kutyus, és egy nap 1x pisil!! Ez valóban normális?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook