Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Normális, ha egy 11hetes csivava kutyus 1/2 óránként pisil? fórum

Normális, ha egy 11hetes csivava kutyus 1/2 óránként pisil? (tudásbázis kérdés)


14. Castia
2013. aug. 8. 15:36
Fél óra azért tényleg túl gyakorinak tűnik, akármilyen meleg is van és esetleg sokat iszik. Én megkérdezném az állatorvost, mert lehet pl. hólyaghurut vagy egyéb baj a háttérben.
2013. aug. 8. 15:23

A mi lépcsőházunkban egy yorki, meg egy csivava van a mi Szotyosunkon kívül. Azok viszont alomra vannak szoktatva és tényleg csak sétálni viszik naponta.


Egyébként gondolj bele, hogy milyen forró a flaszter, a beton. A még meg nem edződött lábának biztos nem tenne jót. Arról nem is beszélve, milyen forróság van a flaszter fölött 10 centivel, az ő szintjén!! Most legjobb neki odabent, de valahogy próbáld kicsit hűteni,pl, jól kicsavart törülközőbe tekerni rövid időkre, nehogy végül megfázzon. A lábait, a fülét hűteni szintén jó megoldás. Ha mi nehezen bírjuk, képzeld el őt!! Kitartást nektek!!

2013. aug. 8. 15:00

Amikor a mi Szotyosunk kicsi volt, kutyapelenkát vettünk, ami egy nagyobb négyszögletes olyan valami, ami között vatta van, az egyik oldala pedig nem víz-áteresztő.


Ezt lerakva a földre, igyekeztünk azt a pillanatot elkapni, amikor pisilni akar, akkor gyorsan a pelusra raktuk, majd ha elvégezte, nagyon megdicsértük. Nem azt mondom hogy elsőre, de ezután sokkal gyakrabban ment a pelusra pisilni, kakilni. Ezután elkezdtük a pelust egyre közelebb rakni az ajtóhoz, majd az ajtón kívülre került. Kb 2 hónap volt így is, de egyikünk számára sem rosszemlékű. Türelem, türelem!!!


Ha a pelust nem tudod beszerezni, újságpapírral próbáld. Lényeg hogy össze tudja kötni a pisilést a pelusra a dícsérettel. Így lesz egy boldog kutyika.


Szerintem pedig ha sokat iszik, nem sok a félóránkénti pisi. Ha már szobatiszta lenne, nem pisilne félóránként, visszatartaná.

2013. aug. 8. 14:56
De akkor is ennyit pisilt, amikor nem volt 45 fok?
10. Ekka
2013. aug. 8. 14:37
Szerintem sokat, itt a panelcsodában van vagy 45fok..:-S
9. andi6020 (válaszként erre: 8. - Ekka)
2013. aug. 8. 14:29

Ja, hogy minden nap ez megy?


Mennyit iszik?

8. Ekka
2013. aug. 8. 14:24

Kislány kutya, ráadásul első.

Annyira szeretjük, de utálatos dolog, hogy állandóan pisiben lépkedünk..

Valaha szobatiszta lesz?!:-D

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ekka)
2013. aug. 8. 14:12

Az egyik yorkimnál volt 1x2x ilyen nap, hogy szinte félóránként pisilt.


Első kutya? Az én csivavám 12 hetes. :)

6. tnde
2013. aug. 8. 14:11
Szia.Milyen nemű a kutyusod?
5. Ekka
2013. aug. 8. 14:05
Nem tudom, hogy mi baja van, de már az őrület szélén állok. Az életben nem takarítottam még ennyit.
2013. aug. 8. 14:03
Nem cukorbeteg? Állatorvos biztos megmondaná.
2013. aug. 8. 14:00
Meleg van és ha sokat iszik, akkor lehetséges.
2. Ekka
2013. aug. 8. 14:00
Kezdek megbolondulni!:'(
1. Ekka
2013. aug. 8. 14:00
Normális, ha egy 11hetes csivava kutyus 1/2 óránként pisil?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook