Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális, ha 5 hetes terhesen fáj, feszül a hasam? fórum

Normális, ha 5 hetes terhesen fáj, feszül a hasam? (beszélgetős fórum)


23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Macika33)
2019. nov. 22. 20:56

Én is remélem, hogy a baba iránti vágy beteljesül.

A kérdezőről nem tudni előzményeket. Minden jót kívánok neki én is!

22. macika33 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. nov. 22. 07:48

6. héten már bőven látni, hogy a petezsák szabalyos-e illetve azt is ha a terhesseg méhen kivüli. Szóval ott is van miért aggódni. Főleg ha barnás folyása is van és volt már esetleg korrábbi sikertelen terhesség. Valszeg, reméljük teljesen ártalmatlan.

Manapság már más a gyerekvállaláshoz/terhességhez kapcsolodó érzékvilág, érzékenység.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. nov. 22. 00:04

Bocs, a dátumban tévedtem, a magyar lombikbaba 1988. augusztus 24-én született.

Tíz évvel a világelső Louise Brown után, aki 1978. július 25-én jött a világra.

20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Macika33)
2019. nov. 22. 00:01

Ha akartunk volna is, nem lett volna mód rá. Az első magyar lombikbaba még csak 26 éves.

Még ultrahang sem volt kb. 79-ig, az én 78-as születésű lányommal még nem készült UH. Pár hónappal később szült ismerős meg már mutatta az UH-képeket.


Aki esetleg úgy érezte is, hogy babát vár, nem volt értelme orvoshoz menni a feltételezett 7. hét előtt.

Nem tűnik úgy, hogy a kérdező lombikra várna.


Izgulni azt lehet, de attól nem lesznek egyértelmű tünetek az 5. hétben. Még a lombikosoknál sem.

19. macika33 (válaszként erre: 15. - Papája)
2019. nov. 21. 22:39

Valószínű nem is akartatok sikertelenül évek óta gyereket.

Már bocsanat de aki 8-9 hetesen veszi észre, hogy terhes, annak fogalma sincs hogy mit él át egy olyan nő aki mondjuk az x. sikertelen lombikon van túl. Mi nem csak az 5. héttől izgulunk, hanem a 0.tól. De kívánom hogy sose tudjátok meg milyen érzés.

;)

2019. nov. 14. 08:38

Normális jelenség, habár ha nagyon erős, görcsös, szúró fájdalom, ha csak fekszel és lábra se tudsz állni, ha vérzést tapasztalsz akkor irány a doki gyorsan.

De a olyasmi mint a menses-szerű fájdalom, vagy húzódó érzés az nem szokott bajt jelezni, csak növekszik kicsit a méh, első uh alkalmával a doki hasfalon keresztül érzi a kicsit nagyobb méretű méhet, vagy pl első terheseknél szokott lenni a tartó szalagok nyúlása.

Magnéziumot szoktak ajánlani, habár van akinél meg hasmenést csinál. Nekem első terhességemnél, mivel nagyon görcsölős volt végig, no-spát is adott a doki, szedjem ha kell, ezt beszéld meg az orvosoddal.

17. Ellarie (válaszként erre: 15. - Papája)
2019. nov. 14. 08:35

Ez idáig rendben is van, de pl aki olyan gyógyszert szed, annak jobb mihamarabb tudni a terhesség tényéről. Vagy pl. aki rendszeresen jár fogászati kezelésre, jobb ha mielőbb tudja, akkor máris szól ne röntgenezzék. (főleg ha már régóta küzdenek babáért) Sok helyen még a védő ólom köpenyt se adják rá az emberre és közben már lehet ott a pár hetes baba. :(

Jó ha tudjuk mielőbb, szedni a folsavat, a terhes vitamint. Nekem pl. betegségeim miatt lényeges, a kimaradó vérzés előtt mindig tudtam terhes vagyok-e. Mert abban a pillanatban oda kellett figyeljek sok mindenre. De még ez sem zárja ki, hogy ne történjen semmi baj. (voltak vetéléseim a maximális odafigyelés ellenére is) De akkor is jobb a tudatosság szerintem. Mert mire elkezdenék pl. a folsav szedését, addigra már eldől lesz-e idegcső záródási rendellenesség vagy sem, és pont nem mindegy, kap-e olyan gyógyszert egy hirtelen felmerülő betegségre, amit ilyenkor tilos vagy sem. Pont a nagy tervezési-szervezési szakasz az első 3-8 hét, mondjuk a 10. hétig szokták mondani a dokik, vegyük a pár hét eltérést is bele. A dokik, védőnők azért szeretik ha 6. héten vagy azután mennek a kismamák, mert akkor már nagy valószínűséggel van szívkezdemény működés, és élő embrió látható, meg az is, hogy nincs-e méhen kívül. De attól független a 3. héten is látni lehet a felritkulást a méhen belül, amikor még csak az érzékeny teszt lesz halvány pozitív.

16. dfd4cef923 (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2019. nov. 13. 21:18

Nekem, 6 hetesen volt méhenkívülim...

Persze, szerencsére a legtöbb esetben minden rendben és a tünetek is normálisak. :)

2019. nov. 13. 19:42

Azt mondta Dr. Czeizel Endre egyik előadásában, - még a '70-es években, - hogy a létrejött terhességek legnagyobb számban az első 4-6 hétben szakadnak meg. Ekkor még az anya legfeljebb sejti a más állapotát. A terhesség magszakadását úgy éli meg, hogy késett a menzesze 1-2 hetet. Tehát nem is tudta, hogy megfogant. Azt mondta ezek a terhességek jobb is, hogy elmennek, mert szinte biztos, hogy problémások, életképtelenek. A kiválasztódás rendje ez. Később már alig történik baj. Az anyukák nem is idegeskedtek, mert nem is tudták mi történik.

Na már most az van, hogy a teszt azonnal jelez, így a nők rögtön tudják hogy babát várnak és kezdődik az idegeskedés.

Mi 8-9 hetesen, vagy még később tudtuk meg, hogy babát várunk. Addigra eltelt a terhesség 1/4-e. Nem agyaltunk mindenen, dolgoztunk rendesen, akár kemény fizikai munkát is. Mégis kevesebb problémás gyerek született. Boldogok voltunk, mert nem a bajok lehetőségére figyeltünk.

Szóval nyugi, bármiért is fáj a hasad, a természet tudja a dolgát.

A Dr. meg kb. épp e miatt fogad 7 hetes korod után.

14. Bözsi néni (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2019. nov. 13. 19:24
És bizony jobb is volt, sok esetben. Mint pl. most is.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 18:54

Ha kellemetlenül érzed magad, menj be a területileg illetékes SZTK-ba, nem fognak elküldeni. Aztán még mehetsz a magánorvosodhoz, bár én be sem tenném hozzá a lábam, ha probléma esetén nem fogadna.

Az nem úgy megy, hogy majd ő eldönti mikor mehetsz, hanem, ha gond van nézzen meg.

De a te döntésed.

A kismama vitaminon kívül ne szedj semmit, nem tudhatod nem az okoz-e problémát.

Ha görcsölésre vagy hajlamos a magnézium segít/het, de azt a véredből tudja az orvos, milyen a szinted. Én ampullában kaptam, megittam.

Amint babát vár valaki ne szedjen semmit a saját ötletétől vezérelve.

Nyugodt, problémamentes babavárást!

12. globus (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 18:07
Táppénzen vagy még a kezeddel? Megkérdezheted a háziorvost is.
11. Bless the child (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 13:24
Túlgörcsölöd ezt a terhességet. 5 hetesen azt se tudtam, hogy az vagyok
10. Guruljka (válaszként erre: 5. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 12:55

"Mennyi magnéziumra van szüksége egy kismamának? A magnézium javasolt beviteli adagja kb. napi 300 mg, ez a kismamák esetében kb. 350 mg/nap adagra emelkedik (pontos ásványi anyag-szükségletünket a kor, nem és egyéb tényezők is befolyásolják)."


Részletek: [link]


A magnéziumot sem kell csak úgy bekapkodni. A felesleg nem szívódik fel. (Egyszer-egyszer ha sokat vettünk be, bajt azért nem okoz.)


Pihenj és hallgass Papája tanácsára. Ne stresszelj.


Rengetegen élnek olyanok közöttünk, akikről az anyjának 5 hetesen még fogalma sem volt.

9. vivo44 (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 12:49

Már megint?

Nehogy bevegyél bármiféle gyógyszert!

Ahogyan nagyon jól tapasztalt anyukák írták, menj el orvoshoz, hogy megnyugtasd magad és vele együtt a babát is.

Nem csak a magánorvos létezik az országban!

8. papája (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 12:26

Kedves Nyusza !

Még szinte teherbe sem estél, már kérdeztél itt a fórumon. Most másikat nyitottál. És ha így haladunk még hány lesz.

Nyugi !!! Ne görcsölj már ennyit és minden miatt, mert a nagy boldogság helyett nagyon keserves lesz a várandóságod.

Legyél nyugodt és boldog kismama. Ne görcsölj rá minden apró jelre. Tudod, a terhesség az nem teher, hanem boldogság, ha annak akarjuk megélni.

Azt is tudod, hogy ez más állapot. Na most ezt a másságot kezded megélni és még hány lesz ! Jobb, ha erre felkészülsz és elfogadod. Szíved alatt növekszik egy kis élet, hát persze, hogy minden változik odabent.

Bármit beszedsz, azt meg kell előbb beszélned egy szakemberrel !!! Tudtad azt pl., hogy az A vitamin túlzott bevitele a születendő gyereknél viselkedési zavarokat okoz ?

7. Nyusza93 (válaszként erre: 6. - Carissza)
2019. nov. 13. 12:13
Az nem sok?
6. Carissza (válaszként erre: 5. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 11:59
Max 6
5. Nyusza93 (válaszként erre: 4. - Carissza)
2019. nov. 13. 10:51
Naponta hányat?
4. Carissza (válaszként erre: 3. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 10:42
Nyugi teljesen normális vegyél be egy kis magnebé6-ot az segít ;)
3. Nyusza93 (válaszként erre: 2. - F8db0709b8)
2019. nov. 13. 10:32
A doki adott akkorra időpontot. Maganorvos. S o a 7.het előtt nem vizsgál.
2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Nyusza93)
2019. nov. 13. 10:21

Voltál már dokinál vagy azért vársz 2 hetet még,mert itt azt mondták?

Nyugodtan menj be sztk rendelésre,inkább nézzenek rád,minthogy valami történjen.

Legfeljebb petezsákod lesz,visszahivnak és ellátnak utasításokkal.

Én is mentem ahogy + lett a teszt,mert görcsöltem,de megnyugodtam hogy minden ok.

2019. nov. 13. 10:08
5 hetes terhes vagyok. Dokihoz betöltott 7 hetesen kell mennem. A hasam alja elég sokszor feszül faj valamint néha a derekam is. Omega 3, d 3 vitamint és folsavat szedek. Ha pihenek valamint ha veszek be magne b 6 extrát veszek be akkor elmúlik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook