Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális az, hogy az óvónő ennyire nem foglalkozik a gyerekek testi épségével? fórum

Normális az, hogy az óvónő ennyire nem foglalkozik a gyerekek testi épségével? (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. bmaya1986 (válaszként erre: 44. - Piroska52)
2018. jan. 12. 23:05

Kedves Piroska!


Elolvastam a pro es kontra erveket is.szulovel es ovonovel szemben is.

Az en fiam 4 eves,kozepsos,szoval a kissebbek kozott van.

Ertem en,hogy nehez az ovonoknek,az en munkahelyem se leanyalom...es biztos mase se...sokat vivodom en is a forumban vitatott temakban,ezert is olvastam erdeklodve mindannyiotok hozzaszolasait!

En is elmrselek egy storyt,kivancsi vagyok foleg Piroska velemenyere,de a tietekre is!

A kisfiam,1 honappal mult 3 eves mikor telen kb 2 honap oviba jaras utan pisilnie kellett!kiengedtek EGYEDUL.a gyerek meg csak a nyari kisgatyot tuda letolni.senki nem ert ra kikiserni...igaz a wc sregan szembe van a csop.szobaval,de akkkor is...alig kezdett el meg oviba jarni,es tul sok volt a cucc,harisnya,kisgatya,nadrag.vegul a gyerek bar szolt h pisilnie kell a wc elott allva pisilt be!!!!nagyon meltatlannak talaltam a helyzetet...nem talalok most se szavakat....

Igaz lehiggadva es a legjobb modoromat eloveve megkertem kiserjek ki...azt mondtak megprobaljak...sok a dolguk...nem akarok tulsagosan belemenni es ha kaki van vmelyik gyereknel?


A story 2.resze:visszaporgetve az eveket,raeszmeltem h az unokahugom baratnoje ebben az oviban csapta szet a fejet a wcben ugyh en vigyaztam az unikahugomra mert a szulei korhazi dolg es segitettek a kis baratno szuleinek elobb bejutni a korhazba,addig en vigyaztam a kislanyra.akkor nem ertettem h tortenhetett ez,ma mar igen:EGYEDUL volt kint a mosdoban valoszinuleg...

Szoval ez normalis?

2018. jan. 12. 21:58
sok ,jó éjszakát
47. epervirág (válaszként erre: 46. - Piroska52)
2018. jan. 12. 21:53
Sajnos sok ilyen van.
46. Piroska52 (válaszként erre: 45. - Epervirág)
2018. jan. 12. 21:39

igen teljesen igazad van,

a nyáron történt ,egy eset ,pontosan aug.12-én, még mindig kiráz a hideg ha eszembe jut az anyuka+a 3-gyerek

45. epervirág (válaszként erre: 44. - Piroska52)
2018. jan. 12. 21:34
Sajnos sok szülő van aki nem.foglalkozik a saját gyerekèvel itt kezdődik a nagy baj.a játszótères sztorinal sem.igazán az volz a gond,hogy a lányo fülvèdőjèt leverete ez a lány hanem a nagyszülök rá sem figyeltek pedig itt nem 25 gyerekre kellett volna 1 embernek figyelnie hanem 2 - nek 1- gyerekre
44. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Epervirág)
2018. jan. 12. 21:27

látod pont ezért vagyok kiakadva ezen a mostani nevelési módszeren ,hogy mindent ráhagynak,hagy tapasztaljon,

semmi kontrol nincs

43. epervirág (válaszként erre: 40. - Piroska52)
2018. jan. 12. 21:19
Èn ott ültem a lányom mellett onnantol kezdve,hogy leverete a fül vèdöjèt.addig a padon ültem.ha nem vagyok.mèg bele is rugott volna.mindenhon meg lehet a baj ennyire nem is fèltem,de amit ki tudok bajt azèrt megbrobálom.kivèdeni
42. Piroska52 (válaszként erre: 41. - Cucicsillag)
2018. jan. 12. 21:05

én egy szóval nem mondtam ,hogy egyszerű

de a fóruminditó is reagálhatna már valamit,

de sok mindent tudnék még mesélni,pró és kontra

41. Cucicsillag (válaszként erre: 27. - Piroska52)
2018. jan. 12. 20:57

Mai napi esemenyunk:

Ebed utanos volt a kisfiam es miutan feloltozott, indultunk es mtam, hozza a torolkozojet. A korabbi sztorijaimbol ismert ovoneni kozben rakerdezett, hgy "Nimrod, Bencetol nem kersz bocsanatot, mert miattad sir, megcsipted" Orditott a gyerek, az fix. Mtam,menjel es kerj bocsanatot. A kisfiam odament, megsimizte, mta, hgy bocsi.

Ovoneni rakerdezett,hgy csak ennyi? Ennyivel el van rendezve? Mire a masik ovoneni szolt, hgy XY, jo ha tudod, hgy nem Nimrod kezdte, pont lattam, mikor Bence belecsipett-O "csak" visszaadta.

Ekkor rakerdeztem, hgy es akkor most Bence is bocsanatot ker ,az kovetkezik,ugye?


Lattam, hgy nem tetszett neki, mert folyamatosan es kizarolagosan az en kolkomet akarja beallitani a rossznak, bajkeveronek.

De tudomasul vette.


(Hozzateszem, ha anno ovilatogataskor ez az ovoneni van, tuti masik csoportot valasztunk a ferjemmel) Szval,nem egyszeru.

40. Piroska52 (válaszként erre: 39. - Epervirág)
2018. jan. 12. 20:51

pontosan ugyan ilyen,

az ilyet próbáltuk nem engedni szabadjára,de nem figyelheted egész nap,

egy pillanat ,és meg van a baj

39. epervirág (válaszként erre: 34. - Barbus0501)
2018. jan. 12. 20:39
Azèrt furcsán látod a helyzetet.Abba igazat adok,hogy gyerekek.Ès az óvonő nem.tud minden gyerekre figyelni.Tudod az èn gyerekkeimmel reális vagyok.Sőt nèha tulságosan is.De az is igaz okè,hogy nem látjuk,hogy bent mit csinálnak az is okè.De azèrt nehogymár a foruminditó mindenben hibás legyen.A èn lányomat is bántották már,de èn is ugy voltam vele,hogy ovi,de ugy hogy ugyanazz a gyerek többször nekiessen azèrt azt már nem.Ès nem vagyok a lányommal elfogult mert mindig megkèrdezem.az ovonőt ,hogy ő bánt- e mást.ès mindig azt mondják nem.meg semmi gond vele.Multkor kint voltam vele a játszon volt a nagyszüleivel egy öt èves kislány az enyèm nègy de ez a lány sokkal.nagyobb volt mint az enyèm.Na ez a lány kapásbol avval kezdte,hogy leverte a lányom fülvèdöjèt direkt pluszba bele akart rugni csak mondtam neki,hogy meg ne probálja igy nem rugta meg a lányomat.Aztán kiszurt magának egy 1 èves kisfiut aki a homokba játszott odament hozzá ès csak ugy pofon vágta.Na erre az anyuka szólt a nagyszülöknek l,hogy mi törtènt erre mondták a lánynak,hogy szedje a játèkait ès mennek haza mert csúnyán viselkedett na volt olyan cirkusz.nagymama kèrlelte,de semmi nagypapa odament az mondta a gyereknek na megyünk ugyanugy semmi aztán mondták ök akkor mennek haza na erre ő is elindult.na ez milyen lehet az ovodába?!
38. Piroska52 (válaszként erre: 36. - Barbus0501)
2018. jan. 12. 20:38

én is hallottam olyat ,hogy hagyják ,hogy azt csináljon amit akar ,nem szólnak rá,

mert hogy igy tapasztalatot szerez,

ha elesik majd felkel,

ha megégeti magát,majd meggyógyul,

37. Cucicsillag (válaszként erre: 36. - Barbus0501)
2018. jan. 12. 20:28

Neeeeem :D

A legujabb divat, hgy a szulo lepje meg agyereket es verje magat O is foldhoz,fix,hgy abbahagyja a hisztit. Haaaat, izzze...

36. barbus0501 (válaszként erre: 35. - Piroska52)
2018. jan. 12. 20:13
Imadom az uj nevelesi divatot. A gyereknek dajat szemelyisege van (amit ala is irok, mert igy van) ezert had tegye azt, amit a szemlyisege megkivan.
2018. jan. 12. 19:29

biztos ti is láttatok már olyat,hogy a boltban,vagy a nagy árúházakban a gyerek ordit földhöz veri magát,mert valami nem úgy van ahogy azt ő szeretné,

vagy éppen azt se tudják éppen merre rohangál,na ezek a szülök szoktak legjobban kötekedni az ovodában meg az iskolában,

de hát ez régen is igy volt ,meg ezután is igy lesz

2018. jan. 12. 18:36
Okyan furcsa az, ha az embernek gyereke lesz, minden az o gyereke korul forogjon (tisztelet a kivetelnek). Mi is voltunk gyerekek. Minket is megloktek. Mi is verekedtunk az ovodaba. De amikor egy anyuka a sajat gyerekevel nem tud mit kezdeni, es csak szettarja a karjat tehetetlensegeben, akkor gondoljon bele az ovono helyzetebe, akinek 30 gyereket kell fegyelmeznie. Nem az ovono dolga a gyereket nevelni. Az a szulo dolga. Csak sajnos a szulo ezt gyakran elfelejti es azt gondolja, azert van az ovoda, hogy amit o elrontott, majd azt az oviba megtanulja. Itt a forum indito anyukaval nem ertek egyet. Mar abbol latszik, hogy latod a vilagot, hogy arra gondolsz, egy pukli miatt azt gondoljak, bantod a gyereket...nem bantani akarlak, de tulzonak erzem az aggodalmadat es azt is, ahogy velekedsz az ovonorol. Amikor nem latod, lehet pont a te lanyod lok akkorat a masik gyereken, hogy a feje majd le esik. Kicsit pribald ezt mas szemszogbol is megvizsgalni.
2018. jan. 12. 14:43

a gyerek tündériek ,más-más habitussal,

az a baj a szülők néha túlreagálják a dolgokat,

nem is sejtik , hogy bizony az ő gyerekük is rosszalkodhat ,

az a néhány anyuka megtanulta,aki helyettesitett bennünket azon a szomorú napon

32. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - Piroska52)
2018. jan. 12. 14:27

:D

Ez aranyos!

2018. jan. 12. 14:26

nálunk sok minden megesett,

tavasz volt már ,jó idő,uzsonna után kivittük a gyerekeket játszani az udvarra,

3-kisfiú ,bőszen lapátolt a babaház mellett,

az egyik pont a szomszédasszonyom kisfia,kicsit selypitett,

kérdeztük ,hogy mit dolgoznak ennyire,

,,,capdát ászunk az ovónéninek,,,

jót nevettünk ,mentünk tovább,

abbahagyták ,

elmentek rohangálni a többiekkel nem kell mindenen felakadni,ennél komolyabb dolgok is érik még ,ha iskolás lesz majd

30. massalhangzo (válaszként erre: 23. - Epervirág)
2018. jan. 12. 13:40

a leiras alapjan ugy is tortenhetett, hogy a kissrac elrohant a kiscsajszi mellett, es elsodorta, az meg beutotte magat


gondolhatod, hogy az az ovono, aki elvileg nem csinalt semmit a szulo szerint, az nem ugy talalta az esetet, hogy anyuka, a kissrac nagyon csunyan elloke a lanyat :D


lehet, hogy gonosz vagyok, de ha egy anyuka azzal jon, hogy majd bantalmazonak gondoljak, mert van a pici fejen egy pupocska, azt feltelezem, hogy tulzasokba esik, es nem az ovonok extra figyelmetlenek vagy a kissarcok satanfajzatok

29. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. jan. 12. 13:35

tulreagalod. ha az ovono nem csinalt volna semmit, azt sem tudnad, hogy mi tortent. gyerekek. rohangalnak, lokdosodnek, jatszanak. mindig elfordulhatnak kisebb-nagyobb serulesek


a sajat eletedet nehezited meg, ha rogton szelsosegekben gondolkodsz, es intezkedni akarsz a semmire. van olyan, hogy nem szimpi egy ovono, de amig nincs nagy gond, el kell fogadnod, hogy olyan emberekkel is lesz kontaktod eleted soran, akiket nem kedvelsz. probald megtanulni kezelni ezeket a helyzeteket, magad miatt

28. Mezei Virág (válaszként erre: 24. - Piroska52)
2018. jan. 12. 13:26

Pár éve, az unokám társai az oviban, egy bokor mögé bújva aljaskodtak. Mi azt mondtuk neki, ne kezdjen verekedést, de ne hagyja magát!

A gyerekek nagyon gonoszok, és rosszindulatúak tudnak lenni. Sok szülő nem neveli őket egyáltalán...

27. Piroska52 (válaszként erre: 25. - Cucicsillag)
2018. jan. 12. 08:20
egyetértek
26. Panna.33 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2018. jan. 12. 07:59
Egyetértek.
2018. jan. 11. 22:14

Sztem ahany ovi, ahany ovono, ahany gyerkoc, annyi tapasztalat es eset. Az en nagyobbik kisfiam ovonenije nem a szivcsucskom, de pl.azt nemtom elkepzelni,hgy szandekosan nem figyel. Keptelenseg annyi gyerkocre, max.tudjak, kivel szokott osszeakaszkodni, messzebbrol jatszanak :D

Nalunk az az elv, hgy ne kezdemenyezzen verekedest, ha bantjak,szoljon az ovoneninek, de ha azutan sem valtozik semmi,akkor vedje meg magat-alt.hatasos szokott lenni.

Multkor egy kisfiu ebednel a villat allitotta a gyerekem fulebe-de errol nem szoltak, csak zuhanyzaskor derult ki,mikor megjelentek a verzo pottyok ( enyhen szolva vtam zabos!)

Az oda-vissza kommunikaciot azert igenylem es elvarom, hgy ne csak arrol tudjak,amit az en kisfiam "muvelt"...

2018. jan. 11. 15:41

ezzel csak azt lehet csinálni nem engeded messze mellőled,nekünk is volt egy kisfiú,

otthon anyuka ,,picifia,, olyan volt mint az égedelem,a mosdóba is csak akkor engedtük ha már a többiek kijöttek,mert harapott,rugott akit ért

23. epervirág (válaszként erre: 21. - Globus)
2018. jan. 11. 15:34
Nálunk mèg az oviba igazán baleset mèg nem èrte,de otthon sem.Amugy azèrt tudom milyen ovidába dolgozni mert dolgoztam ott ugyanis dajka a vègzetsègem,de èn pont nem arrol beszèlek,hogy ott nem verheti be a fejèt,dehogy is nem csak ne egy másik gyerek verje be neki szándèkosan.
2018. jan. 11. 15:27

elmesélek nektek egy esetet,kiscsoporttól kezdve,volt egy nagyon aranyos kislányunk,Editke,

középsőben egyre többet hiányzott,beteg lett,

mire nagycsoportba mentünk,meghalt leukémiában,

hogy mindannyian eltudjunk menni a temetésre,megkértük a szülőket aki tudja oldja meg ,hogy nem hozza a gyereket aznap,de persze nem mindenki tudta megoldani,

igy aztán arra a pár gyerekre néhány anyuka vigyázott az oviban,addig még visszaértünk a temetésről,

az anyukák addigra kivoltak,hogy ők ezt nem csinálnák nap mint nap,nics az a pénz,ahány gyerek volt annyi fele mentek,alig birtak velük

ők attól kezdve másképp álltak a dologhoz ,megtapasztalták milyen ennyi gyerekre figyelni

21. globus (válaszként erre: 20. - Epervirág)
2018. jan. 11. 15:26
Nem hiteles statisztika, de véleményem szerint arányaiban kevesebb baleset történik oviban, mint otthon.
20. epervirág (válaszként erre: 16. - Globus)
2018. jan. 11. 15:21
Èn irtam a harapást,de azzokra a gyerekekre kène pont jobban figyelni aki rendszeresen ilyet csinál.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook