Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Norcolut gyógyszerrel kapcsolatos vélemények, mellékhatások és alkalmazása fórum

Norcolut gyógyszerrel kapcsolatos vélemények, mellékhatások és alkalmazása (beszélgetős fórum)


1 2
20. tamcs1987 (válaszként erre: 18. - BellaLullaby)
2013. szept. 6. 08:57
akkor a cisztákat nem kezelték? azt kéne! nekem is voltak, de kaptam merckformint és eltűntek :)
19. Strandi Manó (válaszként erre: 16. - Mencsi)
2013. szept. 5. 19:57
Mencsi, végül mit tapasztaltál a gyógyszerrel kapcsolatban? Beszedted? Kedden nekem is ezt írt fel az orvosom, mert ebben a hónapban nem volt ovulációm sajnos, és nem jött meg a vérzésem. Mi is babát szeretnénk, remélem, hogy segít ez a gyógyszer helyreállítani a dolgokat, de bevallom, eléggé tartok tőle. :(
2013. aug. 27. 20:32

én azért szedtem, mert cisztám volt,menstruációm nem

10 napig 2X1, utána pár nappal meg is jött, de a cisztám maradt és a rendszertelen ciklus is

17. youlcsi (válaszként erre: 16. - Mencsi)
2013. aug. 22. 11:19

és 12. naptól???


én a helyedben a closti után biztosra mennék, vagyis ha minimum a hő igazolja a peteérést, utána kezdeném csak szedni.

ha 12. naptól beszeded, esélyes, hogy még csak pé sem lesz, hiába a closti.

16. mencsi (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2013. aug. 22. 10:39
Sajnos én sem nagyon értem.Clostilbegytel fogom együtt szedni,mert babát szeretnénk és egy ideje sajnos nem jön :( és ezt adta az orvos.
15. youlcsi (válaszként erre: 11. - Mencsi)
2013. aug. 22. 10:32
tk a progeszteron hatására a nyh folyamatosan vastagodik... de ezt a szedést akkor sem értem. ha 12. naptól szeded, nem lesz PÉ (hacsak addig nem volt), hiszen a szervezeted a hormont úgy érzékeli, hogy már megvolt, hiszen van sárgatesthormon benned... ha 1 hét után abbahagyod, akkor meg nemcsak hogy pé nem volt, de még a ciklusod is ultrarövid... mintha 7napos lut.fázisod lenne :o
14. youlcsi (válaszként erre: 7. - Mencsi)
2013. aug. 22. 10:29

szintetikus progeszteron van benne, vagyis sárgatesthormon.

a menstruáció akkor jön, amikor a sárgatest összeesik, és nem termeli tovább a hormonját. ha nincs sárgatest, nincs vérzés... de ha x napig gyógyszerrel beviszed a szervezetbe ezt a hormont (vagyis annak egy mesterséges változatát), akkor amikor abbahagyod, a szervezeted ugyanúgy reagál rá, mint a sárgatest összeesésére... vagyis nincs tovább, ami a helyén tartsa a (hormontól amúgy folyamatosan vastagodó) méhnyálkahártyát, így az elkezd leválni és jön a vérzés.


a gyógyszer ugyanolyan megvonásos vérzést csinál, mint a többfázisú fog.gátlók utolsó fázisában szedett drazsék. tk ugyanaz is :)

13. youlcsi (válaszként erre: 1. - Mencsi)
2013. aug. 22. 10:25

rendszeresen (de nem állandóan) szedem, csak hogy menstruáljak.


pcos-es vagyok, nincs ciklusom. a dokim szerint (és szerintem is) időnként néha azért illenék vérezni... szóval kb 2havonta feliratom, 10 napig 2x1-et beszedek, 3 nap múlva megjön... és reménykedek, hogy talán majd most lesz az a ciklus, ami végre rendben lesz.


mellékhatását nem tapasztaltam. vagy csak már fel sem tűnik :D

12. Sibetti (válaszként erre: 11. - Mencsi)
2013. aug. 22. 10:22

Hmm, ezt nem gondoltam.

Én pontosabban azért kaptam, mert tavaly dec. végén volt egy műtétem. Utána hat hétre megjött aztán erre két hétre barnázni kezdtem. Pont akkor voltam nála, és ezért írta fel, hogy helyre álljon a hormon rendszer. Ha jól tudom, vékony nyálkahártyára jó az E vitamin is. Esetleg nézz utána.

11. mencsi (válaszként erre: 10. - Sibetti)
2013. aug. 22. 10:11

Szia!

Nekem a vékony méhnyálkahártyára adta...Ezért nem értem most ezt.Nekem naponta egyet kell a 12.naptól egy hétig.

2013. aug. 22. 08:18

Szia!


Nekem annon azért adta a doki, mert felborult a hormonrendszerem. Két havi adagot kaptam és a második felében kellett vhogy szednem napi kétszer.

2013. aug. 22. 08:08

Én a betegtájékoztatóban olvastam azt hiszem, hogy szülés után a tejelválasztásra is adják. Vagy legalábbis valami ilyesmi...

De szerintem inkább gyakoribb hogy menstruációs zavarra adják!

2013. aug. 22. 04:25
Én is erre kaptam.
7. mencsi (válaszként erre: 6. - Alicewonderland)
2013. aug. 21. 23:46
Akkor ezt a mensi meghozására adják általában?
2013. aug. 21. 23:42
Nagyon régen,tizen- és huszonévesen szedtem,azért írta fel az orvos mert nem akart megjönni.A csoki éhségem az egekig nőtt tőle.Emlékszem,mentem hazafelé valahonnan,bementem egy boltba,vettem csokit,megettem,és ahogy elfogyott mentem be a következő boltba csokiért.De megjött tőle végül.
5. mencsi (válaszként erre: 3. - Tamcs1987)
2013. aug. 21. 23:35
Köszi
4. mencsi (válaszként erre: 2. - Ecf24c4a22)
2013. aug. 21. 23:35

Szia!

És neked mire írta fel az orvos?

3. tamcs1987 (válaszként erre: 1. - Mencsi)
2013. aug. 21. 21:57
nekem 85 nap után ezzel hozták meg a mensit! mellékhatás csak a mensi volt :))
2013. aug. 21. 21:52

Szia!

Én szőrösödtem tőle, 10napig kellett szednem napi 2x.

Többet nem szedném az biztos.

2013. aug. 21. 20:57

Sziasztok!

Nektek mire írta fel az orvos?Hogy kell alkalmaznotok?Mellékhatások voltak?


Köszi a válaszokat

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook