Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Norbi updates ételek fórum

Norbi updates ételek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2007. jún. 14. 18:26

GOMBÁS CSIRKEMELL Energiatart.: 289 kcal


60 dkg csirkemell

20 dkg gomba

4 dkg Delma light

2 dl sovány tejfõl

só, bors, paprika, kakukkfû, bazsalikom


A lebõrözött, jól kivert csirkemellet rostjaira merõlegesen

bevagdossuk, sózzuk, borsozzuk és kikent tûzálló tál aljára

fektetjük. A maradék margarinon sóval, borssal, addig

pároljuk a gombát, amíg a levét el nem fõtte. A tûzrõl

levéve a tejföllel és a többi fûszerrel símára keverjük és

a húsra öntjük. Sütõben, kb. 30 percig sütjük.


Csirkesaláta

40 dkg csirkemell (sütve), 20 dkg mirelit kukorica (sós vízben megfőzve), 20 dkg mirelit zöldbab megfőzve, 1 csomag retek, 1

fej saláta, 1 cs. újhagyma, 2 dl kefír, citromlé

A sült csirkemellet lebőrözzük és csíkokra vágjuk. Összekeverjük a leszűrt kukoricával, zöldbabbal, a felkarikázott

hagymával. Megsózzuk, megöntözzük citormlével, végül ráöntjük a kefírt. Megmosott, salátalevelekkel kibélelt tálba öntjük és a

cikkekre vágott retekdarabokkal díszítjük


Diétás franciasaláta

30 dkg burgonya, 15 dkg sárgarépa, 10 dkg zöldborsó, 20 dkg alma, 10 dkg túró, 10 dkg savanyú uborka, 4 dl kefír, mustár,

citromlé, fehérbors, só, Polisweet

A sárgarépát, a burgonyát, a zöldborsót gyengén sózott vízben puhára főzzük. Ha megfőtt, hagyjuk kihűlni, majd a

sárgarépát, a burgonyát, az almát és a savanyú uborkát apró kockára vágjuk. Ezután elkészítjük a hamis majonézt. Kefírt

összeturmixoljuk a mustárral, citromlével, sóval, borssal, pár csepp Polisweettel, túróval, és a vegyes zöldségre öntjük.

Óvatosan összekeverjük.


Szárnyas hússaláta

15 dkg csirkemell, 40 dkg burgonya, 20 dkg alma, 1 fej saláta, 2 dl kefír, citromlé, bors, mustár, édesítőszer, só

A főtt csirkemellet, a főtt meghámozott burgonyát, az almát, a megmosott, leszárított salátát vékony csíkokra vágjuk. Kefírből,

mustárból, citromlével, borssal, édesítőszerből öntetet készítünk, majd óvatosan összekverjük a többi hozzávalóval.

Készíthetjük maradék sült husiból is


Sajtos sárgarépa-saláta

60 dkg sárgarépa, 10 dkg edámi sajt, 5 dkg füstölt sajt, 2 dl joghurt, só, citromlé

A sárgarépát lereszeljük, és megöntözzük a citromlével. Hozzáadjuk a lereszelt sajtot, megsózzuk. Közvetlen tálalás előtt

megöntözzük a joghurttal


Karfiolsaláta

50 dkg karfiol, 5 dkg túró, 3 dkg vöröshagyma, 2 dl joghurt, 1 kk. étolaj, só, ecet, petrezselyem

A kisebb rózsáira szedett karfiolt enyhén sós vízben majdnem puhára főzzük. Leszűrjük, és kihűtjük. A joghurtot

csomómentesre keverjük a túróval, az oljjal, és ízesítjük sóval, petrezselyemmel és a nagyon apróra vágott hagymával. A

karfiolra öntjük és óvatosan összekeverjük


Pulykahússaláta

40 dkg főtt pulykamell, 20 dkg fejes saláta (2db), 15 dkg főtt zöldbab, 20 dkg paradicsom, petrezselyem, 2 dl kefír, só, bors,

tárkony

A pulykahúsról a bőrt lefejtjük, kicsontozzuk, majd vékony csíkokra vágjuk. A kefírt fehér borssal, apróra vágott tárkonnyal

összekeverjük, majd beletesszük a pulykahúst, a cikkekre vágott paradicsomot, a kb 2 cm-es darabokra tört zöldbabot, a

leveleire szedett fejes salátát és a petrezselymet. Jól lehűtve tálaljuk.


Zöldbab túróval

80 dkg zöldbab, 5 dkg vöröshagyma, 2 ek olaj, 25 dkg. tehéntúró (sovány) áttörve, 1 dl kefír, só, fűszerpaprika

A tisztított és kis hasábokra vágott zöldbabot sós vízben félig puhára főzzük.

Ezután a zöldbabot a pörkölthöz hasonlóan elkészítjük. Levétől félig lecsurgatjuk, tűzálló edénybe töltjük.

A túróval befedjük, a kefírrel megkenjük, és előmelegített sütőben kb 25 percig sütjük


Vegyes rakottzöldség

50 dkg kelkáposzta, 20 dkg póréhagyma, 50 dkg burgonya,

40 dkg. sárgarépa, 1 dkg margarin, 4 dkg óvári sajt, 2 db tojás, 4 dl tej, só

A zöldségeket megtisztítjuk. A kelkáposztát ujjnyi vastag csíkokra, a pórét és a buronyát karikákra,

a sárgarépát 3-4 cm-es hasábokra vágjuk. Enyhén sós vizet forralunk, és sorban megfőzzük és zöldségeket.

A kelkáposztát 10 percig, a póréhagymát, majd a burgonyát 5 percig, a sárgarépát 3 percig.

A sorrendet nem érdemes felcserélni, mert a sárgarépa megszínezi a burgonyát.

A zöldségeket jól lecsepegtetjük. A kimargarinozott sütőtálban soronként és felváltva szépen lerakjuk a zöldségeket.

A tojásokat simára keverjük a tejjel, hozzáadjuk a reszelt sajtot, ízlés szerint sót, és a zöldség tetejére öntjük.

Lefedjük alufóliával, és sütőben enyhe pirulásig sütjük


BROKKOLIS VIRSLI

50 dkg brokkoli, 20 dkg virsli (baromfi), 1,5 dl ketchup (diétás), 10 dkg Óvárisajt,só

A brokkolit és a virslit külön-külön sós vízben megfőzzük, majd lecsepegtetjük. A

virsliket tűzálló tálba fektetjük, a brokkolit a virslire terítjük és a ketchuppal

meglocsoljuk. Reszelt sajttal megszórva a sütőben pirosra sütjük


SAJTOS KELBIMBÓ

> 80 dkg kelbimbó, 10 reszelt sajt, 5 dkg margarin, 3 dkg liszt, 2 dl tej, 2 db

tojássárgája, fehér bors, só

> A kelbimbót sós vízben, kb. 10 percig főzzük, leszűrjük és jól lecsepegtetjük.

> A lisztből és a 3 dkg margarinból világos rántást készítünk, felengedjük a tejjel,

sóval, borssal fűszerezzük

> és állandóan kevergetve mártás sűrűségűre főzzük. A tűzről levéve belekeverjük

a tojássárgákat,

> és a reszelt sajt felét. Kimargarinozott tűzálló tálba rakjuk a kelbimbókat, ráöntjük

a mártás, a tetejét meghintjük a maradék

> sajttal. Forró sütőben sütjük, amíg a sajt ropogósra sül.


ha a sima lisztet kicseréljük tk.lisztre, máris U2-es lesz


KARFIOL GOMBÁVAL

> 80 dkg karfiol, 40 dkg gomba, 15 dkg vöröshagyma, 20 dkg alma, 2 ek étolaj, 4

dl kefír, 1 cs petrezselyem,

> só, bors, pici babérlevél

> A rózsáira szedett karfiolt sós vízben megfőzzük, lesűrjük és jól lecsepegtetjük.

> Az apróra vágott hagymát az olajon megfuttatjuk, a vékonyra felszeletelt

gombával összekeverjük,

> és sóval, borssal, babérlevéllel ízesítve fedő alatt puhára pároljuk.

> Ezután a gombát kiszedjük, és a visszamaradt olajos levet egy lapos tűzálló

tálba öntjük.

> A karfiolt a tálra terítjük és a meghámozott felszeletelt almával beterítjük.

> 2 deci kefírrel meglocsoljuk, majd a gombát a tetejére rakjuk.

> A maradék kefírrel leöntve a sütőben jól átsütjük. Apróra vágott petrezselyemmel

meghintve tálaljuk.

2007. jún. 14. 14:49
Sziasztok! Szeretnék hozzátok csatlakozni én is. Nekem is van egy Norbis receptgyűjteményem, ha valakit érdekel szívesen elküldöm, csak írjon mail címet.
22. angyal44 (válaszként erre: 21. - XxLady)
2007. ápr. 25. 20:30
szia, megköszönném ha megosztanád velünk a receptjeid. Jó lenne bővíteni a repertoárt, ami nekem még elég gyér.
21. xxLady
2007. ápr. 24. 17:58
Van néhány update-os, bevált, tehát kipróbált és lemeózott receptem, szívesen felteszem ide a hoxára! :)
20. Csillag75 (válaszként erre: 3. - 4912cc9864)
2007. ápr. 24. 17:55

Szia Szaabina!

A receptkönyv meg neked(vagy valakinek innen a fórumról? Ha igen el tudod nekem is küldeni?

Előre is köszi a válaszodat

19. angyal44 (válaszként erre: 18. - Unikornis)
2007. ápr. 23. 18:03
Szerencsés vagy nekem nem lehet annyi munkám hogy elhajtson wc-re.Egyébként érdekelne milyen volt a testalkatod mielőtt kamionozni kezdtél. Én mióta dolgozom mindig fizikai munkát végeztem, de soha nem voltam egy nádszál kisasszony. Amikor egyszer leadtam 20 kg-ot akkor hetekig szinte nem is ettem, de az lelki probléma volt. Most viszont én akarok még pár évig egy kicsit jobban kinézni, de nekem ehhez nem elég a munka. Talán ha azt a 6-7 órát nem alvással tölteném éjjel, de annyira nem fontos.
18. unikornis (válaszként erre: 16. - Angyal44)
2007. ápr. 22. 21:50
Nemcsak hiszem hanem vallom. Négy évig voltam kamionsoför , dagadtam basszus mint a gennyes gyuladás.Föleg a soför izmom(hasam)! majd abba hagytam (söt még a cigizést is) Most fizikai munkát is végzek valamint délutánra felelös papir munkám van. De reggel kétszer megyek vécére. egyszer mert kell, másodszor mikor eszembe jut a napi teendöm sokasága akkor meg alig érem el a VC-t
2007. ápr. 22. 19:47
Norbi rudi :)
16. angyal44 (válaszként erre: 12. - Unikornis)
2007. ápr. 22. 19:39
Amit leírtál azt te hiszed is? Napi 9és fél órában fizikai munkát végzek.Ez alatt az idő alatt 3-4 km-t megyek, 25 kg-oszsákot és 10-15 kg-os malacokat emelgetek. Falun élek nagy kertűnk van és hegyűnk + 5 éhes szájat kell rajtam kívűl etetnem és 104kg vagyok.Te többet dolgozol ennél? Szerintem csak szerencsés alkat vagy. Örülj neki.
15. angyal44 (válaszként erre: 14. - 4912cc9864)
2007. ápr. 22. 19:32
hát ezért kérdeztem én is,de a múltkor vettük az intersparban és virít rajta a 0-24-ig és az 1-es kód.
14. 4912cc9864 (válaszként erre: 9. - Angyal44)
2007. ápr. 20. 20:27
az a kaja szerintem kettes kódos
13. 12667dcac6 (válaszként erre: 12. - Unikornis)
2007. ápr. 20. 19:10
Lehet,hogy ez nállad bejön,de hidd el a nők nagy többségéneél sajnos nem.Jó a mondás,amit leírtál,de azért azt tegyük hozzá,hogy nem mindeggy mit ettem tegnap és mit eszem holnap.
2007. ápr. 20. 17:57
Nem kell ide norbi, dolgozzál keményen és mint a cigány ettem tegnap és eszem holnap. ÁMEN
11. Virág3 (válaszként erre: 9. - Angyal44)
2007. ápr. 20. 17:31
A vörös bab félig megfőzve (még kicsit roppanosan) 1-es!
10. 12667dcac6 (válaszként erre: 9. - Angyal44)
2007. ápr. 20. 16:43
Na,ez egy jó kérdés.Bár én is Norbis vagyok,de már én is jártam így jó pár kajával.Egy kicsit ellenmondásos.:(((((((
2007. ápr. 20. 16:40
Tapasztalt Norbizók ha erre jártok áruljátok el nekem, hogyan van az hogy a zöldborsó és a bab bár 2-es kódos, Norbi által forgalmazott 1-es kódú csirkemell gazdag zöldségkörettel,tele van babbal és zöldborsóval?Most akkor honnan tudjam, hogy mit főzhetek?
2007. ápr. 8. 11:49

kókuszos,kakaós update süti!


3 tojás

2-2 dl natúr joghurt

vanilia aroma

1 cs. kókuszreszelék

3 ek. kakaópor

1 cs. sütőpor

6 púpozott ek. zabpehely ledarálva

édesítő

1 citrom héja

Elkészítés: A 3 tojás sárgáját a kakaóval,édesítővel,2 dl joghurttal,a 1/4 cs. kókusszal,a zabpehelydarával,a van. aromával,sütőporral kikeverjük.

A fehérjét kicsi sóval felverjük.Lazán,kanállal összedolgozzuk a kakaós masszával.

Kivajazott tepsiben 20 percig sütjük!(én 25*25cm-es tepsiben szoktam)


A másik 2 dl joghurtban elkeverjük a citromhéjat,még édesítőt és a kókuszt!


Ha kihült a tészta félbe vágjuk.Az egyikre rákenjük a kókuszos krémet,a másikat rátesszük a tetejére,és kész is az update csemege!:)

Ez saját recept!

2007. ápr. 3. 11:32
Azt meg is találzam, köszi azért ha valakinek van valami jól bevált saját készítésü az Update-nek megfelelő étele azt leírhatná ide.Köszi
6. Virág3 (válaszként erre: 5. - Angyal44)
2007. ápr. 1. 16:59

Szia!

Van egy olyan fórum,hogy zabkorpás receptek!ott rengeteg update 1-es finomságot találsz!

Sok sikert!

5. angyal44 (válaszként erre: 2. - Dudorka)
2007. márc. 31. 16:13
Köszi. párat már én is találtam. Tulajdonképpen nem csak magamra gondoltam, hanem a leendő újaknak is könnyíthetnénk talán a dolgán.
4. angyal44 (válaszként erre: 3. - 4912cc9864)
2007. márc. 31. 16:11
Én még csak most kezdtem egy hete. az az igazság hogy nemrég hagytam abba a dohányzást és kezdtem sokat enni. ezért úgy gondoltam ha a cigit abba tudtam hagyni megy majd ez is.Hogy lehet emailon hozzájutni a könyvhöz?
3. 4912cc9864 (válaszként erre: 1. - Angyal44)
2007. márc. 31. 08:58

Szia:)

Receptek között is van egy pár, meg sokunknak megvan emailen a könyve:)

Mióta norbizol?

2007. márc. 31. 08:30
Szia!Megtaláltalak, körülnézek,hogy segithessek!
2007. márc. 30. 23:02
Sziasztok!Pár napja találtam ide.Látom sokan Norbizunk.Úgy gondoltam jó lenne egy hely ami összegyűjtené a kipróbált 1-es,2-es kódu ételeket. Salátákat, húsokat, sütiket stb. Így mi kezdők egy helyen megtalálnánk mindent.Köszi
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook