Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Norbi-termékek. Vélemények, tapasztalatok? fórum

Norbi-termékek. Vélemények, tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 19. 10:27

Sziasztok!

Én még csak most kezdem el a Norbi diétát. Hétfőn szeretném kezdeni, és most éppen azt a listát készítem amin a kedvenc ételeimet bekódolom. Nézem a listát, hogy a heti bevásárlásnál milyen ételeket készítményeket vásároljak holnap.Én Norbi első könyvét vettem meg, és őszintén szólva nagyon nehezen szántam rá magam az egész életmódváltásra de mostanra végre erős szándék lett belőle. Említtettétek, hogy Norbi megváltoztatta kódokat.Nekem nincs szándékomban a kódcseréket követni szeretnék egy rendszerre beállni... és a Norbi termékekből is főleg a túrórúdi a keksz lesz terítéken nálam.Azt hisze igazából nekem csak egy kis megnyugtatásra van szükségem, hogy tényleg meg lehet csinálni ezt méregdrága spéci termékek nélkül óvatos és megfontolt odafigyeléssel és elhatározással.....

2010. okt. 17. 09:08

Sziasztok!


Nekem az a bajom, hogy Norbi állandóan változtatja a kódokat.

A legelső kiadással több ezer ember fogyott le, aztán azokból a kódokból amik akkor egyesek voltak, sok átalakult 2-es, 3-as kóddá. Miért? Pedig működött.

Kiadta a Fogyj sütivel c. könyvét, amiben rengeteg tejszínnel készült 1-es süti van. Na, később a tejszín sem maradt 1-es, 2 vagy 3-as lett, nem tudom pontosan. Ezek szerint míg 1-es volt hizlalt, ezért meggondolta magát? Nem!

Szóval én (és még nagyon sokan) úgy gondolom, az első könyvet veszem alapul,és nem érdekel, ha közben egy korábban 1-es kód átváltozott kettessé.


A hamlett nálam 1-es, évekig az volt!


Ha nem így tenném, már rég belezavarodtam volna. Hiszen nem könnyű egy életmódváltást csinálni, és mikor már nem kell a kis noteszemet nézni, mert megy kívülről mi, hányas kódú, akkor ahányszor kiad egy új könyvet, változtassak át mindent?

Biztos lesznek akik ezzel nem értenek egyet, ez nem is baj, nekem az az érvem, hogy az első kiadott kódolásokat használom, és nem hízom akkor sem, ha este bekajálok egy új kódolás szerint már 2-es vagy 3-as kajából!


Nekem bejönnek a Norbi péksütik, viszont drágábbak a normál péksütiknél, de nem is veszem napi szinten. Pudingok, rudik, jó estét kekszek finomak, kifizethetők. Viszont a nagyon drága termékeit: lisztek, van már cukra is, zsemlemorzsák stb. sosem vettem, és valszeg nem is fogom, eddig is megoldottam ezek nélkül. Szerintem felesleges Norbi elvágottakra költeni, mert szinte az összes felvágott 1-es.

Ja, és a poharas fagyija szerintem nagyon finom, a pálcikás már nem annyira.


Norbi szerint amivel a legnagyobb gond van, az a fehér liszt és a cukor. Cukrot szerintem el lehet hagyni, én édesítőt használok, és néha fruktózt, pl. piskóta édesítővel nem jó, de fruktózzal igen, és biztos tudjátok a 20%-os szabályt.

Fehér liszt helyett ott a zabpehelyliszt (erről is vannak viták, de ez Béres Alexandra hivatalos lisztje, tehát rossz nem lehet, és nagyon sokan fogynak vele) 180 ft fél kg, Norbié 900Ft!!!

Persze nem kilószámra kell enni.

Vagy ami még jobb, van egy lisztkeverék, ami a kilófaló sütik c. könyvben jelent meg. Ennek a receptjét nem írhatom le,jogvédelem meg minden,de én este is eszek az ezzel készült sütijeimből.


Ja, és mikor a családnak a sima, cukros, fehér lisztes változatot sütöm, az enyémet akarják!

Kell ennél jobb bizonyíték?

18. megryan (válaszként erre: 17. - Messzerepulo)
2010. okt. 16. 19:16
Legutóbbi könyve most jelent meg, a Kövér ember nem bűnös címmel, abban már szinte csak a cukormentes Update termékeket ajánlja mindenből.
17. messzerepulo (válaszként erre: 15. - 4c35511f0b)
2010. okt. 16. 19:00

Ehh, akkor jófej...

Én azt hittem, hogy az Utolsó titok az utolsó könyve, de úgy látszik lemaradtam:D

2010. okt. 16. 17:34

a legújabb lisztje kíváló én azt veszem csak nem norbisba....privibe megírom,ha érdekel...

pont olyan ,mint az "igazi" liszt csak 60%-al kevesebb szénhidrát tartalommal...

15. 4c35511f0b (válaszként erre: 14. - Messzerepulo)
2010. okt. 16. 17:29

Ezt az embert nem lehet követni.

Pl.: amit most írtál, hogy a puffasztott búza/rizs 1-es kód az csak a múlt, mert új könyve szerint TILTOTT :)


Szóval erősen a pénzről szól itt minden.

2010. okt. 16. 16:30
én a túró rudit, a pudingot, joghurtot és somlóit is szeretem. A somlói nyilván nem olyan édes, mint a rendes, úgyhogy nem mindenkinek jön be, nekem igen és megvan az az élményem, hogy sütit is ettem. A puding sem olyan édes, mint a normál, de mit várjunk basszus? diétás, az lenne a vicces, ha ugyanolyan lenne. a kenyérnél két szelettől már jól lehet lakni, és kevés benne a kalória, én mondjuk arról már leszoktam mert nagyon drága, és próbálom a kenyeret amúgy is kivonni az étrendemből, helyette puffasztott búzát eszem. Abból is van Norbi, de tök ugyanaz, mint a normál, csak vékonyabb, és pl. a Ham-let is update 1-es kóddal fut. A sajtos tallér is jó szerintem, és egy csomagban kb. 140 kalória van. Tejtermékek, húskészítmények: a nem norbisok között is nagyon sok fut egyes kódon. (ezeket nem próbáltam, nem is fogom. sajtból a Medve lightot tudom ajánlani, nagyon fincsi, főleg puffasztott búzával és uborkával). Ettem már Update pékségben friss péksütit is, sztem azok is jók. A kakaós csigában kevesebb a kakaó, de én szeretem. Na ennyit tudok mondani. Majd ha kipróbáltam még valamit, akkor leírom.
13. mamszi58 (válaszként erre: 4. - Lexi018)
2010. jún. 5. 21:11
Ajánlom neked a Lehel piacot. Két ilyen bolt is van, egyik a földszinten, másik az emeleten, de Norbi pékség is van.
12. 97e35043a4 (válaszként erre: 11. - Szimba)
2009. szept. 9. 06:09

Nem mondod! Nekem nem jött be!


Van tőle másfajta salátaöntet is? Vagy csak ez a joghurtos?

11. szimba
2009. szept. 2. 17:50

Kedvencem a joghurtos salátaöntet! :)))

(Párolt zöldségre szoktam tenni.)

10. xti_
2009. szept. 2. 17:46
egyszer levettem egyet a polcról. feltűnt, hogy az összetevők listája sokkal hosszabb, mint egy ugyanolyan, de nem-Norbi terméké. elolvastam, miket tartalmaz. soha többet rá se néztem. (ez egy készétel volt)
2009. szept. 2. 17:25
Én nagyon szeretem a Norbis pudingot, joghurtot és túró rudit. Ezek nem túl drágák, olyan átlagárban vannak a hasonló termékek között. Rendszeresen veszek Jó estét kekszet is, az sem vészes a hasonló jó reggelt kekszhez képest. Viszont nagyon drágák a tésztái, lisztjei,a zsemlemorzsa. Néha azért veszek, de csak magamnak nem az egész családnak, így azért sokáig elég. Édességet, péksüteményt, készételt nem nagyon veszek, azt elkészítem saját kezűleg.
8. 3bfe537d39 (válaszként erre: 7. - Lexi018)
2009. szept. 2. 09:45
Ha tudnak, akkor nyilván megírják neked. Aki meg nem, az mit írna?
2009. szept. 2. 09:23
és nekem tudtok segíteni?
2009. szept. 2. 09:22

Egy másik fórumról idézem magam...


"Pár napja egy másik fórumon pont erről beszéltünk. . . mikor kezdte Norbi. . . az volt az igazi. . . az első könyve. . . sok évvel ezelőtt, amikor a nagylánya született. . . amikor még úgy mutatta be a kódokat, hogy körbesétált egy bevásárlóközpontban, hogy mi hányas kód. . . Norbi militari tornakazetta végén van. . . még semmilyen Norbis cucc nem volt. . . nem kell Norbivirslit, Norbifagyit, Norbikenyeret venni. . . jó a sima is . . . régen még NEKI is megfelelt. . . csak hát az üzlet és a pénz. . . nézd csak meg, kik a Norbitermékek gyártói. . . e gyártóknak vannak nem Norbis termékeik is, melyek ugyanolyan minőségűek. . ."

5. Ekka
2009. szept. 2. 08:49

Mire vagy kiváncsi? ..hogy finomak-e? Igen. ..hogy megérik-e az árukat? AZt nem tudom, egyet tudok, hogy brutál drága! VEgyük pl. a Norbi kenyeret: 598ft ..vagy a kalács: közel 700ft.. szerintem elég brutál!

Én régebben "Norbiztam", nem vettem a termékekit, max. a pudingokat (akkor még 46ft volt)és mégis sikerült lefogynom.

2009. szept. 2. 08:49

sziasztok!

Én nem pont norbis dologról kérdeznék,de fogyis.Pesten a nyugati környékén hol lehet ,érdemes venni tk-ű dolgokat?kornspitz vagy ilyesmire gondolok...ami megbízható,és nem kakaóval színezik.

2009. szept. 2. 08:48
A pudingok ízlenek, viszont a joghurtos salátaöntete kegyetlen rossz... :P
2009. szept. 2. 08:47
A sajtos tallér sza......r!A pudingok iztelenek,termékei drágáka lisztje mondjuk,hogy jó,gyümölcsleve undoritó!!!
2009. szept. 2. 08:45
Norbi-termékek. Vélemények, tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook