Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nolpaza savlekötő fórum

Nolpaza savlekötő (beszélgetős fórum)

2018. okt. 30. 08:58
Akinek prosztata problémái vannak, inkább más gyógyszert válasszon, vagy kérjen az orvosától, mert a prosztata eredetű panaszok rosszabbodását idézheti elő. Én legalábbis ezt tapasztaltam.
8. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 2f89d62630)
2018. okt. 24. 09:15

Én évek óta este szedem, semmi probléma. A 20 milist szedem, néha nappal is kell, abból mehet kettő is. Mármint este 1, és ha szükséges, nappal 1

Azért kaptam, mert néha hányingerem volt reggel. Ennyi.:)))))

2018. okt. 23. 21:42

Engem kizárólag a tapasztalatok érdekeltek. A környezetemben a Pantoprazol nevűt sokan nem tudták szedni, a Rabyprexről jót hallottam. Kíváncsi voltam, hogy a Noplazaról milyen vélemények vannak,akik használták.

Hogy miért nem tudtam, hogy nem savlekötő?

Nem vagyok egészségügyis, nem vagyok jártas a témában.

Másrészt nem tanultam meg kívülről a betegtájékoztatót.

6. alinka01 (válaszként erre: 5. - 2f89d62630)
2018. okt. 23. 20:05
Ne kapd fel a vizet! A fölösleges dühösködés is fokozza a gyomorsavtermelést! :) Ez is tapasztalat! :) De ha olvastad a betegtájékoztatót, akkor miért nem tudod, hogy ez nem is savlekötő? Egyébként: Itt csak néhány embertől kaphatsz tapasztalati beszámolót, a betegtájékoztatóban viszont összegezve vannak a mellékhatások, amelyek a klinikai kipróbálás, majd a gyakorlatban előfordultak a betegeknél. Ott minden ilyet felsorolnak! Egyébként pedig, egy kitűnő hatóanyag! Ez is tapasztalat! Van még kérdés? :)
2018. okt. 23. 19:45
A tapasztalatokra voltam kíváncsi, nem a betegtájékoztatóra. Azt már olvastam.
4. alinka01 (válaszként erre: 1. - 2f89d62630)
2018. okt. 23. 19:32
A Nolpaza nem savlekötő! Pantoprazole hatóanyagú protonpumpagátló, vagyis a gyomorsav-termelést csökkenti. Tehát nem a már meglévő gyomorsavat köti le, közömbösíti! Számos ilyen gyógyszer van, én például a Controloc-ot szedtem sokáig. Most próbálok más hatóanyagra átállni, mert a pantoprazole nekem még a reggeli egy 20 mg-mos tablettával is hasmenést okoz. Akár 4-5-ször is mentem a vécére tőle. A párom is elkezdte volna szedni, de nála is súlyos hasmenést okozott. Ez egyébként fel van sorolva a lehetséges mellékhatások között a gyógyszer betegtájékoztatójában. Ajánlom a hazipatika.hu oldalt, ott minden forgalomban lévő gyógyszer betegtájékoztatója megtalálható.
2018. okt. 23. 18:52
Mellékhatások voltak?
2018. okt. 23. 18:34

Nolpaza.

Nekem nagyon bevált. Elég belőle a 20 mg-is és az se gond, ha pár nap kimarad.

Várandósság esetén viszont nem szabad szedni, ezt nemrég tudtam meg.

2018. okt. 23. 18:32
?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook