Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nőnek maradni anyaként! fórum

Nőnek maradni anyaként! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőnek maradni anyaként!

165. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 164. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 15:00

Hagyd barbus, mivel meg nincs sajat gyereked, sosem fogjak elfogadni amit mondasz.

Azert kivancsi lennek akik itt kikerik maguknak hogy egy gyermektelen no velemyt mondjon, ok vajon soha az eletben nem velemyeztek semmit, amiben nincs kozvetlen tapasztalatuk? Hm? Nyilvan aki nem elt meg at egy szitut, nem tudhatja milyen valojaban, de lehetnek jo meglatasai.

164. barbus0501 (válaszként erre: 163. - Krilion)
2017. febr. 23. 14:41
Ja viszont azt senki se vette figyelembe, hogy ez a gyerek egy agressziv, mindent toro, zuzo gyerek volt. Amikor en decemberben ide jottem, a gyerek sajat magat vagta a foldhoz, es a sajat anyja nem tudta megnyugtatni. Valahogy azert csak le kell allitani, ha agressziobol a testverenek a szemet majdnem kiuti. Az, hogy a gyerek egy 40 perces hiszti vegen kap egy kisujjnyi vizet az arcaban, nem fogja megallitani a novesben. De en beszelgetek vele, en magyarazom el neki, hogy mikor miert kell aludni, enni. Ha elesik, en adok neki puszikat. Ba beteg, es total osszefosta, hanyta magat, vagy lazas, en olelgetem. A gyerek azota nem agressziv, es sokkal tobb szeretetet kepes kimutatni. Amig en nem jottem ide, a plussoket utotte verte. Egyik nap azt lattam, higy puszilgatja, mert elmondtam neki, hogy az az allatkanak faj, es nem szabad utni, mert sir. Istenem bocsass meg, hogy ennyirre rossz babysitter vagyok. En ezzel a gyerekkel sose kiabalok, vagy emelem fel a hangomat. Ahogy pedig egy kedves masik kommentelo irta, hogy milyen rossz vagyok, mert nem tudok leallitani egy 40 perces hisztit, hat akkor meg lehet probalni. Az olelestol kezdve, az ott hagyom dologig, mindent kiprobaltam. Ha kerul egy kis hidegviz az arcaba, en azonnal fogom, es le is torlolm. A gyerek huppog kettot, es be is fejezte. Nem fel, vagy retteg tolem a gyerek. Az pedig a masik, hogy egy ilyen hordereju hisztinel, 3x figyelmeztetem a gyereket, hogy ha nem tud lehiggadni, akkor vizezes lesz. Nem hulye. Mindent megert. Utana o is sokkal jobban. Van. Nem tudom, ti mi a fenet gondoltok... kikitozom a gyereket? Agyon verem? Mirol beszeltek, hogy agresszio? Az anyjanak ugyan ugy elmondtam. Kesz. Nem csinalt belole ugyet, mert agyereket nem a jeghideg vizzel teli kadba meritem meg. Lazadozzatok csak.
163. Krilion (válaszként erre: 162. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 13:54
Sajnos van min csámcsogni, saját tapasztalat nélkül védessz egy álláspontot, azonkívül elég arrogánsak a reakcióid, a gyereknevelési módszered pedig vérlázító, de igazából a szülők hibája, hogy nem törődnek a saját gyerekükkel, és kiteszik annak, hogy bárki agresszív lehessen velük szemben. A levét ők, illetve a gyerek fogja meginni...ahogy leírod VELED tud viselkedni a gyerek, meg szót fogad, meg ölelgeted stb. mindazt csinálod, úgymond tét nélkül, ami a saját anyjának kellene, de te nem vagy az anyja, nem tőled kellene a törődést megkapnia. A szülőknek meg semmi esetre sem lenne szabad jóváhagynia a módszereidet, kiszolgáltatni a gyereket egy idegennek.
2017. febr. 23. 13:34
Legyen nektek igazatok, es csamcsogjatok rajtam meg egy kicsit. 😂😂😂
161. Lonna4 (válaszként erre: 160. - E8da813d29)
2017. febr. 23. 09:29
Ó én már túl vagyok a dolgon:-)Lassan unokák jönnek.Azert akinek kis gyereke van,ott áll a napi 24 óra.
160. e8da813d29 (válaszként erre: 159. - Lonna4)
2017. febr. 23. 08:48
Bőszen fórumozva a 10 óra alatt :D
159. Lonna4 (válaszként erre: 157. - Unom)
2017. febr. 23. 08:21
Ez igaz, az anya életmód 0-24, nem napi 10 óra.
158. Lonna4 (válaszként erre: 154. - Cucicsillag)
2017. febr. 23. 08:19
yanett86 112,114 hsz.
157. unom (válaszként erre: 150. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 08:02

40 perc alatt nem tudsz egy hisztit megoldani? A szülők helyében kirúgtalak volna, mint alkalmatlant.

Tudtak a vízről? Vagy elsumákoltad?

Igen, idomítás, mert ennyi telik tőled. És osztod az észt, hogy bezzeg régen...

156. gabbbicica (válaszként erre: 76. - Barbus0501)
2017. febr. 23. 07:49

Tudod kezelni majd, szerintem a tobbiek inkabb arra gondolnak, hogy most foallasban, penzert csinalod.


Kesobb meglesz a sajat 1-2 gyereked es ahhoz h megelj, el kell menned mellettuk dolgoznod. Az ugye maris dupla annyi munka. Illetve ugyanugy el kell latnod a sajat haztartasod es jo lenne sportolni vmit h visszanyerd a regi formad a szules utan, es h ugymond vhigy tartsd magad, h a parod se mashol keresgeljen.


Plusz ugye ezek mellett jo lenne ido a csaladi programokra es kettesben is a paroddal, h ne huljon ki.


Tehat idoben kb 4x annyi dolgod lesz.


Munka, sajat gyerekek, sajat haztartas, ferj es a magadra szant ido.

2017. febr. 23. 06:58

Nagyon sok hozzászólással maximálisan egyetértek.

Kezdettől követem a témát. Voltak frappáns üzenetek, nagyon jó meglátások.


Persze kinek mi tetszik, mi az elfogadott számára.


Azért a fórumnyitó tényleg bekukkanthatna. :)

154. Cucicsillag (válaszként erre: 153. - Krilion)
2017. febr. 22. 23:31

Respect.... Es meg a sracok nem is tinik :D


Es igen, elkanyarodtunk Barbus miatt a forumindito temajatol, aki azota sem ertem, merre jar :))))

Vagy csak amilyan koltoi kerdes volt, ugyis leirta,mi a terv, oszt'csa :D

153. Krilion (válaszként erre: 151. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 22:52
Akármennyire mondod, az egyszerűen tény, hogy nem tudhatod milyen gyereket nevelni, ha nincs sajátod 0-24-ben. Én is voltam babysitteri pozícióban pár évig, és nagyon frankón, következetes tudtam maradni a gyerekekkel, szupi volt, mint a nagykönyvben...majd ugyanezt még hellyel közzel lehetett alkalmazni, míg a gyerekek olyan 3-4 évesek lettek, majd először az oviban jönnek az első sokkhatások, amikor már nemcsak a te nevelésed számít...de még mindenez semmi a tinédzserkorhoz képest. Azonkívül évekig otthon voltam a gyerekekkel, és 10 éven keresztül minden kívánságom az volt, hogy legyen egyetlenegy szabad napom...mert én minden áldott nap megtettem, amit meg kellett tennem, a férjem dolgozott, szadaidejében a ház körüli teendőket végezte el, nem volt egyszerűen ideje a háztartásba besegíteni..éveken keresztül jóformán annyit sikerült a gyerekekkel foglalkoznia, hogy minden este mesét olvasott nekik, csak hogy tudják, hogy van apjuk...:D Majd elmentem én is dolgozni, és a helyzet még rosszabb lett. Szóval, ha te gyerek mellett továbbra is 10 órákat fogsz dolgozni, akkor nem tudom ki fogja olyan jólneveltre nevelni a gyerekedet. Illetve még annyit, hogyha nem én lettem volna a férjemnek az "igazi" és viszont, akkor ép ésszel, lélekkel nem is lehet kibírni...és ahogy a cikkíró is írta, a gyerekeknek tudni kell milyen boldogan élni...csak ebbe egy harmadik fél nem fér bele, csak tisztességes úton. Ha nem is most, de később a gyerekenek iszonyat törést okozhat, egy ilyen nyitott házasságosdi.
152. michelle.r (válaszként erre: 151. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 22:17
Én nem minősítettelek. Most fejeztem be veled a beszélgetést. Szuper anyuka, haha.
2017. febr. 22. 22:13
Arra is nagyon kivancsi lennek, ti szuper anyukak, nalatok hanyszor tellik be a pohar, es kialtasz ra a gyerekedre. Itt irasban mindenki nagyon tokeletesen tudja lerajzolni az eletet. En nem szolok ra a gyerekre, en nem csinalom ezt, nem csinalom azt. Messzirol jott ember, azt mond amit akar. En nem fogok leallni, es szinlelni. Altalaban az ilyen remek anyukaknak nem akar a gyerek meg este 10-kor sem aludni, aztan meg fogjak a fejuket, mert a gyerek nem hallgat asajat anyjara. Persze gondolom ezt is meg tudjatok cafolni. Sziasztok
150. barbus0501 (válaszként erre: 149. - Michelle.r)
2017. febr. 22. 22:10
Jesszus. Fejezzetek mar be. A gyerek a 40 perces hisztinel kap vizet, nem akkor, ha nem jon velem aludni. Karogni mind tudtok. Agresszio. Nektek anyukaknak minden hangos szo egyenlo a gyerek fizikai bantalmazasaval. Felet nincs idom, meg turelmem leirni, amit itt csinalok. En is itt ulok am a gyerekkel egy orat, mire hajlando enni. Nem kap vizet a nyakaba. Ha pedig alvas van, elmagyarazom neki, hogy del van alvas ido. Nem minden szarert ontom le a gyereket. Idomitas???? A 40 perces hanyasig hisztinel egy pohar viz idomitas?
149. michelle.r (válaszként erre: 140. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 22:06
Igen, ez már agresszió. Persze hogy megy veled, mert nem akar egy pohár vizet az arcába. Szerintem ez nem nevelés, hanem idomítás. És őszintén szólva én is csodálkozom, hogy az anyja elfogadja, hogy így bánsz a gyerekkel.
148. barbus0501 (válaszként erre: 146. - E8da813d29)
2017. febr. 22. 20:20
Szerintem is fejezzuk be
147. barbus0501 (válaszként erre: 145. - E8da813d29)
2017. febr. 22. 20:18
Nem fogunk egyet erteni. Ki kell jonni, megtapasztalni, hogy mennyi anyai erzes szorult egy amerikai nobe, aztan kesz
146. e8da813d29 (válaszként erre: 144. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 20:18

Húúúú, ne menjünk inkább ebbe bele.

Mert akkor arról kellene már beszélnünk, hogy mi volt előbb vajon, a tyúk-e vagy a tojás, vajon mi az oka annak, ha egy gyerek üt, harap, ugye nem gondoljuk, hogy úgy született????

Ellentmondasz önmagadnak.

Az elmagyarázás szerintem nem leöntést jelent.

De tényleg hagyjuk.

145. e8da813d29 (válaszként erre: 143. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 20:13

Ne túlozzunk azért.


És igen, mint mondtam, nekem elfogadhatatlan.

De az csak én vagyok.

Próbálom keresni az eredendően a fórumhoz kapcsolódó szálakat, elképzelni az amerikai anya helyzetét, aki képtelen gyermeket nevelni, és ahogy te megoldod ezt a "nevelést", próbálom elképzelni, ő mennyire érzi nőnek és/vagy anyának magát ebben a helyzetében, meg ilyesmik ...

De nehéz, úgyhogy hagyom.

2017. febr. 22. 20:08
Kis gyerek lelkek meg, tudom. De ha most nem magyarazod el nekik, mik a szabalyok, es ha ut, harap, azert igen is buntetes jar, akkor majd az iskolaban is ugy beszel a tanarral, mint a kutyaval, mert sose lett szabalyozva. Lehet azokat a gyerekeket is nyakon kellett volna onteni, aki lekopi, meg le k.-zza a tanarat. Meg aki elobb beszel vissza egy idos neninek, mintsem hogy atadja a buszon a helyet
143. barbus0501 (válaszként erre: 142. - E8da813d29)
2017. febr. 22. 20:05
Azt hiszed, en ezt titokban csinalom? En az anyukajanak elmondtam, hogy igen, ma kapott a gyerek egy pohar vizet, mert borzalom amit muvelt. Ennyi. Nem tudom. Ugy beszelsz errol a dologrol, mintha most hallanal rola eloszor, meg mintha egy kad vizben fojtogatnam ilyenkor. Ez egy akkora dolog, amit lehetetlen megemeszteni?
142. e8da813d29 (válaszként erre: 140. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 20:02

Nem tudom jól elmagyarázni, ha nem érted.

A kérdésekre nem válaszoltál.

2017. febr. 22. 19:15
Reggel fél 6-kor keltem, este fél 12-kor feküdtem. Eszembe nem jutott keseregni a nôiességem esetleges hiánya miatt.
140. barbus0501 (válaszként erre: 139. - E8da813d29)
2017. febr. 22. 19:11
De ebben mi a durvasag? Most komolyan? Nem ertem... az agresszio, az nem itt kezdodik. Hanem ott, higy cibalom a gyereket, vagy orditozok vele. Nyilvan nem fogom hallgatni 40 percig, hogy a gyerek ordit, mert meg tobb cukorkatvakar enni. Az elso 10 percet vegig hallgatom, utana nem. Az annyja nem tud vele banni. Mert az annyja kinyalja a popjat, es nagyon csendesen pribal vele beszelgetni, amiert a gyerek meguti. Utana elkapja az ideg az annyjat, es elkuldi a szobaba 5 percre. A gyerek ordit tovabb. Na velem ezt nem csinalja. Ha en azt mondom, gyere alaudni, mert del van, a gyerek egy szo nelkul megfogja a kezem es felmegyunk a szibaba. Elkoszonok tole, bekapcsolom a zenet, es o alszik. Akkor ez az en agressziv "nevelesem"? Egesz egyszeruen egy gyereknek tudnia kell, hol a hatar. Mit lehet egy felnottel, szulovel megcsinalni. A szulonis ember, faradt, ideges a sok dolog miatt, es egy gyerek abbol tanul, ha ezeket nem rejtegetjuk elotte. Nyilvan nem a gyerekkel orditozok a szamlak miatt, de azert a 40 perces hisztinek nins helye.
139. e8da813d29 (válaszként erre: 131. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 18:44

Hát nem ...


Igazából amiket felsorolsz, az neked a munkád, én is elvégzem a munkámat, mindenki úgy igyekszik, hogy ne legyen benne kivetnivaló.

Hibázni persze csak az nem hibázik, aki nem is dolgozik.

Egy pici gyerekkel hibázni viszont sokkal másabb, mint egy elrontott aktával.

És tényleg őszintén kérdezem, minden bántó szándék nélkül, hogy ha egy anya rád bízza a gyerekét, akkor nem beszéli meg veled az elvárásait? Legyen az étkezés, alvás, fegyelmezési mód?

Vagy azt mondja, nyugodtan öntsd nyakon?

(tényleg nem rosszból mondom, de az agresszió agressziót szül, az így - középkori módon - fegyelmezett gyerekek ezt tanulják: ha el akarok érni valamit, durvának kell lennem, és akkor sikeres leszek ....Hát ... Bízom benne, hogy nem gondolod komolyan)

138. barbus0501 (válaszként erre: 136. - Michelle.r)
2017. febr. 22. 16:37
Mert nalatok ezt tanulta meg. Nem er el semmit.
137. barbus0501 (válaszként erre: 135. - 915e4d9553)
2017. febr. 22. 16:36
Okes
136. michelle.r (válaszként erre: 128. - Barbus0501)
2017. febr. 22. 16:35
Azt hiszed, közben üde mosollyal az arcomon ülök? Frászt, teszem a dolgom, és nem reagálok arra, amit hisztizve mond, csinál. Tíz percél sose szokott tovább tartani, mert pontosan tudja, a szája is elkophatna, akkor sem mennék bele a játékába.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook