Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőnek addig lehet gyereke míg menstruál? fórum

Nőnek addig lehet gyereke míg menstruál? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Dredd)
2019. jan. 31. 21:38

Elvégre bölcsész volnék...


(Esti agymenés: Bölcsész vagyok! Mit érdekelne

A bölcsészet maga!

Nem volna szép, ha égre kelne

Az éji folyó csillaga.


Más bölcsők? Mi gondom ezekkel???"--- Psssszt, te, elég volt...

35. Dredd (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. jan. 31. 20:30
hát mit is mondhatnék erre, nagyon jól összefoglaltad
34. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. jan. 31. 20:02
Ezért rossz olvasni a majdnem 70 éves anyukákról.
2019. jan. 31. 19:31
Igen, a természet úgy intézi, hogy nagyobb legyen a statisztikai esélye annak, hogy még utolérik a gyereket, ha elszalad.
32. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2019. jan. 31. 19:29
Szerintem 46 felett már minimális az esélye a spontán teherbeesésnek ( nem hormonokkal ) ha az apajelölt is 50 fele van . 44-45 évesen még előfordulhat ismerek is ilyet. A második cikkben 42 évet írnak felső határnak általánosságban.
31. Guruljka (válaszként erre: 29. - Ágio8405)
2019. jan. 31. 19:08

Neked és minden kismamának, aki becsülettel kiérdemelte-kikönyörögte a sorstól a kisbabáját, jó egészséget és sok örömet kívánok!


A fórumindító nem vágyik gyermekre, mert meggyőződése, hogy a kis termetet okozó génjeit ha gyermekre örökíti, akkor ezzel szerencsétlenné teszi őt egy életre. 170 cm magas fiatalember, és azért kérdezősködik, mert csajozni nem tartja magát méltónak, idősebb hölgyekkel ismerkedne, és véletlenül sem akar senkit teherbe ejteni.

30. Panna.33 (válaszként erre: 22. - Kisj)
2019. jan. 31. 15:34
Enyém is ezt mondta.
29. Ágio8405 (válaszként erre: 22. - Kisj)
2019. jan. 31. 15:33
olyan nincs hogy tutira, amig egy nönek van méhe és petefészke és él nemi életet sikerülhet az más hogy kinek több rá az esély kinek kevesebb. Nekem rengeteg gyogyszeres ciklusom volt kb minden természetes csodaszert kiprobáltam volt egy sikertelen inszemináció is és mégis 9,5 év után tök váratlanul a legrosszabb ciklusokat produkáló évem után ahol az utolsó mensi már csak gyogyszerrel jött meg 80 napra most spontán babával 11 hetes vagyok. Tehát tényleg bármikor bárkivel megtörténhet a csoda. Én mindig mondtam ha jönnie kell jönni fog. Tudom ezt sokan utálják hallani de én éreztem hogy így lesz. Söt ahogy egyre teltek az évek egyre inkább ezt éreztem hogy nem azon fog mulni én mit csinálok, hova megyek.
2019. jan. 31. 15:33
Hát igen!!
2019. jan. 31. 15:28
elvileg. De szerencsére sokan vagyunk ellenpéldának hogy rendszertelen vagy alig ciklus mellett is sikerült a baba. :-) Mondjuk nekem 9,5 évet kellett rá várni de a lényeg hogy váratlanul besurrant a kisdrága és 11 hetes vagyok :-)
2019. jan. 20. 16:42
Nem kell ezt agyon magyarázni, elvileg és nagyjából igen, a menstruáció a szülőképességet jelzi.
2019. jan. 20. 16:12

Igazából az a fontos, hogy van-e a nőnek peteérése. Ha pedig van peteérése, akkor elvileg van menstruációs ciklusa (vérzése) is. Na, mondjuk a vérzés (a ciklus) sok mindentől szabálytalan lehet, felborulhat.

A klimaxot megelőzően például lehet a ciklus nagyon szabálytalan is (hol 46, hol 35, hol 28 napos ciklusok, stb. szóval össze-vissza, de attól még peteérés lehet). Mikor bekövetkezik a klimax, akkor elvileg 1 teljes év menstruáció nélkül, akkor valószínű, hogy már nincs peteérés, de nekem volt olyan kolléganőm, hogy egy teljes év menstruáció hiánya után újra visszatért a vérzése, és valószínű, hogy néha lehetett peteérése is. Van nő, akinek már 47 éves kora körül teljesen elmarad a vérzése tartósan, de hallottam már olyat is, hogy 50 éves nő lett terhes (ápolónő ismerősöm mondta - név nélkül persze), mert már azt gondolta, hogy végleg beköszöntött a klimax, hát helyette baba lett...

2019. jan. 20. 16:04
Elvileg igen. A gyakorlatban történnek ám csodák.
23. Domimami (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2019. jan. 20. 15:59
Ja,ettől csak az jobb,hogy csak akkor esel teherbe,ha egyszerre éveztek el.OMG!
22. kisj (válaszként erre: 21. - Kisj)
2019. jan. 19. 16:50
A nőgyógyászom pl azt mondta, hogy majd csak akkor vegyem tutira azt, hogy nem eshetek teherbe, ha 12 egymást követő hónapban nem jön meg.
21. kisj (válaszként erre: 4. - Dredd)
2019. jan. 19. 16:48
Van aki tovább is.
20. Guruljka (válaszként erre: 17. - Epervirág)
2019. jan. 19. 13:49

A román nő nem spanyol nő volt.

Akire én gondolok, egy román tudós.


[link]


A spanyol nő nem román. Ő sajnos elhunyt, amikor az ikrei még kicsik voltak.


[link]

2019. jan. 19. 12:28
Alapvetően a peteérés számít. Alapesetben, ha minden úgy működik ahogyan kell, akkor egy ciklus egy peteérés, egy menstruáció, de a megtermékenyülés nem a vérzéstől függ. Lehet szabálytalan vérzések mellett is peteérés, illetve menopauza után is becsúszhat még egy-egy peteérés amikor megtörténhet a megtermékenyülés. Ugyanígy valami pici esélye fogamzásgátló szedése mellett is. Tehát igazából amíg csak egy peteérés is becsúszik, akkor elvileg lehetséges a terhesség, és viszonylag gyakran meg is történik ilyen. Az esély nem nagy, de nem kizárt a menopauza után még egy jó ideig.
2019. jan. 18. 20:43
Van, aki 30 évesen már nem menstruál, ritka, de van ilyen. Van, aki 50+ évesen is menstruál még. Esély ilyenkor is van a terhességre..amíg vérzés van, lehet terhesség is.
17. epervirág (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. jan. 18. 20:29
Igen erre emlèkszem.megnèztem ő egy spanyol nő volt 70 èvesen esett tehetrbe, de cikkben benne va,hohy az orvosok,hogy spontan lett terhes vagy megtermèkenyitèsen persze orvosi megtermèkenyitès,de ezt sem tudom elhinni,hogy orvosok,hogy nem tudjak megmondani,hogy lett terhes.nekem az uh- bol megmondtak hogy van peteèrèsem amugy nem ezèrt mentem orvoshoz,de mondtam gondolom mert minden hónapban megjön.
16. jozsi.38 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. jan. 18. 19:50
emlékeim szerint a klimaxról nem volt benne szó, csak a peteérésről. Amíg egy nőnek van peteérése, addig teherbe tud esni. A menstruáció már a peteérést követi. Én ezt anno megszívtam, és rögzült bennem egy életre :) Amúgy nem bánom hogy így alakult
15. Guruljka (válaszként erre: 8. - Epervirág)
2019. jan. 18. 19:03
A román asszony idősen szült, de erőteljesen rásegítettek az orvosai. Magasan képzett, nem kiskeresetű nőről van szó.
14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2019. jan. 18. 19:02

Sejtem.

Azt is tapasztalom, sok nő a saját hüvelyét is kloákának nézi. Azt hiszi, a vizelet ott távozik.

Holott a madaraknál hívják kloákának azt a "csövet", amin az ürítés és a szaporodás (tojásrakás) egyaránt történik.


Pedig csak egy oldalnyit kellett volna elolvasni a tankönyvben, megnézni egy ábrát benne. Ma már az internettel még könnyebb is.


Te viszont tudod, miért veszem rossz néven Dredd-től?


Mert diplomás ember, azt lehetne hinni, hogy legalább rá tud keresni ara, amiről még nem hallott - amit kétlek, mert ez nyolcadikos biológia anyag volt a mi időnkben.

2019. jan. 18. 17:57
Mik nem foglalkoztatnak téged Dredd! :)
2019. jan. 18. 17:51
Ha hülyét kérdezel, akkor én nem válaszolok :D
11. epervirág (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. jan. 18. 17:45
Tudod mennyi nő sincs tisztába a női biológiaval?! Nem egy nőtöl hallottam,hogy szoptatot azt hitte igy nem lehet terhes mèg is az lett.
10. Guruljka (válaszként erre: 1. - Dredd)
2019. jan. 18. 17:32

Ennyire nem vagy tisztában a női biológiával? Nézz utána.


Nem mindenkinél egyforma a klimax jelentkezése sem, van, akinél még a 40-es éveiben lezajlik.

2019. jan. 18. 17:24
kb. addig:)
2019. jan. 18. 17:21
Itt van pl: Fehèr Anna ő 53 èvesen szülte meg az egyetlen gyermekèt.Szóval valaki 50 fölött is menstruál.De van idősebb is aki saját gyereket szült azt hiszem egy roman nő volt.De megnèzem a neten hany èves volt.Viszont a legfiatalabb anya a vilagon aki rekordot tartja 5 èves volt,mondjuk nekem hihetetlen,de ez van.
2019. jan. 18. 16:29
Úgy nagyjából igen. De történt már csoda.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook