Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nokia!!! Na de melyiket? fórum

Nokia!!! Na de melyiket? (tudásbázis kérdés)


17. cc9cb5793a (válaszként erre: 16. - 8ffbd63a25)
2010. febr. 26. 00:39

Szia!


Szigorúan szakmai véleményt nem tudok róla mondani... ugyanis a szervizben nekem még nem volt dolgom vele...

Magánvélemény: Sima GSM telefon... szerintem nem ér meg annyit, amennyiért jelen pillanatban árulják.. ebben az árkategóriában okosabb Nokiákat is kapni már. Hogy milyen hibái vannak, azt sajnos most még nem tudom neked megmondani...

2010. febr. 24. 12:16
x3-ashoz kérnék véleményt azt szeretnék venni!!!!!
15. cc9cb5793a (válaszként erre: 13. - Cickány64)
2010. febr. 24. 11:59

Szia!


Van még a telefonra garanciátok? (gondolom nincs, de azért megkérdem :) )

Milyen szervizbe vittétek be? A javaslatom az, hogy (hacsak mellékes utakon nem próbáltátok megjavíttatni, aminek a telefonon nyoma lehet), akkor ballagjatok be vele a szolgáltatótokhoz... vagy egy Nokia márka boltba, ha független a teló, és küldessétek el szervizbe. A garancián túli javítások általában nem olcsók, de ha tényleg ennyire ragaszkodtok hozzá, akkor megéri.

Hozzánk sajnos magánemberként nem lehet behozni, mi is azoktól a boltoktól kapjuk, akikkel szerződésben állunk.

Ezért sem írhatom le, hogy konkrétan hova vidd, illetve én hol vagyok, mert az reklámnak minősülne :)

14. cc9cb5793a (válaszként erre: 11. - Bébinyuszi)
2010. febr. 24. 11:53

Szia :)


A 6303-as valóban megbízható... alaptelefon :) Aki szereti a szuperokos, szupergyors, fejleszthető készülékeket, annak nem igazán szokott megfelelni, de akinek alap dolgokhoz kell (pl.telefonálás, sms) az általában dicséri. A 3.2-es kamerájával is lehet szép képeket készíteni... az én Nokiámnak is ennyit tud, én is meg vagyok vele elégedve... Ha olyan alkalom adódik, amin fényképezni kell, személy szerint én úgyis a digitális gépemet használom, mint a telefont.. :)


A navigátort tényleg megbonyolították, szokni kell a menüjét. Mivel a nevében is benne van, hogy navigátor, próbáltak mindent e köré a funkció köré építeni... nem az a tipikus telefon kialakítás. Én mondjuk a WiFi-t beletettem volna, de akkor még drágábban dobták volna a piacra.

Telefonszámok: az én Nokiám is néha csinálja ezt, de nálam csak azoknál a hívóknál, akiknél több számot is adtam meg... Szóval ez nem csak a navi hibája. Ehhez érdemben nem tudok mit hozzáfűzni, talán majd javítanak rajta "odafent" valamit, és lehet a szoftverére ráfrissíteni..

Aksi: a lemerülés nagyon sok mindentől függ... lehet szimplán gyengébb minőségűt sikerült kifognia.... lehet attól is, hogy az első töltési időt (16óra) nem tartottátok be... vagy olyanok a telefon beállításai, ami több energiát szívnak, mint nálad..

A tiéd készenléti ideje például dupla annyi, mint a navigátoré :)

Egy kis segítség: [link]

13. cickány64 (válaszként erre: 12. - Cc9cb5793a)
2010. febr. 24. 11:50
szia csajszi! most látom,hogy te profi vagy!!!reggel nem nagyon volt időm olvasni,így is lekéstem a buszt,szóval volna egy Nokia 8910i telefonunk,ami hibás.mikrofon problémája van sajnos nemigen vállalják a szerelését,mert speckó szerszámok kellenek a szétszedéséhez!nálatok javítanak ilyet? és ha igen,dumáljuk már meg a részleteket! a gyerekem szerelmes belé, és nagyon szeretnék örömöt szerezni neki!Köszike! :-)))
12. cc9cb5793a (válaszként erre: 10. - E47d027f74)
2010. febr. 24. 11:35

Én is aláírom, hogy a "régi nagy slágerek" ma is időt állók. Nekem is megvan még a 3210-es széria egyik példánya, de jobbára már csak édesapám használja.

Semmi baj vele, csak új aksit kellett hozzá vennie. :)


Nekem is volt LG C3300 típus. Még ma is működő, csak csinált olykor furcsaságokat, ami miatt úgy döntöttem, visszatérek a Nokiához :)

Például lefagyott a telefonkönyvem... :) Üres sms-eket küldött az illetőnek, akit utoljára hívtam, és hasonló furcsaságok... :) Aksi időtartam szempontjából jól bírta egyébként. Összességében aranyos, nőies kagylótelefon volt, azért is ragadta meg annak idején a még "amatőr" felhasználói figyelmem :)

11. Bébinyuszi (válaszként erre: 3. - Cc9cb5793a)
2010. febr. 24. 07:07

Szia!

Mi mindig is nokia-sok voltunk, megszoktuk a menürendszerét.

Nekem 6303 van, nagyon szeretem, megbízható.

Viszont a férjem vett magának egy 6210 navigatort, hát megmondom őszintén annyira nincs oda érte. sokkal bonyolultabb a menürendszere:(

És csinál olyan furcsa dolgokat... pl vannoak olyan számok, pl az enyém is, aminél egyszerűen hiába írja be a hozzá tartozó nevet, akkoris csak a számot írja ki a telefon, ha hívom:( De több ilyen szám is van. Már mindenhohy próbálkoztunk, de nem sikerül vele mit csinálni.

A másik nagy problémája hogy nagyon hamar lemerül, kb 2 nap (nem használja rajta a navit)

Az én telcsim akár 1 hetet is bír, éjjel-nappal.

2010. febr. 24. 06:10

3310. 20 éves de hibátlanul müxik :D bár nem csinál mindenkiröl fotot.. és nem olyan szines mint kéne... és már kezdenek kopni a gombok.. de azt mondom az telefon.. nem fagy le.. nem hibásodik meg az oprendszer.. vagy tuggyabánat mi müködteti..


a legtutibb.. bekapcs és müxik..


van egy LG telefonom is.. azt érdekes modon.. ugy találták ki hogy töltö függö mennyi idö alatt kapcsol be.. ha töltön van 2mp ha nincs töltön de fel van töltve az aksi akkor 20-30mp ha már gyengül az aksi is.. olykor 2 perc is lehet mire eljutunk a pin kódig... azt már le se irom mennyi idö alatt olvassa be a telefonkönyvet sööt elfelejtették beleirni a papirjaiba hogy csak 2 GB ig kezeli a memoriakártyát. arrol nem beszélve hogy kb 4-5 perc mire beindul a zenelejátszó.. szerintem az nem telefon... :)

2010. febr. 24. 05:45

8910I, 7250I, 6610I, KELL MÉG!?

"Telefonguru.hu"

8. cc9cb5793a (válaszként erre: 6. - 07c4794583)
2010. febr. 24. 00:51
Semmi gond... :) Mindenkinek más stílus ragadja meg a fantáziáját, de jól van ez így :) Örülök, hogy neked tetszik... a lényeg úgyis a tudása, amiben szinte verhetetlenek az "E" telefonok.. :)
7. cc9cb5793a (válaszként erre: 5. - 07c4794583)
2010. febr. 24. 00:47

Nem :)) Azzal nincs gond, semmi baj... :)


Igen, a lefagyás általában szokott problémát okozni, de az "E" szériáknál ritkább az előfordulásuk. Rendszeresen szoftverezek újra E51 telefonokat is, nagyon gyors...

Hogy összehasonlítási alapot nyújthassak (már ha érdekel persze:): míg a 6303 típuson 8perc időtartamú a szoftverfrissítés, addig az E51-en nagyjából fél percig tart :))


Lefagyás egyébként az arra hajlamosabb típusoknál legtöbbször akkor történik, ha hirtelen hőmérséklet különbségnek van kitéve a telefon... például a fűtött, 24 fokos lakásból kimentek a mínusz fokba.. vagy fordítva... hidegből, hirtelen melegbe :)

6. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - Cc9cb5793a)
2010. febr. 24. 00:43

Akkor bocsánat, nagyon nem értek egyet - szerintem az E sorozat pont a fém és a konzervatív külső használata miatt igen elegáns és profi benyomást kelt.

A cégemnél ez az üzleti mobil, több mint nyolcvanan vagyunk, és mindenkinek ez van, kimondottan a "benyomáskeltő" külseje és az ezzel párosuló funkcióbeli sokszínűsége miatt.


Dehát de gustbius non est disputandum :)

2010. febr. 24. 00:40

ja bocs, azt hittem, vásárláskor nem tudsz dönteni :)


maximálisan elégedett vagyok az E71-gyel, a barátom születésnapjára E51-et kapott tőlem, szóval fanok vagyunk - akadnak lefagyások, de nagyon ritkák és komplex műveletsort kell végrehajtani ahhoz, hogy megtörténjen.:o)


plusz amennyire imádom a windows alapú pda-kat, ahhoz képest valóban sokat tud az E sorozat, és nagyon szépre sikerült a design, különösen, hogy nincs kispórolva a fém, tehát nem műanyaghatású az egész.


Szeretjük. :)

4. cc9cb5793a (válaszként erre: 2. - 07c4794583)
2010. febr. 24. 00:40

Szia!


Elhiszem, az "E" szériák általában jól sikerültek... (bár kinézetre személyes véleményem szerint hagynak kivetni valót maguk után:)

2010. febr. 24. 00:37

Sziasztok!


Én egy hivatalos Nokia szervizben dolgozom. Ha szeretnétek tudni, melyek azok a típusok, melyekre biztosan megéri pénzt áldozni.. vagy kinéztetek egy típust, de nem vagytok benne biztosak, hogy az tényleg olyan jó, ahogy első hallásra tűnik, nyugodtan kérdezzétek meg itt. A legjobb tudásom szerint megpróbálok tanácsot adni mindenkinek :)

2010. febr. 24. 00:36
Nekem E71-em van, nagy a szerelem :o)
2010. febr. 24. 00:34
Nokia!!! Na de melyiket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook