Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nők segítségét kérem akik fogamzásgátlót szednek! fórum

Nők segítségét kérem akik fogamzásgátlót szednek! (beszélgetős fórum)

1 2
50. M-agika (válaszként erre: 49. - Indi66)
2013. ápr. 2. 23:29

Írtam privit :)

Amúgy itt hoxán az aviva fórumban sok gyakorlatot leírnak a lányok. Az is segítség!

49. indi66 (válaszként erre: 47. - M-agika)
2013. ápr. 2. 22:27
az a helyzet h én már a nyáron szerettem volna kipróbálni az aviva tornát de felénk amerre lakom nincs erre lehetőség. Videót vagy anyagot erről pedig nem készítenek. Legalábbis így tudom :(
48. indi66 (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2013. ápr. 2. 22:25
menstruáció első napján kellett kezdenem.
2013. ápr. 2. 22:25

Arra készülj fel, hogyha most meg is jön, utána lehet 1-2 hónapig nem fog még rendesen. Sok nő, ahogy olvastam fórumokban, elmegy ilyenkor nőgyógyászhoz feliratni gyógyszert.

Na, ez az amit nem szabad. Az is műhormon. Persze, meg fog tőle jönni, de amint abbahagyod, megint kezdődik minden elölről.

Én is elmentem anno, mert megijedtem, de szerencsére patikába menet meggondoltam magam és nem váltottam ki.

Magától kell, hogy visszaálljanak a hormonok stb, szóval erre figyelj oda szerintem.

Amúgy van egy torna, az a neve, hogy aviva torna. Kifejezetten olyan nőknek fejlesztették ki, akiknek nincsenek rendben a hormonjai.

Szerintem egy próbát megér, vesztenivalód nincs :)

Én tornáztam, és nekem sokat segített.

továbbá mindig, amikor meg kellett jönnie, előtte 2-3 nappal megittam minden nap egy bögre rozmaring teát vagy vörösbort. Azok is jók mensire :)

46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Indi66)
2013. ápr. 2. 21:44
És az 1. vagy 5. napon szoktad kezdeni a gyógyszert? Én az 5 napon kezdtem, és pont 28-ra jött meg amikor végig szedtem rendesen. Amikor meg hamarabb abbahagytam, ugyanannyi napot hagyott ki, mintha végig szedtem volna a 21 napot.
45. indi66 (válaszként erre: 44. - Moonlight13)
2013. ápr. 2. 21:34
6 napja.
44. moonlight13 (válaszként erre: 43. - Indi66)
2013. ápr. 2. 20:41
Hány napja hagytad abba? Nekem ha jól emlékszem, 3 nappal később szokott megjönni.
43. indi66
2013. ápr. 2. 19:10
Hát még mindig nem jött meg. apró barnás folt volt. hasfájás volt. de meg nem jött. :/
42. moonlight13 (válaszként erre: 41. - Indi66)
2013. márc. 30. 12:26
Ez elég fura! Valamelyik alkotórészét ezek szerint nem bírod! Csak kérdés, hogy a másik gyógyszerben vajon mi van!
41. indi66 (válaszként erre: 38. - Moonlight13)
2013. márc. 30. 12:24
Egyébként a sex is fájt és feldagadtam. Utána nem volt semmi...fél óra és helyre rázódott. De azért eléggé ideges lettem. nagyon bánom h hozzáfogtam ehhez gyógyszerhez.
40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Indi66)
2013. márc. 30. 12:24
Meg fog! Nekem volt olyan, hogy 2 nap gyógyszerszedés után azonnal abba kellett hagynom. akkor is megjött pár nap múlva. (Gondolhatod, 1 hónapban kétszer volt meg!)
39. indi66 (válaszként erre: 38. - Moonlight13)
2013. márc. 30. 12:21

Köszi a tanácsoka. :)

Hát nem bánnám ha most nem jönne meg, csak fáj a hasam és látok pecsételést már.

Remélem h szedhetek gyógyszert ha régen szedhettem most mi változhatott... :O:O:O

38. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Indi66)
2013. márc. 30. 11:44
És azért ezeket a tüneteidet meséld el az orvosodnak, és kérdezd meg, egyáltalán szedhetsz-e gyógyszert a későbbiekben! Vigyázz magadra! :)
37. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Indi66)
2013. márc. 30. 11:43

Ugyanúgy fog megjönni, mint amikor végig szedted, pár napra az abbahagyás után.

Azért vigyázz a másik gyógyszerrel is!

36. indi66
2013. márc. 30. 10:59
Abbahagytam a bogyót. Azóta jobban vagyok! Érzem h meg fog jönni, de nem bánom. várok 1 2 ciklust és próbálkozok a régivel. Köszönöm mindenkinek aki válaszolt :)
35. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Dobone78)
2013. márc. 29. 21:31
Sajnos nem tudhatjuk, ki van benne abban a minimális százalékban...
34. dobone78 (válaszként erre: 33. - Moonlight13)
2013. márc. 29. 18:08
Na ez az, azt hisszük biztonságot ad, de mi ellen ?
33. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Dobone78)
2013. márc. 28. 21:54
Igen sajnos mostanában én is több orvostól hallottam, hogy fiatal nők kaptak trombózist, meg lebénultak... és állítólag "csak" a fogamzásgátlót szedték... :( Egyébként mellékhatásként rá van írva a használati utasításra, csak nem nagyon vesszük komolyan. A trombózis pedig nem nagyon produkál előjeleket, csak jön...
2013. márc. 28. 18:14
Én is azt mondom nem ér annyit.
31. M-agika (válaszként erre: 30. - Indi66)
2013. márc. 28. 14:29
Nem is úgy van ez, hogy utána megint rosszabbul leszel ismét. Lehetnek hullámok, mindenesetre én nem kockáztatnék. Nem ér annyit :)
30. indi66 (válaszként erre: 29. - M-agika)
2013. márc. 28. 10:25
Nekem is azt mondta egyébként hogy ez így szokott lenni, de én gyanítottam h nem mivel már szedtem egyszer bogyót, és oké azt még lenyelném h pecsételek vagy hasonlók, amit egyébként soha az előző bogyótól. Sikerült elérnem a volt Pesti magánorvosomat.. mondtam neki h elnézést h zavarom régen jártam hozzá de nem érek el senkit és segítséget kérnék. Azt mondta hogy tegyem le és menjek a háziorvoshoz. Nagyon rendes volt szépen beszélt velem, és elmondta h ha nem akarok szövődményeket akkor rakjam le. Tegnap délután ijedtemben természetesen bevettem még1et a dienilléből, és nem voltam beteg, se akkor se most. semmi zsibbadás semmi szédülés, sőt pozitív vagyok. Attól még lerakom mert megijedtem, nemtom tegnap milyen felindulásból vettem be a szokott időben, de azért ez meglepő hogy most semmi bajom tőle.
2013. márc. 28. 10:03

Igen, sajnos ahogy Elliana is írja, sokan azt hiszik, több hónap kell, míg hozzászokik a szervezet és csak szedik, szedik, mert a doki erre bíztatja őket. Köztük engem is anno. Váltani akartam, és volt egy nagyon jó "minőségű" bogyó, aminek a nevére nem emlékszem, de 3 hónapot végig véreztem tőle. Tudom, tudom, én voltam a hülye, hogy szedtem... de akkor is.. hittem a dokinak, mondván ez így szokott lenni.. :/

Utána ugrott be, hogy amikor legelőször elkezdtem, 1 hétig sem tartottak a tünetek. Sőőt akkor is kellemes tünetei voltak csak, pl megduzzadt a mellem szép nagyra :DD

Emiatt tértem vissza újra erre, de ugye utána már én is rosszul lettem, főleg miután abbahagytam.


Az orvosnak csak az az érdeke, hogy váltsd ki, nem érdekli, hogy miért és mire. Tisztelet a kivételnek.

Amikor először váltani akartam, konkrétan ő kérdezett rá, hogy mit szeretnék szedni. Bakker... nem az ő dolga felírni valamit, miután kivizsgál?

Hát köszi...

Biztos léteznek rendes dokik és rendes bogyók is, ez tuti... de én nem futottam velük össze, és mára már úgy látom, nem is vágyom rá.


Ja miután abbahagytam, az állandó fejfájásom is megszűnt, amiről nem is tudtam, hogy a bogyó okozta, mert már megszokottá vált. Tök jó :)

28. indi66 (válaszként erre: 27. - Dobone78)
2013. márc. 28. 09:37

Jézus. Ez nem semmi. :S Engem teljesen felháborít h egy ilyen gyógyszer ezeket tudja okozni, akkor az orvosok miért irkálják fel csak úgy? Bementem mondtam mit akarok, ........ na akkor ez jó is lessz nem? ............de biztos. és ez így működik ... Jajj az agyamra megy tényleg.



Leírnád te hogyan jártál pontosan?

27. dobone78 (válaszként erre: 16. - M-agika)
2013. márc. 28. 09:23
Én is ugyan igy jártam,most "felvagyok függesztve "nem szedhetek semmit. Már ideggyógyászhoz is elküldtek a fejfájás miatt,azt mondta a dokim örüljek hogy nem lett komolyabb baj( pl: agyvérzés..)
26. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Indi66)
2013. márc. 28. 06:54

Én fél évet szenvedtem a Dienillével! Hagyd abba, menj vissza az orvoshoz, kérj másikat vagy a régit de semmiképp se kezd el fél időben a másikat szedni, csak felborulnak a hormonjaid, nagyon bezavarhat.

Nekem minden nap fájt a fejem, hangulat ingadozásaim voltak, az örömtől a hangos nevetésből pillanatok alatt átmentem hisztis kisgyerekbe, vagy teljesen lehangolt lettem rosszabb esetben meg szinte dühöngtem. A libidóm teljesen egyenlő lett a 0-val, száraz voltam mint a sivatag..

Én azért vártam fél évet mert mindenki mondogatta csak idő kell hogy hozzá szokjon a szervezetem, hisz még nem szedtem előtte semmit, minimum 3 hónap mire a szervezet hozzá szokik, a menzeszemmel meg egyáltalán nem volt gond, szépen beállította az addigi össze vissza megjövő menzeszemet, elmúltak a görcsök lerövidült 7 napról 2,5-re. Aztán már nem bírtam, váltottam Symiciára onnantról kezdve megszünt minden gondom.

De most azt is abba hagytam 2 év után mert babát szeretnénk.

25. indi66 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2013. márc. 27. 22:33
Szia :D Muszály voltam kiírni a fórumot mert írtam hozzánk is de még nem kaptam ma estig választ :) Sajnálom hogy nem jött be ez a gyógyszer dolog :( Pénzkidobás is volt, meg örültem volna ha minden helyrejön ahogy a többi is. :) Na de hát ne legyek telhetetlen :D
24. indi66
2013. márc. 27. 22:26
Köszönöm a sok választ. Igazából megnyugodtam, még ha abba is hagyom a gyógyszert és kitudja hogy borul majd a szervezetem megint. De mindenkinek köszönöm h írt.
23. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Indi66)
2013. márc. 27. 21:46
Szerintem is hagyd abba minél előbb! Persze amikor abbahagyod rá pár napra meg fog jönni ugyanúgy, mintha végig szedted volna a 21 napot.
22. M-agika (válaszként erre: 21. - Indi66)
2013. márc. 27. 21:34

A nőgyógyásztól kéne kérni beutalót, vagy elmenni külön magándokihoz, endokrinológushoz. Szerintem ha magándokihoz mész, nem kell beutaló, de ezt sajnos nem tudom :(

Erőszakoskodj, ha nem akarnak elküldeni. Mondd meg, hogy rosszul vagy, nem jön meg, stb... el kell, hogy küldjenek.

21. indi66 (válaszként erre: 20. - M-agika)
2013. márc. 27. 21:25
Erről tudsz nekem valami felvilágosítást tartani? Nem tudom hogy van lehetőség ilyesmire? Kell e érte fizetni? mert tényleg nem tudom sajnos. Nőgyógyászattal kapcsolatban mindenhol megfordultam már. Oda is akartam menni de aztán nem volt szükségszerű.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook