Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nők a volánnál fórum

Nők a volánnál (beszélgetős fórum)

1 2
2015. júl. 17. 09:10

Nekem a váltóval szokott meggyűlni a bajom, ha hosszú kihagyás után édesapám kocsiját kell vezetnem. Neki német autója van, nekem japán. Nálam a rükverc jobb hátul, nála bal elől. Többször előfordult, hogy az ő autójában erőszakoltam volna jobb hátra a váltót, és káromkodtam, hogy nem veszi be. 5 perc után le is esett, hogy nem a saját kocsimban ülök, és nem jó helyen "keresem". :)



Egy dolog van, amit gyűlölök, és ha tehetem, kerülöm. A fővárosunkban történő vezetést. Megyek, ha mindenképpen kell, de nagyon nem szeretem.

2015. júl. 15. 10:18

Nekem exapósom vitte szervizbe az új verdát, hogy beragadt a fékpedál...

a szőnyegbe akadt be, nem kicsit nézhetett a szerelő, megigazgatta a szőnyeget és elkérte a 6 rugót, mert az öreg szakszervizbe vitte :D

(lehet fiatalon szöszi volt)

30. da16da8965 (válaszként erre: 7. - Láthatatlanvagyok)
2015. júl. 15. 10:09
20 évvel ezelőtt még nem volt GPS. Akkor autósatlasszal tájékozódtunk. Budapest térképem akkora volt, hogy kiterítve betakarta az utasteret. Vidéki városokban a főtéri várostérképnél kezdtünk, vagy valaki elmagyarázta hogy merre kell menni, hol merre kell fordulni.
29. 2f7e180b49 (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. júl. 15. 08:17
Én nem azt írtam , hogy bénázok, elbénázós sztorikra voltam kivcsi : )) a vezetés jól megy, ahhoz képest hogy a jobb lábfejem nem is mozog .paráim vannak, ahogy írtam is... az idegen helyre való eljutás, a kettő nem 1....mondom Én , hogy túl sok embernek adnak érettségit
28. 2f7e180b49 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2015. júl. 15. 08:13
:DD ez elég jó kis sztorri :D
27. michelle.r (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2015. júl. 14. 18:33

Van ennél lúzerebb sztorim is egyébként, amire mentségem sincs, mert úgy 5 éve történt, amikor azért már nem foghatom a friss jogsira.


Megvettem az új autót, a régit meg még nem adtam el. Egy szép téli, taknyos, nyúlós, csúszós napon a kapuval éppen szemben állt a vadiúj autó,én a régivel éppen megérkeztem, mögé álltam. Elintéztem egy telefont, kikapcsoltam a motort, de sebességben hagytam az autót. Amikor befejeztem a telefont, indultam volna, a sebességben hagyott autó megugrott, amikor elindítottam a motort, és nekilökte a másik autót az oszlopnak.


A kárfelvevő hangosan röhögött, hogy a kb. másfél hónapos autómat elől-hátul én magam húztam meg a saját másik kocsimmal :)

26. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2015. júl. 14. 17:39
..automata váltós kocsit akarok..DDD
25. 31bc25d879 (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2015. júl. 14. 17:04
Ez jó ötlet:)
24. 31bc25d879 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2015. júl. 14. 17:03
Én az ABS-re mikor először működésbe jött és elkezdett pulzálni ta-tam-ta-tam a talpam alatt... azt hittem, hogy kilyukadtak a kerekek:)
2015. júl. 14. 17:01
Egyébként én googlemap-ot használok, mert az kussol, előre megnézem mikor indulok és néha ellenőrzöm, hogy jófelé megyek-e, vagyis én, "a kis labda" a képernyőn:))))
22. gribedli*** (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2015. júl. 14. 16:58
Látom, neked is kínai!:DDD
21. láthatatlanvagyok (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2015. júl. 14. 16:54
Az öreg vak és süket sofőröktől én is kivagyok. Még a sávjában sem tudnak megmaradni és harminckettővel száguldanak. Életveszélyesek. Az orvosukat határozottan felpofoznám, amikor rányomja az alkalmassági pecsétet a papírjukra.
20. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 381535b4ff)
2015. júl. 14. 16:54

Nem, felfelé menet nem szoktam fékezni, hanem gázt adok, de ha túl óvatosan adom, nem megy a kocsi felfelé mert elég lejtős, ha túl erősen adom, akkor elkezd mindenfelé csúszkálni a kocsi (és persze megindulok lefelé), többszöri próbálkozásra tudok csak felkapaszkodni.


Ugyanez történik lejtőn lefelé, csúszik jobbra-balra és ilyenkor is villog a display-en a sárga ABS feliratos jelzés, tehát akármit csinálnék a volánnal, szinte magától mozog, a kerekek szintén. Igaz, nem sokszor történik mert nem olyan az időjárás de akkor is a frászt hozza rám. Azon meg nevetnem kell, hogy ez állítólag a biztonságom érdekében kapcsol be, hát marhára nem érzem tőle biztonságban magam...

19. 31bc25d879 (válaszként erre: 18. - 381535b4ff)
2015. júl. 14. 16:14
Hát ezek a nagy kérdések:)
18. 381535b4ff (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2015. júl. 14. 16:12

Szóval kapun bejövet,felfelé,hóban...ABS?Fékezel?

Esetleg nem kipörgés gátló kapcsol be akkor?

2015. júl. 14. 16:10

30 éve van jogsim, nap mint nap vezetek. Jól és biztonságosan.

A parám? Nem tudok tájékozódni, de rohadtul nem:)

Van, hogy a GPS-nek sem hiszek és tovább megyek, mert hogy biztos félrevezet. Aztán mikor csak mondja, hogy újratervezés, a következő lehetőségnél forduljon jobbra, csak arra megyek és végül is odavisz a célponthoz.

Vagy nem találom az autóm a parkolóban, nem emlékszem hová álltam:)

Tolatásnál hirtelen a mai napig is gondot okoz a jobb-bal fogalma, de csak picit és az elején:)


Még kezdő voltam, skoda 120 volt az első autóm. Látom én, hogy a víz hőmérséklete folyamatosan emelkedik. Gondoltam majd ha füstöl leállok. Néztem elől a motorháztetőt nem jött a füst, azért valami 6. női megérzéssel bekapcsoltam a hűtő ventilátort biztos ami tuti alapon. (mert, hogy a skodának volt olyanja.

Aztán hazaérve mondom a férjemnek, a víz majdnem 100-on volt de nem füstölt.

- hol nézted?

- hát elől a motorháztetőt!

- előőőől???!!! A motor hátul van!


:)


Ja...és a térképet fordítva fogom, fordítva nézem, tehát nálam az nem játszik:)


És mielőtt beszólnátok, soha nem volt balesetem:)

És ezt most gyorsan lekopogom:)

16. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. júl. 14. 16:04
:D
15. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. júl. 14. 16:02

És többnek hagyják meg a jogsit mint kéne. Ez különösen a 80 éves ámokfutókra igaz. Úgy kivágódnak eléd a semmiből mikor parkolni akarsz, hogy csak úgy csikorog!!!;)))


Sokszor mondom magamban, az ilyen mièrt nem buszozik inkább, és egyáltalán, hogy zajlott a vizsgálat a jogsi meghosszabbításáért?!

14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2015. júl. 14. 15:57

Az én rémálmom mindig az ABS marad! Öri hari... Ha a havon megcsúszom, rögtön bekapcsol, nekem nem logikus, hogy ez mitől biztonságosabb, hiszen össze-vissza csúszik tőle a kocsi szerintem, mármint lejtőn. A kapufeljárónk eléggé lejtős, ha havas (csak annyira, hogy elmegyek itthonról és ha végig havazik, mire visszajövök, van egy kis réteg hó), a kapun bejövet, felfelé, mindjárt bekapcsol az ABS, csúszik a kocsi és csúszom lefelé. Ez a dolog annyira kiidegel, hogy szerintem sosem fogom megszokni. Szerencsére nincs olyan gyakran hó, tényleg évente ha pár nap. Lehet, hogy ez a gond, ha gyakrabban lenne, nem zavarna:))))


Másik mumus tuti a sebváltó, mert nekem azonnal automata sebváltós kocsim volt, így csak a vizsgán használtam a kézit, már a vizsga előtt megrendeltük az akkori kocsimat, szóval tudtam is, hogy utoljára vezettem kézivel a vizsgán, így valószínű, hogy gondban lennék most egy nem automata sebváltós kocsival így hirtelenjében, mivel az enyémen csak előre-hátra kell.

13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2015. júl. 14. 13:22
Kicsit ocska lehetett a kezifèk
2015. júl. 14. 13:15

Apám mosolya nem volt túl őszinte, amikor az igen nagy becsben tartott autójával behúzott kézifékkel mentem át a 2. kerületből a 18.-ba :o)) Én sem nagyon értettem, mi a fenétől van büdös :o))

Mentségemre szolgáljon, a jogsim nem volt egy hónapos.

11. Shanalyl (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2015. júl. 14. 13:06
Mi a vész?
2015. júl. 14. 13:06
Én nem parázok, nem rémlik, hogy valaha bénáztam volna. A jogsim idősebb, mint az expasim, és papír alapú gps-t használok, ha szükséges, abban még sosem csalódtam.
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - Shanalyl)
2015. júl. 14. 12:51
Medve anyám
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2015. júl. 14. 12:50

2ésfél év az rengeteg ahhoz, hogy bénázz.

Mondom én, hogy többen kapnak jogsit, mind kellene...

7. láthatatlanvagyok (válaszként erre: 5. - Da16da8965)
2015. júl. 14. 12:47
Eh, ne fárassz már. Térképet használni max a jobb egyben lehet.
2015. júl. 14. 12:11

Én előzni nem szeretek. Már vagy 8 éve van jogsim, megcsináltam B+E-re is, hogy vihessem a lovakat, fűnyíró traktort szabályosan. De előzni utálok, csak akkor teszem meg, ha 100%ban biztosnak érzem és ez sokszor másokat idegesít és rámelőznek, meg arra is, amit előznék én is. Amúgy elég bátor vezető vagyok, nem totyogok, de az előzés, az a mumusom. Úgy vagyok vele, inkább érjek oda pár perccel később, de biztosan érjek oda.


Eltévedés nem gáz, előfordult már, de simán megállok megkérdezni valakit (ahol lehet), h merre.

5. da16da8965 (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2015. júl. 14. 09:59
Térkép használata. Fejleszti a téri képességeket. A GPS elbutít.
2015. júl. 14. 09:38

A statisztika szerint a nők biztonságosabban vezetnek.Az a baj hogy ma már nagyon nehéz közlekedni, a közlekedési morál az egyenlő a nullával.

Amíg ugy mennek át egyik sávból a másikba,hogy irányjelző nincs.

Előz ,de fogalma sincs hogy másokat milyen veszélynek tesz ki ,addig a vezetés mindig nehéz lesz.

Nekem is már több mint 30 éve van jogsim.

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2015. júl. 14. 09:32
Nem röhejes, ha bénázol vezetés közben, mert más is van az úton. Inkább tanulj meg biztonságosan vezetni. :))
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook