Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nők 40 nyugdíj számítás, hogyan? fórum

Nők 40 nyugdíj számítás, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
40. birebora (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 11:42

Megmarad, azt egyik párt sem meri meglépni. Zuhanó repülésben veszítenének. Tegnap volt a rádióban, hogy a nők mennyivel többet dolgoznak és kevesebbért mint a férfiak, általában és statisztikailag. Háztartás, gyereknevelés, szülők ellátása. Egy szakértő beszélt ezekről. Jól összefoglalta és igaza volt.

Szerintem jól gondolod. 5 év és nyugdíjas leszel:)

39. aszparagusz (válaszként erre: 37. - Theri)
2021. jan. 29. 11:14

8 év három, illetve több gyereknél van.

Egy gyereknél 3, két gyereknél 6 évet számolnak el.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Theri)
2021. jan. 29. 10:01

Vagy két honap esik ki kb,mert a 2. Gyes lejarta elött el kellett mennem munkanelkulire valamiért!Ugy tudtak felvenni 96 februarban a jelenlegi munkahelyemre,ahol 25 éve dolgozom!

Más kihagyasrol nem tudok!

37. theri (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 29. 09:16
Az életkorod szerint ha 18 évesen kezdtél el dolgozni 1986-ban, és nem voltál munkanélkülin, ápolásin, passzív táppénzen, 8 évnél hosszabban gyesen,akkor 2026-ban meglesz a 40 éved. Ez 100%.
36. globus (válaszként erre: 30. - Bözsi néni)
2021. jan. 29. 08:32
Nekem már megvan. Abban szerepel ez a rész. Osztálytársam egészen másféle igazolást kapott, pedig ugyanabban a hivatalban jártunk.
2021. jan. 29. 08:05

Ezt a választ kaptam tegnap egy másik forumon feltett kérdésemre.

Szoval akkor idén toltom az 53 at, akkor még 7 évet kell dolgoznom, nem 5 ot..ha jól értelmezem ...akkor lesz meg a 40 év jogosultsági időm, mert 6 év gyest számolnak, tehát 34 évet kell ténylegesen ledolgozni..

2021. jan. 29. 07:59

A kedvezményre jogosító idő és a kereső tevékenységes idő a két együttes feltétel. A szolgálati idő nem számít.


Kereső tevékenységből meglesz a minimum 32 év, ha még 5 évet dolgozol.


Ha a 34 év 238 nap a kedvezményre jogosító időd lenne (a mai napig mondjuk), akkor igen, még 5 év és 4 hónapot kell kb. még dolgoznod.


De a kedvezményre jogosító idő mindig kevesebb, mint a szolgálati idő.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Theri)
2021. jan. 29. 07:43

Igen talán ez a legegyszerűbb,csak akkor nem tudom, miért a jogosultsági időt,forszirozzák,meg hogy az ált.ban kevesebb szokott lenni a keresőtev. el eltöltött idönél..


Irtam egy helyre,és ott ezt válaszolták.Keresem.


Másik link.Itt azt irja, aki 6 évig volt gyesen,annak 34 év tényleges keresőtev. el töltött időt kell ledolgoznia, tehát az még plusz 2 év....


[link]

32. theri (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
2021. jan. 28. 21:34
Régen volt olyan, hogy passzív táppénz, az nem számít be a jogosultsági időbe, a sima táppénz beszámít.
31. levarosbukta (válaszként erre: 29. - Theri)
2021. jan. 28. 21:17
De bizony úgy levonják mint a huzat. Az összes táppénzes napot is felsorolják az adategyeztetőn és azok a napok nem számítanak bele,mert a táppénzből nem vonnak járulékot. Egy éve vagyok boldog nyugdijas úgyhogy tudom mit merre meddig.
30. Bözsi néni (válaszként erre: 28. - Globus)
2021. jan. 28. 19:18
Igen, töltsd ki és küldd be és figyelembe veszik.
29. theri (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 18:47

Ha csak Gyes-Gyed-en voltál,és semmi más kiesés nem volt, akkor a munkaviszonyod kezdetéhez 40 évre mehetsz nyugdíjba.

Ha tudsz igazolni nyári munkát, akkor annyival kevesebb.

Táppénzen töltött időt nem vonják le.

28. globus (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 18:44

Ez a rész engem is zavar az igazolásban, vajon mit jelenthet.

Miután megtörtént a hiányzó évem egyeztetése, kaptam egy nyomtatványt, amin fel kellett sorolni a gyermekek nevét, születési évét.

Remélem, ez a különbözet miatt szükséges, és igazolttá válik.

Különben felrobbanok, bim-bam-bumm! :D

2021. jan. 28. 18:39
Igen,2x3 évig voltam Gyed,ill.Gyesen..
26. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 18:14

Ez az eltérés miből adódik? Gyes?


-34 év 238 nap szolgálati időm van

-Kereső tevékenységgel járó jogviszonyban szerzett időm,28 év 170 nap.

25. theri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 18:08
Miből adódik a 6 év különbség a két jogviszony között?
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2021. jan. 28. 18:07
Nem gondolom... De nem küldték be kérelmet.
23. globus (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2021. jan. 28. 15:40

Igen, de ezt érdemes már korábban, saját kezdeményezésre indítani, hogy legyen idő korrigálásra, adatbeszerzésre, ha esetleg gond adódna. Nekem pl. hiányzott 2,5 évem a mostani munkaviszonyom elejéről. Megtaláltam a munkaszerződést, bevittem. Ennek alapján néztek utána a befizetési folyószámlának, és rendben találták, melyről határozatot kaptam.

Ha nincs bizonyíték, nem dolgoznak feleslegesen.

22. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2021. jan. 28. 15:37

Ahogy írtam, több mint 10 éve "nem vagyok a szakmában", ez a módi ezek szerint jóval azok után indult el.


Köszi, hogy kijavítottál, így nem csak a kérdező, de a vele egykorúak is tájékozottabbak lettek a jelenlegi törvényekről.

Ezek szerint a fórum indító is hamarosan kapni fogja a tájékoztatást.

21. globus (válaszként erre: 10. - Stokimagdi)
2021. jan. 28. 15:36
Ilyen távolságban nem. Szerintem tíz évre visszamenőleg mutatja a bejelentett adatokat.
2021. jan. 28. 15:24

"Hivatalból történő eljárás


Hivatalból első alkalommal az 1955. és 1959. között született biztosítottakkal történő adategyeztetési eljárások indultak. E korcsoport számára 2014. december 31-ig kellett elindítani az eljárásokat. A nyugdíjtörvényben meghatározottak szerint, 5 éves korcsoportonként indult meg a hivatalból történő adategyeztetés, egy korcsoport kiértesítésére 3 év állt rendelkezésre. Az 1960-1964. között születettekkel az egyeztetés 2017. január 1-jén kezdődött."


[link]

19. Amaunet (válaszként erre: 17. - Napsugár8)
2021. jan. 28. 15:17
Indítanak hivatalból adategyeztetést.
18. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 15:16

Elindítottak egy előzetes adategyeztetési eljárást. 2 évente kerül sorra egy-egy korcsoport.

Most hírtelen egy link [link]


De rengeteget olvashatsz róla a neten.

A többiek lehet, hogy néhány évvel idősebbek nálad, ezért náluk már elindították ezt hivatalból.

17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 28. 14:59

Azért mert beküldték az összeszámítási kérelmet.

Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy van arra ember, aki a nyufinál azzal foglalkozik, hogy figyeli az ország 10 millió lakosának akár a születési dátumát, akár a már ledolgozott időket, és amikor valami határnap közeledik, elküld nekik egy-egy levélkét, csak úgy, kérés nélkül. :)))

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Tuttuka)
2021. jan. 28. 14:52
Koszonom szépen .
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. jan. 28. 14:51
Nem tudom,akkor mirol beszéltek a többiek, mikor mondták, hogy kaptak papirt, h kb.mikor mehetnek nyugdijba,ill. hany évük van.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Stokimagdi)
2021. jan. 28. 14:44

Állítólag igen!

Én már több mint 10 éve "nem vagyok a szakmában", akkor örültem, hogy végre megszüntethettem a saját ügyfélkapumat... de itt-ott lehet olvasni ilyet, jelenleg aktív, ügyfélkapuval rendelkező emberkéktől.

2021. jan. 28. 14:44

Elmondom saját történetemet, milyen lépéseket tettem.

18 éves koromban érettségi után kezdtem dolgozni, felsőfokú tanulmányaimat munka mellett szereztem. Ez fontos, mert évfolyamtársaim, akik gimi után nappalin tanultak, csak később mehettek nyugdíjba. Ezt akkor szakértők azzal magyarázták, hogy a törvény elsősorban a fizikai munkát végzőkre született. Szerencsés voltam, 2011- ig folyamatosan dolgoztam közalkazottként így bőven megvolt a 40 évem, úgy,hogy az összesen kb 7 hónap GYES és a nagyobb betegállományok a munkaviszonyba nem, csak a szolgálati viszonyba számítottak bele. Fél évvel az 59. születésnapom után mehettem el így az un 40 évvel, valójában 41 és fél év munka után. Hivatalosan 62 és fél évesen lettem volna nyjogosult

Kedves FI én is csak azt tudom javasolni, hogy hivatalos formában kérjed az időbeszámítást és azt még mindig lehet továbbigazolni (nyári diákmunka stb).

Mivel a törvények is változnak az a biztos amit a szakemberek mondanak.

12. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2021. jan. 28. 14:43

Én is azt mondom, hosszú még az út odáig.

Én anno 1 évvel korábban kértem az előzetes összeszámítást, és akkor már a kapott határozaton az is rajta volt, hogy pontosan mennyi napot is kell még dolgoznom ahhoz, hogy nyugdíjba mehessek.

De 5 év alatt még a törvények is akár 50x változnak, változhatnak! :))

2021. jan. 28. 14:16
A korábban emlitett nyomtatványon kérheted a szolgálati időd kiszámitását és megküldik neked pontosan,hogy mennyit "kell" még dolgoznod hozzá a 40 éveshez,milyen feltételekkel.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook