Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nők 40 éves korengedményes nyugdíjazása fórum

Nők 40 éves korengedményes nyugdíjazása (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
80. Amaunet (válaszként erre: 76. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 18:24

Úgy ha a gyermek nevelése, egészségi állapota megkívánja a hosszabb ellátást.

Az ested egy példa a korábbi számítgatásokra, míg a link és az idézet táblázat 2019-től van érvényben.

Sokkal több időt ismernek el az anyáknak, ha a mögött ott van az is, hogy munkaviszonya van.

79. Bözsi néni (válaszként erre: 76. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 18:10

Szóval 37 munkában töltött évem volt + 3 év a gyerek miatt otthon.

Így mehettem a nők 40 évével nyugdíjba.

78. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 71. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 18:10
igy igaz,nem mehet el nyugdijba
2019. febr. 7. 18:09
én könnyen kiszámoltam.pont 40 évig dolgoztam,abból 2,5 évet voltam otthon a gyerekkel.rátettem a biztonság kedvéért egy hetet,mondom akkor akarok nyugdíjba menni.készségesen elintéztek mindent,gondolom alig várták,hogy megszabaduljanak tőlem.sorban rugdosták ki az embereket.
76. Bözsi néni (válaszként erre: 73. - Amaunet)
2019. febr. 7. 18:07

Szóval szerinted, ha dolgoztam 32 évet és egy gyerekkel 3 évet gyed-gyesen voltam, akkor máris mehetek a nők negyvenével nyugdíjba?


Próbáld ki, meglátod, hogy nem.


Én tavaly augusztusban mentem, egy gyerek, 40 év munkaviszony + diákmunkák (amiből ugye 3-at töltöttem otthon a gyerekkel) és így lett állapítottak meg 40 év 4 nap jogosultsági, 40 év 283 nap szolgálati időt (volt olyan, ami nem számított be jogosultsági időbe, pl. passzív táppénz).


Hogyan lenne meg 1 gyerekre a 8 év? 5 évet otthon lóbálja a lábát? Mert a gyed-gyes (tudom, már másként hívják) csak a gyermek 3 éves koráig jár...

75. ab61752c45 (válaszként erre: 20. - Forrest2010)
2019. febr. 7. 18:05
hát őszintén sírtam.halvány dunsztom se volt a számítógéphez.a lányom jött föl egy hétvégén,ezt-azt megmutogatott.hiába vett könyvet is,felőlem kínaiul is írhatták.mint,amikor a béreket kellett utalni,hiába mentünk ketten az elnökkel,fölírtunk mindent,az istennek sem ment.mire eljutottunk egy részhez,elfelejtettük,hogy csináltuk előtte.
74. korle75 (válaszként erre: 69. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 18:00
Ez a számítási ellentmondás, amire utalsz kedves Bözsi néni, erre egyébként még a munkajogban egyébként járatos ismerősöm sem tudott magyarázatot adni. 32 év munkával töltött idő, nagyjából 4,5 hónap (max. 165 nap) TGYÁS, amit 2016 óta CSED-nek hívnak. 3 év GYED-GYES. Ez szűk 35 és fél év. Évente legalább 20 nap szabadság jár minden munkavállalónak (ezt vélhetően nem a munkahelyén és aktív munkával tölti), ami 8 év alatt legalább 160 nap, vagyis több, mint 5 hónap. Ehhez jöhetnek a különböző pótszabadságok (életkori és a gyerek utáni), ami megint legalább 1 hónapot kiadnak. Ezáltal már legalább 36 év, amihez még jöhet az esetleges betegszabadság és táppénzt (legyen ez saját jogú vagy gyermek utáni), amik szintén beleszámítanak.
73. Amaunet (válaszként erre: 69. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 17:58

Szerintem rosszul értelmezed a táblázatot és a leírtakat.


32 év munkaviszonyban töltött év után 1-4 gyerek esetében meg van a 40 év a gyermekek után járó 8 évvel.

A gyed-gyes ideje alatt a munkaviszony fennáll, és azt is elismerik elszámolható időnek.


Számomra az kérdéses, hogy milyen összegekkel számolnak? Hiszen ezeket az ellátásokat az állam fizeti nem bérből származó jövedelem, így nem képezheti a nyugdíj alapját.

Szóval, lehet, hogy a gyermeket nevelők időben "jól járnak", de ami nyugdíjat ez alapján kiszámolnak az talán csak egy hétvégi bevásárlásra lesz elég.

72. Bözsi néni (válaszként erre: 64. - Globus)
2019. febr. 7. 17:56

Ugye nem baj, hogy azt a választ, amit zokon vettél tőled, nem is neked írtam, hanem Korle75 57.hozzászólására?


Szóval felém fordulhatsz ezek után is segítő szándékkal :-)

71. Bözsi néni (válaszként erre: 68. - Korle75)
2019. febr. 7. 17:52

Csak azért szerettem volna pontosítani, hogy nehogy azt gondolja valaki nálad kevésbé szakértő személy, hogy ha van egy vagy két gyermeke, akivel 3 vagy 6 évet otthon volt és van 32 ledolgozott éve (munkaviszony) és más semmi, akkor uccu neki, máris mehet nyugdíjba.


Mert az még két gyereknél is csak max. 38 év jogosító idő! (feltételezve persze, hogy nem a gyermek 10 éves koráig volt gyesen, súlyos fogyatékosság miatt például).


Szóval attól, hogy van 32 év keresőtevékenység + 1 vagy két gyerek, nem biztos, hogy megvan a 40 év jogosultsági idő a kedvezményes nyugdíjazáshoz.

70. korle75 (válaszként erre: 65. - Aszparagusz)
2019. febr. 7. 17:47

Az előrehozott nyugdíjat nem szüntették meg, hanem életkorhoz kötötték.


[link]


A cikkben található két táblázat. A második az, amire én utaltam, amiben szerepel az öregségi korkedvezmény, ami csak a nőkre vonatkozik. A férfiakra nem.

69. Bözsi néni (válaszként erre: 68. - Korle75)
2019. febr. 7. 17:45

A 32 év keresőtevékenység jogos, rosszul fogalmaztam.


Jogosultsági időnek 40 évnek kell lennie! Mivel a jogosultsági időbe nagyon sok minden nem számít bele, gyakorlatilag ha egy gyermeke van valakinek, csak akkor tud elmenni a 40 évvel nyugdíjba, ha van mellette 37 év munkaviszonya, vagy olyan jogviszonya, ami a beszámít.


De ha valaki csak 32 évet dolgozott (nyugd.biztosítottnak számító jogviszonyban) és 3 év gyed-gyesen volt 1 gyermekével, annak nem lesz meg a

jogosító 40 éve!


Így korrekt?

68. korle75 (válaszként erre: 59. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 17:39

Kedves Bözsi néni! Érdemes lenne utána olvasni, mielőtt egy olyan személy válaszát cáfolja meg, aki egy szakértővel beszélt erről. De, hogyha nekem nem hisz, akkor higgyen a saját szemének!


Íme a következő adatok forrása:

[link]


Szolgálati idő számítása 2018-ban nők 40 év utáni nyugdíjazásához

Egy háztartásban nevelt gyermekek száma A keresőtevékenységgel szerzett szolgálati idő minimális hossza

1 gyermek esetén 32 év

2 gyermek esetén 32 év

3 gyermek esetén 32 év

4 gyermek esetén 32 év

5 gyermek esetén 31 év (- 1 év)

6 gyermek esetén 30 év (- 2 év)

7 gyermek esetén 29 év (- 3 év)

8 gyermek esetén 28 év (- 4 év)

9 gyermek esetén 27 év (- 5 év)

10 gyermek esetén 26 év (- 6 év)

11 vagy több gyermek esetén 25 év (- 7 év)

67. Lávli (válaszként erre: 62. - Korle75)
2019. febr. 7. 17:38
Én csak a linket próbáltam értelmezni.
66. Lávli (válaszként erre: 60. - Globus)
2019. febr. 7. 17:35

???


Minden belekötés szándéka nélkül KULTURÁLTAN leírtam, amit a linkedben olvastam, csak hogy ne hamis infó rögzüljön itt:


Nem minden diákmunka nem számít munkaviszonynak.

65. aszparagusz (válaszként erre: 56. - Korle75)
2019. febr. 7. 17:35

A Nők 40 programmal kapcsolatban köszi a pontosítást.

Az előrehozott nyugdíjat viszont megszüntették.

Az 1957 után születettek csak 65 éves korukban mehetnek nyugdíjba.

64. globus (válaszként erre: 63. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 17:35
Igen, és ÉN kérek elnézést, amiért kikerestem ezt. Ígérem, többet nem fordul elő segítő szándék senki felé.
63. Bözsi néni (válaszként erre: 57. - Korle75)
2019. febr. 7. 17:32

Nem diákmunkára értettem, hogy később kezdik, hanem a rendes, teljes munkaidős, főállású munkaviszonyra.


Az iskolaszövetkezeti nem számít bele egyébként.

62. korle75 (válaszként erre: 55. - Lávli)
2019. febr. 7. 17:32

Annyiban egészítenélek ki, hogy a diákokkal is lehet határozatlan idejű szerződést kötni.


Tudom, mert a keresztfiam 24 éves egyetemista, és a munkahelyével immáron 4 éve kötött határozatlan idejű munkaszerződést.


Egyébként a többiben jogilag igazad van.

61. Bözsi néni (válaszként erre: 59. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 17:30
Illetve a 32 év akkor értelmezhető, ha valami miatt (fogyatékosság pl.) hosszabb ideig van gyesen az anyuka. Akkor áll az egy gyerek esetén is 32 év.
60. globus (válaszként erre: 55. - Lávli)
2019. febr. 7. 17:29
Basszátok meg, hogy 1 szóba tudtok belekötni mind.
59. Bözsi néni (válaszként erre: 56. - Korle75)
2019. febr. 7. 17:23

Ez így egy picit félreérthető, mert pl. egy gyerek esetében több kell, mint 32 év. Az a 8 szerintem a 4 gyerekre max.


Egy gyereknél max. 3 évet vesznek figyelembe, szóval minimum 37 év munkaviszonynak meg kell lennie.

58. korle75 (válaszként erre: 54. - Globus)
2019. febr. 7. 17:16
Tény, hogy kicsit felületesen olvastad el a leírásokat. De a diákszövetkezeti munka tényleg nem számít munkaviszonynak sajnos.
57. korle75 (válaszként erre: 52. - Bözsi néni)
2019. febr. 7. 17:15

Azért ezzel vitatkoznék, hogy nem jellemző, hogy 17-18 évesen kezdenének el dolgozni. Pl. a keresztfiam (24 éves lesz nem sokára) 16 évesen kezdett el, a húga (20 éves múlt) szintén 16 volt, amikor elkezdett dolgozni, de ők is iskolaszövetkezeteken keresztül.


Sajnos, mivel a munkáltatók a frissen végzetteknek nemigen akarják megadni a lehetőséget arra, hogy munkatapasztalatot szerezzenek így sajnos minél inkább a rendszerváltás, vagyis 1990 után született a lány (de már talán az 1985 és 1990 között születettekre is igaz), annál kevésbé lesz esélye arra, hogy a nyugdíjkorhatár betöltése előtt ezzel a kedvezménnyel élve, nyugdíjba vonulhasson.

56. korle75 (válaszként erre: 50. - Aszparagusz)
2019. febr. 7. 17:08

A Nők 40 program úgy néz ki, hogy:

1-4 gyerekig 32 év munkaviszonyban (munkával) töltött idő valamint 8 év gyerekek után;

5 gyerek esetében 31 év munka és 9 év a gyerekek után;

6 gyerek esetén 30+10 év

7-11 gyerekig gyerekenként további 1 év igazolható

11 ill. annál több gyerek után is a maximum, vagyis 15 év igazolható le.


A korhatár-emeléssel kapcsolatban azt hallottam az egyik hozzáértő ismerősömtől, hogy várhatóan 2030 után emelik majd a korhatárt. Arról van inkább a szakmájukon belül, hogy 1975-1990 között húzzák-e meg azt a születési évszámot, akikre már vonatkozzon vagy inkább az 1980-1995 között legyen ez az időszak valamint arról van még vita, hogy maradjon-e az, hogy ugyanaz a korhatár vonatkozik a nőkre, mint a férfiakra vagy legyen valamilyen eltérés.


A 65 év jelenleg az 1957. január 1-je után születetteket nemtől függetlenül érinti, mint tényleges öregségi nyugdíjkorhatár. Az 1959. január 1-je után születettekre előrehozott öregségi nyugdíjkorhatárként 63 év jelenik meg.

55. Lávli (válaszként erre: 54. - Globus)
2019. febr. 7. 17:08

Felületesen olvastad, az teljességében nem igaz, hogy a diákmunka nem számít bele a nyugdíjba.

Akkor nem számít bele, ha iskolaszövetkezeten keresztül történik a munkavállalás, viszont akkor csak 15% szja-t vonnak.

Határozott idejű munkaviszonyban a diákoktól ugyan úgy vonnak mindent, mint a nem diák munkavallalóktól, így nyugdíjjárulékot is.

Ill. megbízási szerződés esetén is, ha a kereset eléri a minimálbér 30%-át.

Ez nem csak napjainkra igaz, középiskolás koromban minden nyári szünetben egy hónap munkaviszonyt létesítettem, azok az idők beleszámítanak a nyugdíjamba.

Tehát el kell dönteni a diákoknak, hogy iskolaszövetkezeten keresztül dolgoznak kevés levonással, vagy határozott idejű munkavállalóként teljes jogokkal (és kötelezettségekkel).

54. globus (válaszként erre: 49. - KarokalA70)
2019. febr. 7. 15:37

Kapásból arra gondoltam volna, hogy munkaviszonynak számít a diákmunka, de kicsit utánanézve, itt azt írják, hogy nem.

[link]


"A diákmunka beleszámít a nyugdíjba?

Nyugdíjra az szerez jogosultságot, aki fizet nyugdíjjárulékot.


Iskolaszövetkezeten keresztül történő foglalkoztatás esetén a diák nem fizet nyugdíjjárulékot, így az itt végzett munka nem számít bele a nyugdíjba."

53. globus (válaszként erre: 51. - Forrest2010)
2019. febr. 7. 15:32
Szerintem aki sehány vagy kevés évet dolgozott, az nem nyugdíjat kap. Hanem valamilyen szoc. juttatást, segélyt. De őszintén, érdekli őt, hogy minek hívják? Utalják a pénzt és kész.
52. Bözsi néni (válaszként erre: 50. - Aszparagusz)
2019. febr. 7. 15:18

Vagy sokaknak, mint a példabeli keresztlánynak is, 65 éves korára vagy még később lesz meg a 40 év munkaviszonya.


Mert manapság már nem jellemző az, hogy 17-18 évesen kezdenek dolgozni, ill. hogy nincsenek kieső idők az egyes munkaviszonyok között.

51. forrest2010 (válaszként erre: 49. - KarokalA70)
2019. febr. 7. 14:15
...nem is csodálkoznék 1 cseppet se ha ezt néhány évvel ezelőtt csak arra találták volna ki , h majd jó sok nő oda szavaz :( függetlenül attól , h én nagyon vártam ezt a lehetőséget SOHA nem szavaztam volna oda ! még ezért se ! de az , h az ember dolgozzon le azért közel 50 évet , h néhány évig még kaphasson nyd-at is nem igazán tartom normális dolognak ! pláne , h tudom , h rengetegen úgy kapnak nyd-at h jó ha 10 év munkával töltött időt össze tudnak vakarni de már 20-30 éve kapnak bármilyen jogcímen valamiféle juttatást , na erre jön még az , aki sehány évet nem dolgozott a nyd-ért !!! mégis kap ! nem is keveset ! és az a legigazságtalanabb !!! az összes közül !
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook