Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőiességem beteljesedése fórum

Nőiességem beteljesedése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőiességem beteljesedése

1 2
34. McKenzi (válaszként erre: 32. - McKenzi)
2008. jún. 17. 21:10
na ennek utánajártam, nekem azért fájt a mellkasom, mert refluxom volt
33. o.andi
2008. jún. 5. 17:25

Azt hiszem miutám megszületettem a fiam akkor kb..éreztem milyen is az "amikor tényleg"jó a szex.

2o-22 éves voltam.

32. McKenzi (válaszként erre: 31. - 486341e386)
2008. jún. 5. 17:19

Nekem nem a gyomrom fájt, azt ritkábban éreztem, leginkább a mellkasom közepén fájt - néha egy egész doboz reni sem segített.


Tényleg veszélyes a munkád egy terhes nőnek, igazad volt, hogy inkább elmentél táppénzre!

2008. jún. 5. 16:56
én kórházban dolgoztam.gyakorlatilag még régebben kemoztam is,összeállításkor belélegezve okozhat elég komoly bonyodalmakat.Meg a sok sebkezelés,fertőzésveszély,sebkötözés,valamint a nagyfokú stressz,a 12 órás (nem hazudok!!)alig megállós műszakok,emelgetések..így együtt nagyon veszélyes egy terhes nőnek..Akkor vigyázz nagyon magadra,nehogy magadba szívj valamit!!Főleg,ha babát szeretnél újból.Savam az volt bőségesen nekem is,ismerős a helyzet..néha azt hittem,hogy kiéga gyomrom..ááá!!
30. McKenzi (válaszként erre: 29. - 486341e386)
2008. jún. 5. 12:32

valószínűleg azért mert nem túl szerencsésen fogalmaztál :)))

Nekem amúgy előtte nem volt gyomorsavam, és utána sem ettem semmi olyat, ami normális esetben savat okozna. Egyszer ittam két korty málnát - fél doboz renit kellett beszednem... amúgy most direkt lugos vizet iszok, hátha (de amúgy is sok jó hatása van) most el tudom ezt kerülni, hisz nemsokára szeretnénk még egy babát.

a veszélyes anyagok közül néhány: hormonok, gyógyszer alapanyagok, robbanásveszélyes anyagok -ezek a levegőben is megtalálhatóak voltak, persze a veszélyesebb üzemekbe az ott dolgozók is csak védőruhába mehettek be (de azért most is jártam úgy, hogy elvileg kellett volna a védőszemüveg, csak nem volt az ipsénél, így a nélkül mentünk be felmérni - szerencsémre tudtam, hogy hol nem szabad felnézni, hisz a csövekből lecsöppögő anyagok szembe kerülve okozhatnak bajt :)

És nálatok milyen anyagok voltak?

29. 486341e386 (válaszként erre: 28. - McKenzi)
2008. jún. 5. 10:38
rosszul érzed!!pont ez az,hogy Te is beláttad,mégha kis kételyeid is voltak!és jól tetted!Ki tudja,mi baja lett volna a picinek!Nem kockáztattál!Nem mondtam,hogy felelőtlen vagy.Azért írtam a cigis dolgot is,mert azt tartom annak!!Én is vigyáztam mindennel terhesség alatt,és már csak azt figyeltem,hogy a babának jó legyen!Megértelek,mert én is aggódtam folyton.De úgy gondolom ez a természetes..vagyis a normális.Milyen anyagok voltak a melóhelyeden,ha meg szabad kérdeznem?
28. McKenzi (válaszként erre: 27. - 486341e386)
2008. jún. 5. 09:53

miért érzem azt, hogy azt akarod írni, te átláttad a dolgokat én meg nem. Sőt én felelőtlen is vagyok a munkám miatt, amit egyébként a java részben íróasztal mögött végeztem, mikor bementem az üzemekbe meg tájékozódtam, és ha azt mondták nem lehet, mást küldtem be magam helyett. Csak egy pici kételkedés volt bennem, mikor azt mondták lehet. És néha ez a kételkedés erősödött fel időnként pánikra - soha életemben nem voltam még olyan érzékeny mint terhesen.

És dolgoznom meg kellett (elég körültekintő voltam, sőt általában nemhogy nem túlóráztam, hanem később mentem és hamarabb jöttem) mert az én fizetésem volt akkoriban a biztos bevétel.

Szóval sokféle helyzet van.

2008. jún. 5. 09:16
én értelek Titeket.Részben azért függ a terhesség milyenségétől a szülés is.Attól is,ki milyen életmódot élt előtte,igenis meghatározza!!Gondolok itt a sportokra,a mozgással teli dolgokra.Én is elég veszélyes helyen dolgoztam,és nem is vállaltam tovább,mert felfogtam,hogy nem magaért vagyok már felelős,hanem a kicsiért!Sok nőt látok terhesen is dohányozni..Felelőtlen,buta viselkedés!Én a gyerekágyon is láttam ilyeneket,utána meg mentek cigis,undorító büdös kézzel,fogdosni a mellüket,meg a gyereket.Szívem szerint kivertem volna a szájukból!!!!!
26. dj.cica (válaszként erre: 23. - McKenzi)
2008. jún. 4. 21:37

:):):)

igen egyetértek fö hogy egészséges legyen a baba és mama nem mondom hogy nem voltak nekem is kellemetlenségek a terhesség alatt de mégis szerettem az egészet még a szülés elötti nap is mentem csak mentem nekem az utolsó pár hónap aktív volt mindig mentem valamerre.Igaz az 5 hónapig dolgoztam vagyis inkább a 6 ik végéig,nem úgy terveztem tovább akartam de így jött össze fontosabb volt az egészségünk.

25. McKenzi (válaszként erre: 24. - 486341e386)
2008. jún. 4. 09:44

Sose mondtam, hogy másnak nem volt nehéz, de azt tudjuk, hogy vannak könnyebb és nehezebb terhességek is, nem hiszek benne, hogy a hozzáálláson múlik, amúgy én sem panaszkodtam senkinek (kivéve férjnek mikor már torzult az arcom a fájdalomtól - a terhességről beszélek nem a szülésről).

Nem éltem meg olyan felhőtlenül boldogan - (főleg mert vegyi üzemekbe tervezek, így sokszor nem is tudtam, hogy egyáltalán bemehetek- e az adott üzembe, nem okozok-e ezzel kárt)

igen bevallom nem tudtam lazán felfogni, borzasztóan aggódtam -ilyen vagyok.

24. 486341e386 (válaszként erre: 23. - McKenzi)
2008. jún. 4. 09:17
nekem is voltak gondjaim a terhesség alatt,és a szüléskor is volt komplikáció...de úgy voltam vele,hogy ez benne volt a pakliban,én akartam,vállaltam,és elviseltem minden fájdalmat.De mi mást is tehet az ember ilyenkor??nem??
23. McKenzi (válaszként erre: 21. - Dj.cica)
2008. jún. 4. 09:01

hát én már most készülök az állandó gyomorsav elkerülésére fejben :)))

de amúgy viccen kívül a legfontosabb az hogy egészséges legyen a baba is és a mama is - ezért nem volt nagy ár a viszonylag nehéz terhességem.

22. 486341e386 (válaszként erre: 21. - Dj.cica)
2008. jún. 4. 08:49
ez így van,és örülök,hogy mások is így látják!!:-))
2008. jún. 3. 13:28
elolvastam mindenki hozzászólását akkor is lehet kellemes élmény a szülés ha elhuzodik nekem a kitolási szakasz nagyon elhuzodott de mikor kibújt a pici fiam minden fájdalmam megszünt és el is felejtettem.én már akkor eldöntöttem akarok mégegyszer át akarom élni várandósságot és a szülést is.van benne valami hogy fel lehet rá készülni ugymond fejben:):):)
20. 486341e386 (válaszként erre: 19. - 0c97fbb607)
2008. máj. 29. 10:03
azalatt bőven volt időd átgondolni a dolgokat.:-))
19. 0c97fbb607 (válaszként erre: 16. - 486341e386)
2008. máj. 29. 08:31

Annyira volt csak vészes,hogy 8 év telt el mire újra válalkoztam rá:)))

De mindegy ,nem ez a lényeg:))

18. 486341e386 (válaszként erre: 17. - Mobilmoni)
2008. máj. 29. 08:20
:-)
2008. máj. 28. 13:26
mi édesanyák tudjuk csak igazán milyen jo is szülönek lenni.mikor a kis manocska megteszi felénk élete elsö lépéseit,annál csodásabb érzés nincs is a világon
16. 486341e386 (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2008. máj. 27. 13:59

azért annyira nem lehetett vészes a szülésed,ha még kétszer vállalkoztál rá,én úgy gondolom,és rájöttél talán,hogy miért teszed...

ja.Azért senki nem hibás,ha gond adódik,pláne nem az,akinek nem volt!De mivel az ember kihordja,és felvállalja,akkor tudnia kell,hogy fájdalommal,és esetleg problémával egészülhet ki.Engem is toldoztak-foltoztak utána,mert akadt gond..de nem érdekel,mert a fejemben eldöntöttem,hogy eltűröm,mert el kell!!

2008. máj. 27. 13:49
Szerintem a lényeg úgyis az,hogy van egy (vagy több) gyermekünk,és rengeteg szépet kapunk tőle!!!
14. 486341e386 (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2008. máj. 27. 13:47

nyilván nem az agyad diktálja,hogy legyen komplikációd.nem így értettem,ez egyértelmű!!!!!!!

A fejben való rákészülésről van szó,nyílván,ha minden rendben van.azért sokat számít,ki milyen életmódot élt előtte,milyen a fizikai,mentális hozzáállása,állapota.nos.azért mert valakinek komplikációi adódtak..nos,ez előfordul,igen,és sajnálom is,mert nem lehet egyszerű!Lehet,igen,hogy én ,és pár anyuka szerencsések voltunk,vagyunk.De amikor megvan a baba,akkor már Ő a legfontosabb,és a rossz,kellemetlen élmények háttérbe szorulnak..elvileg...

2008. máj. 27. 13:10

Viszont a terhességeimet úgy éltem át mintha nem is lettem volna az:))Sehol egy rosszúllét,se hányinger ,semmi:))

Végig dolgoztam az összeset(na jó,a harmadikat nem ténylegesen ,mert akkor már a másodikkal kismamáskodtam):))

12. McKenzi (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2008. máj. 27. 13:05

Nekem ez egy poén volt. Néha egy-egy ilyen poénnal visszahúzzák az embert a földre :))))


Én is gratulálok a kicsihez, és jó hogy ilyen pozitívan tudtad megélni az egészet! :)

11. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 10. - 0c97fbb607)
2008. máj. 27. 13:03

Értem. Egy kicsit nekem sok volt, és tényleg az jött le, haragszol, amiért a te szülése(i)d nem így zajlottak. Nem lehetett könnyű mind a 3 gyermekkel végigszenvedni!

Ezért gondolom továbbra is azt, hogy valami adottság eleve kell a könnyű szüléshez, és ha az nincs meg, dönthetünk mi fejben! :D

10. 0c97fbb607 (válaszként erre: 8. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 27. 12:59

Tettem az azelőttihez sok vigyori fejet,szóval nem dúrvaságnak szántam:)))

Talán az is lehet,hogy irigykedek azokra ,akik a szülést simán,szépen ,és élményként élték át:)))

Én mind a hárommal megszenvedtem,természetesen a harmadikkal már kevésbé,mint az elsővel,de hiába próbáltam fejben eldönteni a kérdést a kis "piszkok"(:D),megnehezítették a dolgomat:))

9. McKenzi (válaszként erre: 3. - 0c97fbb607)
2008. máj. 27. 12:58
:))))
8. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 7. - 0c97fbb607)
2008. máj. 27. 12:53
Igen, sokkal jobb!
7. 0c97fbb607 (válaszként erre: 6. - 9bbb5bd983)
2008. máj. 27. 12:52

A szülés milyensége ,nem fejben dől el,nem mi döntjük el,hanem az az édes kicsi gyermek aki,vagy könnyen kibújik,vagy nehezen,vagy komlikációval,vagy sem,vagy császárral ,vagy simán.

Így megfelel?:))

2008. máj. 27. 12:26

Kedves Zsu!

Már ismerlek, de ezt a történetet még nem ismertem!Örülök, hogy megosztottad velünk életed legszebb élményének pici részletét! Én is könnyen szültem, egy álom volt, csak jó élményeim vannak. Így megértelek. Én is sokat készültem rá fejben, és bejött. Biztos szerencsém volt, és neked is, hogy nincs rossz élményed. Ehhez biztos kellett valami adottság, gyors tágulás, szerencse.

Gratulálok a picihez! Gyönyörű!


Nem vagyunk egyformák (szerencsére), nem ogyanúgy fogjuk fel a dolgokat, eltérőek a véleményeink, élményeink. Mégis úgy gondolom, hogy kultúráltan kellene mindannyiónknak megnyilvánulni, véleményt kifejezni!

2008. máj. 27. 11:09
Sziasztok!A szülés,mindenkinél más élmény,valakinek hosszantartó gyötrelem,és fájdalom,valakinek gyorsan,viszonylag könnyen megy.Akkor ,és abban a pillanatban fájdalom mindenkinek,de ahogy megszületik a pici,már el is felejtettük a gyötrelmet.Nem igaz?Amikor a kezedben tartod,már meg sem fordul a fejedben hogy miken mentél keresztül miatta.Tudatosan a fejben lehet készülni rá,és készül is mindenki,aztán valakinek a fájdalom küszöbe is más.Szerintem sok minden, még az orvosok is befolyásolják,a menetét.Csak reménykedni lehet benne hogy minden jól menjen.Nekem mind a két lányom császárral született mert voltak komplikációk.Szívből örülök hogy neked minden rendben sikerült,és gratulálok a babátokhoz!Puszi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook