Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Női vetélkedés fórum

Női vetélkedés (beszélgetős fórum)


1 2 3
90. a0c1361e44 (válaszként erre: 88. - Nyamitörp)
2012. júl. 19. 07:09

Tényleg nincs gond az önértékelésemmel:)


De legtöbbször, ha vetélkedni akaró nővel akadok össze, akkor én hajlamos vagyok félreállni, mert nekem erre nincs szükségem és, ahogy már az előzőben is írtam legtöbbször az kerül ki vesztesnek, aki a saját kis harcával nem sikert, hanem ellenszenvet vált ki a környezetéből.

89. a0c1361e44 (válaszként erre: 87. - 2a69f78972)
2012. júl. 19. 07:05

Szia:)

Én is örülök neked!

Elhiszem, amit írsz, de annyira hihetetlen.

Ezzel a jelenséggel itt a hoxán ismerkedtem meg, a való világban ritkán akadok össze olyan nővel, akit ne tudnék hamar lekezelni, ha eszébejut féltékenykedni velem kapcsolatban vagy vetélkedni.

Persze ha kötelet kell mászni, akkor én akarok nyerni, de egyéb esetben az élet úgy is bebizonyítja vetélkedés nélkül is, hogy ki a jobb adott területen:)

88. Nyamitörp (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2012. júl. 18. 22:10
A te írásodból az jön le, hogy rád legfőképpen azért irigykednek mert jól érzed magad a bőrödben mindenféle megfelelési kényszer nélkül. Mások meg görcsölnek, hogy mindenkinél jók legyenek és még sincs annyi sikerük, mint neked. Ráadásul aki elégedett magával, az sugárzik róla és megszépíti. :)
87. 2a69f78972 (válaszként erre: 86. - A0c1361e44)
2012. júl. 18. 21:39

Szia Írisz!:)


Örülök, hogy "látlak"!


Nem állítom, hogy nincsenek kivételek, de hidd el, ahol gyilkolják egymást a családban az idősebb, fiatalabb nőstények, ott - tudat alatt - ez a probléma.

Ez nem az én szellemi termékem, valahol, valami kompetens személytől olvastam.

De igazolva látom a saját életemben is ennek valószínűségét, mert én semmilyen formában nem ismerem/ismertem a féltékenységet és rendben is van a családi életünk minden generációval.

86. a0c1361e44 (válaszként erre: 84. - 2a69f78972)
2012. júl. 18. 21:14

Azta!


Én ezt miért nem veszem észre?

Vagy csak én nem vagyok egy vetélkedő típus?


Munkahelyen, baráti társaságban már észrevettem, hogy a lányok nem bírnak (féltékenyek rám), de egy csöppet sem tud érdekelni, mert nem kell senkinek senkije és nem akarok senkire hasonlítani.


Én ezt nem tartom "normális" dolognak, mármint azt, hogy mindenhol bevett szokás a féltékenykedés.


Fórumindítónak csak annyit, hogy ne foglalkozzon a sógornővel vagy kivel. Ha akar játszon egyedül vetélkedőt:)


Hagyd rá, mosolyogj majd csak észreveszi, hogy nem vagy a játszópajtása.:)

2012. júl. 18. 20:19

Nagyon köszönöm a jó tanácsokat és köszönöm a többi építő jellegű hozzászólást!

Én azt hiszem maradok a jelenlegi felállásnál, mert akárhogy gondolkozom a dolgon, mindig odajutok, hogy tudom, hogy hülyeség, de a bőrömből nem tudok kibújni. Annyit megpróbálok, hogy ha legközelebb is érkezik beszólás és úgy érzem, hogy higgadt tudok maradni, akkor megkérdezem, hogy ezt most mire véljem. Erre jutottam.

2012. júl. 18. 20:04

A családon belüli konfliktusok zömét a féltékenység motiválja.


A meny féltékeny az anyósra, mert eltéphetetlen kötelék köti össze a fiával, aki az ő férje és felháborító módon, az anyját is szereti.


Az anyós féltékeny a menyre, mert az ő produktuma, a fiacskája már nem csak az övé.


A húg/nővér féltékeny a bátyja/öccse barátnőire és fordítva is igaz.


Nagyon nagy intelligencia kell egy meglévő családba bekerülő új jövevénynek, hogy konfliktusmentesen, tiszta szívvel, jó szándékkal tudja kezelni az "alapcsalád" megnyilvánulásait.


Mert azok bizony kóstolgatni fogják.


De ha nem ellenérzésekkel kezeljük a dolgaikat, akkor előbb-utóbb elfogadnak, megszoknak, megszeretnek, családtagnak fognak érezni.


Egyébként minden közösség így működik, a munkahelyek is, vagy ha valaki egy faluba költözik, miért pont a család - a legkisebb sejt -- lenne másképp?


Kitartás!

Ne szívd mellre a dolgokat és ereszd el a füled mellett a megjegyzéseit.

Ha látni fogja, hogy nem ráz meg a szövege, akkor nem lesz érdekes és abbahagyja.

83. 9f98008a3b (válaszként erre: 82. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 18:35

Mindenhol vannak problémák, de ezek felett nem lehet csak úgy elsiklani....



A Te életed, a Te döntésed.


Ha így vagy ezzel: tűrj!


Mást nem tudok mondani.

82. Nyamitörp (válaszként erre: 80. - 9f98008a3b)
2012. júl. 18. 17:52

Lehet, de szeretem és ragaszkodom hozzá, azt meg nem tudom megoldani, hogy csak a családját cseréljem le. :)

Mással más problémák lennének.

81. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 17:47
Amiért minden élőlény, a túlélésért és szaporodásért.
80. 9f98008a3b (válaszként erre: 75. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 15:20

Jobban járnál, ha kímélnéd magad az egész családjától őt is beleértve!


Kell ez neked???

79. Nyamitörp (válaszként erre: 78. - Mazsinka)
2012. júl. 18. 14:55
Én is úgy érzem, hogy ez patt helyzet és, hogy bármennyire is szeretném, ha másképp lenne, ebben a szituban csak a végletek közül választhatok.
78. Mazsinka (válaszként erre: 77. - Csgybzs)
2012. júl. 18. 14:52

Igen, én megléptem, és észre is vette már magát, csak olyan agyas, hogy tovább szajkózza ezt a barátkozzunk problematikát ettől függetlenül.


Nem tudok elviselni ennyit se, mert azonkívül, hogy ilyen tulajdonságok jellemzik, amiket felvázoltam, még gyakran tesz megjegyzéseket, burkolt kritikát rám vonatkozólag, ami nincs ínyemre.

77. csgybzs (válaszként erre: 74. - Mazsinka)
2012. júl. 18. 14:43
Akkor gondolom már eleve kialakítottátok a "minél kevesebbszer lássuk egymást, de azt is csak rövid időre" forgatókönyvet.... ha ennyit sem tudsz elviselni, akkor majd meglépitek az általad vázoltakat, igen!
76. csgybzs (válaszként erre: 75. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 14:42
Milyen rendes.... :S
75. Nyamitörp (válaszként erre: 73. - 9f98008a3b)
2012. júl. 18. 14:38
A párom nem állna mellém, mert ő meg aztán végképp konfliktuskerülő. Megpróbálna csiki-csukizni, ami úgyse menne sokáig, de végül úgyis a családját választaná, de pont ettől a helyzettől szeretném őt megkímélni. Egyébként ennél kisebb dolgokban sem áll mellém.
74. Mazsinka (válaszként erre: 54. - Csgybzs)
2012. júl. 18. 14:37

Ez nemcsak egy olyan dolog, hogy mi nagyon jóban voltunk, aztán én besértődtem, és most rosszban vagyunk, és vannak tüskék, amiket ki kell húzni, meg nagybeszélgetni...


Sosem voltunk jóban, mert nem vagyunk egyformák, nem egy az értékrendünk, nem egyformán látjuk a világot.


Mivel családtag, ezért én őt maximum elfogadom, tolerálom. Mivel még pluszban idegesítő, irigy, önző és kicsinyes is, elkerülöm. Vitába nem akarok vele szállni, mert nincs értelme. Mivel érveljek: azért nem barátkozok veled, mert irigy vagy, kicsinyes, önző, műveletlen, és mert j-vel írod a hülyét?


A férjemmel arra a döntésre jutottunk, hogy elkerüljük őket, ha pedig betámad, akkor végső esetben visszatámadjuk, és felvesszük az ő primitív fegyvereit. De ez sem megoldás.

73. 9f98008a3b (válaszként erre: 72. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 14:35

Mit hallgatna???


Ha a Párod, Melléd áll.....


Ez nem óvoda!

Ez az Élet!

72. Nyamitörp (válaszként erre: 70. - 9f98008a3b)
2012. júl. 18. 14:34
Annyiból kényes, hogy ha én nem beszélek velük, akkor a párom biztos hallgatna tőlük.
71. Nyamitörp (válaszként erre: 68. - 9f98008a3b)
2012. júl. 18. 14:34
Már többször kifakadtam, sőt ezt saját maguk is bevallják, hogy kihasználnak, csak nekik vicces. A véleményem elmondom, csak nem foglalkoznak vele. Azt hiszem könnyebb nekik velem foglalkozni, mint saját magukkal szembenézni, és erre nem merem felhívni a figyelmüket.
70. 9f98008a3b (válaszként erre: 69. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 14:33

Miért lenne kényes téma???


Mert Te azt csinálsz belőle.


És már most a fejedre nőttek, és akkor sem mernél visszaszólni.

A nyakam rá!

69. Nyamitörp (válaszként erre: 67. - 9f98008a3b)
2012. júl. 18. 14:32
Én úgy érzem, hogy a saját családomat illetően eldönthetem egyedül, hogy beszélek-e velük vagy sem, de a párom családja kicsit kényesebb ügy. A gyereknevelés más téma, ha abba próbálnának beleszólni, akkor lehet nem sokat filóznék, hogy kiosszam-e őket és ha más megoldás nincs, akkor megszakítsam-e velük a kapcsolatot. Pláne, ha a párom nővére akarna okoskodni.
68. 9f98008a3b (válaszként erre: 65. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 14:28

Mert engeded!


Egyszer kell kifakadni, és utána már megy rutinból.:)

67. 9f98008a3b (válaszként erre: 63. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 14:28

Pfff!


Légy áldozat!


Tudod hány családban nem beszélnek egymással, és nincs kapcsolat!???


Mert alapban ciki kommunikálni, inkább dugjuk a fejünket a homokba, és a probléma vagy megoldódik, vagy nem.

Általában nem.


Mi lesz, ha netán gyereketek lesz???


Nem mered úgy nevelni, ahogy Te gondolod, mert ők máshogy gondolják!????


Ez csak rosszabb lesz...

66. michelle.r (válaszként erre: 61. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 14:26
Akkor semmi nem fog változni.
65. Nyamitörp (válaszként erre: 62. - 9f98008a3b)
2012. júl. 18. 14:26
Tudom, a saját családom is többnyire rajtam élősködik. Hülye vagyok ilyen szempontból. Megpróbáltam jó párszor a sarkamra állni, de aztán mindig lelkiismeret furdalást okoznak, azzal meg nem tudok mit kezdeni és inkább engedek nekik.
64. 458101abbf (válaszként erre: 58. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 14:26
Talán úgy jön ide, mint a te sógornőd, aki a párod testvére. Ez nehezebb, mint a banki ügyintézés. A bankos néni magyarázta el a családi összefüggéseket telefonon keresztül.
63. Nyamitörp (válaszként erre: 60. - 9f98008a3b)
2012. júl. 18. 14:24
Igazad van, csak nem szeretném, ha aztán ebből valami háborúskodás lenne és eljutnánk odáig, hogy kerüljük egymást, nem beszélünk egymással. Na nem a nővér miatt, hanem mert ez a páromnak és a szüleinek is kellemetlen lenne. Ha nem családtagról lenne szó, akkor nem is lenne kérdés, hogy mit csináljak.
62. 9f98008a3b (válaszként erre: 61. - Nyamitörp)
2012. júl. 18. 14:23
Pedig pont a család az, ami kinyírja az embert, ha mindenre bólint.....
61. Nyamitörp (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
2012. júl. 18. 14:22
Meg tudom védeni magam, csak a családdal szemben nem akarom.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook