Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyászt keresek fórum

Nőgyógyászt keresek (beszélgetős fórum)


2012. dec. 12. 21:18
Szia! Nem biztos, hogy rögtön a Kaáliban kell kezdenetek. Oda inkább akkor érdemes menni, ha lombikra kerül sor. Először próbálkozzatok meddőségi szakrendelőben. Ott megcsinálják ugyanazokat a vizsgálatokat, csak nem kell fizetni érte, és a párodnak is megmondják, hova menjen.
29. inta (válaszként erre: 28. - C1e9612cd3)
2012. dec. 12. 20:04
Hát, ez is igaz. :)
28. c1e9612cd3 (válaszként erre: 19. - Telifánt)
2012. dec. 12. 19:53
honnan indultál? Figyi, elhiszem, h türelmetlen vagy, de ha eü-s vagy, akkor annyi rálátásod kell, h legyen a dologra, h tudd amíg nem teszed rendbe a cukoranyagcserédet, magadat és akár a babát is veszélyezteted..... Ne kapkodj! Folytasd a bevált utat, és a siker se marad el majd!
27. inta
2012. dec. 12. 19:08

Az igaz, hogy a Kaáliban is fogják a fogyást mondani, és az endokrinológiát. De mellette megnézik, hogy a többi dolog rendben van-e. Pl ha el van záródva a petevezetőd, vagy nincs peteérésed, vagy a férjednek életképes spermái, akkor édesmindegy sajnos, hogy mennyit fogysz, és ezt muszáj leellenőrizni.

Valószínűleg semmi ilyesmiről szó sincs, csak valami korrigálható apróságról! De ehhez is tudni kell, mit korrigálj.

2012. dec. 12. 19:01
Attól tartok hogyha várunk még akkor kifutunk az időből, mert mi van ha nem jön össze akkor sem, akkor még hónapokig tartó vizsgálgatás meg ilyenek már nem biztos hogy lelkileg menne, így is teljesen kivagyok
25. Carpediem* (válaszként erre: 24. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:57

Nagyon becses dolog, és az eddigiekhez nagyon gratulálok!!!!!!!

Csak így tovább.

És ha esetelg rám halgatsz, akkor vársz, tudom rohadt nehéz, de kell, várni kell...

Én is átmentem ugyan ezen!!!!

Hidd el ha lefogy rendesen, akkor majd meglátod, hogy szépen helyreáll a cukrod, és akkor remélem spontán terhes leszel, de ha akkor sem, nah, akkor kell elkezdeni a vizsgálódást!!!

Az a baj, hogy a Kaáliba ugyan ezt fogják majd mondani hidd el.

Csak lehet, hogy lehúznak rólad néhány réteget( pénzt).

24. telifánt (válaszként erre: 22. - Carpediem*)
2012. dec. 12. 18:53
még mindig van sajnos rajtam bőven, de igyekszem ledolgozni.
23. Zebra25 (válaszként erre: 21. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:52

Nem tudom, hogy mennyi súlyfelesleged van még de tényleg fogyni kell és fogyni, szedni a gyógyszert és mozogni és diétázni.

Közbe el lehet kezdeni a vizsgálódást, de persze az Ir-ed nem javul akkor mondjuk az inszemmel érdemes várni amíg helyre nem jön.

pontosan mit szedsz rá?

22. Carpediem* (válaszként erre: 19. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:50

nem tudom, hogy így mennyire vagy még túlsúlyos az a baj.

Én nekem annyi volt a pluszom.

Ha viszont az Ir-ed nem javul, azt az endósnak kell beállítani, mert amíg az Ir nincs rendben, sajna nem lesz baba.


Ha az jó, és úgy sem, akkor jöhet a petevezeték átvizsgálás, stb....

de addig értelmetlen kínzás, és pénzkidobás az egész.

21. telifánt (válaszként erre: 18. - Zebra25)
2012. dec. 12. 18:49
Talán annyiból előnyöm van hogy még "csak" fél éve kezelnek.
20. telifánt (válaszként erre: 16. - Inta)
2012. dec. 12. 18:48
Köszönöm és várom
19. telifánt (válaszként erre: 17. - Carpediem*)
2012. dec. 12. 18:47
35kilónál tartok, és a leleteim nem javulnak.
18. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:47

Nagyon sajnálom:(

Ezen sajnos nagyon sokan keresztül mentünk mire megtaláltuk az igazit. Mármint orvost. Szerintem megér egy próbát a Kaáli mert ott ugye meddőségre specializálódtak és minden vizsgálatot el is végeznek.

Kitartást kívánok

Én is szintén IR, Pcos és endometriózis is sajnos és most 11 hónapos a kisfiam. 3,5 év után jött össze. Ki kell tartani.

17. Carpediem* (válaszként erre: 12. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:46

Sajna a nődokinak nagyon igaza volt!

Mindenféleképpen le kell fogynod!

Nem tudsz addig teherbe esni, az meg, hogy ez miatt a Kaáliba menj, tök felesleges, amíg nincs beállítva az Ir-ed, és nem fogysz le, addig türelem van.

Hidd el tapasztalat.

A gyógyszer sokat segít a fogyásban a szabályokat betartva.

Én lefogytan 27 kilót, kicsit változott az életem és egyből teherbe estem.

Ma van egy hét hónaos gyönyörű lányom.

A 27 kilót 6 hónap alatt adtam le, gyógyszer+mozgás+étrend, ennek eredményeképen helyreált a cukrom is,

16. inta (válaszként erre: 12. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:45
Mehet.
15. inta
2012. dec. 12. 18:44

Szia, én is a Kaálit javasolnám. Nem a legolcsóbb megoldás, de profik, az első konzultációs várakozási idő után (nekem 1 hónap volt) nagyon pörögtek az események. Az orvos, akihez én jártam külön szólt, hogy amit lehet, SZTK-ban csináltassak, ő kiírta, hogy mi legyen az, a listámmal elmentem SZTK-ra, megcsinálták nőgyógyászaton és kórházban, amit kellett, amihez pedig ragaszkodott a doki, azt a Kaáliban. 3 hónap alatt eredménye is lett az egésznek, nekem ennyit megértek a magán nőgyógyászomnál nem sokkal magasabb konzultációs díjak.

Ha érdekel, privátban elküldöm a kaális orvosom nevét, tarifáját.

14. telifánt (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2012. dec. 12. 18:44
Jelenleg ott tartok hogy a pénz nem érdekel. Egészségügyben dolgozom, de ennyi dilettáns orvost mint amennyivel az utóbbi időben összehozott a sors...
13. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:43

Nem kell beutaló.

Csak pénz.

12. telifánt (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2012. dec. 12. 18:41
Nem tudom hogy a Kaáliba mehet e az ember úgy hogy nincs beutalója. Az előbb jártam a honlapjukon de nem találtam erre utaló részt. Nemrég kerestem új nőgyógyászt, mert az előző 3évig mindig azt mondta hogy nincs semmi baj, és nem csinált semmi vizsgálatot a rákszűrésen kívűl. Aztán lett egy endokrinológusom aki csináltatott egy csomó vizsgálatot, ott derült ki az IR, illetve találtam egy nőgyógyászt aki csinált uh-t, akkor meg az hogy PCO-m van, de sajnos ő is csak annyit mondott hogy szedjem a merckformint és hogy fogyjak tovább. Pedig mondtam neki hogy babát szeretnénk.
2012. dec. 12. 18:41
mármint a nődokim írt egy papírt amivel mentünk az urológiára
2012. dec. 12. 18:40

Nálunk a spermavizsgálatra a doki írt egy papírt amit oda kellett adni az urulógián és Ő mondta, hogy hova kell vinni a mintát.

Kérdezz rá, hogy a héziorvosod intézi e ezt.

2012. dec. 12. 18:39

Én is azt szeretném megkérdezni, hogy hányadik kerület jöhet szóba!!

Mert bizony a Pco-t ultrahangal szokták diagnosztizálni, nem csak vérvétel alapján.

Tehát, nem elég az endós doki, kell egy nődoki véleménye is!

8. telifánt (válaszként erre: 6. - 3f5c7e70e6)
2012. dec. 12. 18:38
Köszönöm, ezt nem tudtam, azt hittem hogy a nődoki ír beutalót neki, de akkor ezt a háziorvosával elintézzük. Köszönöm a választ
2012. dec. 12. 18:35

Csak az első hsz-ban úgy tűnt, hogy az IR-et akarod nődokival gyógyíttatni. Hol keresel orvost?

Kaálin nem gondolkodtál?

6. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 3. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:35

A párodat nem a nőgyógyász küldi :)

Kérni kell egy időpontot az urológushoz az andrológiai rendelésre, aztán a beutalóval, amit a házi orvos ad, elmenni a rendelésre. Azt ő csinálja majd meg.


nem vagyok ebben illetékes, nincs ilyen problémám, a többiben nem tudok tanácsot adni.

5. fruska84 (válaszként erre: 3. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:34
Nálunk a háziorvos adta a beutalót a férjemnek andrológiai vizsgálatra (a nőgyógyászom mondta hogy tőle kérjük!)!
4. vikucka (válaszként erre: 3. - Telifánt)
2012. dec. 12. 18:34
lehet jobb lenne egy endokrinológus - nőgyógyászt keresni.
2012. dec. 12. 18:28
endokrinológushoz már járok, pont jövőhéten megyek kontrollra. Azért gondoltam nőgyógyászra, mert ők azok akik mondjuk a peteérést segítő gyógyszert felírhatja, vagy én úgy tudom hogy ők küldhetik vizsgálatra a pasikat is spermaszám és egyebek miatt
2012. dec. 12. 18:25
Ez nem a nőgyógyász szakterülete, azért nem foglalkozik vele. Ezzel endokrinológushoz kell menni nem nőgyógyászhoz. Sok sikert kívánok.
2012. dec. 12. 18:24

Sziasztok!

Olyan nőgyógyászt keresek pesten, aki PCO-s és IR-es betegekkel foglalkozik, és a teherbeesés eredményességéért teljes kivizsgálást csinál. Szeretnék olyan nőgyógyászhoz menni aki nem csak azt mondja hogy fogyjak le, hanem aki megcsinálja a vizsgálatokat, vagy elküld vizsgálatokra, illetve a férjemet is kivizsgálja vagy vizsgálatra küldi. Nagyon szeretnénk már kisbabát. Már lassan 2 éve próbálkozunk de nem jön.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook