Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyásznál fórum

Nőgyógyásznál (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
59. kicsimadar (válaszként erre: 56. - 27525d0da6)
2008. okt. 15. 12:26
nekem egy hét után még vérzésem volt a gyógyszertől :) Szerintem addigra nem alakul ki még védelem...
58. kicsimadar (válaszként erre: 57. - Nyuszipamacs)
2008. okt. 15. 12:25
Nekem nem yadine-om van, hanem lindynette-em, és én most kezdtem, de a menzesz első napján! Lehet menzesz után is elkezdeni?:O Amikor az orvos felírta nekem, olyasmit mondott, hogy az elején (sztem egy-két hónap) szükséges mindenképpen óvszer használata is, szóval szerintem néhány hónap mindenképp kell, már csak azért is, mert alacsony hormontartalom ide vagy oda azért brutál tud lenni ez is a szervezetnek... nekem jól be is kavart, de rendeződni látszanak... szóval szerintem mindenképp kell két-három hónap... szerintem... csak hozzá kell szokjon a szervezet...
2008. márc. 6. 16:13
úgy van leírva, hogy ha a menzesz alatt kezdem el szedni, hogy akkor mennyi idő után hat! de én menzesz vége után egy nappal kezdtem el szedni! ezért lennék kíváncsi, mert sehol nem találom meg, hogy mennyi így a hatóideje!?? ha valaki tud, segítsen!! jó lenne!:) köszönöm!
56. 27525d0da6 (válaszként erre: 55. - Nyuszipamacs)
2008. márc. 6. 08:44
A leírásban nincs benne? Általában az első hét után már védelmet nyújt,de van olyan is amit egy hónapig szedni kell.
2008. márc. 5. 16:23
sziasztok!! egy olyan kérdésem lenne, hogy tegnap kezdtem el szedni a yadine fogamzásgátló tablettát! eddig még nem szedtem semmilyen gyógyszert! és az lenne a kérdésem, hogy mennyi idő után véd meg a terhesség kialakulásától a gyógyszer??? (a vérzésem tegnap előtt múlt el) valaki válaszoljon!! léccike! előre is köszönöm!
54. rainforest (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2007. szept. 30. 04:07

16 évesen voltam először (gyerek)nőgyógyásznál. Fiatal csaj volt, privát rendelőben. Még mindig totál kaotikus havim és testi fejletlenségem miatt szántam rá magam (mellem nincs, ugyanakkor 180 cm fölött vagyok, nagyon hirtelen nőttem meg).

Kedves volt, közvetlen, de a szégyenérzetemet sehogysem tudtam leküzdeni, már a kikérdezést is nagyon kellemetlennek találtam (szűz vagyok). Az első vizsgálat hosszadalmas volt, szerintem kicsit túlzásba is vitte, másodszor már rutinszerűbben mentek a dolgok. Pl. a nőgyógyászati vizsgálaton túl meghallgatta a tüdőmet, vérnyomást mért, miután a vizsgáló asztalról leszálltam, át kellett feküdnöm a sima heverőre, és megnézte a reflexeimet egy ideggyógyászati kis kalapáccsal, megütögette a térdem, megcsikizte a talpam, szemembe világított stb. Kérdezősködött, stresszes vagyok-e, alszom-e rendesen, nincsenek-e emésztési problémáim, vagy székrekedésem (azt mondta, nagyon görcsösen összehúzódik a végbélnyílásom). Arra is kíváncsi volt, hány évesen nőttem meg a jelenlegi magasságomra, milyen voltam azelőtt, sportolok-e. Izzad-e a tenyerem, fejfájós vagyok-e. Ami még zavart, hogy első alkalommal le kellett vetkőznöm teljesen meztelenre, mert látni akarta a testfelépítésemet, alkatomat. Másodszorra már csak a farmert, bugyit, cipőt-zoknit vettem le. Összességében meg voltam elégedve.

8000-et kellett fizetni.

53. rainforest (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2007. szept. 30. 04:07

16 évesen voltam először (gyerek)nőgyógyásznál. Fiatal csaj volt, privát rendelőben. Még mindig totál kaotikus havim és testi fejletlenségem miatt szántam rá magam (mellem nincs, ugyanakkor 180 cm fölött vagyok, nagyon hirtelen nőttem meg).

Kedves volt, közvetlen, de a szégyenérzetemet sehogysem tudtam leküzdeni, már a kikérdezést is nagyon kellemetlennek találtam (szűz vagyok). Az első vizsgálat hosszadalmas volt, szerintem kicsit túlzásba is vitte, másodszor már rutinszerűbben mentek a dolgok. Pl. a nőgyógyászati vizsgálaton túl meghallgatta a tüdőmet, vérnyomást mért, miután a vizsgáló asztalról leszálltam, át kellett feküdnöm a sima heverőre, és megnézte a reflexeimet egy ideggyógyászati kis kalapáccsal, megütögette a térdem, megcsikizte a talpam, szemembe világított stb. Kérdezősködött, stresszes vagyok-e, alszom-e rendesen, nincsenek-e emésztési problémáim, vagy székrekedésem (azt mondta, nagyon görcsösen összehúzódik a végbélnyílásom). Arra is kíváncsi volt, hány évesen nőttem meg a jelenlegi magasságomra, milyen voltam azelőtt, sportolok-e. Izzad-e a tenyerem, fejfájós vagyok-e. Ami még zavart, hogy első alkalommal le kellett vetkőznöm teljesen meztelenre, mert látni akarta a testfelépítésemet, alkatomat. Másodszorra már csak a farmert, bugyit, cipőt-zoknit vettem le. Összességében meg voltam elégedve.

8000-et kellett fizetni.

52. sasnori (válaszként erre: 50. - Win)
2007. szept. 20. 07:59

lehet hogy nem hátrajajló hanem előrehajló. már nem emlékszem pontosan. Ezt kb 2 évvel ezelőtt említette az orvos, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. A lényeg az hogy a hasfalam irányában van egy kidomborodásom a hüvelyben.(tehát lehet hogy így előrahjló)

amint el tudok menni szabadságra , azonnal el akarok menni az orvoshoz, mert nagyon aggaszt ez a dolog.

51. Duncan (válaszként erre: 41. - Liza13)
2007. szept. 19. 18:04
Nekem miután késett a mensim és megcsináltam a késést követő 10-ik napon a tesztet, kimutatta a babát, ekkor következő héten mentem a dokihoz és hüvelyi uh-val nézte meg a terhessséget.
50. win (válaszként erre: 49. - Sasnori)
2007. szept. 19. 14:38

Szerintem ha nem vagy vele elégedett, akkor ne számíts arra hogy ha babát szeretnél, meg terhesgondozára jársz hozzá jobb lesz. Keress új orvost, akár úgy hogy érdeklődsz ismerősöknél, ki melyik orvossal mennyire elégedett, milyen régen jár hozzá. (Itt is találsz ilyen témájú fórumokat.)


Egyébként nekem is rendellenesen állt a méhem, hátrahajló volt. Minden orvos, aki korábban vizsgált azt mondta, nem gond, csak valószínűleg nehezebben esek teherbe. Na, ez nem jött be nekik! ;)) Egy kis hiba, és máris terhes voltam. A terhesség alatt a méh tartószalgjai húzzák a méhet, iletve a baba növekedése során a megfelelő állapotba, helyzetbe idomul.

Szóval szerintem ne aggódj, hogy esetleg a méhed nem bírja ki a terhességet. Nagyon sok mindent kibír! :)))


De én mindeképpen orvost váltanék!


Egyébként én nem igazán tudom elképzelni, hogyan érhet a hüvelyhez a méh?!

Ha álló helyzetben nézzük, akkor a hüvely enyhén hátrafelé tartva emelkedik, amihez képest a méh némileg előre hajlik normál állapotban FÖLÖTTE.

Gyakorlatilag totálisan vissza kellene hajlania ahhoz, hogy a hüvelyedben érezhesd.


Nem lehet, hogy neked is hátrahajló a méhed, csak esetleg nagyobb fokban, mint nekem volt? Az okozhat néha kellemetlen nyomó érzést meg erősebb menstruációs fájdalmakat.

49. sasnori (válaszként erre: 48. - 120c31c524)
2007. szept. 19. 14:24

Tudom hogy váltani kellene. Eddig évente egyszer jártam hozzá, rákszűrésre. És csak úgy mellékesen megemlítette hogy tudok e arról hogy a méhem nem szokványos helyzetben van.

De most már tervezzük a babát, mert már itt lenne az ideje. 26 éves vagyok

Csak hogy a hüvelyemben érzem azt az alma nagyságú valamit, ami állítólag a méhem.

Konkrétan még nem voltam az orvosnál hogy babát szeretnék és hogy mit mondd erre..... lehet hogy alaposabb munkát végezne?

2007. szept. 19. 14:20

SASNORI


HA NEM BÍZOL A DOKIDBAN,ÉRDEMES LENNE MÁR MOST VÁLTANOD,

HA FELÜLETES,MEG AKKOR MÉG INKÁBB!

SZERINTEM,GONDOLD MEG!!!FŐLEG HA BABÓT AKARSZ

2007. szept. 19. 14:15

Nekem a nőgyógyász megállapította hogy a méhem behajol a hüvelybe amit én magam is érzek. Azt mondta hogy ez nem gond, előfordul. Még nem szültem, de most már úgy érzem hogy itt az ideje. Valójában ez okozhat gondot a terhesség alatt? Mert én nagyon tartok tőle, hogy a méhem nem bírná a magzatot megtartani.

És mint ti is írtátok az orvosok felületesek, és az enyém is pont ilyen-hanyag, és nem igazán bízok benne.

Valakinek volt ilyen problámája?

46. Liza13 (válaszként erre: 45. - 120c31c524)
2007. szept. 19. 14:10
Azt tudom, hogy ilyenkor még nem látják. Csak azért mentem el, mert már két tesztet is csináltam, és mindegyik negatív lett... Gondoltam hátha tud valamit mondani a doki...
45. 120c31c524 (válaszként erre: 40. - Liza13)
2007. szept. 19. 13:40
LIZA,HA 2 HETE KÉSIK,MOST 4 HETES LEHETSZ,AZT MÉG UH-N NEM IS LÁTJÁK.
44. cskata (válaszként erre: 41. - Liza13)
2007. szept. 19. 13:12

ezt valami terhesség-témájú fórumban kérdezd meg..

nekem fogalmam sincs..;)

2007. szept. 19. 13:10
Hüvelyit. Én is így tudom.
42. Liza13
2007. szept. 19. 12:39
Csak mert nekem hasit csináltak...
41. Liza13
2007. szept. 19. 12:36
Persze semmi megnyugtató mondat, hogy a gyógyszer miatt van ez, vagy mi van... Úgyhogy kész... Szerintem dokiváltás lesz ebből. Ja, meg még egy kérdés: Ha késik akkor nem először hüvelyi uh-t szoktak csinálni?
40. Liza13
2007. szept. 19. 12:34
Mi most tervezünk babát a párommal. Most két hete késik. Tegnap elmentem, de ahogy beszéltek velem... ki voltam akadva. Elküldtek ultrahangra, na az ultrahangos orvos sem volt beszédesebb... Azt mondta nem lát semmit, erre közölte a dokim hogy késik? ja van ilyen...
2007. szept. 19. 12:22
"Fórum - Nőgyógyásznál" van már ilyen fórum
38. cskata (válaszként erre: 36. - Liza13)
2007. szept. 19. 12:03

a másodiknál vagyok, de épp a váltáson gondolkodom..

az első flegma volt, viszont alapos..

a második kedves és megértő, viszont (szerintem) felületes.. (pl. mellvizsgálat: "Ellenőrzi magát rendszeresen?" - :O hát persze, de azért évente egyszer egy doki is ellenőrízhetne, ha már elcapflatok hozzá..:S)


Szóval nem vagy egyedül!

Szerintem is keresgélj még - asszem én is azt fogom tenni..:(

37. daroki
2007. szept. 19. 11:57
Nem nem mindegyik!Én is többnél megfordultam mire rátaláltam arra,akihez nyugodt szívvel megyek vizsgálatra.Kitartás!:)
36. Liza13
2007. szept. 19. 11:55
Érdekelne, hogy kinek mik a tapasztalatai a nődokikkal kapcsolatban. Csak én fogom ki mindig a flegma dokikat, vagy tényleg mindegyik ilyen... :(
35. Joyce (válaszként erre: 2. - Tinendo)
2007. aug. 2. 21:46
Jó tapasztalatom nincs, ami annak tűnik az is csak azért, mert nem olyan rossz mint a többi.
34. Morphidea (válaszként erre: 31. - Kicsikata)
2007. márc. 7. 16:23
Kicsikata, Te is ari vagy, ott leszek:)
33. Morphidea (válaszként erre: 30. - Katalin25)
2007. márc. 7. 16:22
Kata, köszi szépen a invitálást, igaz írogattam már ezen az oldalon egy másik fórumba, de valahogy nem vettek észre...egy egy mondat erejéig, aztán annyi....sajnos a környezetem elég közönyös, ezért is jó megbeszélni valakikkel az örömömet, bánatomat, stb...:)
32. enikö (válaszként erre: 19. - Daroki)
2007. márc. 7. 14:47
szioka!!!köszi szépen!!!!:))))))))
31. Kicsikata (válaszként erre: 29. - Morphidea)
2007. márc. 6. 21:28

Hát hogyne lennénk!

És ha meg van a vizsgálat kéretik átnézni hozzánk a pocakos topikba!!!! Szerintem tutira köztünk a helyed!

30. katalin25 (válaszként erre: 29. - Morphidea)
2007. márc. 6. 19:31

Szia Morphidea!


Először is gratula neked a babócához!

Egyetértek a többiekkel, mehetsz nyugodtan dokihoz, én is 5 hetesen mentem először, elküldött UH-ra és már látni lehetett a petezsákot, amikor pedig 2 hét múlva visszahívtak, akkor a szivecskéjét is. :)


Természetesen mind várjuk a visszajelzésed, és szeretettel várunk a Pocakosok és Pocaklakók topicba is!Tök jó kis társaság vagyunk, és mindannyian kismamik. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook