Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászati küret még nem szült nőknél, előtágítás nélkül okozhat gondot a későbbiekben? fórum

Nőgyógyászati küret még nem szült nőknél, előtágítás nélkül okozhat gondot a későbbiekben? (tudásbázis kérdés)


26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Liliom10)
2021. júl. 20. 06:40
Köszi a választ
25. liliom10 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 17:53

Nekem azért kellett 4 hónapokat feküdnöm, hogy ne nyíljon ki a méhszáj. Mivel kb. 5 hónapos terhességeknél kezdődve naponta 15-20X bekeményedett a hasam, vagyis a méhem, a szigorú fekvés és gyógyszerszedés ( Bricanyl)megakadályozta, hogy kinyíljon a méhszáj.

[link]

Csakis az első terhességem elvetélésére, és az orvosi beavatkozásra fogtam az okát.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Liliom10)
2021. júl. 19. 16:28

Nem, nem titok. Csak azért indítottam, mert kiváncsi voltam van-e valakinek tapasztalata az alábbiban:

-nem szült előtágítás nélkül végeztek missed ab-t

- igaz-e, hogy utàna terhességnél nagy valószínűséggel nyitott lesz a méhszáj…

23. liliom10 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 16:15
Bocsánat, nem gondoltam, hogy ez titok !!! Itt senki nem tudja, ki vagy...
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Liliom10)
2021. júl. 19. 14:15
Szia! Nem akarlak megbántani, de nem ezért indítottam ezt a tudásbázis kérdést.
21. liliom10 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 19. 08:35
Az orvosi vélemények azt mondják, hogy természetes úton nem lehetsz terhes ?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2021. júl. 18. 17:35
Ja és 9 lombikon vagyok túl 2 endo műtéten, 2 kèmiai terhesség vetélésen.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Liliom10)
2021. júl. 18. 17:34

Szia! 43 éves. Hegaring tàgítás. Nem véreztem így nem lehetett nyitva.

Több kórház orvosi protokollja előírja. Külön választja szült és nem szült nőket.

+ szombaton megkérdeztem a másik orvost aki nyilvàn nem mondott rosszat a kollegájára. De megkérdezte, hogy tablettát sem kaptam?…

18. liliom10 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 18. 17:25

Ha nem vizsgált meg, honnan tudod, hogy nem volt kicsit se nyitott a méhszáj ? Milyen módszerrel tágított ? Nem tudhatod, mit hoz még a jövő, az is lehet, hogy nem befolyásolja a következő terhességnél a méhszájat ez a mostani tágítás.

Hány éves vagy ? Ismerek olyan nőt, akinek a 8. terhességéből lett gyereke, a többi vetélés volt, vagy 4-5 hónapos terhesség szakadt meg, egy babája megszületett, de pár nap múlva meghalt. Nem adta fel ! A 8. terhességénél 7-8 hónapot szigorúan feküdt, és lett egy egészséges gyermeke, aki már felnőtt azóta.

Egy ilyen eset után ne add fel Te se ! Régen én semmilyen dokumentumot nem láttam, amit most már lehet. Talán jobb is. Ne idegesítsd magad ! Légy egészséges, figyelj arra, hogy ne stresszelj, vagy minél kevesebbet, táplálkozz egészségesen, hallgass kellemes zenéket, sétálgass a természetben, nézz vígjátékokat, de krimiket vagy horrort ne ! Gondolkozz pozitívan ! Soha ne add fel, amíg van remény !!! :) Drukkolok Neked ! :)

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Liliom10)
2021. júl. 18. 15:47
Most emiatt sz egész eljárás miatt úgy érzem ez volt az utolsó csepp a pohárban nem hiszem, hogy tovább küzdök
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Liliom10)
2021. júl. 18. 15:46
Szia! Igen, igen ezt nem értem, nem a kaparással van bajom, hanem a méhszáj tágítás elmaradásával. Nem volt nyitott a méhszájam nem nagyon véreztem és az eeszt-be feltöltött doksiból veszem amit írtam. Olyan módszerrel tágított amit a már szült nőknél lehet alkalmazni. Ennek az lehet a hátránya, hogy a terhességnél nyitott lehet a méhszáj…
15. liliom10 (válaszként erre: 14. - Liliom10)
2021. júl. 18. 12:09
Az utolsó bekezdés a következő terhességekre vonatkozik.
14. liliom10 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 18. 12:08

Amikor megindult a vetélés, annyira görcsöltem és véreztem, hogy a fél csomag vatta is átázott, bugyival, lepedővel együtt. A szülésznő mondta, hogy menjek ki WC-re, és utána megvizsgál az ügyeletes orvos. A WC-be belepottyant egy óriási alvadt vér db. (Ha ez itthon történik, talán pánikba estem volna.) Megvizsgált a doki, és azt mondta, hogy nyílik a méhszáj, megindult a vetélés, ő fogja befejezni.

Ha Nálad nem indult be a vetélés, nem tudom, mi a szokás, bár furcsa, hogy nem vizsgáltak meg.

Amikor a kiírt időre nem indult be a vajúdás, kaptam méhszájtágító injekciót. Mikor 1 ujjnyira nyitva volt a méhszáj, akkor repesztett burkot a szülész...

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Liliom10)
2021. júl. 18. 00:09
Szia! Az a durva, hogy engem meg sem vizsgált, hogy nyílik-e a méhszáj. Hétfőn vokt csak előtte UH. Akkor sem vizsgàlt meg.
12. liliom10 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 17. 18:43

Az első terhességem 2 hónaposan spontán vetéléssel végződött. Mivel vérezni kezdtem, bent tartottak a kórházban, és 2 nap múlva megindult a vetélés. A doki azt mondta,hogy nyílik a méhszáj, be kell fejeznie. Nálam is " kaparás" volt.

A következő terhességeknél több hónapot feküdnöm kellett koraszülésveszély miatt, de időben szültem. Betartottam , hogy csak a legszükségesebb esetben keljek fel, mint mosakodás, WC,stb. Megérte ! :)

Remélem, Neked is sikerül legközelebb anyává válnod !!! :)

2021. júl. 17. 13:13
Köszi a valaszt
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 033697cc4b)
2021. júl. 17. 13:13
Köszi a vàlaszt
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Bichi)
2021. júl. 17. 12:55
Szia! Már 7. Éve lombikozom sajnos 3 terhesség 2 kémiai ennél végre volt szívhang. De megállt sajnos. Már a korom miatt nem sokat próbálkozhatok ezért parázok nagyon
8. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 17. 10:20
Figyelj, elvileg semmi gond nem lehet, de mint egy sima foghúzást, ezt is el tudják cseszni, így 100 % -os biztonsággal itt senki nem fogja tudni neked ezt megmondani. Szerintem ráérsz ezzel akkor foglalkozni, ha már 2 éve próbálkoztok, és nem jön össze, teljesen felesleges ezen parázni már most, mert akkor meg a stressz miatt nem jön majd össze az új baba, szóval relax...
2021. júl. 17. 09:16
Volt szülés előtti kaparásom, semmi problémám nem volt a későbbi két normál szülésemnél.
2021. júl. 17. 01:36
Kaparás volt nem vákum😩
2021. júl. 17. 01:02
Valami olyasmit olvastam, hogy a következő terhességnél gond lehet a méhszáj záródással.
2021. júl. 17. 01:01
10 cm-es 12,5-es szondát használtak. Sajnos ezt is az eeszt-be feltöltött zárójelentésből tudom.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 17. 00:01
Nem lesz semmi gond
2021. júl. 16. 23:09
Elvben nem ok nélkül javasolják az előzetes tágítást a méhszáj védelmében. Viszont, ha nagyon vékony szívócsövet használnak, akkor felesleges lehet a tágítás.
2021. júl. 16. 22:37

Sziasztok! Ma be kellett feküdnöm missed ab-ra mert 8 hetesben megállt a fejlődésben a magzatom. Mivel már 3 hete halott volt bennem nagyon súlyosan ekcèmás lettem így ma missed ab-m volt. Még nem szültem de nem végeztek előtágítást. Persze a műtét után több másik kórház protokolját olvasva előtágítást kellett volna végezni…

Mivel szeretnék szülni még kiváncsi lennék a vélemènyetekre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook