Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nőgyógyászati-, hormonkivizsgálás fórum

Nőgyógyászati-, hormonkivizsgálás (beszélgetős fórum)


11. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2012. aug. 30. 19:06

Szia!Először is sajnálom, amit átélté!

Sajnos tapasztalatból mondom, hogy az orvosok szerint "egy vetélés, nem vetélés", és nem kezdik el a kivizsgálást kettőnél kevesebb alkalom után. Kétszer vetéltem spontán, és egyszer volt terhességmegszakításom a 20. héten.


Amit tehetsz!

Keresel egy másik orvost. Annak vagy azt mondod, hogy már egy éve, vagy közel egy éve próbálkoztok és semmi,és akkor elkezdi a kivizsgálást, vagy kerek-perec megmondod, hogy most kellenek neked a vizsgálatok, mert nem akarsz mégegyszer vetélni. És ne szabja meg, nem az ő kontójája lesznek a vizsgálatok. Egyébként utóbbit a mostani orvosodnak is megmondhatod.

VAGy!


Elmégy belgyógyászhoz, pontosabban endokrinológushoz, mert pl. hormonokat, cukrot, inzulint, pajzsmirigyet ő is nézethet. Hematológiai vérvételt is kérhetsz te, azt hiszem, hogy a háziorvos, de ha ő nem, akkor a belgyógyász tud kérni ilyen féle vizsgálatokat is, nem annyit és olyat, mint egy hematológus, de kérhet. Egyébként hematológiára (ez nagyon fontos!) is mehetsz nőgyógyász nélkül, a körzeti ad egy beutalót, kérsz egy időpontot és kész, elmész, leveszik a vért, vizsgálják, majd visszamégy és megvan az eredmény. Továbbá a férjed is kivizsgáltathatja magát, az urológián, azon belül andrológián. Beutaló kell hozzá és kész.

Azt nem tudom neked megmondani, hogy az utóbbi helyeneken foják -e kérdezni, hogy mennyi ideje próbálkoztok, mert erre nem emlékszem. De nem hiszem. Ha mégis, hát....


A továbbiakban sok sikert kívánok neked és mielőbbi babásodást! Ha valamiben tudok még segíteni, akkor megtalálsz! :)

10. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Ccf0283561)
2012. aug. 30. 10:20

gondolom pajzsmirigyhormonok, inzulin és cukorterhelés, progeszteron, tesztoszteron, ösztrogén, lh, fsh hormon

lényegében nemi hormonok meg ilyesmi

9. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2012. aug. 30. 09:29
De helyett - se :D
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2012. aug. 30. 09:29
Szerintem fuss azzal neki hogy váltassz nőgyógyászt, mert nem veszi komolyan a kérésed, de a problémádat. Esetleg kérdezd meg a háziorvost ő tud e beutalót adni endokrinológushoz.
2012. aug. 30. 09:27
És abban tudok segíteni hogy miből áll egy ilyen hormonkivizsgálás?
6. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Ccf0283561)
2012. aug. 30. 09:26

Ha magán úton mész akkor nem kell beutaló, csak elmész és kész

viszont szakrendelésre több hónap eljutni és oda kell beutaló

nőgyógyász és háziorvos is adhat beutalót

5. ccf0283561 (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2012. aug. 30. 09:24
Igen én ezzel tisztába vagyok hogy az endokrinológus mivel foglalkozik,hozzá is elszeretnék jutni.Hozzá is a nőgyógyász ad beutalót?Teljesen tudatlan vagyok a témával kapcsolatban :(
2012. aug. 30. 09:19
ha hormonproblémára gyanakszol akkor inkább endokrinológushoz kellene fordulni mert Ő FOGLALKOZIK A HORMONREDNSZERREL IGAZÁBÓL.
3. ccf0283561 (válaszként erre: 2. - VZsófi)
2012. aug. 30. 09:14
Igazából azért is szeretném mert a műtét óta elég össze-vissza lett a ciklusom,meg ez a baba is elég nehezen jött össze,és most hogy elvesztettem,aggódom hogy baj van velem.
2. VZsófi (válaszként erre: 1. - Ccf0283561)
2012. aug. 30. 09:12
Csak a nőgyógyászod tud beutalót adni laborba és minden más vizsgálatra is (tudom, mi végigcsináltuk). Mondjuk egy évnél hamarabb nem nagyon kezdik a kivizsgálást, bár lehet, hogy a te esetedben az előzmények miatt indokolt lenne - ezt az orvos tudja. Talán váltani kéne dokit...
2012. aug. 30. 09:09

Szeretném magam kivizsgáltatni A-tól Z-ig nőgyógyászati szempontból.Hormonvizsgálat stb...

De sajnos nem tudom hogy hogyan is kezdjek bele.Mi ennek a menete?A nőgyógyászomnak pedzegettem problémákat,de lerendezett annyival hogy majd egy év múlva ha nem jön össze a baba.Szeretnék kisbabát,de volt már egy missed ab.-om,és nem szeretnék a műtőasztalon kikötni újra.Ezért kérném azoknak a segítségét akik jártasak ebben.Köszönöm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook