Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nőgyógyász/ szülés fórum

Nőgyógyász/ szülés (beszélgetős fórum)


29. happy83 (válaszként erre: 24. - Szerénke83)
2012. szept. 1. 21:37
Nekem sem volt szülésznőm...Fogadott orvosok viszont volt....programozott sectio volt...túlhordás miatt....természetesen én is megköszöntem az orvosnak, az más téma, hogy a borítékot úgy kellett az italos disztasak aljára csempészni, mert nem akarta elfogadni...mivel neki ez a dolga, erre esküdött fel. Egész terhessegem alatt hozzá jártam, azóta is...mindíg nagyon segítőkész volt....bármiben lehetett rá számítani. De pénzt azt nem akart elfogadni....vannak még ilyen orvosok is....
2012. aug. 31. 14:34

Amúgy szerintem kevesebb pénznek is örülnek a dokik végül is ha a napi bérüknél valamennyivel több már jó szerintem.

Ha meg nem tetszik neki mit tud csinálni?semmit:-D


Szerintem nagyon ellettek az orvosok cseszve de hála égnek van még mindig olyan aki elhivatott csak ritka!

Az enyém pl.nem is vállal szülést már és pénzt sem fogad el.

Pedig van aki jól megfizet né!

Én szememben egy ilyen doki többet és mint amelyik pénzéhes és valljuk be sajnos van ilyen:-(

27. Szerénke83 (válaszként erre: 26. - Bea0124)
2012. aug. 31. 13:19

Én sem fizettem előre, a varratszedésen adtam a borítékot- de nem nézte meg és szépen elrakta.

Ő sem mondott tarifát előre.

Persze, hogy előfordul, hogy nem tud bemenni, nálam nem is lett volna nagy jelentősége, lévén császár lett.

26. Bea0124 (válaszként erre: 25. - Szerénke83)
2012. aug. 31. 12:03

Én tiszteletben tartom a döntésed ha neked úgy jó akkor ok.

Amire felhívnám a figyelmet és szerintem nagyon fontos hogy nem szabad előre fizetni!


Amúgy jó orvos ide jó orvos oda vannak bizony esetek amikor mégsem tud bemenni és igen sok anyuka e végett be pánikol és nem hinném hogy ez akkor olyan nagyon jó!


Most lehet mondani hogy ritka de nem igenis van ilyen és nem is kevés!

2012. aug. 31. 11:54

Ez érdekes dolog.

én úgy gondolom, ha valaki felkér egy orvost, hogy legyen jelen a szülésnél, tehát elvárja, hogy akár éjjel-nappal, hétvégén, hétköznap ugrásra készen álljon, akkor azt ellentételezni kell.Iletve illik.

Vagy nem kell és be lehet ballagni, szülni az ügyeletes orvosnál. TB-re.


Én nem kérdeztem meg a dokimat, 6e volt a magánrendelés, a szokás, hogy annak a 10x-e egy szülés.

Az én orvosom szakadó hóesésben, este 10-kor jött azonnal, amikor hívták. Tökéletesen elégedett voltam vele, a munkájával. Nem érzem ablakon kidobott pénznek, amit neki adtam.

Monsjuk az én esetemben mindegy lett volna, ki császároz, de amikor megkérdezték, van-e fogadott orvosom, mondtam, hogy igen és már hívták is be.

24. Szerénke83 (válaszként erre: 17. - Happy83)
2012. aug. 31. 11:49
Nekem nem volt fogadott szülésznőm, ellenben fogadott orvosom igen!
2012. aug. 31. 11:22

Igen mert hivatalosan nem kérhetnek már pénzt sőt hivatalosan már nem is lehet orvost megkérni!Amúgy is nem kérnek csak vannak olyanok akik adnak és ha már adnak akkor miért is ne fogadná el?

Itt már csak az a gáz ha pont ő van ügyeletbe:-D

Amúgy meg van akinek ez egy havi fizetése!


Minden esetre mindenki maga döntse el mire költi a pénzét!Én inkább a babámra!

2012. aug. 31. 10:19
Mi amikor felkértük a dokit magánrendelésen,hogy nála szülnénk,aláíratott egy nyilatkozatot,hogy minden ellenszolgáltatás nélkül vállalja.Nem bírtam mosolygás nélkül...
21. mimi mami (válaszként erre: 19. - KisManka)
2012. aug. 31. 07:30
Igaz én a magánrendeléseket nem adtam hozzá..akkor 30+20-atc kapott tőlem! Mondjuk amilyen rossz az anyagi helyzetem elég jól kapott Tőlem..És én annyira meg sem voltam a dokimmal elégedve...
20. mimi mami (válaszként erre: 18. - Ladanyikriszta)
2012. aug. 31. 07:27

Elégnek KELL lennie!!!!!

Ne az ember megélhetése menjen már rá!

60 e az nem kevés....

19. KisManka (válaszként erre: 18. - Ladanyikriszta)
2012. aug. 31. 07:08
Szia! Kérdezz rá, kerek-perec, haragudni nem fog érte, az tuti :) Nekem 2011 császárom volt, összesen a terhesgondozással együtt 80-at adtunk egy olyan szegedi klinikás dokinak, akiről az járja, hogy a gatyádat is...aztán, amikor erről kérdeztem, félidőben, azt mondta, hogy ránk bízza, nincs tarifa.Azóta is hozzá járok, ugyanolyan kedves, mint a szülés előtt.
2012. aug. 31. 06:49

Felkértem, de nem kérdeztem tőle, hogy mi a tarifa és nem is mondta! Legfőképp azért szeretném tudni, hogy legyen viszonyítási alapom. Eddig egyáltalán nem beszéltünk pénzről, és ettől függetlenűl, kedves , aranyos, és alapos, és bármior készenlétben áll. Elégedett vagyok vele.

60E körül gondoltam, hogy adok.Akkor az elég lehet neki??

17. happy83 (válaszként erre: 14. - Szerénke83)
2012. aug. 30. 23:47
Ez így van...de a császárra a szülésznő készít elő....borotva...beöntés.....oxytocin infúzió....folyamatosan Nst....Ctg....
2012. aug. 30. 23:43
Bocs....színésznő helyett szülésznő akart lenni, csak ez a telo neha atirja a dolgokat...
2012. aug. 30. 23:41
Ez komoly???? Még a 30.000 is sok egy sima komplikáció mentes szülésnél, nem 50-100 ezer forint....A szülés a TB által 100%-ban finanszírozott ellátás....miért kéne ezért valakinek még + 1/2 havi fizetést a zsebébe dugni???? Azért az 5 percét amit a kismama mellett tölt???? Inkább a színésznő az, aki megérdemli a hálát....a munka neheze az ő vállán van. Illetve a csecsemős nővérek....mert rajtuk múlik, hogy szülés után mennyire tudsz pihenni.....Ha már itt tartunk sectio esetén akkor kinek mennyi, mert ott min 2 orvos bent van + műtős brigád min5 fő....+ a " beteghordók"...de ennyi erővel lehetne adni a takarítónőnek....a portásnak...nevetséges.....
14. Szerénke83 (válaszként erre: 11. - Bea0124)
2012. aug. 30. 21:38
Császárt nem végezhet szülésznő...
2012. aug. 30. 21:29

Én 11 éve Dr.Csömör Sándornál szültem,ill.császározott a Bp.-i 2-es nőin,ami az Üllői úton van.

A 24. órában találkoztam vele,elég idős,nem tudom van-e még?

Velem nagyon-nagyon tisztelettel,alázatosan és kedvesen viselkedett,és egyáltalán nem probléma a pénz.

Dr.Ács Nándort is sokan dícsérik,utána kell nézni,talán Ő is ott van...

2012. aug. 30. 21:23

Sziasztok! Szeretnék egy igazan lojalis es nem penzehes 4gyerekes nõgyogyit megosztani veletek!

Ja es van humora es önkritikaja, dr Csaba Ákos a soten, de van maganrendelese is.

Sajnos en nagyon problemas eset vagyok, tul 4 nyitott hasi es szàmtalan laparoszkopos muteten,endometriozissal, sikertelen lombikkal es egy mult heti vetélessel, amit ketszer kellett megmuteni.


Nekem hihettek, Rà mindig szamithstok

2012. aug. 30. 21:11

Meg áll az eszem komolyan.Csak lesek.Hihetetlen ez az orvos mizéria magyarországon!

És az is hogy van aki ennyit kiad egy orvosnak...persze mindenkinek a saját maga dolga de hogy 60-80ezret...

Nekem nem volt nem is bánom szülésznőm volt és nagyon jó döntés volt.Ő csinált mindent ő volt ott végig olyan volt mintha egy bábás szülés lenne orvos csak akkor jött amikor muszály volt.

Majd a következő babánál is így szeretném.


Minden kismamának gyors és könnyű szülést kívánok fogadott orvossal vagy nélkül:-D

10. Szerénke83 (válaszként erre: 9. - Baby0309)
2012. aug. 30. 19:58

2.5 éves a fiam, akkor 6e volt a magánrendelés, így 60e Ft-ot adtunk az orvosnak.

Most úgy tudom, 7e a rendelési díja.

9. Baby0309 (válaszként erre: 8. - Szerénke83)
2012. aug. 30. 19:47
Igen ez az átlagos,ez egy kb 8000ft-os terhes gondozásnál nem is kevés:((
2012. aug. 30. 19:45
Általában a rendelési díj 10x-ét szokták adni szüléskor. Ez amolyan íratlan szabály.
2012. aug. 30. 19:43
Ha egy doki 50 ezret kér az még olcsónak számít...sajnos. Az én orvosom,ennek a 3szorosát elkéri a szülésért. És nem tudom hogy csinálja,de nagyon sok kismamája van.(viszont valóban bármikor lehet rá számítani és ha baj van,akkor Ő ott van)
2012. aug. 30. 19:39
Én megkérdeztem a dokimat,hogy mennyi az annyi majd eldöntöttem,hogy felfogadom vagy sem aztán pont annyit is kapott.Így nem kellett ilyen pénz dolgokon agyalni és amiatt se érezhettem magam kellemetlenül,hogy kevesebbet adtam volna a vártnál.
5. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Mimi mami)
2012. aug. 30. 19:36
Hát, akkor így járt :)
4. mimi mami (válaszként erre: 3. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 30. 19:30
Én sem kérdeztem rá, mert pont attól féltem, hogy olyan összeget fog mondani amit én úgysem tudnék kifizetni...Így kapott annyit amennyit. Lehet még csalódott is....
2012. aug. 30. 19:28
Én inkább olyan dokit keresnék, aki nem kéri előre. Ha akarok adok. De ne kérje már baccus. Háromszor szültem, háromszor olyannál (költözések miatt mindig más városban), aki sosem említette, hogy mennyi lesz, pedig mind a három fogadott orvos volt.
2012. aug. 30. 19:24

Én úgy tudom, hogy Nagy Laci az évek folyamán nagyon pénzéhes lett....sajnos. De lehet rosszul tudom...

Atifnak volt aki 60-70 ezret is fizetett...Én anno 30-at adtam "csak" a dokimnak. Szerintem Nagy Laci is közel 50-et vagy annál többet is kér...

2012. aug. 30. 19:00
Szegeden Dr Nagy Lászlóról tudja valaki, hogy mennyiért vállal egy szülést??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook