Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nő vagyok, szültem, de lehet én sem tudnék segíteni más... fórum

Nő vagyok, szültem, de lehet én sem tudnék segíteni más... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. jan. 17. 21:28
Ja, én gégemetszés is simán megtennék...
11. Channa* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 21:28

Jaaa!

Félre értettelek!

Én tudnék segíteni, bár fogalmam sincs mit kell tenni, de gondolom, akkor valamit összehoznék.

Persze, utána tuti, hogy elszívnék egy doboz cigit:DDDD


Egyébként nem hajlandóság kérdése, én inkább azt gondolom, hogy ehhez határozottság kell.

Már többször volt, hogy összeeső embernek segítettem. Nem tudom, hogy ilyenkor mi üt belém, de csak úgy osztom az utasításokat, hogy ki és mit csináljon. Mivel határozott vagyok, így senki nem ellenkezik jellemzően;)

2023. jan. 17. 19:56
Amúgy én pl nem mernék tenni semmit, mert nem tudom, mivel mit rontok el... De ha megkérnek, hogy hozzak valamit, legyek ott, simogassam, mittomén, szóval értitek, mikre gondolok, nem légcsőmetszésre tollal meg ilyenekre... Hanem amire azért egy ember többnyire képes, akkor azt megtenném. De nem szívesen nyúlnék olyan helyre, ahol megsérthetem a kibújni készülő babát, pláne ha nincs lehetőségem kezet mosni, ki tudja, miket adok át, ami az én felelősségem aztán. Az más, ha kifejezett kérés van rá, talán többet tudnék tenni a semminél, de félnék tőle, hogy tönkreteszek valamit visszavonhatatlanul.
2023. jan. 17. 19:54
Azért az se mindegy, hogy ott áll karba tett kézzel és azt mondogatja, hogy "nem, nem vagyok hajlandó semmit se tenni", és az is más, ha azt mondja, hogy "figyelj, hozok egy pohár vizet, törölközőt, fogom a kezed, de nem tudok többet tenni, mert képtelen vagyok odanézni".
2023. jan. 17. 19:50
Bocsánat, rövid a vallomás lehetőség, nem volt egyértelmű, hogy nem rólam van szó, de én sem bírnám vélhetően. Csak párhuzamot vontam.
2023. jan. 17. 19:48
A híradásokban volt, hogy egy nőnél megindult a szülés, egy fickó felhívta a segélyszámot, de segíteni mást "nem volt hajlandó".
2023. jan. 17. 11:12
Ki állított és miért?
2023. jan. 17. 10:54

Ez nem baj, ezek szerint nem vagy bába vagy szülésznő. Én sem tudnék, meg sem fordul a fejemben, hogy egy szülő nő rám szorulhatna, de ők viszont ahhoz nem értenek, amiben én jó vagyok. Ez igy OK , ugye ?

Az sem normális, aki téged emiatt elmarasztal.

Különben az sem 100-as, aki a szülésében tőlem várna segitséget ( családtagom véleménye, én is rosszul leszek a vértől, stb ), én még beszélni sem szeretek nem is szoktam saját szülésemről sem, másoké meg nem érdekel.

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 17. 10:48

Sajnálom ne vedd fel,,bár nem is tudom hogy ki foglalkozna ilyesmivel.

Szülő nőkön viszonylag ritkán kell segíteni,a gyerekek,,netán férj és később esetleg szülők ,,hát igen ebben nem árt az edzettség,,tehát ha ilyenre kerül a sor azért acélozd meg magad.

Az első reakcióm nekem is a pánik,,aztán lehet hogy ebből jön az erő,,de amíg kell addig kitartok.

2023. jan. 17. 08:52

Mi történt, hogy ezt írod?


Jellemzően én tudok segíteni bárkin.

Ha az illetőt ismerem, akkor az első fontos időszakban, amikor aktív teendő van, még képes vagyok cselekedni, de utána engem kell ápolni;)


Ha idegenről van szó, akkor nem leszek rosszul, ott tudok segíteni, de miután már nincs szükség rám, órákon át használhatatlan vagyok bármire, azaz képtelen vagyok a munkámra is koncentrálni, úgy felzaklat.


Még sosem okozott gondot senkinek, hogy ilyen vagyok.

Volt már többször példa arra, hogy munkába menet folytam bele ilyenbe, amikor beértem elmeséltem, a kollégáim ismernek, így tudták, hogy most néhány órán át, amíg megnyugszom nincs semmi bonyolult kérdés, mert ki kell pihennem...

2023. jan. 17. 08:42
Egyetértek veled, és én nem is bántalak. Aki bánt emiatt, azt ne vedd a lelkedre, és ha tudod, kerüld el!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook