Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Niquitin mini tabletta! valóban hatásos? fórum

Niquitin mini tabletta! valóban hatásos? (beszélgetős fórum)


14. sztolyka (válaszként erre: 13. - Czabanym)
2012. jan. 3. 20:03
most hol tartasz a leszokásban?
2011. okt. 1. 23:16

Sziasztok!

Egyrészt marhára unatkozom, másrészt elég sok tapasztalatom van ezekkel a tablettákkal és rágógumikkal kapcsolatban, ezért most megosztom veletek, ha kéritek, ha nem. :)

Én most 37 éves vagyok, 18 éves korom óta bagózom, napi kb. 20 szál arany Malbit szívok. Most éppen leszokóban vagyok megint, de azért még bagósnak mondom magam, mert egy bagós soha nem lesz nemdohányzó, csak szüneteltető. Ismerek olyat, aki 12 év szünet után szokott vissza.

Írországban élek (most éppen), ami azért fontos, mert itt egy doboz Marlboro ára 8 EUR fölött van, egy doboz Niquitin mini viszont csak 7 EUR. A legtöbb helyen úgy lövik be az árát a tablettáknak, hogy az átlag ciginél valamivel olcsóbban lehessen hozzájutni. Otthon szerintem nagyon sok embert az ára is visszatántorít attól, hogy nekikezdjen a leszokás folyamatának.

Próbáltam a tapaszokat először, még huszonévesen. Egy napig sem bírtam. Nem érzi az ember, ahogy hirtelen a szervezetébe jut a nikotin, mint a ciginél, és az is hiányzik, hogy az ember szájában legyen valami tevékenység, mint bagózás közben.

A nikotinos rágógumi már jobb, amikor elkezdi rágni az ember gyorsan kioldódik a nikotin, és eltünteti azt a szörnyű hiányérzetet, de sok embernél rosszullétet okoz a rágásuk. Ez szerintem azért van, mert nagyon sok nyál termelődik (nálam ez volt, bár én nem voltam rosszul tőle). A rágóból a nikotin túl gyorsan kioldódik, a nyál és a kioldott anyagok felfordítják az ember gyomrát. Én, mint mondtam rosszul nem voltam tőle, de sokszor rámjött a csuklás. Többször szüneteltettem a bagózást így, hónapokon keresztül, de valahogy mindig a ciginél kötöttem ki megint, bulik vagy ivászat alkalmával.

Mivel itt tilos bagózni a legtöbb helyen, drága is, a boltokban sincsen szem előtt, gondoltam megpróbálom megint a leszokást. Mivel éppen renoválás folyik a számban (fogpótlások, stb.), a rágó nem jöhetett szóba. Kinéztem ezeket a tablettákat. 4 mg-os Niquitin CQ-val kezdtem. Sajnos külföldi fórumok egyértelműen rávilágítottak arra, hogy csöbörből vödörbe, azaz az egyik rossz szokást egy másik váltja fel, a tabletták szopogatásáról éppolyan nehéz leszokni, mint a cigiről. Természetesen a gyógyszergyárók célja az, hogy minél többet adjanak el, azért a leírásokban szerepel, hogy mennyit lehet naponta fogyasztani és milyen távon. Nos szerintem ezeket figyelmen kívül kell hagyni, és saját célokat kitűzni. A cél a nikotinról való leszokás, a függőség megszüntetése. Én egy hétig csak a legnagyobb, 4 mg-os tablettát szopogattam. Egyre kevesebbre volt szükségem. Vettem később Nicotinell 1 mg-os tablettákat, és napközben inkább azt szopogattam el, csak reggel és evések után kaptam be 4 mg-os tabikat. Most a harmadik hét elteltével már csak napi 4-5 db 1 mg-os tabletta kell. Tegnap vettem 1,5 mg-os mini tablettát is. Ez gyorsabban (a nagy tabletták fél óráig is kitartanak), kb. 5 perc alatt oldódik fel, sokkal erősebb a menthol bennük, de ugyanúgy hatnak, fokozatosan juttatják a szervezetbe a nikotint, nem gyorsan, hanem a teljes feloldódásig egyforma intenzitással (nem úgy, mint a rágó).

Vettem a nikotinos tablettákra hasonlító, nikotint már nem tartalmazó mint tablettákat is. Azt szeretném elérni, hogy egy max két hét múlva már csak 1-2 nikotinos tablettával, és pár nikotin mentessel ellegyek egész nap, utána megkezdhetem majd a teljes elhagyását a nikotinnak úgy, hogy azért mindig legyen nálam nikotinos is, hogy ha kell be tudjam kapni.

Ezek a tabletták a legjobbak a piacon a leszokást segítő szerek közül szerintem. A szájban végzendő tevékenységre van szükség, valamint a nikotin folyamatos, lassú elhagyására, és ezeket biztosítják. Lassan oldódik ki belőlük a nikotin, és még a legerősebb vágyat is képesek megszüntetni.

Én úgy kezdtem el a leszokást, hogy tartottam magamnál egy doboz cigit is, hogy a "ha akarok rá is gyújthatok" érzés meglegyen, ne azt figyeljem folyamatosan, hogy hol lehet cigit kapni, vagy kitől lehetne lejmolni. Ez is sokat segít. Ha jön a kényszer, akkor daganatos betegségekre, infarktusra, köhögésre és légszomjra gondolok, és nem a cigihez nyúlok, hanem a friss leheletet, táguló tüdőereket eredményező tablettához.

Mindenkinek sok sikert. Remélem nem untattam senkit a hozzászólásommal.

12. Elza2007 (válaszként erre: 7. - Csikja)
2011. szept. 24. 19:50
Te hol vetted?
2011. szept. 21. 07:52
Hát vettem egy dobozzal. Ma reggel 1 szemet elszopogattam, de nekem hányingerem lett tőle. Igaz, most semmi kedvem nincs rágyújtani, mert kavarog a gyomrom. Ha ilyen hatása van, lehet, hogy le tudnék szokni. Nagyon jó lenne, bár hiányzik a mozdulat és maga a szertartás.
10. ogrené (válaszként erre: 8. - 332f5861a5)
2011. szept. 19. 16:12
Igy nem számoltam nekem az a lényeg hogy melóba ne kelljen rá gyújtanom .De erős dohányos vagyok el megy 1 dobozzal naponta.Én naponta csak 2-3 bogyót veszek be én nem a le szokás miatt kezdtem el csak ki váltom a tabikal az aktuális cigimet
2011. szept. 19. 15:52
ma 1700ft volt:(mindenhol más az ára .Cigi helyett eszed nincs korlát.
8. 332f5861a5 (válaszként erre: 6. - Ogrené)
2011. szept. 19. 15:34

Szia!

Most,h néha beveszel egy tabit,hány szálat szívsz el / nap,és mennyit előtte?

Köszi!

Bia

7. csikja (válaszként erre: 3. - Keszkenő)
2011. szept. 19. 12:12
szia.1490ft ba került.hát akkor harcra fel!:D
2011. szept. 19. 11:38
Sziasztok Én a munka helyemen használom mert ott nem engednek dohányozni csak nagyon ritkán.Mikor érzem hogy kezd nikotin éhségem lenni be kapok egyet és műkődik.Bár a számba furcsa érzést érzek amig el olvad de ki lehet bírni!
2011. szept. 19. 11:31
Kevesebb mint 3doboz cigi ára:)
4. 332f5861a5 (válaszként erre: 3. - Keszkenő)
2011. szept. 19. 11:30

Szia!

Én pár ft híján 1800 ft-ért vettem..és nézegetem :)

Sok sikert a leszokáshoz!

//Próbáltam a tapasz változatát,de nem vált be../

3. Keszkenő (válaszként erre: 1. - Csikja)
2011. szept. 19. 11:02
Szia! Hát nagyon nagy erővel csatlakoznék hozzád ebben a kérdésben, mert én is elég erős dohányos vagyok és nagyon szeretnék leszokni. Mennyibe került? Nem tudom, hogy itt leírhatod-e. Drukkolok és beszállnék Veled a harcba.
2011. szept. 19. 11:02

Szia!

Én már múlt héten megvettem,de még nem bírtam rászánni magam:O

2011. szept. 19. 10:56
sziasztok.ma vettem egy 4mg-os tablettát.erős dohányos vagyok!nagyon szeretnék leszokni.ha valaki használta ,vagy használja ezt a készitményt légyszi irjon!!!! köszike..............................

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook