Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nincs választott orvosom - járhat ez valamilyen hátránnyal a szülésnél? fórum

Nincs választott orvosom - járhat ez valamilyen hátránnyal a szülésnél? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. szept. 7. 14:08

az én tapasztalatom az volt hogy sajnos igen:-(

nekem volt fogadott orvosom, aki még időben egyeztetett a kedves főorvossal, hogy megcsászározzanak - muszáj volt. Egy másik lánynak nem volt fogadott orvosa, őt későn császározták meg és 99% meghalt a baba, amikor mentem haza márcsak gépek tartották életben a babát:-(

2007. aug. 20. 05:00

A vajúdást a választott orvos sem tudja rózsaszín álommá varázsolni.

Szerintem azt a pénzt - psze, nem tudom, milyen anyagi hátteretek van - a babára is el lehet költeni. Ha baj van - ne adj Isten - egy jó vastagon megfizetett orvos sem tud segíteni, ha minden rendben, minek a pénzt kidobni.

2007. aug. 19. 23:19
Egyébként is a szülésznő van végig mellettünk, a doki csak akkor jön, ha probléma adódik.
2007. aug. 19. 23:18
Utólagosan én is hozzászólnék saját témámhoz, megosztva tapasztalataimat. Nem választottam dokit és eleinte nagyon kedves volt - amíg nem kellett számára túl sokat foglalkoznia velem. (Elbeszélgetett a nővérkékkel a mellettem lévő helységben, ám babóka nem akart kijönni, nekem fogyott az erőm és elkezdtem sírni. Ekkor közölte velem, hogy ne hisztizzek... Köszi...) A gátsebemet sem varrta össze valami nagy műgonddal,így visszanézve azt javaslom úgyis kapunk kelengyepénzt, abból fizessük ki a választott orvost, mert ha nem fizetünk a doki lelkiismeretén és aznapi hangulatán múlik a szülés milyensége.
11. LoLiNa
2007. jún. 20. 10:38
nekem egyik gyermekemnél se wolt fogadott dokim! nem is bántam meg! egy hónapja xültem,uhogy friss még az élmény :-) nagyon rendes dokit fogtam ki, bmit kérdeztem, tájékoztatott tixtességgel. nem wolt xadista, és még a warrásnál is fain wolt, elterelte a figyelmemet, poénkodott :-) kiskunhalas, Papp dr úr :-)
2007. jún. 16. 21:58
A lányomnak sem volt.Ők az apás szülést választották.A férje mellette volt végig.De nagyon rendesek voltak az orvosok,semilyen hátránya nem volt a lányomnak szülésnél.
2007. jún. 16. 11:04

Nekem volt/van választott orvosom és mivel én is császáros szüléssel hoztam világra a kislányunkat, így egyáltalán nem bántam meg.

A szülésznőválasztás szerintem kórházfüggő, hiszen van olyan, ahol mindegyik nagyon ügyes, viszont olyan is, ahol nem.

Ezt is mindenki maga döntse el, hogy melyik lenne a jobb számára!

8. NOA
2007. jún. 16. 07:18
Utólag mindig igen okos az ember, az én gyerekem meghalt mert nem volt ott a doki aki felgyelt volna rám.
2007. jún. 16. 07:15
Nekem fogadott dokim volt. Mikor a férjem bevitt szülni, 30 perc alatt bent volt a doki is a legnagyobb felhőszakadásban, a szomszéd városból. De amúgy: akikkel egy szobában voltam szülés után, egynek sem volt fogadott orvosa, és mindegyiküknek pozitív élménye volt az idegen dokival. Szerintem sem annyira létkérdés a fogadott doki, mint amennyire fel van fújva, és amennyire anno én is azt hittem.
2007. jún. 16. 06:53
Kórházfüggő a kérdésed. Bár szerintem nem lesz gond.
2007. jún. 16. 06:21

Ha most szülnék először, és nem lenne dokim, én is inkább szülésznőt választanék.

A mai helyzetben egyáltalán nem is biztos, hogy a választott doki garantáltan bent lesz a szülésnél :(

4. d@nu
2007. jún. 16. 00:29

Ezt nehéz megítélni. Sokmindentől függ, a fogadott orvosában is csalódhat az ember, míg jól sülhet el egy idegen orvos közreműködése is. Azt hiszem erre is, arra is lenne példa a fórumozók között. Nem mindegy a kórház sem, valamint az sem, hogy mennyire "termékeny" időszakban szülsz éppen.

Szerintem ne gondolkodj túl sokat a kérdésen. Biztosan megvan az okod rá, hogy miért nem fogadtál orvost és nem valószínű, hogy a hozzászólások alapján majd meggondolod magad. Egy állapotos nőnek viszont nincs arra szüksége, hogy kiszámíthatatlan dolgokon esetleg feleslegesen bosszantsa magát. :)

2007. jún. 15. 23:43

Helló!


MI a férjemmel apás szülésre készültünk, úgyhogy a szülésznőt kihagytuk, dokim viszont volt, és nem bántam meg.

A mellettem lévő mamának ugyanaz volt a gondja, mint nekem, Toxémia. Őt 3 napog hagyták a babójával, kísérleteztek a vérnyomás csökkentőkkel. Nem volt dokija. Én bemetem délután fél 3-kor ugyanezzel, és azt mondta nem veszélyeztet minket, kivesszük a picit. 16.50-kor megszületett a kislányom. A mamának bennt felejtették a katétert. Mindketten császárosok voltunk kényszerből. Szerintem ha nincs komplikáció, nincs szükség a dokira, de ha van,.... hát nem tudom


Anita

2007. jún. 15. 23:36
Szia nekem volt fogadott orvosom,de a szülésznő nagyobb segítség volt számomra! Szóval szerintem nem baj ha nincs választott orvosod.
2007. jún. 15. 23:31
Nincs választott orvosom - járhat ez valamilyen hátránnyal szerintetek a szülésnél?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook