Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nincs valaki, aki munkaügyi jogász v.ügyvéd? fórum

Nincs valaki, aki munkaügyi jogász v.ügyvéd? (tudásbázis kérdés)


21. iza36
2009. szept. 30. 12:55
Szerencsére megtudtam már,nekem nem kell fizetnem teljes mértékben a társadalom biztositó fizeti...ez jár de már csak 30 nap lecsökentettél.De köszi a választ!
20. 99279bb06f (válaszként erre: 18. - Iza36)
2009. szept. 19. 13:10

Ezt találtam! Figyelj oda, eszerint neked kell fizetned a táppénzed egy részét!!!!


Passzív táppénz ugyanis annak jár, aki a biztosítási jogviszonyának megszűnését követő három napban megbetegszik. Idén április 1-jétől a passzív táppénz már csak 45 napig jár ilyen jogcímen ellátás.


Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a táppénznek csak egy részét fedezi az állam, másik részét a foglalkoztatók kötelesek befizetni úgynevezett táppénz-hozzájárulás címén. Ezért ne lepődjenek meg sem az alkalmazottat foglalkoztató egyéni vállalkozók, sem a betéti társaságok, ha több hónapos táppénz-folyósítást követően kapnak egy végszámlát a társadalombiztosítástól, amin az áll, hogy a felvett táppénz 1/3-át szíveskedjenek visszafizetni a tb-kasszába táppénz-hozzájárulás címén. Ebből persze nem következik az, hogy az egyéni vállalkozónak saját maga után is vissza kellen fizetnie a felvett táppénz 1/3-át.

19. 99279bb06f (válaszként erre: 18. - Iza36)
2009. szept. 19. 11:16
Azt csak te tudod, hogy passzív, nem?
18. iza36
2009. szept. 19. 11:06

sziasztok!

Megkaptam a papírokat most az orvos kiírt paszívtáppénzre mert nagyon kivagyok idegileg.A passzívtáppénzről tud valaki?Ott a hétvégék is beszámitanak?Várom a vállaszokat köszönöm

17. 99279bb06f (válaszként erre: 16. - Iza36)
2009. szept. 4. 10:40
Az ügyvéd a drága.
16. iza36
2009. szept. 4. 10:35
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!!Ha bírosághoz fordulok az drága dolog?Igazából nem tudom mit csináljak félek még jobban rám szálnak...Én is gondoltam arra hogy feljelentem őket az apehnél ha jól tudom névtelenül is lehet..Nem értem miért szálltak így rám a végkielégitést nem is kértem tőlük.
15. fd8e423e9e (válaszként erre: 2. - Anyamaci)
2009. szept. 1. 22:52
Valamennyi juttatást az utolsó munkában töltött napon köteles a munkáltató kifizetni, valamint valamennyi tartozást levonni, kivételt képez ez alól, ha a munkaviszonyt azonali hatállyal lett megszüntetve, ekkor három napot engedélyez az Mt. Az utolsó munkában töltött napon kötelező kiadni a munkavállaló számára valamennyi munkaviszony megszüntetéséhez kapcsolódó okmányt (elszámoló lap, tb kiskönyv, stb).
14. 99279bb06f (válaszként erre: 12. - Iza36)
2009. szept. 1. 22:44

Ha jól értem, akkor van egy alapfizetésed, amin be vagy jelentve, és ezen felül szoktál még kapni, ami utána céged nem fizet? És még téged fenyeget fegyelmivel? Miért is?


Ha így van, akkor jelentsd fel őket az Apehnál adócsalás miatt.


Igaz, hogy nem lesz pénzed, de másokat sem fognak átverni többé.

13. agis
2009. szept. 1. 14:48

Ezzel a problémával nem vagy egyedül, én április hónapra kaptam utoljára fizetést, végig bejártam dolgozni (én tudom, naiv) de júliusban felszámolták az irodát (bérelt volt, és a cég nem fizette a bérleti díjat) azóta a munkaviszonyomat ők nem szüntették még, én 2 hete folyamatosan azon vagyok hogy megszüntessem, mert se fizetés, se munka és ez egy kicsit nagyon aggasztó. Munkaügyi bírósághoz fordultam, nem tudom mi lesz vagy hogy lesz, a cég nem áll felszámolás alatt, de őszintén fogalmam sincs, hogy nekem ezt mikor fogják kifizetni.

Azt tanácsolom iza, hogy fordulj te is bírósághoz, ott könyebben igazat kapsz, és van alapod a pénzre is....de nem vagyok jogász...

12. iza36
2009. szept. 1. 11:39

kérem segitsen ...

Üzenet: segítsetek...

Üzenet: Tudna nekem valaki segíteni...Munkaügyi jogász vagy bár ki.Nagy bajban vagyok.nem írtam alá a közös megegyezésel megszűnő munkaviszonyom.Most boszuból nem kaptam meg az egész fizetésem csak a bejelentettet,és most hallotam lehet még fegyelmit is kapok ez miatt.Megtehetik visszamenőleg?Az mit jelent nem kapok munkanélküli segélyt sem?Nagyon ideges vagyok kérlek írjatok Köszi Iza

11. Jonszi
2009. aug. 31. 19:10
Sziasztok!Valaki tudja hogy mit csináljak,hogyha eljöttem a munkahelyemről..de a fizetésemet még ezidáig nem kaptam meg?!A papírjaimat is a 8-ik napon kaptam meg..:(
2009. jún. 10. 14:20
Tudna nekem valaki egy munkaügyi jogász telefonszámot adni?!Lehetőleg mobil legyen,mert amik a neten vannak,sajnos nem elérhetőek!:(( sürgős lenne!Privát üzibe!Előre is köszönöm!
9. Nikice (válaszként erre: 3. - Fe6fe7671f)
2008. dec. 8. 14:15

Szia!


Nekem a "30 nap"-on akadt meg a szemem. Biztos ez a 30 nap? Mert én ugyan türelmes vagyok, de még a szeptemberi (amit nyilván októberben igényletem) ellátásom sem érkezett meg az OEP-től (ez nem munkaügy, tudom, de hátha tud valaki segíteni).

Mit tehetek, ha már bőven kifutottak a 30 napból?


Válaszotokat előre is köszönöm!

Niki

2008. okt. 11. 22:01

Elég nagy bajba kerültem a munkahelyemen. Eddig sem becsültek meg és nem tartottak sokra a múlti cégnél. Most, hogy kötelező túlórákat beépítettek eleve a heti beosztásokba és én nem örültem neki, mert kértem akkor regisztráljanak 30 órásnak, ha már ennyire szükség van a munkámra, de erre azt mondták azt ki kell érdemelni. Elég megalázó, ha túlórára jó vagyok de teljes munkaerőnek nem. Így kezdődött a konfliktus. De közben is a hátam mögött képesek voltak a menedzserek ocsmánykodni rólam. Megkérdezték a kolleganőimet miért barátkoznak velem, mert egy görény vagyok. Aztán a kedvencek, kiket a menedzserek kineveltek maguknak, rendszeresen lealáznak. Én ha megvédem magam akkor leteremtenek a menedzserek és hitelt sem adnak, hogy igazam van. A kedvencek lógnak a munka idő alatt, és bizony elmagyaráztam, hogy nekem nem is kéne túlóráznom, ha ők is beülnének a helyükre és dolgoznának. Mert ugye én nem fogok azért gürcölni, hogy a csókosok , laza napokat élhessenek meg a munkahelyen. Most ott tart a dolog, hogy a csókosok megfenyegettek, mert túl nagy a szám, hogy összefognak és majd este mikor haza megyek megvernek. Na ezért érdemes kitenyészteni kiskirályokat, a menedzsereknek, mert a pszichikai terror után, fizikai terrort a kegyeltek simán elintézik helyettük. Nem tudom hogy fussak neki az igazságom megszerzésének. Magamtól önként és netán közös megegyezéssel eszemben sincs kilépni. Megfutamodni. Nekem nem a munkahelyemmel van a problémám, hanem a feletesekkel és a csókosaival. Mert dacoltam el is jutott a történet a munkahelyi megfélemlítéshez, bűnöző terrorista viselkedéshez. Ki tud segíteni tanáccsal nekem? SOS. Morvai Krisztínát is megkeresném ügyemmel. Tudom, hogy segítene.

Köszi, hogy elolvastatok.

7. jozsef.csoke (válaszként erre: 6. - Anyamaci)
2008. szept. 16. 19:48
Hagytam üzenetet a privátba. Ugyanis nyugdij és munkajogi szakjogász vagyok.
2008. szept. 16. 16:35
Oké,köszönöm a tanácsot!
5. fe6fe7671f (válaszként erre: 4. - Anyamaci)
2008. szept. 16. 16:14
Figyelj! Ha reklamálsz, akkor még később fogod megkapni, mert akkor ők azt fogják az alapnak venni. És onnan 30 nap az elintézési idejük. Tehát jobb, ha kivárod.
2008. szept. 16. 16:06

Szia!

Igen ,persze minden megvolt már agusztus végén,de a főnököm ma közölte velem,hogy csak a jövő hónapban kapom meg.Nekem ez nem tetszik,de a MÁK-kal beszéltem és ők mondták,hogy állítólag 2 munkanapon belül.Szerettem volna megtudni,hogy jogom van-e reklamálni,vagy fogadjam el az elkerülhetetlen jövő hónapot...

2008. szept. 16. 15:51
Nekem is volt gond a munkahelyemmel, és öt évre visszamenőleg megkaptam. Nem lehet ilyen rövid határidő, mivel minden ügy elintézéséhez a törvény 30 napot ír elő. Tehát ennél sem lehet kevesebb. Írtál valamilyen kérvényt, vagy nyomtatványt töltöttél ki?
2008. szept. 16. 15:47
Olyan problémám lenne,hogy a munkáltatomtól kiléptem és megigényeltem a főállású anyaságit.De van 65 nap szabi ,amit ki kell fizetniük. Ez a mai napig nem történt meg,és szeretném tudni mennyi idejük van hivatalosan kifizetni,mert én azt az infót kaptam,hogy a kilépés napjától számított ,2 munkanapon belül.Aki tud,vagy járt már így ,kérem segítsen tanácssal!Előre is köszönöm.
2008. szept. 16. 15:35
Nincs valaki, aki munkaügyi jogász v.ügyvéd?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook