Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nincs egy barátom se, magányosnak érzem megam de nagyon. fórum

Nincs egy barátom se, magányosnak érzem megam de nagyon. (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 26. 18:40
Hali! Én régebben teljesen extrovertált voltam, manapság kevésbé találom a helyem,az engem megértő személyeket. Valahogy nem megy a beilleszkedés, pedig ilyenekkel sose volt gondom. Nekem is hiányzik hogy valakivel elmehessek shoppingolni,hogy olykor rám szòljon valaki és beolvasson ha túlspilázok dolgokat.
2016. szept. 7. 09:37

Szia !


Ha gondolod nekem irhatsz !

35. Channa* (válaszként erre: 30. - 2ab16d5612)
2016. szept. 6. 15:36
:DDDDD
2016. szept. 6. 11:02
Korábban kb. én sem mertem még megszólalni sem a telefonban. Aztán végeztem telefonos munkát, olyat, ahol megállás nélkül kell beszélnem. Nagyon hasznos volt, mert ki kellett lépnem a komfort zónámból, és leküzdöttem a saját félelmeim. De annak is örülök, hogy abbahagytam. Sokat tanultam belőle, sokat fejlődött is a jellemem, de alapjában véve nem én vagyok. Én azt mondom, kell feszegetnünk a határainkat, mert abból csak épülni tudunk. Ettől én még maradtam aki vagyok, és remekül vagyok egyedül.
33. 2ab16d5612 (válaszként erre: 32. - Csikil4ny)
2016. szept. 6. 09:28

Előadások? Nekem egy telefon beszélgetés is kész para. Lefővök mint a kávé.


Nem bírom ha figyelnek...

Bár telekommunikációs cégnél dolgozom.. Ez épp elég kihívás. Nagyon kimerít...

32. csikil4ny (válaszként erre: 29. - 2ab16d5612)
2016. szept. 6. 09:16
Tudni kell kordaban tartani, en eloadasokat tartok, csoportos foglalkozasokat vezetek es roppant elvezem. Csak feltoltodni egyedul tudok. Nincs szuksegem sok baratra, de azzal a nehannyal akivel baratkozok mely a kapcsolatom.
31. 50aa831df8 (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. szept. 6. 07:52

Megvigasztal, ha ideírom, hogy ugyanez van velem is?

Szó szerint írhattam volna, amit Te. (Az első mondatod kivételével, mert én - szinte - a nagymamád lehetnék. :-) És az a vicces, hogy a fiam szakasztott ilyen... Ő 27 éves...)

30. 2ab16d5612 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2016. szept. 6. 07:10

Itt nem arról van szó hogy IDŐNKÉNT. Hanem arról hogy ez az állandó állapot a mi fajtánknak...


Nincs rengeteg barátunk. Eleve a rengeteg barát csak felszínes..


És ez nem bélyeg amit lobogtatunk.. Ez egy dolog amivel együtt élünk.


És más az antiszociális és a depressziós. Ezek közül egyik sem jellemzo2 ránk.

Te egyértelműen extrovertált vagy.. Mert nem érted. Ha értened akkor lennél introvertált :)

29. 2ab16d5612 (válaszként erre: 16. - Csikil4ny)
2016. szept. 6. 07:05

Ez pontról pontra mintha rólam írták volna..


Nagyon nagy erőfeszítés nekem is hogy emberek között legyek.

És igen. Írni sokkal de sokkal könnyebb. Ez a fajta kommunikáció felszabadító.

Nagyon szerencsés az is aki olyan párt is tálal magának aki ezt tiszteletben tudja tartani.

28. csikil4ny (válaszként erre: 25. - Channa*)
2016. szept. 5. 16:22

Attól, hogy nem egyezik a te meglátásoddal, még nem azt jelenti, hogy nem igaz. :) Pszichológus kollégáim szerint is jó ez az összefoglaló...

Épp te írtad, hogy időnként. Az introvertált ember meg általában. :) 20 évvel ezelőtt még tagadta az orvostudomány, hogy létezik lélek, attól még létezett akkor is. :) Vagy talán az alapvető személyiségtípusok sem léteznek? Miért baj az, hogy nem vagyunk egyformák?


Miért lenne az nem normális, aki egy jó könyvvel és egyedül töltődik fel? Miért kellene nekem bulizni járni, ha nem esik jól? És nem is siránkozok, hogy ilyen vagyok. :) Bélyeggel vagy anélkül is szeretem az életem, úgy ahogy van. :)

27. MZsanett (válaszként erre: 25. - Channa*)
2016. szept. 5. 16:04

Egyetértek. De azért mégiscsak számít, hogy valaki kifelé, vagy befelé forduló, csak nem szabad sarkítani. Én szerintem kifelé és befelé forduló között vagyok, mert a magányra is legalább akkora igényem van, mint a társaságra.


Amúgy meg egy olyan ember, aki tényleg nagyon introvertált, nem kesereg azért, mert nincsenek barátai, mert kevésbé van szüksége rájuk. Pont azért intro, mert elvan egyedül is és tojik az egészre.


A félreértelmezésekről még annyit, hogy az emberek annyira a látszat alapján ítélnek...Nekem is volt egy csendesebb időszakom, és mindenki megbélyegzett, hogy én milyen durván introvertált vagyok. Közben meg két mondatot nem beszéltek velem, nem is ismertek. De a véleményük megvolt. Hát ennyit erről, az emberek hülyék. Csak a külsőt figyelik, de hogy mögé nézzenek a dolgoknak, az már túl nagy erőfeszítés.

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Channa*)
2016. szept. 5. 16:00
:D Az introvertáltak is normálisak. Vagy ha nem, annak más oka van, mert ez nem egy betegség.
25. Channa* (válaszként erre: 16. - Csikil4ny)
2016. szept. 5. 15:55

Baromság az egész cikk:D

E cikk szerint én is az vagyok, de nekem rengeteg barátom és ismerősöm van.


Időnként én is csendes vagyok, időnként én is visszahúzódok a csigaházamba, időnként én sem értek szót másokkal, időnként én sem szeretek a középpontban lenni, időnként nekem is szükségem van a magányra, hogy feltöltődjek, én is felmérem az embereket mielőtt szóba állok velük, stb.

Én is mondhatnám magamra, hogy introvertált vagyok, de minek tegyem?

Én mindentől függetlenül egy tök normális ember vagyok és nem akarok ilyen csoportokba tartozni. Úgy élek, ahogy épp tetszik nekem.


Csak tudnám, hogy miért jó az, hogy sokan keresgélnek a neten, amíg nem találnak valami vacak fogalmat, amibe bele tudják maguk préselni...


Aztán siránkoznak, lobogtatva ezt a bélyeget, hogy nincs senkijük, nem szimpatikusak senkinek, ahelyett, hogy elfelejtenék ezt és megpróbálnának úgy élni, ahogy jól érzik magukat. Mitől lenne az ilyen szimpi valakinek?

2016. szept. 5. 13:35
Gondolom, hogy apárodhoz rövid időn belül feleségül mész, jön a baba, aki mellett úgysem maradna tul sok időd barátkozni.
23. MZsanett (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. szept. 5. 13:16

Ezt én is átéltem már. De én nem vagyok introvertált, közvetlen vagyok, viszont rengeteg problémám volt, amik miatt nem tudtam közel kerülni senkihez, és elmentek mellettem a lehetőségek.


Lehet, hogy nálad csak annyi a baj, hogy nem találtad meg a megfelelő embereket. Én is úgy csináltam végig az egyetemet, hogy senkivel nem sikerült összebarátkozni. Sőt, a szakmát is. Gyakorlatilag gimi óta nem voltam olyan közösségben, ahol sikerült volna legalább egy olyan embert találni, akivel megértettük volna egymást, és azért nem tegnap érettségiztem.

2016. szept. 5. 11:07

Szia!


Én is introvertált vagyok, nehezen barátkozom. Hosszú ideig én is magányosnak éreztem magam, hiányzott, hogy nekem is legyenek barátaim. Mára nemhogy elfogadtam, megszerettem ezt a helyzetet. Biztos én is változtam időközben. Egy barátom van, vele kb. havonta találkozunk, akkor mindig kibeszéljük magunkat, esetleg mozizunk, beülünk valahova teázni, ebédelni egyet. Valamilyen perverz oknál fogva ő elfogadja a furcsa természetem olyannak, amilyen vagyok.

Te nem engedsz magadhoz túl nehezen közel másokat? Mert ha úgy érzed, szeretnél barátokat, akkor ezen változtatni kell. Szeretsz mozogni? Járj el edzeni, valamilyen neked való tornára. Ott nagyon könnyű ismerkedni. A gyerekes példa is nagyon igaz, az anyukák ki vannak éhezve egy jó kis beszélgetésre, a játszótéren is könnyű ismerkedni. :-) Ne szégyellj egyedül elmenni szórakozni addig sem, én is mentem már egyedül mozizni, és nem volt rossz. Most már a kislányom miatt esélyem sincs rá. :-)

Arra szerintem ne vágyj, hogy sok barátod legyen, pláne ha introvertált vagy. Régi osztálytársakkal mind rossz viszonyban voltál? Párod van? Közös barátok közt valamelyik lány, akit elhívhatnál pl. koncertre, mozizni, kajálni, dumálni? Szurkolok neked, hajrá! Amúgy én nem látom, hogy nagyképű lennél, inkább megkeseredett, ami nem jó. Muszáj kilépni a komfort zónádból.

21. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. szept. 5. 10:53
szerintem jo esetben a parunk is a baratunk, akivel szinte mindent meg lehet beszelni. ha hianyoznak a noi pletykak, itt is tudsz beszelgetni, vagy hasonlo forumokban, onnan is kialakulhat baratsag
2016. szept. 5. 10:15

Nekem sincs barátnőm, de különösebb igényem sincs a lent írt kiülős-pletyizős-lelkizős helyzetekre.

Férfi barátom viszont több van, mindig is jobban kijöttem velük (évtizedes barátságok ezek).


Egyrészt ne görcsösen akarj barátkozni, az ilyen típusoktól mindenki menekül. Valamint a negatív, lehúzó emberektől is.

Keress valami hobbit, foglalkozást, esetleg könyvklubot, olyan helyet, ahol lehet kötetlenül csevegni, aztán minden megy a maga útján. A barátságok sem hipp-hopp jönnek létre.

19. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. szept. 5. 09:49
amúgy meg csak pasik közt miért esélytelen a barátkozás? nekem 20 éves barátságaim vannak, pasik. ismerem a feleségük, gyerekeik, összejárunk. A barátság nem nemfüggő.
18. pieta4 (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. szept. 5. 09:48

A legtöbb embernek azért minimum 1 barátja akad akármennyire zárkózott jellem.

Te miben látodva problémát?

2016. szept. 5. 09:25
"Mosolyogj a világra, s a világ visszamosolyog rád!"
2016. szept. 5. 08:08

Az introvertáltság nem átok, csak tudni kell együtt élni vele. Rólam pl. csak nagyon kevesen tudják, hogy az vagyok. Már itt a fórumon is volt aki megkérdőjelezte. Nekem meg az a bajom, hogy néha muszáj visszahúzódnom a csigaházamba, mert (túl) sokan akarnak barátkozni velem. Az optimista, mosolygós emberek vonzzák a barátkozni vágyókat, az örökké siránkozóktól menekülnek.


Nekem is van egy negatív barátnőm minden barátnője és barátja egy idő után elfordul tőle, mert két óra beszélgetés után a legoptimistább ember is a kötelet kezdi keresni, hogy felkösse magát az első fára. És most nem viccelek. Hogy én miért vagyok mellette, azt most nem szeretném kifejteni.



Ez egy nagyon jó összefogaló az introvertált emberről: [link]

2016. szept. 5. 01:04
A megnyilvánulásaid alapján olyan embernek tűnsz, aki mindenkitől különbnek érzi magát, és enyhén üldözési mániás. Az introvertált embereknek is vannak barátaik, szimpatizánsaik, csak jóval kevesebb, mint az extrovertáltaknak. Ha téged soha senki nem kedvelt, akkor nem ártana egy kis önvizsgálatot tartanod, mert ebben az esetben nem introvertált vagy, hanem valami más. Nyiss az emberek felé, és ne hidd, hogy te vagy az egyetlen magadhoz méltó ember az életedben.
2016. szept. 4. 23:13

Nekem sincs. Ugyan annyi idős vagyok, mint Te. A legjobb barátom (fiú) tőlem 900 km-re van.

Car egyedül lenni, mármint párkapcsolatban vagyok, de jó lenne csak úgy csavarogni. Hozzáteszem, hogy én is introvertált vagyok. De hát ezt dobta a gép.

Nagyon nehéz barátkozni, sok az érdekember és a rosszindulatú.

13. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. szept. 4. 22:51

Lánytesód sincs?

Iratkozz be pl.táncórára, edzésre, valamilyen tanfolyamra stb., ahol sok lány van. Csak aztán arra vigyázz, nehogy lecsapják a kezedről a barátodat. ;)

12. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. szept. 4. 22:19
nyugi, ha nem csak kapcsolatod lesz, hanem gyereked is, a játszótéren majd rajzanak rád is az anyukák pletykálni ha akarod ha nem :D
2016. szept. 4. 18:59
Cikizés? Te miről beszélsz? Én biztos,hogy nem cikizek senkit nem a semmiért írtam,hogy nekem sincsenek barátaim sose voltak én is mindig ki voltam közösítve az iskolába is mesélhetnék róla nem is keveset.
10. pergom
2016. szept. 4. 18:56
Ez most cikizés akart lenni? :)
2016. szept. 4. 18:54
Szia sajnos nekem sincsenek barátnőim akikkel megtudnék beszélni mindent pedig néha jó lenne.
8. csikil4ny (válaszként erre: 5. - Ina87)
2016. szept. 4. 18:51
Ez szerencsére nem igaz: a gyermekkori barátok sok esetben lemorzsolódnak, a kamaszkoriak is útközben elvesznek, a felnőttkori barátságok időtállóbbak, már csak azért is mert pl. a szomszédok nem költöznek olyan gyakran ki az életünkből, ha az ember nem vált túl gyakran munkahelyet akkor ez is állandóbb, közös hobbi gyakorlása közben is kialakíthatunk barátságokat....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook