Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nikotinfüggőség ellen Nicovalid fórum

Nikotinfüggőség ellen Nicovalid (beszélgetős fórum)


1 2
2013. júl. 20. 16:08

Kedves mindenki! Én majdnem megrendeltem a "cuccot", mivel régóta próbálok sikertelenül leszokni. Előzetesen annyi, hogy hiszem, minden a fejben dől el, ezért sem segített se rágó, se tapasz... Elvből nem veszek gyógyszert a neten, mert köztudott, mennyi balhé volt már az internetes csodaszerek körül. Ez lett volna az első eset, hogy vásárolok gyógyszert, el is olvastam az előző hozzászólásokat.


Amiért NEM vettem meg:


[link]


Az OÉTI ugyanis felvette a kapszulát a forgalomba hozataltól eltiltott étrend-kiegészítők listájára!


Innentől mindenki maga döntse el, hogy szedi-e vagy sem. Nem vagyok nagy "mentsük meg a bálnákat" - "zászlómon az egészség, világ vegái egyesüljetek" figura, de ezt nekem sem veszi be a gyomrom...


Ha már itt tartunk és alaki esetleg fogyni szeretne. Van egy tuti tippem csodaszerek meg kocogjunk együtt a szobában kazetta nélkül. 10 felesleges kilót fogytam 5 hónap alatt egy ősi, brit kutatások által alátámasztott módszer segítségével, melynek mottója: Ne zabálj!


Ülőmunkát végezve felszedtem 10 kilót és ennek nem örültem. Reggeli: minimális kis valami; ebéd rendesen bármi körettel, zsírosan tökmindegy, este: semmi, csak víz. + aszkorbinsav napközben. Aszkorbinsav kiváltható igény esetén C-vitaminnal ;-)


Exkurzus vége.


Felháborítónak tartom, hogy függő embereket, mint pl. én is, ilyen egyszerűen meg tudnak vezetni néhány kamu "cuccal". Nem állítom, hogy az ódákat zengők kamu felhasználók, bár-bár nagyon egyformák a tapasztalatok. Ha ők valós, létező személyek, sok sikert nekik, ha nem... inkább hagyjuk.

2013. márc. 8. 09:40
Én kicsit gyorsabban haladtam, de lehet hogy máshogy hat mindenkinél. Én mondjuk nem szívtam olyan sokat, napi fél dobozzal, két hét elteltével 2-3 szálat. Most másfél hónapja szedem, de már nem szívok egy szállal sem.
2013. márc. 4. 16:02

Sziasztok!

7.hete szedem a Nicovalidot és napi 10 szálnál tartok /1,5 dobozról indultam/. Mikor tudok lemenni 5-re? Én úgy látom, hogy az utóbbi 4-5 hétben heti 1 szállal tudtam csökkenteni nagyobb megerőltetés nélkül. Én megcsináltam a tesztet is ami a gyógyszer honlapján van. Ott nekem 4-5 hónapot írt a leszokáshoz. Lehet, hogy igaza lesz? Van még valaki rajtam kívül aki ilyen lassan halad?

2013. febr. 27. 10:38
nekem is sokkal könnyebb volt elviselnem az elvonási tüneteket a kapszulával. régebben már én is próbáltam minden segítség nélkül leszokni, de úgy nem ment. nem bántam meg hogy megvettem a nicovalidot és így azt a pénzt amit eddig cigire költöttem, azt mind félreteszem és lakásfelújításra gyűjtök.
37. juli62 (válaszként erre: 26. - A.gombar)
2013. febr. 26. 20:17
Nekem ez igy hihetetlen, mert a nikotin az drog és igen vannak elvonási tünetek. Ha van időd akkor irjál nekem .
36. juli62 (válaszként erre: 34. - Juhaszne66)
2013. febr. 26. 20:13
Szia te kpróbáltad már ezt a terméket milyik az a növény a kapszullában amely leköti a nikotin receptorokat.
35. juli62
2013. febr. 26. 20:09
Sziasztok uj vagyok az oldalon le szeretném tenni a cigit de nem megy minden segitséget elfogadok.
34. juhaszne66 (válaszként erre: 24. - Vadóc)
2013. febr. 26. 14:08

ÖSSZETEVŐK

Kiwano


Egy újabb egzotikus gyümölcs, amiről még szinte senki sem hallott. Az extrém kinézetű kiwano valójában egy zöldség, de mégis a gyümölcsök közé veszik. Szeretnél többet megtudni, mi is ez pontosan? Íme:


Az Afrikanische Stachelgurke, vagyis a kiwano a trópusok legnagyobb szabadban fellehető uborkafaja, és egészen pontosan a Kalahári sivatagból származik. Az utóbbi években gyorsan terjed a meleg égövi vidékeken. Magyarországra leggyakrabban Izraelből és Portugáliából érkezik.


A növény kinézetre, rokonaira, az uborkára és a dinnyére hasonlít. Ez is kúszó vagy mászó, barázdás és serteszőrös kocsánnyal, és nagy levelekkel rendelkezik. A növény termése kezdetben kékeszöld, megérve világító narancssárga, és az apró, világos pettyekkel tarkított héjból nagy, erőteljes, kúp alakú tüskék merednek ki.


A kiwanot gyümölcsként forgalmazzák, holott valójában egy zöldségféle termése. Hossza általában 8-15 cm, átmérője 7-10 cm. Vastag kissé páncélos héja teljes érésben sárga vagy narancssárga. Felszínét tövisszerű kinövések borítják.

A terméshús zöldesen áttetsző, és kocsonyás állagú. Benne számtalan uborkamagra emlékeztető mag található. A lédús húsnak savanykás és frissítő, mint az összepasszírozott banán narancslével.


Costa-Rica Guáva


Származása, elterjedése: Amerikai eredetű, Mexikó-Kolumbia-Peru közötti területeken őshonos. Ma is a közép-amerikai területeken termesztik, de jelentős Brazíliában és Indiában is.


Jellemzői: A fa magassága elérheti a 9 m-t is. Gyümölcse körte- vagy citromformájú, átmérője kb. 50 mm, világoszöldtől az élénkvörösig változik a gyümölcsszín. A még tömör hússal szedett gyümölcsöt leggyakrabban néhány napig kosarakban tartják, hogy végleg megérjen.


A gyümölcs gazdag kalciumban és foszforban, tartalmaz C vitamint, különböző szerves savakat, nikotinsavat, riboflavint.


Ismert típusai - a Friedrichsthal guava - Costa Rica egyik leggyakoribb gyümölcsfája, gyümölcse bőlevű, zamatos, gazdag C vitaminban.

A szögletes guava - a Kolumbiától Amazóniáig terjedő területeken fordul elő.

Ízletes gyümölcseit nyersen fogyasztják.


Az édes szamóca guava - Brazília keleti részén honos, de Afrikában és Délkelet-Ázsiában, valamint a csendes-óceáni szigeteken is kedvelt.


Akebia quinata


Neve a virágok fűszeres illatának köszönhetőKínában és Japánban a szárított kérgét gyógyszerként használják, aminek hatását a Japán Szociális Minisztérium is elismerte. Gyulladáscsökkentő és a menstruációs problémákat segítő hatása is ismert. Gyümölcse segíti a daganatos betegségek megelőzését és lázcsillapító hatású. Leveléből tea is készíthető. A csokoládészőlőnek öt részre osztott, kézformájú levele van. Innen ered a másik neve: ötlevelű akébia. A termős virágok lilásbarna színűek és kb. 3 cm nagyok. A porzós virágok rózsaszínűek és kicsik. Mindkét típusú virág egy növényen található. Hosszúkás, kolbászszerű termése szeptember végén októberben érik, ehető és édeskés ízű. Akár 6 méteres magasságra is felkúszhat. Ideális öreg, kiszáradt fák és pergolák befuttatására is.


Jamszgyökér - elephant's foot


A Dioscoracae családba tartozó vad jamszgyökér (dioscorea villosa) erdetileg Észak- és Közép-Amerika atlanti vidékéről származik és ma már az egész világon előfordul. A mexikói vad jamszgyökér (dioscorea machrostachya mexicana) hatóanyagokban különlegesen gazdag és az összes jamszgyökérfajta közül ez a legalkalmasabb fogamzásgátlásra, Cabeza néven is ismert. Körülbelül hat méter magas kúszócserje, szív alakú levelei, apró zöld virága és vastag, húsos gyökértörzse van. A jamszgyökér sok napfényt és termékeny talajt igényel. A gyökereket és a gumókat ősszel szedik, ezek tartalmazzák a szteroidszaponin (primer dioszcin), fitoszterol (béta-szitoszterol) nevű hatóanyagokat, valamint alkaloidákat, cserzőanyagokat és keményítőt.


Kumquat


A Kumquat Dél-Kína hegyvidéki erdeiből származik, ahol a fák elsősorban dísznövényként kedveltek. Keletkezéséről az alábbi elméletek léteznek: vagy évszázadokkal ezelőtt egy nagy termésű citrusfajból nemesítették, mint törpefajt, vagy egy önálló faj, és csak távoli rokonságban áll a többi citrusfélével. A latin Fortunella elnevezés az angol botanikustól, Robert Fortune-tól származik. Ő vitte a kis narancsot 1846-ban Angliába. A Kumquat név ezzel szemben kanton eredetű.


A sűrűn szétágazó, akár 1,5 m magasra is megnövő bokornak kevés, fénylően sötétzöld levele van. Egyértelműen megkülönböztethető a többi citrusfélétől: fehér, illatos virágai viasszerű leveleivel kinyílnak akkor, amikor a termés már megérett.

33. takata
2013. febr. 22. 12:13
Sziasztok! Egy hete kezdtem el szedni a kapszulát. Enyhén szólva zűrös időszakom van. Több, mint 40 éve dohányzom. Már mindent megpróbáltam. A "símán leteszem" sajnos nálam elég rossz eredményt hozott, mivel nagyon kicsi koromban kezdtem el folyamatosan cigizni, így az emésztőrendszerem nem tudott mit kezdeni nikotin nélkül, a "csökkentgetés" után pedig símán visszaálltam. A különböző mágnesrezonanciás stb. kezelések max.1-2 napra szóltak. Múlt héten még a napi 30-40 szál símán elfüstölt. Nem teszek semmi különöset, mint pl. vasakarat, megválogatott étrend, stb. Ennek ellenére most kb. napi 10-15 szállal csökkent az adagom. Párommal ugyanez a helyzet. Nagyon remélem, hogy ez végre eredményt hoz.
2013. febr. 22. 10:03
Én először a felére csökkentettem magamtól az adagoot elhatározásból, de a kapszulával amugyis könnyebb volt elviselni az elvonási tüneteket, utána pedig már nem is kívántam annyira, azért csökkent az adag. Egy kis idő elteltével pedig teljesen el tudtam hagyni.
2013. febr. 20. 11:57
sziasztok! szeretném megkérdezni,hogy szándékosan csökkentettétek az adagot, vagy "magától" csökkent le?
30. angyal5 (válaszként erre: 29. - Carlo73)
2013. febr. 20. 11:50

Szia Carlo!

Nagyon köszönöm a válaszodat. Sokat segített és erőt ad. Az a helyzet, hogy stagnálok a cigivel, napi 10-11 szál. Féltem, hogy csak ennyit tudtam elérni ezzel a gyógyszerrel, de ha neked is ment van még remény. Kitartok!

2013. febr. 18. 13:24

Szia Angyal5!


Én már két hónapja szedem a nicovalidot. Én sem tettem le egik napról a másikra, folyamatosan csökkentettem. Először a harmadára, ez kb 10 szál lett, majd 5-re. Mára már egyet sem szívok és az elvonási tünetek sem voltak olyan erősek mint a kapszula nélkül. Negatyv dolgot pedig én sem tapasztaltam.

2013. febr. 13. 10:18
Sziasztok! Elmondom eddigi tapasztalataimat a Nicovalidról. 46 éves nő vagyok és kb. 30 éve dohányzom napi kb. másfél doboz kékmultinál tartok.A férjem szintén több mint harminc éve dohányzik. Mivel baromi drága lett a cigaretta úgy döntöttünk, hogy megpróblunk leszokni. Évekkel ezelőtt már próbálkoztam a leszokással, 3 hétig nem szívtam egy szálat sem.Ezalatt a három hét alatt csak arra tudtam gondolni, hogy miért ne gyújtsak rá. Magamban soroltam az érveket, hogy mennyire egészségtelen és egyebek. Akkor az akaraterőmre hagyatkoztam egyedül és sajnos nem sikerült a leszokás. 3 hét után rágyujtottam és teljesen visszaszoktam. Most úgy döntöttem, hogy meg sem próbálom segítség nélkül. Megrendeltem a Nicovalidot magamnak és a férjemnek is. Hozzá kell tennem, hogy nagyon allergiás vagyok kb. 15 féle allergiám van pl.laktóz, tartósítószer és egyebek. Ezt is csak azért írom le, mert úgylátom sokakat foglalkoztat a mellékhatás. Szóval 1 hónapja szedem a kapszulát. Én megsem próbáltam azt, hogy leteszem rögtön a cigit a kapszula és a cigi együtt megy. Ma ott tartok, hogy napi 10-11 szálat szívok a másfél doboz helyett, a férjem 7-8 szálat az 1 doboz helyett. Hogy le fogunk-e szokni nem tudom, mindenesetre már most is elégedett vagyok a mennyiséggel. Mellékhatásokról: jobban alszom és nyugodtabb vagyok. Hogy mit tartalmaz vagy mit nem a kapszula azt nem tudom, de nekem a rengeteg allergia mellett sem történt semmi negatív dolog. Ha van valaki aki régebben szedi, és ezzel a módszerrel szívesen venném a véleményét.
2013. febr. 11. 18:40
Igen az oldalon és a dobozon is le van írva mi az összetevők és hogyan kell szedni.A kérdés az ha kamu az egész akkor mi van benne.
2013. febr. 11. 13:03

Kedves Vadóc!

Tegnapelőtt kaptam meg a nicovalidot. A dobozán rajta voltak az összetevők, meg az ajánlott szedése is. Rossz tapasztalatom idáig nincs vele kapcsolatban, ma már nem tudtam egy egész szálat elszívni- ez gondolom jó.

2013. febr. 11. 12:06
A főoldalon rögtön ott van az összetevők menüpont alatt.a kép alatt a tovább gombra kell kattintani
24. vadóc (válaszként erre: 10. - Iranna49)
2013. febr. 10. 16:52

Kedves Iranna49,

Engem is nagyon érdekelne melyek azok a természetes összetevők (sajnos nekem sem válaszolnak), remélem tudsz ebben segíteni. Esetleg a termék dobozán vagy papírján csak fel van tüntetve valami. Ki az engedélyező szerv?

Megjegyezném, hogy minden szernek, aminek van hatása, annak van mellékhatása is, akkor is, ha természetes. Pl. a grapefruit komoly kölcsönhatásba lép bizonyos gyógyszerekkel. A legnagyobb felelőtlenség az összetevők pontos ismerete nélkül beszedni bármit.

Remélem te tudsz segíteni, előre is köszönöm.

Ha kapcsolatban vagy a fogalmazóval, akkor azt is üzenem neki, hogy az ilyen kijelentésekkel, hogy nincs mellékhatása, nagyon sokat árthatnak, mivel annyi naiv, "buta" ember van - s ezt ő is tudja hisz ebből él...köszönöm.

2013. febr. 8. 21:20
Írtam nekik az info@-ra, hogy legyenek kedvesek leírni az összetevőket. Ha visszaírnak, szólok. Egyébként az itteni hozzászólok között is lerí, hogy ki a tégla:-) olyan vicces...
2013. febr. 8. 12:49

Nekem az a furcsa és emiatt nem merném megvenni, hogy sehol nem írják, hogy milyen összetevőkből áll. Arról nem is beszélve, hogy az állítólagos "véleményezők" képeiről süt, hogy nem hétköznapi, valós emberek.

Illetve lehet, hogy valósak, de hogy ehhez a termékhez semmi közük, az halál biztos.

Amúgy sem hiszem el soha, mikor egy termék oldalán ott a sok véleményező, aki isteníti az adott terméket.

Miután semmit nem írnak arról, hogy mégis miből áll a Nicovalid, be se merném szedni.

2013. febr. 8. 12:37

Nekem hatásos, de akaraterő is szükséges azért hozzá és persze motiváció. Én azt a pénzt amit eddig cigire költöttem, most félreteszem egy perselybe. Azt hiszem sok össze fog gyülni....

Egy hét szedés után pedig már egyáltalán nem kívántam a cigit.

2013. febr. 7. 17:23

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,az olvasottak tudatában volt valaki aki megpróbálta felvenni velük a kapcsolatot vagy esetleg vissza kérni a pénzt?

2013. febr. 6. 19:25

remélhetőleg akkor legalább c-vitamin van benne. most gondoljátok el már mennyien rendeltek és szedtek belőle közben nem is tudni mit is szedtetek be. mind ezt nem kevés pénzért!

de ha rákerestek az összetevőkre majdnem mindegyiket megtaláljátok szóról szóra egy cikkben is.

2013. febr. 6. 15:58

Homeopátiában otthon vagyok nagyjából, ha lenne a dohányzás ellen szer, tudnék róla.

ugyebár a homeóval azt erősítjük, ami gyenge, ergó a nikotinra nincs ilyen fajta homeo.

de kövezettek meg, ha mégis lenne.

Ha meg gyógynövény, akkor arra ott a kodzu!!!!!!!

2013. febr. 6. 14:41
Érdekes tanulmány ezeket a sorokat végig olvasni.Gondoljátok,hogy az aki egy ilyet kitalál mások kárára az foglalkozik avval,hogy mi van a tablettában?Szerintem még jónak számít ha tényleg valamilyen homeopátiás cucc van benne.Bár ezek után nem tarom valószínűnek.
2013. febr. 6. 12:19

Hát igen, ez elég gyanús... elég átverésnek tűnik...

Ez vagy egy homeopátiás (hatóanyaggal nem rendelkező) baromság, vagy sima nyugtató gyógynövényeket tartalmazó készítmény, amivel meg az a probléma, hogy ugyanúgy lehet mellékhatása, ergo az, hogy azt állítják a készítménynek nincs mellékhatása.... az megint átverés lehet. Kivéve, ha homeopátiás...de akkor megint átverés a dolog :)


Arról már nem is beszélve, hogy az oldalon lévő (Akik már leszoktak) képek "nem valós" emberek:

1. kép: egy orosz nő

2. kép: külföldi komikus

3. kép: nincs találat google-ben

4. kép: egy külföldi fotós képei között található meg, tehát ő sem magyar.

Tehát: soha, egyikük sem szedte ezt és nem szokott le. Lehet, hogy nem is dohányoznak :)

A cégvezető nyilvános adatai:

Koletán Szabolcs (an.: Szentgyörgyi Rita Mária)

Születési ideje: 1985/07/04

3300 Eger, Munkácsy Mihály utca 9.


Még valami: A cégvezető, Koletán Szabolcs facebook elérhetősége:


[link]


Az adatok nyilvánosak, tehát nem sért törvényt az, hogy ezeket leírtam és belinkeltem.

2013. febr. 6. 11:11

Egy biztos, facebook-on hírdetnek! Én is próbáltam utána olvasni, hogy mi is ez a cucc, de semmi leírás sehol, még az összetevőkről sem, csak annyi, hogy természetes anyagból van!

Ne higyjetek el minden hülyeséget, hiszen a sima nikorettes dolgok is csak átverések!

Minden agyban dől el!

2013. febr. 6. 10:58
Én már egy hónapja szedem, igaz az első hétben még szívtam pár szálat, de azóta egyet sem. Nekem segített.
13. Kaboca
2013. febr. 5. 10:25

Mint naiv ember én is bedőltem. Most ott tartok, hogy nem merem szedni a bogyókat! Hihetek "honux" hozzászólása után egyáltalán abban, hogy az esetleges pozitiv visszajelzések valósak?

Ennek ellenére várom hogy meggyőzzetek, jó uton járok!

12. honux
2013. febr. 1. 23:00
Persze, hogy benne volt a NAV adatbázisban, és persze, hogy élő cég az adószám alapján, csakhogy a jelzett adószámmal ellátott cég, teljesen mással foglalkozik, mint a Nicovalid. A Nicovalid forgalmazójának se cége, se telefonszáma. Mondhatjuk akár azt is, hogy kamu az egész. Másrészről a hatásairól bármit lehet írni egy internetes honlapon. Ami le van írva, még nem szentírás, kitalálni bármit lehet. Ahogy kamu regisztrálókat is, akik fényezik a termék jótékony hatását. Engem az győzött meg, hogy írtam az állítólagos cégvezetőnek, aki jelezte felém, hogy visszaélnek a cégének a nevével, ezért az ügy már jogi úton van. Ettől függetlenül döntsön mindenki belátása szerint, hogy mit hisz el és mit nem, de hihetetlen mennyi naív ember él ezen a Földön, és ebben az országban!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook