Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nevet szeretnék változtatni fórum

Nevet szeretnék változtatni (tudásbázis kérdés)

20. 038710e7da (válaszként erre: 19. - Serry)
2012. júl. 25. 12:14
Igen, ilyen formában igazad van valóban, és tényleg minden férj is nyilatkozik, ha mással nem, azzal hogy nem jelzi külön a név változtatási szándékát.
19. Serry (válaszként erre: 18. - 038710e7da)
2012. júl. 25. 11:49
házasságkötéskor megkérdezték nem,ohgy megtartod vagy hogyan használod a neved? Ez a nyilatkozat arról hogyan kívánod használni a neved.... Igen kell a gyerekről is nyilatkozni... 2004 után már egészen más mint amikor mi házasodtunk....
18. 038710e7da (válaszként erre: 15. - Serry)
2012. júl. 25. 11:07
Mi megtartottuk a saját nevünket, és semmiről nem kellett nyilatkozni pedig 2004 után házasodtunk, csak a születendő gyerek nevéről. Az sem szerepel sehol, hogy lehetőleg egységenek kell lennie, de még ha le is lenne írva, mint ajánlás, akkor sem ér egy fabatkát sem.
17. mirror
2012. júl. 24. 19:20
El kell hogy keserítselek, ez nem lesz olcsó mulatság! Én most lettem -né ("öregesen" :) )a férjem vezetékneve+né valamint a lánykori nevem :) de nem is ez a lényeg: apeh és tb kártya ingyen van ha leadod a régit, a személyim majdnem 5000volt, a jogsi szintén, ha lejár a közeljövőben az orvosi alkalmasságid akkor érdemes már azt is megejteni az 6000ft, ha forgalmi engedély van a neveden 11000-et mondtak (ezt még kihagytam magamnál) plusz az útlevél (ha kell). hirtelen ennyi jutott eszembe :)
2012. júl. 24. 19:16

Trixikeee!

Ebben az esetben egy egyszerű névváltoztatásról lesz szó, amikor is úgy kell eljárnod, mintha felvenni vagy leadni szeretnél egy másik utónevet, a vezetéknevedet változtatnád vagy pedig mindkettőt. Lényegtelen, hogy a férjed által lett ez a neved. A menete a következő: bemész a helyileg illetékes anyakönyvvezetőhöz, akinél kell lennie névváltoztatáshoz szükséges formanyomtatványnak vagy letöltöd a netről. Az illetékbélyeg 10.000 Ft. Kb. másfél-két hónap mire elbírálják a minisztériumban, de ez csak formalitás, biztosan megkapod az engedélyt. Utána mehetsz igazolványokat cserélni az okmányirodába. A kérelmező lapon felteszik majd a kérdést, hogy miért akarod változtatni. Azt, hogy nem tetszik, el fogják fogadni indokként! Ezt csak azért írom, mert kifoghatsz egy kekeckedő anyakönyvvezetőt. Amennyiben nem valami történelmi személyiség szeretnél lenni vagy Batmanné Macskanő, akkor biztosan engedélyezik.

15. Serry (válaszként erre: 13. - 06718ca650)
2012. júl. 24. 19:10
Mi is megtartottuk, de csak azért,mert 2003-ban amikor házasságot kötöttünk még nem volt másképp lehetséges, ohgy kötőjeles kettős családi neve legyen a gyereknek... szóval lehet ők is így vannak. 2004 jan 1 óta érvényes az új névhasználati törvény és aszerint mindkét házastársnak nyilatkoznia kell hogyan kívánja használni a nevét és ennek lehetőleg egységesnek kell lennie.
2012. júl. 24. 18:56

Én mostanában gondoltam arra, hogy apukám családi neve mellé felvenném édesanyám családi nevét... az legalább szebben hangzana és érthetőbb, szebb is...

De még várok...

13. 06718ca650 (válaszként erre: 11. - Serry)
2012. júl. 24. 18:54
a házastársaknak nem kell egységesenek lenni a nevüknek. az egyik kedves ismerősömék mindketen megtartották a saját nevüket.
12. Sirga (válaszként erre: 10. - Ccc07c0f31)
2012. júl. 24. 18:54
Kicsit bánom, hogy anno nem így vettem fel - ma 20 éve! :D
11. Serry (válaszként erre: 4. - Trixikeee)
2012. júl. 24. 18:49
kérdésedre válaszolva drága mulatság . S nem a névváltoztatási illeték a drága,mert ha jól tudom az még mindig 2200 ft vagy valami hasonló. De előbb nem is az anyakönyvi hivatallal kell beszélned ha kötőjeles formát szeretnél hanem a férjeddel. Ugyanis ebben az esetben neki is nevet kel változtatni, mert a házastársaknak egységes kell legyen a vezeték nevük.. hogy ha gyerekiek lesznek ezt vigyék tovább illetve arról is meg kell egyeznetek,hogy mi legyen a gyerekeitek családneve. Aztán irány a hivatal és jöhet a dupla okirat csere. Ilyen a névhasználati törvény nézz utána!
2012. júl. 24. 18:40
Nekünk most lesz az esküvőnk és én is úgy leszek, hogy Ő vezetékneve + a keresztnevem...
2012. júl. 24. 18:33
Természetes,kinek ez,kinek az tetszik jobban....Én csak az öregest nem értettem...:) 27 éve,majdnem megöltek szemmel,(az anyakönyv vezető is!!!) mert nem úgy vettem fel,hogy:NÉ,hanem a férjem vezeték,és az én kereszt nevemmel....De én úgy gondolom,hogy-sajnos nagyon kevés-hagyományunk maradt,de van,ami szerintem SOHA nem megy ki a divatból...Csak,van,akinek másként tetszik,ez természetes!:)
8. Angelgirl8588 (válaszként erre: 6. - 06718ca650)
2012. júl. 24. 18:30
Nekem meg csak a -né változat lenne jó, mert amúgy sok egymás után az Á betű, és az sztem hülyén hangzik :D Pedig én is a kötőjeles formát szerettem volna :/
2012. júl. 24. 18:27
Sajnos a kérdésre érdemben nem tudok válaszolni, viszont én is kötőjelesen veszem majd fel pár nap múlva párom nevét (vagyis ő s az enyém...:))..de én nem azért mert öreges lenne, hanem mert szeretem a sajátom, és a leendő gyerekeink nevében mind a ketten benne szeretnénk lenni...:D
6. 06718ca650 (válaszként erre: 5. - Megi04)
2012. júl. 24. 18:22
nem tudom, én mióta eszem tudom né szeretnék lenni. :)
2012. júl. 24. 18:17
Én nem vagyok "né" és csak a férjem vezeték nevét viselem a saját keresztnevemmel,de kíváncsiságból érdekel...Miért/mióta "öreges" a "NÉ"????? :)
2012. júl. 24. 17:57

Ha valaki otthon van a témában (pl Anyakönyvi hivatalban dolgozik), segítsen már nekem.

Anno, amikor férjhez mentem, úgy vettem fel a férjem nevát, hogy Kovácsné Szabó Katalin (példa). Viszont azóta nagyon megtetszett a kötőjeles forma és lassan én is úgy gondolom, mint oly sokan, hogy a -né formula idejétmúlt, mondhatni "öreges". Ha szeretném a nevemet Kovács - Szabo Katalinra változtatni, hogy kell belefogni ebbe a procedúrába? Mi kell hozzá? Mennyi az illetéke? Mennyibe kerül az irataim cseréje? Bármilyen infó jól jöhet ez úgyben!

Köszi!

3. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Trixikeee)
2012. júl. 24. 17:55
miért?
2012. júl. 24. 17:54

Hajrá!

Mi a kérdés?

2012. júl. 24. 17:54
Nevet szeretnék változtatni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook