Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nevelőszülők vérszerinti gyerekei gyertek, beszélgessünk! fórum

Nevelőszülők vérszerinti gyerekei gyertek, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


2012. márc. 13. 10:01

Sziasztok!

Nekem a szüleim megmondták, hogy nem fogadják őket örökbe, és nem is fogják, ezt velük is tisztázták.Mert ugye a gyerekek, akik már nagyobbak (2 lány, 2 kisebb fiú is van), szóval ők rákérdeztek.Anya elmondta nekik,hogy nem, mivel mi gyerekkorunkban nagyon sokat nélkülöztünk azért hogy szép ház, autó legyen.És így is nagyon sok mindent leamortizáltak mióta ott vannak.Tulajdonképpen nincs velük bajom, el is vagyunk, csak sokszor élnek vissza a helyzettel.Mi szigorúan voltunk nevelve és őket lazábban fogják.Pl. ha elszakítják egy tegnap kapott cipőt, ruhát, másnap kapnak másikat.Azt mondják azért mert kötelezik őket, és nézik a ruhájukat.És igen van olyan, hogy kimegy a gyámügyes és benéz a szekrénybe, milyen ruhájuk, stb. van.Nos nekik több van, mint nekem, pedig mi nem élünk most rosszul.Mi anno 1 évben 2-szer kimentünk a piacra de volt, hogy egyszer.Táskát 2 évente kaptunk, nekik havonta kell új, mert tönkreteszik.Én járok Hádánál, nekik nem azt vesznek.Még mindig nem nevelték ki belőlük, annyit esznek, hogy nagyon kövérek lettek.Nem sajnálom tőlük, csak furcsa.Ami zavar, hogy válságban a magánéletem, próbáltam már hogy odaköltöztem, elég nagy a ház, viszont nem volt jó, inkább visszajöttem a volt férjemhez, aki hát nem is tudom hogy írjam.Ők engem hibáztatnak amiért visszajöttem, nem tudják mi miatt van.Könnyebb lenne, ha számíthatnék úgy a szüleimre, hogy nem úgy kellene hazaköltözni, hogy 2-fiú 2 lány miatt nekünk már nem jut szoba, mert már külön kell őket tenni.Tehát ami igazán zavar, hogy a saját gyereküknek nincs hová menni, inkább tűrnie kell az unokájukkal, és ők nem értik miért.Lehet hogy nekem is le kéne ülni megbeszélni velük, hogy azért jöttem vissza inkább, mert nem tudtam ott élni és látni minden nap,hogy talán jobban szeretik őket mint anno minket?Nem tudom, pedig imádom a szüleimet, és tudom hogy szeretnek, de elég sok vitánk volt már miattuk.És a gyerekem ugye amit megtehet ők nem és fordítva.És nem azért mert ők hozott gyerekek, hanem mert az enyém még kicsi.És ebből rengeteg vita van.Én meg már ott tartok, hogy megbolondulok, hogy nem tudok elszabadulni a volt férjem mellől.Mert egy gyerekkel nehéz egyedül megélni, főleg hogy nagyon messze laknak a szüleim, és ráadásul ott munka sem hiszem hogy lenne.Itt meg lenne, de segítségem nem lenne a gyerekhez.Nagyon nehéz helyzetben vagyok, már nemtudom mit is csináljak...

23. 325b42d966 (válaszként erre: 21. - Sigike)
2012. febr. 25. 14:34
Furcsa hogy a szüleid elzárkóznak attól hogy beszélgessetek erről a témáról mert nagyon fontos lenne még akkor is ha te már felnőttél.Mi nagyon sokat beszélgetünk a fiammal és remélem mindig érezni fogja hogy ő a legfontosabb.Azért attól én is tartok hogy felnőtt fejjel mit fog gondolni erről,de ez még odébb van.
22. h_kriszti (válaszként erre: 20. - Sigike)
2012. febr. 24. 09:05

Kár, hogy elzárkóznak a Szüleid a téma elől és nem tudtad megbeszélni a dolgot Velük. :(

Egyébként én mindig is tiszteltem a navelőszülőket azért, amit csinálnak. Nagyon nehéz lehet megszeretni a gyerekeket, nevelni Őket, együtt élni Velük, aztán amikor azt mondják, elengedni Őket. Ez persze a vér szerinti gyerekeknek is lehet ugyanolyan rossz...

21. Sigike (válaszként erre: 15. - Járminé Ritus)
2012. febr. 21. 16:18
Nálunk anyuék 1985-ben fogadtak oda először gyerekeket. Azokkal a testvéreimmel nekem is sokkal jobb a kapcsolatom mint akik késöbb kerültek oda. Anyuék most is nevelnek kisebb gyerekeket, de azokal teljesen más. Anya mindig azt mondja ez a "hivatása". Ezt nekünk el kell fogadni!
20. Sigike
2012. febr. 21. 16:10
Olyan jó volt kiírni magamból itt a fórumon azt ami bánt. Hazamentem és próbáltam anyuékkal is beszélni erről, de sajnos csak veszekedés lett a vége. Ők nagyon sajnálják ezeket a gyerekeket és azt hiszik én ellenük beszélek, de ez nem így van. Én is nagyon sajnálom, hogy ílyen helyzetbe kerültek és valóban ők nem tehetnek róla. ( Az évek során ezt belénk is plántálták)Azt hiszem ezt csak azok érthetik meg akik így nöttek fel!!!
19. Járminé Ritus (válaszként erre: 17. - H_kriszti)
2012. febr. 21. 11:37

Szia!

NEM-NEM!

Ha nekem másképpen nem lehetett volna gyerekem csak örökbefogadással akkor ezt választom.

Nekem konkrétan az anyuék döntésével van problémám.

18. 325b42d966 (válaszként erre: 16. - H_kriszti)
2012. febr. 20. 09:51
Olyan de olyan sok dolog van az életben ami nem biztos hogy "kell" ahogyan írtad ,és mégis van együtt kell élni vele.A nevelőszülőség egy hivatás,és nagyon nagy kihívás,amiből én is és a saját fiam is állandóan tanulunk ,fejlődünk.Bizony sok nevelési hibát elkövettem az egy szem pici fiamnál aki egyke volt 9-évig ,amíg nem lettünk nevelőszülők,de még nem késő változtatni,én hiszek abban hogy ettől én is és a fiam is jobb emberek lehetünk.
17. h_kriszti (válaszként erre: 15. - Járminé Ritus)
2012. febr. 20. 08:57

Szia Ritus!


Jól értem, Neked az örökbefogadás tényével van problémád?

16. h_kriszti (válaszként erre: 14. - 325b42d966)
2012. febr. 20. 08:56
Teljesen értehető, hogy azok a gyerekek, akik nevelőszülőknél élnek - mivel valószínűleg nem ok nélkül kerültek be a rendszerbe - , lelkileg nem teljesen vannak rendben, és természetesen rengeteg törődést és figyelmet igényelnek. Magával ezzel nincs is semmi baj. A gond az, hogy ugyanakkor a vér szerinti gyermemkek nem biztos, hogy ezt megértik, illetve el tudják fogadni, és nem is biztos, hogy kell Nekik...
2012. febr. 20. 08:05

Sziasztok!

Én egy nagyon régi nevelőszülős családban élek.Anyukám 1989-ben kezdte a nevelőszülőséget.2kisfiúval,akiket a mai napig testvéremként fogadok el.Annak idején mert akkor még gimis voltam,nagyon jó volt a két kiskölyökkel babázni,de a mostani eszemmel 37 vagyok,már nem tetszik ez az egész.Elmondom, hogy miért bár ez a szüleim hibája is.

Szép és jó volt míg csak 4-en voltunk, mert van egy vérszerinti hugom is.De aztán kerültek hozzánk olyan gyerekek is akik szinte tönkretették ezt a családi harmóniát.Értem én azokra, akik idegileg teljesen kikészítették a szüleimet.A szüleim végig kitartottak a gyermekek mellett szakmát adtak a kezükbe és nem kallódtak el.Még az is aki miatt ki voltak idegileg azt is úgy adták vissza a szüleinek, hogy szakma volt a kezében és egy bankkártya rajra egy összeggel, ami az övé volt.Ez volt 18 éves korában. Arról már ne is beszéljek, hogy később anyukámat a biróságra citálták ,mert állítólag elköltötte a bankkártyán lévő pénzt.Na ebből semmi nem volt igaz.Rágalom , amit velük tettek.Közben voltak olyan gyerekek is akik jöttek-mentek.Nem sok volt!

A két fiú maradt-mára saját lakásuk van az összegyűjtött pénzükből-amit az állambácsi adott és jól fizető állásuk-anyuéknak köszönhetően.

Ez mind szép és jó!DE!Közben hozzánk került 1995-ben egy 3hetes kislány-akit anyuék közben örök befogadtak, mert rájuk ijesztettek, hogy a kislányt aki akarják vinni Olaszba.Na erre az én szüleim hipp-hopp gyorsan a nevükre vették.

Na és ez az amit nem tudok nekik megbocsátani!!!!!!

Szeretem őket hiszen náluk jobb szülőket a világon nem kívánhatnék magunknak-de ez azért fáj!!

Van két édes lányuk 5 gyönyörű unokájuk és nekik pont ez a kis fruska kellett.Teszem hozzá,hogy nem magyar.

Na ehhez mit szóltok!!

Kicsit bonyolult így első olvasásra ,de ha kérdezni akartok akkor bátran.Évek óta ebben élek.

14. 325b42d966 (válaszként erre: 12. - Sigike)
2012. febr. 19. 16:15
Nálunk is hasonló a helyzet,én választottam ezt a hivatást a férjem támogat mindenben,de a fiamnak a véleményét is megkérdeztük és hát ő csak annyit lát hogy van kivel játszani,bár ez a kislány aki most nálunk van nem igazán alkalmas a közös játékokra ,hiperaktív,és szellemileg is elmaradott,de a fiam abban reménykedik és én is hogy az a testvérpár akit reméljük nem sokára kaphatunk ,velük talán játszani is tud.Abban is igazad van hogy a nevelt gyerekek lelkivilágával talán többet törődünk mi nevelőszülők,de ez érthető hiszen ők nem a "jó" meghitt családból kerülnek hozzánk,szinte kivétel nélkül lelkileg mindannyian sérültek.Erika
2012. febr. 15. 14:19

Sziasztok!

Szerintem teljesen jogos és természetes érzés, ha valaki féltékeny a nevelt "testvéreire", netán ellenérzései vannak velük szemben. Sajnos tényleg sok esetben problémás az ilyen helyzet - még ha a gyermek nem is beszél róla, nem is mondja el, hogy számára ez lelkileg megterhelő. Engem is aggaszt, hogy miként viselik, fel tudják-e egyáltalán dolgozni.

Sok esetben látom, hogy valóban örülnek annak, hogy vannak tesók, lehet játszani, szórakozni; de másik oldalról úgy érzik, már nem olyan fontosak a szüleiknek, nem kapnak elegendő figyelmet. Lehet, hogy ez gyerkkorban még nem is tudatosul bennük igazán...

Nagy gond, hogy a vér szerinti gyerekek nem kapnak figyelmet, pedig tényleg fontos volna.

Szakember segítsége mindenképp hasznos lehet - akár gyermek, akár később, felnőtt korban -, hiszen ezt a lelki terhet egyedül cipelni és leküzdeni nagyon nehéz.

12. Sigike (válaszként erre: 11. - 325b42d966)
2012. febr. 15. 14:12

Szia!

Gyerekkoromban nem okozott gondot az hogy sok testvérem ( 1 saját és 8 nevelt )van, sőt... nagyon jó volt nagy családba felnöni. Mindig volt kivel játszani, vagy beszélgetni valakivel. Anyuék mindig ügyeltek arra hogy nevelt testvéreim ne érezzék a különbséget köztünk és köztük. (Itt hagy jegyezzem meg hogy a másik megoldást sem pártolom, hogy valaki csak a pénz miatt vesz ki gyerekeket és nem is foglalkozik a lelki világukkal. )Mindig mindent elosztottunk. Az állami gondozott gyerekek lelki világával sokan törődnek, nehogy sérüljenek lelkiekben, de azokkal a gyerekekkel akik a nevelőszülők saját gyerekei nem nagyon törődnek. Persze elmagyarázták nekünk is hogy, nem változott semmi és minket ugyanúgy szeretnek továbbra is, de akkor is osztozkodni kellett a szeretetben is :) Ezt akkor nem éreztem. Most okoz gondot feldolgozni. Nekünk nem volt választásunk mikor a gyerekek odakerültek. El kellett fogadnunk a helyzetet. Anyuék választották ezt a hivatást az ő életük. Persze én akkor csak 6 éves voltam és így szerintem könnnebb volt. Még nem nagyon értettem az egészet csak azt hogy ezentúl mindig lesz kivel játszanom, és egyszerűen nem tudom felfogni miért esik ez most 33 évesen nehezemre! :)

2012. febr. 15. 10:57
Sziasztok,én nevelőszülő vagyok és örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt.jelenleg 1 kislányt nevelünk,de a jövőhéten lesz elhelyezési tárgyalás egy testvérpár ügyében.van egy saját 10-éves fiam is.Sokszor gondolkodom azon hogy mit érezhet a fiam sokat beszélgetünk tudja hogy mindig ő lesz a legfontosabb de mégis bánt hogy nem okozunk -e lelkitörést neki azzal hogy nevelőszülők vagyunk.Erika
10. Sigike (válaszként erre: 6. - H_kriszti)
2012. febr. 14. 12:32

Sziasztok!

Én ugyanabben a helyzetben vagyok! Nem tudom miért, de nálam most vannak problémák ( közel a 33hoz), eddig -én legalábbis úgy gondoltam- tudtam kezelni ezt a helyzetet. Mostanában nagyon sok nézeteltérésem van a nevelt testvéreimmel és a szüleimmel is sokminden miatt.

Szüleim is mindent megadtak a nevelt gyerekeknek (pl.: olasz nyaralás) és a mai napig hazajárnak, szó szerint, minden nap ott vannak és én nem tudok úgy hazamenni a gyerkőceimmel hogy anyu vagy apu csak az unokáival foglalkozzon. Régebben nagyon jó volt a kapcsolatom a nevelt testvéreimmel, együtt nöttünk fel, mindent megkaptunk... nem tudom miért változtak meg az érzéseim. Van egy édes hugom is. Ő pár évvel ezelött már érezte ezeket a dolgokat és pszihológus segítségét kérte. Valyon nekem is oda kéne fordulnom?

2012. jan. 22. 08:28

Sziasztok!

Mióta nevelőszülők a Szüleitek? Milyen a viszonyoktok a nevelt gyerekekkel?

8. reménytelen? (válaszként erre: 6. - H_kriszti)
2012. jan. 21. 23:03
Szia! Én is ilyen helyzetben vagyok.
7. 474687f420 (válaszként erre: 6. - H_kriszti)
2012. jan. 21. 18:30

Szia

Én ebben a helyzetben vagyok!

2012. jan. 17. 20:38

Sziasztok!

A nevelőszülők vérszerinti gyermekinek helyzete valóban nehéz - még ha ezt sokan nem is látják. Látom, a legutóbbi bejegyzés is már elég régi, de szívesen beszélgetnék a témáról.

Írjatok, ha valaki ilyen helyzetben van és szeretne beszélni róla!

5. 474687f420 (válaszként erre: 2. - Thunder1)
2011. febr. 24. 15:56
Megkérdezhetem, hogy soha nem voltál féltékeny rájuk, mondjuk nekem a szüleim azok és tényleg nagyon szeretik őket.Tudom csúnya dolog, gyerekesen hangzik főleg igy 30 felé, de néha nem esik jól, pedig tudom hogy azok a gyerekek sok rossz dolgon mentek át.Nem vagyok rasszista sem és ők ráadásul magyarok is.De néha olyan furcsa lehangoló érzés.Pedig nem egyedüli gyerek vagyok és a tesómmal sosem volt így.
2011. febr. 24. 15:53
Már túltettem magam rajta, a szüleim nevelőszülők és jó emberek, magyarul mi már kirepültünk és szeretik a nevelt gyerekeket, és a pénzt is tényleg rájuk költik.Nekünk volt drága autó szép ház előtte is nem ezért hozták ki.És nem olyanok mint sokan, hogy kihozzák és ütik-verik őket, meg nem költenek rájuk.Ott ahol élnek ez a megélhetés maradt valóban,de nem mindegy hogy bánnak a gyerekekkel.Én is csípem a gyerekeket, csak kicsit furcsa volt, amikor anyukám más gyerekek képeit is kirakta az egyik portálra, szóval egy kicsit hanyatt estem pedig nincs velük bajom.
3. anyucika3 (válaszként erre: 1. - 474687f420)
2011. febr. 24. 11:38

Engem nem érint,de a volt szomszédaim nevelőszülők,és van 2 saját gyerekük is.

Hát nem tudok róluk jót mondani sajnos,lelkiismeretlen gonosz haszonleső emberek.

A nevelt gyerekek vissza is mentek az intézetbe amikor nagyobbak lettek.

Mesélsz valamit?

2011. febr. 24. 10:52

Szia!


Mit szeretnél kérdezni, az én mamám is az, kb, 15 éve.

2011. febr. 23. 23:39
Sziasztok!Szeretnék olyanokkal beszélgetni, akiknek a szülei nevelőszülők.Van ami rosszul esik és van ami jól.GYertek beszélgessünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook